confessions

the spook

Moderatör  · 26 Temmuz 2016 Salı

  1. toplam giri 2312
  2. takipçi 30
  3. puan 53027

diktatör mustafa kemal atatürk

the spook
Birisine, kurduğu ülkede, ileri nesillere o anlatıldığı için diktatör denmesi, türküm diyene faşist denmesi ile aynıdır aslında. Diktatörmüş... Saltanatı devam ettirse osmanlı hayranı, halifeliği devam ettirse ümmetçi, cumhuriyeti ilan ettiği için de diktatör deniyor. Mustafa Kemal'in işi de zor aslında.

cumhurbaşkanlığı sitesinden atatürk bölümünün kaldırılması

the spook
daha önceden, cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesinin baş köşesinde, üstüne tıklayarak biyografisi ve resimlerine ulaştığımız, Gazi mustafa kemal hazretlerinin resmi bulunuyordu. Fakat son bir kaç aydır o resim yerine mevcut cumhurbaşkanı, mustafa kemal biyografisi yerine de cumhurbaşkanı eşi emine erdoğan'ın biyografisi ve fotoğrafları koyuldu. Atatürk'ün biyografisine ise sitede en alta indiğimizde sol köşede ki küçük resimden ulaşabiliyoruz. Küçük bir değişim değildir bu. Yavaş yavaş resmi sitelerden kaldırma girişimidir.

her canlı ölümü tadacaktır

the spook
'Turritopsis nutricula' isimli 4-5 milimetre çapındaki denizanası seks yaparak gençleşiyor. Dünyanın ölmeyen tek canlısı cinsel olgunluğa geldiğinde yani daha fazla üreyemediğinde genetik bir değişim geçiriyor ve tekrar ergenlik yaşlarına, yani denizanasına dönüşmeden önceki evreleri olan 'polip'e geri dönüyor. Bu şekilde son evreye geldiğinde tekrar ilk evreye dönüyor ve düzenli bir şekilde bu devam ediyor. Bu yüzden ''Her Canlı'' kısmı abartılı geliyor.

laik sözlük yazarı olmak

the spook
her şeyi bilip, her şeye muhalefet olmaktır. Troll başlık açılıyor, sözlük inciye döndü diyorsunuz. Bilgi başlığı açılıyor, tarih sözlüğüne döndü diyorsunuz. Normal takılıyoruz, ekşiye döndük diyorsunuz. Daha önce dünyada hiç bulunmamış bir formatla gelin karşıma da, ben de size uyayım kardeşlerim.

laiklik

the spook
Bu başlık altına Atatürk'ün muhteşem sözünü bırakıyorum;
“Artık Türkiye, din ve şeriat oyunlarına sahne olmaktan çok yüksektir.
Bu gibi oyuncular varsa, kendilerine başka taraflarda sahne arasınlar.”
1

victoria devri

the spook
Büyük Britanya'nın Victoria devri Britanya sanayi devriminin yükselişi ve Britanya İmparatorluğu'nun zirvesi olarak kabul edilmektedir. Dünyanın görüp görebileceği en saçma yasaklardan bazıları bu dönemde olmuştur. Örnek olarak kütüphane kurallarına göre, kadınlarla erkeklerin yazdığı kitaplar, kişiler evli olmadığı sürece aynı rafta yan yana bulunamazdı.
(bkz:Şeriat İngilteresi)

atatürk havalimanı'nın millet bahçesine dönüştürülmesi

the spook
devletimiz tarafından alınan, yeni ve doğru bir karar daha(!). Atatürk isminin yer alması, oranın restore edilmesine yetiyor zaten. Tıpkı Atatürk veya onunla ilgili isimlerin geçtiği stadyumlara yapılanlar gibi... Restore etmek demişken, bildiğiniz restore değil. Adını değiştirebilmek için birkaç yıkım ve düzenleme işte... O zaman ülkemize ''Abdülhamit bahçesi'' hayırlı olsun diyoruz. Buraya gelip de mis gibi Atatürk havalimanı'na, ''Zaten eskiydi, 3. yapılacak ona gerek yok'' demeyin. 20 tane stadyum yıkıldı, yerine yenileri yapıldı. Açın bakın o yıkılan 20 stadın isimlerine tek tek. Bir de şimdi bakın kaç tane Atatürk ile ilgili isimlerin geçtiği yapı kalmış. Atatürk'ün ismi demiyorum bak, orayı da es geçtim. Atatürk'ün kendisi barınamıyor ülkede, ismi nasıl barınsın ulan? Yalvarırım beni Yunanistan'a alın, vatandaşlık verin. Orada daha fazla saygı duyan yoksa Atatürk'e, direk idam edersiniz. İyi günler.

bu milletin elinden dini alınmalıdır

the spook
Millet yerine devlet ve kurumlarından alınmalıdır. Kim kime tapıyorsa tapsın, kimin ümmeti oluyorsa olsun ama gözünüzü seveyim kurumlara taşımayın bunu. Çünkü 50 sefer dinini değişmiş yörük milleti, elinizden islam'ı alacağız deyince delirme derecesine geliyor. Müslüman olmayan atalarını, atası olarak kabul etmeyen milletin, dinini alırsan geriye bir şey kalmayacaktır çünkü. Ne beyin, ne de beceri...
1

giysi mağazasının önünde duran insanlar

the spook
hayatım boyunca giysi mankeni sandığım insanlardır. ulan ne dikiliyorsun kıpırdamadan öylece? daha bugün gidip adamın üstündeki cekete baktım, kazağına falan dokunuyorum... ''Ne yapıyorsun kardeşim?'' deyince kendime geldim, 50 kere özür diledim. tek bende mi var acaba bu durum? doktora falan mı gözüksem

kamil ocak stadyumu

the spook
Gaziantepspor'un ve Gazişehir Gaziantep FK'nın iç saha maçlarını oynadığı, 16 bin kapasiteli stadyumdur. Yeni stadyum yapılma kararı alınınca, bu stadyumun ne olacağı tartışma konusuydu. En sonunda 17 bin metrekaresinin konut, ticaret, turizm ve inşaat oturum alanı; geri kalan kısmının ise meydan olmasına karar verildi. Ancak sayın reis-i cumhurumuz geçtiğimiz günde, stadyumun yerine sadece cami yapılacağını açıkladı. Antep'de de hiç cami yoktu zaten, bu cesaret dolu hamlesini çok doğru buluyorum. Artık Gaziantep, gelirini cami yanındaki para toplayan dilencilerden çıkarır.

tarih dersi

the spook
Lise tarihinde Atatürk ve İnönü'nün her türlü ayrıntısına girip kötülenebildiği, Osmanlı ve Selçuklu hükümdarlarının hiç bir ayrıntıya inilmeden direk dünya'nın en zeki en iyi komutanları olarak anlatıldığı ders.

hannibal barca

the spook
Hannibal Barca, MÖ 247 ile MÖ 183 yılları arasında yaşamış Sami ırkından gelen Kartacalı politikacı ve general. Hannibal; tüm zamanların en büyük askeri dehalarından biridir.
Roma'nın en büyük düşmanı olarak II. Pön Savaşı'ndaki başarılarıyla tanınmıştır. Filleri içeren ordusuyla İber Yarımadası, Pireneler ve Alpler'den kuzey İtalya'ya girmiş ve Romalıları birkaç önemli savaşta yenmiştir.

mareşal

the spook
Tanzimat'tan sonra Osmanlı devletinde ve 1932'den bu yana Türkiye Cumhuriyetinde en yüksek askerlik aşaması, En yüksek askeri rütbedir.
Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Mareşal olan kişiler;

Mustafa Kemal Atatürk: Sakarya Meydan Muharebesi'nden sonra (19 Eylül 1921), Fevzi Paşa ve İsmet Paşa'nın yasa önerisiyle TBMM tarafından verilmiştir.
Fevzi Çakmak: TBMM'nin kararı ile Mustafa Kemal Atatürk tarafından, Dumlupınar Zaferi'nin akabinde (31 Ağustos 1922) verilmiştir.

laik sözlük

the spook
2016 yazından beri içinde barındığım sözlüktür. yalnızlığıma çare, bilgilerime ortak olan bu sitede, 800 entry paylaşmışım. İlk açtığım başlık dün gibi aklımda (bkz:sözlük android uygulaması) sonra iphone aldım tabi orası ayrı konu. Özet olarak iyi ki var dediğim sözlüktür. Böylesine sempatik, bilgili yazarlara sahip olmak her sözlüğün harcı değil.

immoralizm

the spook
Ahlakın dışlandığı bu felsefi anlayışın en önemli temsilcisi Friedrich Nietzsche'dir. Nietzsche'ye göre iki tür ahlak anlayışı vardır. Her şeye boyun eğen, zamanının ahlak anlayışına körü körüne inanan "sürü insan" ın ahlakı "köle ahlakı" dır. "Güç iradesi" ni simgeleyen "üst insan", "köle ahlakını" yıkıp yerine "efendi ahlakı" nı koymalıdır. "İyi" ve "kötü" ile uğraşmak yerine "güce" dayanan bir ahlak anlayışı oluşturulmalıdır.

twitter escortları

the spook
dm yoluyla iletişim sağlanabilen ve durmadan fetiş fotoğrafları paylaşan, 40 yaş üstü bayanlarımızdır. Her 3 fotoğrafından birini chp bayrağıyla atmaları veya ara sıra muharrem ince fotoğrafı paylaşmaları onları bizden yapmaz arkadaşlar. Bizlere kurulmuş komplodur bunlar.

süleyman soylu

the spook
Türkiye'nin içişleri bakanı olmasına rağmen, ülkenin yaklaşık %50'sini aşağılayan adamdır kendileri. İttifakları ve bütün muhalefet partiler istifasını istemektedir. İttifak olmamalarına rağmen terörist denilen hdp'nin chp tabanının yanında bulunması, ne chp'nin ne de kılıçdaroğlu'nun suçudur. Eğer bir partiye terörist sıfatı konuyorsa, o partiyi seçimlere sokmayıp kapısına kilit vuracaksınız o zaman. Kanıt yok mu? Başkanlarına hüküm giydiremediniz mi? O zaman öyle bile olsalar, hüküm giydirene kadar böyle bir sıfatı hiç kimseye yakıştırmayacaksın. İçişleri bakanlığı iktidar tarafından, bütün halkın bakanı olması için seçilir.

sen de başını alıp gitme

the spook
Sözü Cem Karaca'ya, müziği ise Nil Burak'a ait şarkıdır. Şarkı, Nil Burak'ın ''oldu olacak'' albümü için hazırlanmıştır.
Cem Karaca 1992 tarihli ''Nerede Kalmıştık?'' adlı albümünde 'Ve hiçbir şeyi özlemedim, Seni özlediğim kadar' sözünü değiştirmiş 'Ve hiçbir şeyi istemedim, Seni istediğim kadar' sözüyle şarkıyı yorumlamıştır.
(bkz:#114771)

chelsea f.c.

the spook
Batı Londra merkezli, mavi-beyaz renklere sahip, İngiliz futbol kulübü. 6 kez Premier Ligi, 7 FA kupası, 5 EFL kupası ve birer kez de şampiyonlar ligi, uefa kupası, süper kupa kazanmıştır. En büyüğü olmasa da bugün, Avrupa'nın en büyük takımlarından birisidir.

bunlar ilginizi çekebilir