confessions

odin

Admin  · 20 Haziran 2017 Salı

  1. toplam giri 162
  2. takipçi 21
  3. puan 2666

ortaköy

odin
Neredeyse her şehirde olan ilçe. İstanbul'da ki Ortaköy'ün manzarası ve kumpiri, Çorum'da ki Ortaköy'ün tarihi ve kanyonu meşhurdur. Diğerlerine daha gitmedim.

ankara

odin
Uğruna şiirler yazılan, türküler söylenen şehirdir.
Dünya'nın en güzel manzarası Ankara'dadır. En hüzünlü şehir olmasıyla beraber, aslında en mutlu şehirdir. Memurların şehridir, öğrencinin şehridir. Türkiye'nin en iyi üniversitelerinin ve en iyi varoşların olduğu şehirdir. Varoşlarında bile birisi ile husumetiniz varsa ve husumet yaşadığınız kişinin yanından geçerken yanınızda kız arkadaşınız varsa "kız arkadaşını bıraktıktan sonra yanıma uğrasana galdaş" diyecek kadar delikanlı çakallara sahip şehirdir.
Ankara şehirdir.
Ankara rol yapmayan ve giden her kişinin kendini bulacağı bir yerdir.
Ankara'da Anıtkabir'e gidersiniz ağlarsınız, çıktığınız zaman Bahçeli'ye geçersiniz gülersiniz, Sarayın önünden geçerken söversiniz, çalışan küçük çocukları görür üzülürsünüz ve akşam seyyardan bir kokoreç yersiniz mutlu olursunuz. Tek günde tüm duyguları yaşatır Ankara.
Ankara korkulacak ama sevilecek şehirdir.
Ankara şehirdir.

sözlüğün çöle dönmesi

odin
Ne zaman açılacak diye beklediğim başlık. Alıştık artık, gelen herkes açıyor ancak bunun önlenmesi için hiçbir şey yapmıyor.
Teşekkürler beni hayal kırıklığına uğratmayıp, aynı başlığın 125. farklı sürümünü açtığınız için...

türkiye'de ateizm

odin
Cumhurbaşkanı terörist ilan eder, bir muhabbette eğer ateist olduğunuz öğrenirse kavgaya gider, "kedi kesiyor musunuz ya siz?" veya "Biz de seviyoruz Atatürk'ü ama, biz ona tapmıyoruz." gibi cümlelere maruz bırakılırsınız. Bitti mi? Hayır.

Sonra bir atesitle karşılaşırsınız, Bir şeyler konuşabileceğiniz bir adam olmuştur sonunda karşınızda. Ona Dawkins'den bahsetmek, Hawking'den alıntılar yapmak, Turan Dursun'un yaptıklarını söylemek, Ömer Hayyam'ın rubailerini okumak istersiniz. Ama adamın sadece ortamda dikkat çekmek için ateist olduğunu öğrenir hayal kırıklığı yaşarsınız. Adam söylediklerinizi anlamıyordur. Zordur Türkiye'de Anti-teist olmak...

Bu kadar şey yazdığımıza göre bitirmenin zamanı geldi.

"Bu dünyadan başka dünya yok, arama;
Senden benden başka düşünen yok, arama!
Vazgeç ötelerden, yorma kendini:
O var sandığın şey yok mu, o yok, arama!"
Ömer HAYYAM

cacık

odin
Aklıma direk gelen;

Sözüm meclisten dışarı dostlar
Bu günlerde kendimi hıyar gibi hissediyorum
Hani ince kıyım doğrasalar beni
Marmara ege karadeniz
Ve hatta akdeniz cacık olur diyorum

Ruhun şad olsun Barış Manço...

karşındaki gibi düşünememek

odin
Herkesin bir fikri var ve bu fikirler karşıda ki insanla uyuşmadığı zaman, öğrenmek yerine reddetmeyi seçiyor. İnsanlığın doğası maalesef. Bu herkeste oluyor, ne kadar bende olmuyor desen de oluyor. Olmak zorunda. Gurur muhabbetinden. Gururuna yediremiyorsun fikrinin yanlış olduğunu...
0 /

bunlar ilginizi çekebilir