confessions

oijya adam

Editör  · 9 Mayıs 2017 Salı

  1. toplam giri 218
  2. takipçi 14
  3. puan 4480

öldüğün gün

oijya adam
Güneş doğmaktan vazgeçmeyecek.
Çiçekler açmaktan, saatler akmaktan.
Umutlar ve unutanlar olacak elbet.

Öldüğüm gün, bir kaç kişi ağlayacak.
Kimileri susacak belki.
değişecek olan; bir müşteri eklenecek ve benim yerime bir başkası yorulacak.
Dünyada ki zincirlerim kırılacak ama bir kurtçuğun varlığına yaşam olacak.

yabancı şarkıcıların türk şarkıcılardan yüzlerce kat daha iyi şarkı yapması

oijya adam
Popüler kültür müziğinden bahsediyorsan eğer evet çoğu bizimkilerden iyi. sadece birilerini aşağılamak için şöyle başlıklar açmanıza kıl oluyorum. Micheal jackson ile tarkan kıyaslaması falanda yaparsınız şimdi. Barış akarsu, barış manço, selda bağcan, cem karaca gibi bir çok muhteşem insana bok atmış olmuyor musunuz? Eleştiri yapıyorken, sıçıp batırmayalım. Müziğin bir türü hakkında eleştiri yapacaksanız eğer o konu hakkında bilgi sahibi olun bence. Türkiye'de trip hop, shoegaze, rock, blues, halk müziği, pop, metal vb bir çok müzik dalları için yıllarını veren insanlara köstek olacağınıza gidip albüm alıp destek olun. Müzik emek işi arkadaşlar içinde bulunduğum için biliyorum sadece kayıt almak için 120 lira para veriyorsun ve 1 saat süre bu süre. Her hatada ise tekrardan çalman, söylemen gerekiyor. 5 tane enstrüman var ise sen düşün. Sonra ise mix & mastering işleri giriyor devreye. Müzik yapmak için para gerek ve para için ise emeğine saygı gösteren dinleyici.

Not: Eski bulunduğum grup, prog rock grubuydu. Kendimden örnek verdim. Zamanın popçularının çoğunu ben de sevmiyorum fakat bu işe emek veren insanlar var, nasıl video çekeceklerini bile günlerce düşünüp güzel bir klip çekmeye çalışan insanları da tanıyorum. Bahsetmek istediğim, demek akalın gibi popçular yüzünden pop müziğe nefret kusmayın. Türkiye farklı müzik türleriyle yeni yeni tanışıyor, üretici insanlara lütfen saygınız olsun.

why shy

oijya adam
Sosyal deneyler, parodiler ve mizah videoları çeken youtube kanalıdır. Kim bilir bu zamana kadar kaç kere kırılmıştır gururları ama yaptıkları işten memnun gibi gözüküyorlar. Türkiye youtube platformun da izlenilebilir kanallardan bir tanesi.

(bkz:sarımontvakası)

manowar

oijya adam
eskiden askerlere dinletildiği söylendiği için siyaset konusu olmuş ve uzun süre gündemden inmemiş bir gruptu. Tabi ki amerika birleşik devletleri bunu yalanlamıştı. Heavy metal grupları arasında favorim; Black sabbath'dır benim. Yaptıkları müziğin konuları genel olarak Kahramanlık içerir ve birde türkçe şarkıları bulunmaktadır.

yaşamak için sebep kalmaması

oijya adam
Yolunu kaybetmiş bir yıldız misali savrulup durduk yıllarca. Zalimin kılıcı, masumun göz yaşlarından daha üstün geldi ve yankılandı çığlıklar koca boşlukta. Dudaklarım ile dudakların kadar uzaktı barış bizlere. Tanrı, hiç bir zaman sıvazlamadı omuzunu insanoğlunun. Acıya sahip çıkan bedenler, sanatla tanıştı zamanla ve sevişti temas olmadan ruhlarıyla. Yapılan her sanatta, eksildiler kendilerinden parça parça. Ürkek elleri kırık, omuzları çürümüş ve gerçekliğini sorguluyor tuvallerinin. Bir o kadar emin kendinden çünkü sadece o görüyor, göremediğimiz detayları. Yeri ve zamanı yoktur düşüncelerinin, gözlerini kapatır ve var olmayanın merkezine konumlanır duyguları. Gökten beklentileri fazla olan insanlar, bu kabuğun üzerinde ne yaparlar bilmem. Olmayanı, oldurmaya çalışmak; ahmaklık ve ruhsal arayışın eşiğinde, çırpınışlardan ibarettir sadece. Belli başlı sebeplerden ötürü insanlar kardeşlik yapar, donuk suratlılara. Bir kaç adet kağıt parçası, ruhun yapı taşı olan vicdandan daha ağır basıyor. Bir adet kelepçe ile kendini bir fidana bağla, 40 yıl boyunca özgürsün lakin fidanı çöle gömecek kadar bencil. Ruh'un dayanıklı olmadığı tek şey ise bedenin. Bir çiçek ile umutlanır insanoğlu ve tanrı ise sadece bu koca çizime imzasını atar. Yağmur gibi ferahlatır içimizi, düzensizliğin içinde bulunan kaos. Güç, gülümsemeyi bilmeyen varlıkların hayalini kurduğu yanılgıdır sadece. Acı, sahte olan her aynayı çatlatacak kadar içeri sinmiş. Deniz kokan umutlara, sahra kadar çarpıcı bir tokat.
0 /