confessions

penislvanya

Yazar  · 28 Nisan 2017 Cuma

  1. toplam giri 56
  2. takipçi 3
  3. puan 953

ülkedeki eğitim sistemi

penislvanya
tüm sosyal hayatı aylarca hatta yıllarca bırakıp geceleğinizde ne olacağınız,nasıl şartlarda yaşacağınızı,ne kadar kazanacağınızı ve sosyal statünüzü belirleyecek olan sınava odaklanırsınız,çalışırsınız köpekler gibi.sonrasında duyarsınız ki sizin yıllarınızı heba ettiğiniz sınavın sorularının cevapları onlarca kişinin elinde dolaşıyormuş,torpiller dönüyormuş,adam kayırmalar oluyormuş. verdiğiniz onca emeğin çöpe gitmesinin verdiği sinir ve bir şey yapamamanın çaresizliği ile tek yaptığınız şey ağlamak olur.
sonrasında birileri çıkıp derki "sistemde sorun yok siz çalışmıyorsunuz".

edit:düzenleme.
edit 2: bu yazar arkadaş değil bir çok kez etrafımdan duyduğum için bu atar.

orkun ışıtmak

penislvanya
video çekmeye başladığı ilk zamanlardan beri takip ederim. bot basıp sonrasında ağladığı dönemleride bilirim diğer kanalların yayınlarına çıkmak için götünü yırttığı zamanları da bilirim ve geçtiğimiz yıla kadar kendisinden tiksinirdim.
lakin oyun temasını bırakıp eğlenceye yönelik değişik içerikler üretmeye başladıktan sonra acayip derecede kanım ısındı kendisine.yaptığı içerikler hem kaliteli hemde teknik olarak da gayet ileride.
tanım: bir türk youtuber

bomonti filtresiz

penislvanya
son yıllarda ergenlerin gözdesi,rakiplerine göre biraz daha içimi kolay olan bira.
ergen demişken ben bira içicisi değilim bende bomonti filtresizi daha rahat içiyorum lakin bu birayı "coolluk" olarak gören tiplere uyuzum var.gönül ister ki hiçbir ergen(!) bira içmesin *
0 /