confessions

odin

Admin  · 20 Haziran 2017 Salı

  1. toplam giri 200
  2. takipçi 24
  3. puan 2981

laik sözlük adminlerinin çalışmaması

odin
Burada yazacak çok şey var. Tek diyeceğim "gece" adlı arkadaşımız çok yüksek derecede haklı.
Elimden geldiği kadar kimsenin kalbini kırmadan istediklerini yapmaya çalışıyorum. Biriniz birşey istediniz de yapmadım mı?
Şimdi sözlük dediğin sadece ben, sen, o'dan oluşmuyor. Biz, siz, onlar'dan oluşuyor. Bunun aynısını yönetim içinde söyleyebilirim. Umarım anlatmak istediğimi anlamışsınızdır.
2

nelson mandela

odin
statement on the ataturk award given to nelson mandela

12 may 1992

the african national congress is aware of the announcement by the government of turkey that the ataturk award will be presented to anc president on 19 may.

nelson mandela has spent his whole life in the service of democracy, human rights and freedom from oppression.

the anc wishes to state quite categorically that mr mandela has not accepted the ataturk award, and has no plans to visit turkey. the anc`s attitude does not reflect any negative view of kemal ataturk, the reformer and founder of modern turkey.

ıssued by:
the department of ınformation and publicity

yukarıda bir arkadaşın yazdığı aptalca ve kaynağı olmayan yazıya itibar etmeyiniz zira arkadaş sakattır. Asıl açıklama bu yöndedir. herkese iyi geceler.

ırkçılığın farklı bir boyutu

odin
Merhabalar;
Daha demin şöyle bir şeye rastladım sözlükte gezerken, "senin ataların çocuklara tecavüz edip, kundaktayken öldürmüyor muydu? Kendi kirli tarihinde boğul Türkiye" (tam olarak bu şekilde yazılmamış olabilir ama anlamı tam olarak buydu.)
Bu neyin altında yazıyordu onu da söyleyim size; "küçük eylül'ün cesedinin bulunması" başlık bu...
Bunun ata ile ne alakası var?
Bunu yazan Türklere ırkçı diyen birisi?
Arkadaşım avel misiniz ya? Kendinize gelin.
3

fikir özgürlüğü

odin
Bu sözlükte olan bir özgürlüktür.
İsteyen istediği şeyi destekleyebilir. Tartışma olmadığı sürece bu kurallara aykırı bir durum değildir. Tartışma olduğunda ise tartışma incelenir ve kurulan cümlelere göre ceza verilir. Bu kişi bunu destekliyor, şu kişi şunu destekliyor gibi şikayetlerle gelmemenizi öneririm. O şikayet ettiğiniz adamla göbeğimiz bir kesilmediği gibi sizinle de göbeğimiz bir kesilmemiştir. Sen ve onun bir farkı yoktur. Üye olurken okuduğun gibi, herkes kendi yazdıklarından sorumludur.
Tartışmadan, sevişin...

Stephen hawking

odin
Bugün Dünya Pi Günü, Türkiye Tıp Bayramı ve Albert Enistein'ın doğum günü. Normal de çok güzel bir gündü. Ta ki bugüne kadar. Albert Einstein'dan sonra gelen Dünya'nın en iyi fizikçisi bugün hayata gözlerini yumdu. Huzur içinde uyu güzel adam.
2
0 /