confessions

natteravn

Yazar  · 11 Haziran 2017 Pazar

  1. toplam giri 24
  2. takipçi 5
  3. puan 378

atatürk'ü eleştirmek

natteravn
Eleştirmek, sorgulamak denilen olayları Anadolu'ya getiren kişiyi eleştirmektir. Atatürk'ten önce bilimsel düşünce, otoritenin sorgulanması, akılcılık vs var mıydı ki bu topraklarda? Ayrıca bilimle çelişirsem beni değil bilimi seçin diyen kişiyi eleştirmektir. Ne büyük adammışsın be hala inliyorlar cehaletlerine vurduğun darbeden!

life is strange

natteravn
Dontnod Entertainment tarafından tasarlanıp geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanıp piyasaya sürülmüş interaktif video oyunudur. Müzikleriyle beni mest eden oyun hikayesiyle de göz doldurmaktadır.

subcommandate marcos

natteravn
Kendini Zapatista Ulusal Kurtuluş Ordusu'nun sözcüsü olarak tanımlayan devrimcidir. Kendini tanımladığı şu sözüyle takdirimi kazanmıştır:

"Marcos, san francisco'da bir eşcinsel, güney afrika'da bir zenci, avrupa'da bir asyalı, san ysidro'da bir chicano, ispanya'da bir anarşist, israil'de bir filistinli, san cristobal sokaklarında bir maya kızılderilisi, almanya'da bir yahudi, polonya'da bir çingene, quebec'te bir mohawk, bosna'da bir barış yanlısı, gece 10'da metrodaki yalnız bir kadın, topraksız bir köylü, gecekondu mahallesinde bir çete üyesi, bir işsiz, mutsuz bir öğrenci ve, tabii ki, dağlarda bir zapatistadır. marcos, sömürülmüş, dışlanmış, ezilmiş ama karşı koyan ve 'yeter' diyen tüm azınlıklardır. o, artık sesini çıkarmaya hazırlanan ve tüm çoğunlukların susup dinleyeceği her azınlıktır. o, kendini anlatmanın bir yolunu arayan müsamaha gösterilmemiş her topluluktur. o, güçlülerin vicdanını ve gücünü rahatsız eden her şeydir."

hatırlanan en eski şey

natteravn
Annemden ağlayarak pipisi olan et bebek istemem. Oğlum ne yapacaksın pipisi olan et bebeği diye sorgulamaları doğal da ben o yaştayken pipiyi nerden biliyorum ve neden istiyorum bu gayet ilginç bir durum. Sonunda ısrarıma dayanamayıp almışlar ben de muradıma ermişim. Yalnız sonra çekinceler belirmiş ben onunla oynarken zannediyorum ki hevesim geçince hemen yok etmişler bebeği.

ülser

natteravn
Gastrik ve duodenal çeşitlerine Helicobacter pylori'nin yol açabildiği hastalıktır. Hemen fark edilmemesi durumunda kanamaya bağlı kan hemoglobin düzeyinin aşırı düşmesiyle hipoksi durumu meydana gelebilir. Kişide daralma ve çabuk yorulmayla sonuçlanır. Ayrıca gaitada koyu bir renk görülmesi muhtemeldir. Hastanın kendi kanını sindirmesi sonucu ortaya çıkan bir tablodur siyahımsı dışkı.

ad hominem

natteravn
argumentum ad hominem olarak da bilinir. bir de argumentum ad populum vardır. Ad hominemden farkı çoğunluğun bir şeyi düşünüyor olmasının o şeyin doğruluğunu ispatlamak için öne sürülmesidir. her iki argüman çeşidi de hatalıdır, mantıki değildir.

league of legends

natteravn
mainimin mid olduğu oyundur. lux'la oyuna başlamıştım sonra ekko falan derken şu aralar viktor ve ziggs'e sardım. final döneminde sürekli oynadığım için büte kalıcam sanırım. önceden arkadaşsız girmezdim mutlaka bir tanıdığımın olmasını isterdim girerken falan en azından bu beni sınırlıyordu şimdi sürekli kafama estikçe giriyorum allah affetsin.
0 /