confessions

pohyiyen

Yazar  · 18 Ağustos 2017 Cuma

  1. toplam giri 22
  2. takipçi 1
  3. puan 413

kadercilik

pohyiyen
ortadoğu'nun bu durumda olmasının yegane sebebidir. hiçbir olayın insan iradesiyle değişemeyeceğini savunur. örnek olarak ne zaman ve kiminle nerede evleneceğimiz daha doğmadan kaderimize yazılmıştır ve bu asla değişmez. aynı şekilde ne iş yapacağımız ne kadar kazanacağımız kimlerle tanışacağımız hepsi Allah tarafından belirlenmiştir. bu inançta orta doğu toplumlarını tembelliğe itmiştir.

intihar eden insan

pohyiyen
intiharı aptallık olarak görmek intihardan daha büyük aptallıktır. aklımın ucundan dahi geçirmediğim bir arkadaşım bu eylemi gerçekleştirdi. haberi aldığım an başımdan aşağı kaynar sular döküldü sanki. hayat dolu ve dinine bağlı bir çocuktu. nedeni hala belirlenebilmiş değil. not falanda bırakmamış hiç. o yüzden saçma sapan bir şekilde başkasını yargılamak yerine aynı şeyin kendinizin veya bir yakınınızın başına gelmemesi için dua edin. acaba en yakınınızdaki birisi intihar etse iyi olmuş amk salağına diyebilecek misiniz.

şovenizm

pohyiyen
bu tür kavramlara neden hep sempatiyle bakmışımdır bilmiyorum. kendi ırkımı başka ırklardan üstün falanda görmüyorum halbuki. sanırım pkklıların kendine karşı olan herkese şovenist, faşist, ırkçı gibi kavramlarla saldırmasından dolayı herhalde.

nevin yıldırım

pohyiyen
kendisine tecavüz ettiğini iddia ettiği nurettin gider'i öldürüp daha sonrasında kafasını kesip köy meydanına attığı için müebbet hapis cezası alan kadın. müebbet hapis cezası bugün yargıtay tarafından suç ortaklarının da olabileceği şüphesiyle bozulup, yeniden yargılanması istenmiştir. ancak gelin görün ki sosyal medyada sanki cezasının azaltılması ya da beraat edilmesi isteniyormuş gibi bir algı var. ancak haberlerden öğrendiğimiz gerekçeye göre yeniden yargılama sonucunda muhtemelen tekrardan müebbet hapis cezasına çarptırılacak, varsa suç ortakları da cezalandırılacaktır.

not: eğer iddia ettiği gibi bir tecavüz olayı varsa bir an önce özgürlüğüne kavuşmasını diliyorum.

soldier of the universe

pohyiyen
yarın itibariyle steamde satışa çıkması beklenen türk yapımı oyun. türkiye standartlarında oldukça güzel bir oyun gibi duruyor. şu videodan türkçü-turancı bir yapım ekibine sahip olduğu anlaşılıyor. umarım oyun tutar ve daha başarılı devam serilerini görürüz.
0 /