confessions

soldusunur

Yazar  · 5 Şubat 2018 Pazartesi

  1. toplam giri 22
  2. takipçi 1
  3. puan 367

reşit galip baydur

soldusunur
soyadı baydur'dur. türk ocakları kurucuları arasında yer almış, istiklal mahkemeleri üyeliği, türk dil kurumu başkanlığı, milletvekilliği ve milli eğitim bakanlığı görevlerinde bulunmuştur. 1934 yılında vefat etmiştir.

tolga çevik

soldusunur
Şehitlerimize saygısından komedi programını yayınlamıyor.

eğlence programları yapanları kınayamam ama bu duruşunu takdir etmek istiyorum.

gerçekten büyük sanatçısınız.

tavrından dolayı bir kez daha saygı duydum.

vatan partisi

soldusunur
kendini sol çizgide tanımlayan partidir. kemalizmle arasına kalın bir çizgi çekmeden sol çizgide olduğunu iddia eden partidir. parti kadroları emekli asker, elitist ve öğrencilerden oluşan partidir.

ali sunal

soldusunur
güldür güldür'ün 18. bölümünde bir kadın konuğunun kendisine "aslında sevgilim gelmedi oysa siz onun 14 şubat hediyesiydiniz." sözü üzerine "ama siz sürprizi bozdunuz. oysa ben hizmetçi kılığında size gelecektim." diyerek hizmetlilere bakış açısını ortaya koymuş sanatçıdır

süleyman seba

soldusunur
Beşiktaş'ın onursal başkanı. Beşiktaş Kulübüne 16 yıl süreyle başkanlık yapmış, sayısız başarılar kazandırmış, beşiktaş camiyası için “efsane” olan başkan. Beşiktaş'ın ve Türk sporunun en saygın ismlerinden biri.

arapça

soldusunur
arapça , din dilidir bu sayede dinine etkilediği her ulusun ve dilin içine ilişmiş ve yerleşmiştir. din adı altında yapılan bir sömürünün ana unsurudur ve o dini alan halkın cahil olması ile de kutsal bir mertebeye yerleştirilir.
0 /