confessions

pencere

Rakı  · 18 Şubat 2019 Pazartesi

  1. toplam giri 832
  2. takipçi 13
  3. puan 21834

türcülük

iron
sike sürülecek kadar aklı bulunmayan insanların kısaca, canlı bireylere sadece ve sadece ait oldukları türden ötürü farklı değer atfedilmesidir. bu sike sürülecek aklı bulunmayan gruba ülkemizde son yıllarda başta ülkücüler olmak üzere çok sık rastlıyoruz. yav ben sizin soyunuzu sopunuzu sikeyim. Sizin siyasi geleneğinize sizin lider dediğiniz insanlara baktığımız zaman bile ne tür cahil orospu evladı sürüsü olduğunuz açık. Sizin yücelttiğiniz partinin bile hayattaki tek işlevi göt yalamak. 70 yaşında sex kasedi yüzünden biat eden adamın bu kitlenin lideri olduğu düşünüldüğü zaman arkasındaki sik kırıklarının aydın insanlar olmasını zaten beklemiyoruzda kalkıp burda nacizane biz bize takıldığımız sözlüğümüzde ne işiniz var aq. bura kar amacı güden hadi 100 bin kişi olalımda para kazanalım diye açılan bir yer değil. 3 tane liselinin kurduğu sikko platformlarınızda her şey yapabilirsiniz buradan uzak durun.
5

seher

tutzhee
selahattin demirtaş'ın yazdığı kitap. içerisinde kısa kısa öyküler var, kitaba ismini veren de bu öykülerden biri. seher çok trajik bir öykü. ancak bana göre kitabın en etkileyici ve ismi olmasını hak eden öykü "tarih kadar yalnız" öyküsüdür. ayrıca ilkokul arkadaşının intiharını gördüğü öykü de bence seher'den daha güzeldi. belki de kan davası olayları yetiştiğim çevre dolayısıyla bana anlamsız geldiği için beğenmemişimdir. bilemem

vakıf üniversitesi

tutzhee
Parayla okutan Üniversite türüdür. Türkiye'de koç, boğaziçi, özyeğin, Bilkent, medipol, bilgi, yeditepe gibi birkaç özel üniversite dışında başka yerde özel okumak aptallıktır. Ayrıca Her şehrin parası olan öğrencilerini okutmak için kurulan bir okulu da vardır. Sakın böyle bir yerde okumayın. Ya da sırf istanbul, izmir, Ankara'da okumak için sikimtaşı, sokar, sikimtepe, izmir sikim ekonomi gibi tuhaf tuhaf Üniversitelerde de okumayın. İyi bir vakıf üniversitesine puanınız yetmiyorsa Gidin oturun adam gibi devletin kucağına. Muğla'da, aydın'da okumanız bile az önce saydığım yerlerde okumaktan çok çok daha iyidir

türkiye ekonomisini kurtarma yolları

jakoben
cihatçı yetiştirip avrupa'ya satmak. bir tutam arap masalı, sağlam bir mühimmat ödeneği. eğitim için küçük bir bütçe..zaten her boka allahu akbar diyorlar..maliyeti 10 bin TL olsa sal tanesini 500 bin euro'dan avrupa'da istediği gibi kullansın bizim cebe de para girsin. hazır zaten insanların hayatlarının değeri yok, bedavaya ölmesinler. bence makul. amına koruz paranın. şu ülkü ve orosmanlı ocaklarından başlasan zaten kefenle geziyor beynini siktiklerim.. öf diyorum... gelsin 2023

çernobil'in türkiye'ye etkileri

sophos
türkiye'de kanser vakalarının artmasının en önemli sebebi.
radyasyon seviyesi karadeniz'de 3 kat, marmara'da 2 kat artmış. karadeniz'de birçok insan kanser olmuş (bkz:kazım koyuncu). satılamayan radyasyonlu çayları ve fındıkları halka kakalamışlar. eski sanayi bakanı cahit aral halkı kandırmak için radyasyonlu çay içmiş.
bu yüzden abd'de 1980-1996 arasında Türkiye'de 5 ay geçirenlerden kan alınmasına izin verilmiyor.

canan kaftancıoğlu

anancı
"Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardir" cümlesinde bulunan kadın. Abla candır az tanısanız insani değerlere, diğer renklere ne kadar önem veridiğini ne kadar hassas bir ablamiz olduğunu anlardınız.

dersim katliami

lux
inkar etme çabaları boşunadır. katliam olduğu gayet ortada. ancak en sol kesimin bile bunu kabul etmemesinin nedeni emri Atatürk'ün verdiğinin düşünülmesi. bununla ilgili resmi bir kaynak yok. Atatürk mü değil mi bilemeyiz. siz de koyunluk yapmayı bırakın bu yüzden.
ayrıca orda katledilenler çocuktu, kadındı, yaşlı insanlardı. bir köy komple bombalanıyor ve sen "çocuklar öldü mü bilmiyorum" diyorsun. bu kadar iyimser olma.
hepimiz atatürk'ü seviyoruz ancak bu yaptığınız atatürkçülük değil koyunluk. Atatürk'e tapan herkes kendine kemalist demesin lütfen. özellikle de adı kemalisthatun olanlar :)

hellen ve roma tarihi

romacumhurbaskani
Hellen Ve Roma Tarihi (8. Bölüm)
EGE'DE KARANLIK ÇAĞ

Akha merkezlerinin Ege göçleri ardından yok olmasında sonra Ege dünyasında Karanlık çağ yada diğer adıyla Yunan Orta Çağı denen bir suskunluk dönemi başladı.Fakat bu dönem isminin aksine asla bir karanlık dönem olmadı.Yapılan araştırmalar sonunda bu dönemim siyasel kültürel yaşamı bilinebilmektedir MÖ 1100-750 yıllarını kapsayan dönem hakkında ne yazık ki bilgilerimiz oldukça kısıtlıdır.Bilgilerimizin çoğu Homeros'un destanlarına dayanmaktadır.Karanlık çağın daha karanlık dönemi ise erken karanlık çağ denen dönemdir geç dönem ise biraz daha aydınlanmıştır.Bu dönemde Akha'da Yunanistanda nüfus önemli ölcüde azalmıştı Ancak geç evrede ise artış gözükmektedir Polis kent devletleri klasık dönem tapınaklar öncüleri karanlık geç dönem ile ortaya çıkmıştır Fenikllerden alınan alfabe geliştirilerek Yunan alfabesi icat edilmişti.

ateist biriyle sevgili olmak

buk
alınmaca gücenmece olmasın ama öpüp de başınıza koymanız gereken olaydır. karşınızdaki kişi sizi hem entellektüel hem de her türlü anlamda geliştiricek olan kişidir. tabi şuana kadar karşına böyle bir kişi çıktı mı diye sorarsanız tabiki hayır ama ben karşımdaki kişinin karşısına çıktım. ondan üzülmeyin arkadaşlar, umut vardır. böyle insanlarımız hala mevcut. keep lokin'

ysk'nin khk'li başkanlar hakkındaki kararı

the spook
tek adam uygulamasını aylarca kötülerken, olacağını öngördüğümüz uygulamadır. Referandumda Doğudan azımsanmayacak kadar, akp'nin Yüzde 25'in üstünü hiçbir zaman göremediği diyarbakır'da bile yüzde 30'un üstünde evet çıkması, beni bir hayli üzmüştü.
(bkz:kendi düşen ağlamazmış)
Daha kendisine ve ittifakına yapılan haksızlıklarda bile sesini hiçbir yere duyuramayan chp, hdp belediyeleri için kılını bile kıpırdatmayacaktır.

selahattin demirtaş'ın devran kitabı

baran anlattı
İletişim yayınları tarafında 12 nisan tarihinde satışına başlanacak selahattin demirtaş kitabıdır. Okumadan yorum yapamayız elbette ama seher kitabı gibi bu da öykülerden oluşacak bir kitap. Eminim çok dokunaklı bir kitap olacaktır.131 sayfadan oluşan kitapta,"'Gün Olur Devran Döner”, 'Ardiye', 'Sultan Reşat'ın Torunu', 'Kapkaç', 'Direnmek Güzeldir', 'Baran'ın Beşiği', 'Taş Ocağı', 'AVM', 'Kobay' 'Şeftren', 'Aşk Boğar İnsanı', 'Dedemin Krallığı', 'Yeni Hayat', 'İnsan Kalabilmek' öyküleri yer alıyor.

Demirtaş, kitabını anne ve babasına ithaf etti.

"Şu ana kadar hayatlarının on yedi yılını hapishane, mahkeme kapılarında çocuklarının peşinde geçiren
iki koca yürekli emekçiye:
Anama ve Babama minnetle..."

İletişim Yayınları'nın internet sitesinde kitap şu ifadelerle tanıtıldı:

“Toz duman kenarlardan, taşradan ve kuytulardan, memleketten yoksulluk halleri. Utananlar, üzülenler, âşıklar, yevmiyeciler, küçük kasabalar, hazin ve uzakta kalan hayatlar.

Devran, inatçı neşesiyle geçip giden zamanın çarpıklığını anlatıyor. Umut umut, cümle cümle… Evvela mahsus selam ediyor doğan güne.

Selahattin Demirtaş, yaralıların, umarsızların, kalbi hızla çarpanların hikâyecisi. Sofrasında konuk ağırlayan, durup durup konuşan…

Doksanların başı, ziraat fakültesini yeni bitirmişim, iş güç yok henüz. Günün çoğunu evde iş projeleri ve gelecek planlarıyla geçiriyorum. Dile kolay, her gün elli tane iş kuruyorum kafamda. Hemen para kazanmaya başlamam lazım diyorum. Acayip zengin olasım gelmiş, yerimde duramıyorum. Fakirlik içinde büyümüşüz, fakir fakir okuyup üniversiteyi de bitirmişiz. Ama her şeyin bir sonu olduğuna göre fakirliğin de bir sonu var değil mi ?.

Selahattin demirtaş

cok yasa israil
bu seçimi akp ye kaybettiren isimdir. mersinde, adanada, istanbulda %10 - %15 aralığında oy oranı var. İzmir hariç diğer bütün büyük şehirlerde tahminimce hdp seçmeninin %70 kadar chp ye oy vermiş %30 kadar oy kullanmamıştır. bu strateji sayesinde akp 25 yıl sonra ilk kez istanbul ve ankarayı kaybetti. büyüksün demirtaş.

yaşanmayacak iller

the spook
eksiksiz olarak size sunacağım listedir.

Balıkesir
Bursa
Kocaeli
Sakarya
Düzce
Zonguldak
Uşak
Denizli
Afyonkarahisar
Isparta
Konya
Aksaray
Nevşehir
Niğde
Kayseri
Kırıkkale
Yozgar
Çorum
Samsun
Tokat
Sivas
Kahramanmaraş
Gaziantep
Kilis
Ordu
Trabzon
Gümüşhane
Rize
Erzurum
Ağrı
Muş
Bitlis
Şırnak
Bingöl
Elazığ
Şanlıurfa
Adıyaman
Malatya
Erzincan
Bayburt
Amasya
Osmaniye
Karaman
Çankırı
Kastamonu
Bartın
Karabük
Kütahya
Manisa
5

muayene eldiveni

the spook
Elimi ne kadar yıkasam, sabunlasam hatta çamaşır suyuna bile yatırsam kokusu çıkmayan eldivendir. Eğer elinizi çok sık yüzünüze, saçınıza götüren birisiyseniz, bu tür eldivenlerin kullanıldığı sektörlerden uzak durunuz.

barabar

zeybek
vokalde taner ölmez, gitarlarda cihat tanrıverdi ve fırat ikisivri, bass gitarda serkan keskin, ritim sazlarda serkan polat ve sibel alkan, üflemelilerde caner malkoç ve davulda özgür taş'ın bulunduğu ilk albümleri memleket nere albümüyle çıkış yapan müzik grubu. albümleri epey güzel. favorim lingo lingo şişeler ama size başka bir şarkı bırakacağım.