confessions

scabies

votka  · 24 Temmuz 2017 Pazartesi

  1. toplam giri 156
  2. takipçi 36
  3. puan 3690

osmanlı imparatorluğu

scabies
Tarihimizdeki en büyük ve güçlü imparatorluktur. 3 kıtaya hükmetmiş , yükselme çağında bilimde , ekonomide ve savaş konusunda bir hayli köklü bir imparatorluktu. Ancak gerekli çalışmalara odaklanamaması ((bkz: coğrafi keşifler)) sonucu duraklama dönemine girmiş ve milliyetçilik hareketleri sonucu tamamen etkisiz kalmıştır. Tarihimiz açısından önemli bir yer tutan Osmanlı'yi tüm Türkiye'nin en azindan hakkinda 2-3 şey soyleyebilecek kadar bilgi birikimine sahip olmasını isterim. Asla Osmanlı'dan banane ya diyen bir tipten yada Osmanlı yeniden kurulacak diyen diğer bir tipten olmayın.

türkiye'ye idamın gelmesi

scabies
İdam , en büyük suçta gelmesi dahi düşünülmemesi gereken eylemdir. Zira bu bu cezanın bir geri dönüşü yoktur. Eğer ki yaşanan durumda kişinin suçsuzluğu ortaya çıkarsa devlet bu durumda ne yapacak ? Ay biz sizi idam ettik ama pardon mu diyecek ? En ağır suçlarda (tecavüz , katliam) bile uygulanması yanlış bir uygulamadır.

Ayrıca şuanki zihin yapısıyla her türlü şey yaparlar. FArklı düşüncelere pek saygısı olmayan bir ülkede yaşıyoruz zaten. En ufak bir muhaliflikte sonu kötü bitebilir.

adana'da 4 yaşındaki çocuğa tecavüz

scabies
Şimdi buralara nasıl düştüğümüzü ne halde olduğumuzu ve nasıl kurtulacağımızı tartışmayacağım. Şu halimize bakıp birazcık ders çıkarın birazcık utanın diye atıyorum bunu buraya. Bu yapılan şeyin hiçbir özrü yoktur benim için. Tecavüzün ne kadar kötü bir şey olduğunu anlatmama bile gerek olmazken , bu eylemi küçücük bir çocuk üzerinden gerçekleştirmek nedir ? Ulan hayvan herif , daha küçücük cocuk ne hiçbir şey bilmez ne diye senin o pis emellerine alet olmak zorunda ?
Duyduğuma göre 66 yıl hapis cezası almış. Değil 66 , 666 alsa bile gönüllere su serpmez. içeride bu gibi pislikleri pek barındırmazlar zaten şişlerler.

https://www.sabah.com.tr/yasam/2018/02/20/adanada-45-yasindaki-cocuga-tecavuz-eden-cani-sapikla-ilgili-son-dakika-gelisme

domuz eti

scabies
Çoğu ete göre fiyatı da ucuz. Vallahi bulabilsem hiç durmam alır ve yerim. Kimse bana yok zararlı yok bıdı bıdı yapmasın , deve sidiğine sevap diyenler domuzun etine mi takıldı ?
1

murat özün

scabies
Bu videolar çok net özetler herhalde olayı. Murat abimize gelecek olursak , Almanya'da sabrina ile beraber yaşayan türk göçmen. Ancak çoğu yalaka gurbetçiler gibi oturduğu yerden almanya'yı kötülemiyor. Adam gerçekleri kanıtlarıyla ortaya sunuyor. Birazcık fazla muhalif o huyu hoşuma gitmiyor ancak genel olarak izlenebilecek bir kişi.

proje ödevi yetiştirmek

scabies
11. sınıftayım. Matematikten proje almıştım ve proje ödevim test çözmekti. Neyse işte iyi kötü çözüyorm ama son günlerde salmıştım. Çarşamba günü verilecekti ödev. Ben pazartesi günü eksikleri vs yaparım diye plan yapıyorum ama bir uyuşuğum sormayın. Pazartesi günü oyun vs ile geçirdim kaldı mı ödev salıya ? Ee bir baktım 20-30 sayfa boş matematik ne yapacaksın ? Bir başladım geçirmeye netten yaz allah yaz. Hesap ediyorum gece 4 te bitse , 5 gibi duş alsam 1 saat uyurum yeter diyorum. NE mi oldu ? SAbah 6 da bitti duş alıp okula gittim. Ödev bitmişti bitmesine de kötü bir haberim daha var. Ben hocanın verdiği yerden daha fazlasını çözmüşüm. Meğer boşuna uykusuz kalmışım :(

artı para sistemi

scabies
İzban'a 15 şubat perşembe gelmesi beklenen sistem. Sisteme göre artık 25 km'ye kadar 2.86 tl ücret ile gidilecek artı gidilen her kilometre için ise 0.07 tl ödenecek. GElen bu ''yenilikle'' insanlar blokaj işlemi yapmak zorundadır. Nedir bu blokaj işlemi ? Gidilen yerde kartını bir daha okutma gibi algılayabilirsiniz. İnsanlar onca telaşının ve kalabalığın arasında bir de bunla uğraşmaya çalışacaklar teşekkürler izmirim. ayrıca gelen bu ''yenilikle'' insanlar izban'dan soğuyup eshotlar'a yönelecekler. Düşüncem şudur ki eshot ile belirli konularda anlaşılmış olup , amaç eshot kullanımını arttırmak. Bu benim şahsi görüşüm ancak gayet de muhtemel. Ayrıca artık izmirim kartı'nı 2 kişi kullanamayacak. Yeniliklere gebeyiz artık :)

silent library

scabies
2009-2011 arasında yayınlanan , yarışma programı. Programın mantığı 6 arkadaşın kütüphanede sessizce oynayıp para kazanmaya çalışmasıdır. Basitçe , bir masa etrafında toplanan 6 arkadaş kart seçeler. Kim kurukafalı kartı seçerse ceza alır. Cezayı zamanında tamamlarsa ve arkadaşları belirli bir desibeli geçmezse para kazanılır.

Türkiye ateist bir devlet olsaydı

scabies
Din üzerinden prim ve duygu sömürüsü yapılamazdı. İnsanların masum din duygularını kullanarak yaptıklarını ört bas edemezlerdi. Büyük ihtimalle , din üzerine yapılan harcamalar azaltılıp , bilim üzerine yoğunlaşılırdı. Ayrıca , kadına saygı ve sevgi artardı. Ahlak bekçiliği bu kadar yüksek olmazdı. Umarım bu olur çünkü ateistler müslümanlardan daha dürüst ve güvenilir.

papers please

scabies
Size sınır memurluğu yaptıracak bir oyun. Oyun genel olarak vize verip vermeyeceğinizle ilgili. Çeşitli ülkelerden gelen kişilerin fotoğrafını , pasaport geçerlilik tarihini vs kontrol ediyorsunuz ve ona göre vize veriyorsunuz. Oyunda çeşitli şeyler var. ÖRneğin çalışmak için gelen kişiler çalışma vizesi getirmek zorunda veya kolechialılar için özel arama yaparsınız. Bizim ülkemiz ise arstotzka. Ayrıca bir de bakmakla yükümlü olduğumuz bir ailemiz var , bunu düşünüp vicdana yenik düşmeyeceğiz.

laiklik ne değildir

scabies
Laiklik dinsizlik değildir.
Laiklik solculuk değildir.
Laiklik komünist yada anarşist olmak değildir.
Laiklik dinleri kötülemek , dinlere hakaret etmek değildir.
Laiklik içki içmek , sigara içmek değildir.
Laiklik sevgilinle her yerde , istediğin şeyi yapabilmek değildir.
Laiklik her müslümanı terörist görmek değildir.

otto günsche

scabies
Hitler'in yaverliği görevini yapmış ve 2003'te vefat etmiş olan ss subayıdır.
Doğu , fransa cephelerinde savaşmış , SS-Sturmbannführer (binbaşı ile denk) rütbesine sahipti. Hitler'in ölümünün ardından cesetlerin yakılmasından görevli 2 kişiden biriydi.

europa universalis 4

scabies


Osmanlı'yı seç > Moskov ile allied ol > Moskov rusya'ya dönüşsün > Rusya senin topraklarını istesin > Rusya'yı rival al > Yanına İspanyayı al > Avrupa'yı fethet > TEkrarla.

Not: İsyanlar için herkesi müslüman yapın , barış idealarını seçin ve en önemlisi asimile edin.
4

milliyetçilik

scabies
Atatürk'ün ilkelerinden olup , sahip olduğum bir anlayıştır. Irkçılık ile karıştırılmaması gereken bir unsurdur. Ayrıca bir kişinin kendi milletini sevmesi neden tuhaf geliyor insanlara anlayamam. Yani basit bir örnek vermem gerekirse , insanın kan bağı olan bir kişiyi dışarıya göre daha yakın görmesi ve onun için iyi şeyler dilemesi normaldir.

en ırkçı ülkeler

scabies
Ülke değil de bir dini gruptan söz etmek istiyorum; müslümanlar. Genel konuşacağım , kendini bu konustuklarimdan ayri tutabilirsiniz. Öncelikle turk müslümanlar için baslamak istiyorum. Avrupalilar için ayni Yahudiler in goyim demesi gibi gavur nitelendirmesini kullanırlar. Bu bazıları için küçük gözükse de gerçekten onur kırıcı şekilde kullananlar var. Ayrıca ben müslüman olmayana kız vermem kafasına sahipler. Bu yahudilerde daha katı. Hristiyanlarda ise bu denli görmedim. Hatta Müslümanlarda sünnetsize kız vermemciler de var. Önce insan olsun demek yerine müslüman olsun diyorlar , yazık.

rtük

scabies
Radyo televizyon üst kurulu. Yeni duyduğum haberlere gore YouTube , blutv gibi siteleri denetleme hakkına sahip olacakmış. tabi eger torba yasa geçerse. Umarım böyle bir şey olmaz , başbakan yardımcısı özgürlüğü kısıtlamak için olmayacağını açıkladı ancak güvenemiyorum. Bir özgür olduğumuz internet var . Buraları da televizyon gibi sansürle , yasakla kullanmak istemiyoruz.Ayrica bu torba yasaya göre RTÜK bir yayini 24 saat içinde mahkeme kararı olmadan kesebilecek. Özgürlüğe karışılmıyor , yersen.(bkz:vikipedi) (bkz: Twitter engeli)

vikipedi

scabies
2018 yılı ile hala yasaklı olan ve en geniş bilgi veren sanal kütüphane. Genelde ilkokulda bize önerilen bilgi sitesi idi. çünkü içerdiği bilgilerin çoğu güvenilir ve rasyoneldi.Bazen saatlerce konudan konuya kayıyorum bu sayfada.

Vikipediye giremeyenler için 2 önerim var ;
1.vpn kullanın
2.orn girmek istediginiz vikipedi sayfasındaki url kismina 0wikipedia ile giris yapmanız. Yani girmek istediğiniz linke tıklayın ve vikipediden hemen önceki yere bir adet 0 koyun.

bayan değil kadın

scabies
Çoğu insanın cinsellik anlamında kullanmadığı , kadın sözcüğü yerine kullandığı sözcüktür. Ancak madem kadınlar sevmiyor , kullanmayınız. Bu kadar basit. ne gerek var uzatıp sakız etmeye ?

kadın cinayetleri

scabies
Türkiye'de şu günlerde en çok gördüğüm haber çeşidi. Ya öldürülüyor ya yaralanıyor ya da tehdit ediliyorlar. Kadın cinayetlerini durdurmak için kadın erkek , yaşlısı genci tepkisini koymalı ve aile bireylerini buna göre yetistirmelidir. Bu kadın cinayet ve tecavüzleri bir anda baslamiyor.

Şu üstteki videoya bakın belki bana kızacaksıniz o küçücük çocuk , nasıl bu konuyla bağdaştırdın bu videoyu diyeceksiniz.ailenin bu çocuğa ablasına vurma hakki vermesi ile geleceğin canavarını hazırlıyor. Belki ileride bir kadın katili hazırlanıyor. Bilirsiniz ki çoğu katil ve tecavüzcü ilk eylemlerini küçük yaşlarda ve savunmasız şeylere karşı yaparlar.

http://www.hurriyet.com.tr/tugcenin-annesi-zalimler-icin-yasasin-cehennem-40739764

https://www.evrensel.net/haber/342259/2017-yilinda-409-kadin-cinayeti-islendi

https://twitter.com/kadinmeclisleri/status/963010123370287104

https://www.cnnturk.com/sm/turkiye/kadinlar-sislide-kocasi-tarafindan-oldurulen-leyla-karal-icin-sokaga-cikti?utm_content=buffer1c366&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

http://www.milliyet.com.tr/sok-sozler-boyle-o-pu-gibi-gundem-2599714/?utm_source=facebook.com&utm_medium=post&utm_campaign=mll-mll-gundem&utm_content=2599714

Aleyna tilki

scabies
Neden ünlü olduğunu anlayamadığım , ülkede onca insan varken neden dediğim kişi. Sesi hoş olabilir ancak ben şarkılarını beğenmedim , bilmiyorum belki de önyargıdır. Ancak egosu ve karakteriyle de kendini sevdirtmedi. Bu yaşta bu ego ve insanların buna rağmen ilgi göstermesi ilgincime geliyor.. Bana göre havai fişek gibi anlık bir parıltısı var ancak sonrası yok.

islamofobi

scabies
islam korkusu & düşmanlığı ne denirse densin. Boş mudur değildir ? Zira ben de avrupa'da yada başka bir müslüman olmayna bi ülkede yaşasam bu korkuyu barındırırım.Ben hiç kendini patlatan bir hristiyan yada musevi görmedim. ''Allahuekber'' nidalarıyla hiç kafa kesen ateist görmedim. Yaşanan canlı bomba , cocuk istismarı gibi olaylara baktığınızda bu oranların müslümanlarda daha fazla olduğunu görürsünüz. Aynı zamanda kadına olan davranışlarıyla , yaşanılan taciz olaylarıyla müslümanların zirveyi çektiğini de görürsünüz.

http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/turkiye-cocuk-istismarinda-dunyada-ucuncu-2071601/

Ayrıca avrupa'daki göçmenlere bakarsanız çoğunun yemediği bok kalmamıştır. Tecavüz ve taciz etmeyi kendilerinde hak görmüşlerdir. İsveç , Almanya ve Fransa bu olaylardan en nasibini almış ülkelerdir.


başkalarının görüşlerine saygılı olmamak

scabies
Bu sözlükte de gördüğüm hatta bunu yapanların sosyalist-komunist olmasına daha da şaşırdığım olay. Sözlükte çok solcu tanıdım hatta iyi geçindigim kisiler de var ancak bazı şahıslar sanki diğer görüşlerin hepsi %100 yanlışmış gibi davranıyorlar. Komünist değilsen , yanlışsın anlayışıyla hareket edenler de var tabi.
7

lazanya

scabies
Garfield çizgi dizisinden özendiğim italyan yemeği. Anneme bir de anne ben lazanya istiyorum derdim hiç tadını bilmeden. Ne güzel de aşılarlarmış bize yabancı kültürleri ..

bunlar ilginizi çekebilir