confessions

scabies

votka  · 24 Temmuz 2017 Pazartesi

  1. toplam giri 156
  2. takipçi 36
  3. puan 3690

içimde lise son sınıfın son cumasının ince kederi var

ickial
son kez o sıralarda beraber oturmanın verdiği hüznü lisede iyi dostluklar kurmayan anlamaz, deli saçması gelir. hüzünlenmiştim kendi adıma, bir daha öylesine bir ortamın geri gelemeyeceğini farkında olmak, okuldan çıkarken ayaklarının geri gitmesi, gitmek istememesi. o son cuma boğazında bir yumru oluşması. tarifi ilginç bir gün açıkçası. liseye dair her anı daima özlenmeli.

tvlerde milliyetçi fetişizmin artması

altayhan
Daha dün "milliyetçiliği ayaklar altına aldık" diyen zatı muhterem kafasına esince savaş çıkardı. Bizim sağcı kesim de balıklama atladı tabi.

Tv'lerde diriliş ertugrul'la başlayan furya, isimsizler, söz, savaşçı ve en son börü ile devam ediyor. Ver gazı ver gazı milletten oy topla.

Bizim sentezciler de atlıyor tabi bu oyuna balıklama. "Biz olmasak da fikirlerimiz iktidarda" gibi kısır bir düşünceyle t*ayyip efendiye çanak tutuyorlar. On beş yıldır kükremeyenler, efendileri istedi diye savaş meydanlarına atılıyor(!).

Velhasılı dizi furyası iktidarın güdümlü propaganda aracıdır. 15 yıldır tsk'yi cüzzamlı gibi gösterenler bugün tv'de mehmetçik edebiyatında zirveyi oynuyor.

entel görünmek için pahalı kıyafetler satın alan tip

zjenerasyonu
hafif dalgalı uzun saç
can yücel
ekşi sözlük
1984 ve hayvan çifliğinden gelen politik tarz
beğenmeme bir alagavat edasıyla kusursuzluk arayışı
sözde anarşizm
sözde humanizm
lgbti destekçisi ve pro feminist
entek kelime lugatı
kalıpçı cümleler hep aynı safsatalar
yoldan geçerken 1 km ötesine atılan biber gazını manas destanıyla harmanlama
taksimde cşhangirde ebeninkinde loş ışıklı bir kafe
çakma ebedi bir dil
filtre veya türk kahvesi
yemek kültürü de pesso soslu makarna...
1

laik sözlük dertleşecek insan veritabanı

ayetullah pompali tufek efendi
Hiç hobim Yok, hiçbir şeyden keyif alamıyorum. Her konuda bir memnuniyetsizlik, hevessizlik söz konusu. Yaşamın anlamı ne bilmiyorum. Hiçbir şey yapmak istemiyorum. Aslında bir kadın gerek; her konuda beni yontacak, adam edecek. Bu dünyanın tanrının toplama kampı olmadığını gösterecek bir kadın. 3-5 orgazmlık değil bir ömür tek ruh, tek beden olmalık bir kadın. Neyse başım ağrıyor iq fazlalığından, zıbarayım en iyisi.
1

havaalanında zikir çeken lavuklar

abSolute
Az önce haberlerde denk geldiğim olaydır. Bu gösteriş meraklısı ümmetçi (!) lavuklara müdahele edilmemesi de ülkenin geleceğini gösteriyor. Parmağımdaki yüzüğü x-ray'den geçirmeden havaalanına girdirmeyen görevliler, müslüman (!) diye çiftleşme mevsimi gelmiş habeş maymunu gibi kafasını dakikalarca sağa sola sallayanlara bir müdahelede bulunmuyor. Devam kardeşim, böyle devam. Ben göçmek için hazırlıklara başladım nasıl olsa.

aykut'un taçını kim çaldı

9deliklicomar
maç başlardı bakardım hep atılışına
benzer idi gidişin alex'in ortasına
pozisyona bakıp görmeseydim maçta
fenerbahçe'nin taçını kim çaldı?

bir hasan ali'yi sevdim, bir seni sevdim ben
taç atışı değil, bence nazlı yar idin sen
ama o hoyrat hakem seni aldı benden
fenerbahçe'nin taçını kim çaldı?

mecnun oldum dolanırım stadlarda
taç atışı görsem hüzünlenirim maçlarda
soruyorum eşe dosta müsabakalarda
fenerbahçe'nin taçını kim çaldı?

''fışkiyeyi kim kırdı?'' şiirinden uyarlanmıştır

edit: imla

akp'nin çöküşü

codex cumanicus
Türkiye'de insanların kabullenemediği bir gerçek var. İsimlerin değişmesi hiç bir radikal değişikliğe işaret etmez. Akpsi gider mkpsi gelir skpsi gelir bkpsi gelir, yerine mutlaka bir alternatif bulunur. Baba Vanga gibi götten kehanet üretmek yerine gerçekten fayda getirecek işlere imza atabilmek adına çaba göstermek gerek. Zaten herkes üstüne düşeni yapsaydı ben de burada bu gereksiz eleştiriyi yapıyor olmazdım.
1

Donald trump

codex cumanicus
Obama gibi gizli saklı kaçak göçek cima etmeyip malafatül haşmetiyyeyi yedi cihana sergilercesine önüne geleni kanırtacak netlikteki dünya lideridir , radikal bir heriftir. Sırf bu rahat tavrından ötürü de takdirimi kazanmıştır.

en güzel marş

di gora bave tenim
kaygusuz kalsın diye düşmandan vatanımız,
yemin ettik göklerde akacaktır kanımız.
bir türk oğlu türk olan böyle ölür nam salar.
üzülmeyin bu yolda şehit veren analar.

kalbimizde korku yok çelikten kanadımız,
tayfunlardan yılmayan hava harp okuluyuz!

canım okulum.. seni hep özleyeceğim.

türk yunan dostluğu

di gora bave tenim
nerdeyse her gün ege denizinde türk f16 ları ve yunan mirage uçakları birbirine angaje oluyorlar. zamanında yapılan çok dogfight sonucu yunan pilotlar hayatını kaybetmiştir. ege'de 191. filo komutanlığı vardır pilotlar kendilerine "ege'nin koruyucu melekleri, ege'nin tek sahipleri, yunan avcıları" derler. ellerine sağlık hiç bir yunan uçağını sokmuyorlar sınıra.. zamanında girmeyi denedikleri için sonucun ne olacagını biliyorlar.

bu video türk f16 tarafından uçağın hud kaydıdır. yunanların nasıl ege denizine gömüldüklerinin kanıtlarından biri. yani demek istediğim dostuk falan yoktur.

28.02.2018 ekşi sözlük çöp kitaplar başlığı

jakoben
çoğunluğunu işsiz gerizekalı o.*** ç.*** yazarların oluşturduğunu gördüğüm,(düşündüğüm değil bak) eski ilah günümüz paspas durumundaki sözlüğün bugün ki götümle güldüğüm başlığıdır.
şöyle koyuyorum; https://eksisozluk.com/cop-kitaplar--5581002?a=popular
sebahattin ali ,oğuz atay ve orhan pamuk'un eserlerini aşağılamak güvenini kendinde gören bu gibi insanlar kadar sırf popüleritesi var diye bu insanlara orada katlanan insanlarda suçludur bu yozlaşmışlığın giderek büyüyen çapında.ayrıca adı geçen yazarların gerçek okurları değil zaten bu eleştiriyi yapan biçimdeki saçma ağızlar popüler kültüre alet etmiştir yazarlarımızı.üç yazarımızın önemli bir çok eserini okumuş biri olarak okumayan arkadaşlar için söylemek isterim ki;bu ağzı yamuk or*spu evlatlarına bakmayın.isterse migrosta satılsın.oğuz atay gibisini yaratamadı bu topraklar..ekşideki yazarlara söylemek istediğim ise; o siktiğimin lağım çukurunu terk edin artık,kaldıysa eğer aklı başında insanlar ! buraya gelin veya başka yere gidin ama o çöp tenekesi artık para makinesine dönmüş içi boş bir ahırdan farksız.

online yazarlar

abSolute
akşamları bakmayı en sevdiğim bölümdür. görüşünü sevdiğim, takip ettiğim bütün yazarlar alt alta sıralanmış oluyor. Sabahları da online olsanız kötü olmaz aslında. Herkes offline olunca eski girilere bakıp özlemle iç çekiyorum.
8

oedipus kompleksi

nemlendirici kullanan ebu leheb
Maalesef freud tarafından geliştirilen kavram ile kendisinin bu kompleksi temellendirdiği edebi eser arasında ciddi fark vardır.

Kral oidipus, eski yunan döneminde sophokles tarafından tiyatro oyunu olarak kalemi alınmıştı. Konuyu az çok biliyorsunuz: oidipus, babası laios'u -babası olduğunu bilmeksizin- öldürür ve bir takım olaylar zincirinin neticesinde annesi iocaste -antik skyler white, grek şıllık- ile evlenir.

Fark ise şu: freud amcanın versiyonunda oğlan anneye meyillenir iken eserde oidipus gerçeği öğrenince kahrolur. Oysa ki -yosma- anası gerçeği en başından beri bilmesine karşın oğluyla evlenir ve üç çocuk sahibi olur.

Peki -kaltak- iocaste bunu niçin yapmıştır? Elbette taht ihtirası -game of thrones- yüzünden.

Trajik bir eserdir. Oyunda oidipus kafası çok çalışmasa da aslında iyi yürekli bir zavallı olarak betimlenir ki finaldeki yakarışı yürek burkar.

tatlı su müslümanları

altayhan
Ne katı şeriatçıdırlar ne laik. Arada kalmış, sıkışmış kitledir. Kuran okumamış müslüman, batı'yı tanımayan batı düşmanı, kapitalizmin beslemesi amerikan düşmanıdırlar.

Her sağ iktidara gözü kapalı oy verir, modaya göre ümmetçi ya da milliyetçi olurlar. Türk-islam senteziyle ne şiş yansın ne kebap felsefesine hizmet ederler. Bu ülkede özgürce yaşarlar ama inadına şeriat düzenine içten içe sapıkça hayranlık beslerler.

Çok tehlikelidirler çünkü başları sıkışınca her kabın şeklini alabilirler.

oedipus kompleksi

altayhan
Okunuşu: ödipus kompleksi.

Sigmund freud'un ortaya attığı kavramdır. Freud'un en çok eleştirilen tezlerinden biridir. Erkek çocuğun babadan nefret etmesi(korku da karışık) durumunu ifade eder. Kavrama adını verirken Yunan mitolojisindeki (bkz:oidipus)'tan etkilenmiştir.

Erkek Çocuk, büyüme sürecinde anneye hayranlık duyar, hatta ilk cinsi hislerini anneye yöneltir. Babayı ise annesi ile kendi ilişkisinde rakip olarak görür. Babasını içten içe nefretle karşılar, hatta ölümünü arzular. Bunun yanında daha karmaşık olan yanı, ödipus kompleksinde, nefretle karışık korkunun ve saygının da barınabiliyor olmasıdır.

Ödipus kompleksinin zıttı, kız çocuklarında varolan (bkz:elektra kompleksi)'dir.

iyi geceler sözlük

franz
Sözlük yazarlarına gecelerinin iyi geçmesi için bulunulan temenni.

İyi geceler sütyeninden aldığı desteği sevdiğinden alamayan kadına,
İyi geceler rakı içip şarap gibi hatun bekleyen adama,
İyi geceler her müzik dinlediğinde ruhu arınan yazara..

İyi geceler sayın yazarlar, rüyanızda Atatürk ile Karşılıklı bir kahve içesiniz.

Edit: deist imam sen rakı içesin.
2

yalan

ayetullah pompali tufek efendi
Günlük hayatta her insanın başvurduğu şey. Ama benim ilişkimde olmamalı ben her zaman dürüst başlarım. Karşımdaki kadının ufak dahi olsa yalanını yakalarsam aldatma dahil psikolojik şiddete kadar yolu var. Ha benim gibi olursa amenna gerçi o zaman da şutlanıyoz swh

gamalı haç

abSolute
Kimi eski uygarlıkların ve dinlerin, genel olarak güneşin simgesi olarak kullandıkları, çağımızda da Nazizm'in simgesi olan, uçları Yunan abecesinin gama harfi biçiminde kırılmış olan haç şekline benzer işarettir.

şeyh said isyanı

abSolute
din işlerinin, devlet işlerinden ayrılmasını tasvip etmeme amacında olanlar tarafından, inkılaba karşı yapılmış bir isyandır. Said denen zat, “din elden gidiyor”, “Tanrı Devleti” gibi sözlerle, din kurallarına dayanan bir devlet idaresi istediğini belirtmiştir.

hanımcılık

zeybek
üç beş tane zeka yoksununun karı düşürmek ve popüler olmak için uydurduğu saçma sapan zamazingo. sosyal ağlarda gördükçe tiksiniyor oldum. leş, iğrenç, sakil bir olay. tabii bu topraklarda hemen hemen her gün bir daha hatırlanmamak üzere birden fazla düşünce ve manasız akımlar ortaya çıkıyor, trend oluyor sonu yok.

bunlar ilginizi çekebilir