confessions

lux

Yazar  · 31 Ocak 2018 Çarşamba

  1. toplam giri 205
  2. takipçi 4
  3. puan 2539

the staple of news

iron
“Elizabeth döneminin büyük tiyatro yazarı (bkz:Ben Johnson), 1626'da Londra'da sahnelemek üzere Aristophanes'ten esinlenen bir komedi yazısı. Türkçesi “Haber Dükkânı” anlamına gelen bu eserde ilk kez en karamsar tonda gazetecinin toplumsal kişiliğine saldırılmaktadır: Gazeteci, kesinlikle utanma duygusundan yoksun ve okuyucularının saflığından yararlanmak için ne olursa yazmaya hazır birisidir” demiştir.

not: utanmaz sensin oç
1

target

iron
İlk defa 1778'de akademilere gazeteciler alınmaya başlanacak gazetecilerin ilkidir. Target, Nivernais Dükü tarafından karşılanır ve dük ona şöyle der: “Gazetecilik mesleği, artık en nitelikli zihinler tarafından icra edilmeyi hak etmektedir.”

diğer sözlük yazarlarının laik sözlük düşmanlığı

chernobog
sekülerizm karşıtlarının bu sözlüğe zaten isim olarak bile düşmanlık beslemesi gayet anlaşılabilir bir durum ancak yetmiş yaşlarında islami bir giyinişte adam görse korkudan eteği tutuşacak,yattığı minderden taviz vermeyen sözde entel ekşicilerin düşmanlığı gerçekten şaşırtıcı.ben bu durumu şöyle açıklıyorum,Goebbels'in propaganda tuzaklarını bilirsiniz gene aynı şekilde günümüzde iktidarın gerek seçim konuşmaları,medya gücü,eğitim sistemini elinde bulundurmaları vb. gibi durumlar sayesinde zaten medyadan başka bir şey dinlemeyen okuyor görünüpte iki kitap okumamış tek bildiği sosyal medyada karşı cinse yavşaklık yapmak olan bazı tipler modern yaşam sürdermelerine rağmen kafalarında yıllardır -ki neredeyse yirmi sene de gayet uzun bir süredir- ''laik,monşer'' gibi kavramlar olumsuz olarak belirlenmiş zaten bu adamlar kendi hayat tarzlarını anlatmaya çalışırken tanımlama sıkıntısı çekerler.

fakirim deme şekilleri

codex cumanicus
Bunun bizim yaş grubumuzdaki karşılığı ''öğrenciyim'' ifadesini kullanmaktır. Bakınız öğrenci kelimesinin kullanıldığı söz öbeklerinde yerine fakir kelimesini getirmeniz durumunda anlam açısından hiç bir değişiklik sözkonusu değildir. Öğrenci evi, öğrenci bileti, öğrenci arabası, öğrenci işi, öğrenci alışverişi. Örnekler çok fazla çoğaltılabilir.

En basitinden esnafla pazarlık esnasında bile ''ben fakirim'' demek yerine ''abi öğrenciyiz yapıver bişeyler'' diyoruz.

Belki kendimce tespit sıçmış olabilirim ama nacizane görüşüm bu yönde.

jerzy gorski

iron
double ironman şampiyonu polonyalı atlet. 1990 yılında kaliforniyada 28 saat 5 dakika 22 saniye de yarışı tamamlayarak dünya şampiyonu oldu. Jerzy Górski 1969 - 1982 yılları arasında uyuşturucu bağımlısıydı kızının annesini ve bir çok arkadaşını uyuşturucu yüzünden kaybetmiş ardından 6 yıl boyunca çalışarak şampiyonluğa ulaşmıştır.
1

Laik sözlük admin ve moderatörleri

dehumanize
Bir elin parmaklarını geçmez içlerindeki delikanlı sayısı.
Geri kalanı kadın olmanız ya da aynı görüşte olmanız halinde tüm cehaletinizle sizi baş tacı yapacak türden insanlardr. Bu tarz tavırlar cehaletin gereğidir. Cahil adamda olmazsa olmazdır. Bu nedenle suclanmamaları gerekir. Bekleneni yapıyorlardır

ülkücülerin sürekli mahalle basmaya gelip dayak yemesi

hanzo hasashi
Aynen yukarıdaki videolardaki gibi gelişen hadiselerdir. Genellikle çingen bölgelerde gerçekleştirirler eylemlerini. çünkü çingen halk, tepki göstermeye çalışırsa polisin tereddütsüz saldıracağını bildiğinden dokunmaz bunlara. Ama bi 20 kişi gelmeye görün, elinizde sopa mopa bile olmasın, çil yavrusu gibi dağılırlar. Karanfil'de çok gördüm bunlar gibileri, bayrakları süperman pelerini yapıp uçmaya bile çalışırlar.
1

gelinlik

laik sözlük reklam
Prenses Gelınlık Modellerı
Prenses gelinlik modelleri masalsı bir hava oluşturup prenses gibi görünmek isteyen gelin adaylarının hayallerine yanıt vermektedir. En fazla çeşitliliğe sahip gelinlik modellerindendir prenses gelinlik modelleri. Temel olarak üst kısmı dar ve vücuda oturan etek kısmı ise geniş açılı olarak aşağı inen kabarık iki parçadan oluşan bir yapıya sahiptir. Birbirinden farklı işlemeler ve kumaşlardan oluşan geniş bir çeşitlilik alanına sahiptir.2017 gelinlik tasarımlarında prenses modelleri geniş bir yelpazeyi kapsayan değişik süsleme ve tasarımlarla gelin adaylarının rüyalarını süslemeye devam etmektedir.
Islemelı Prenses Gelınlık Modellerı
Minik çiçekler, simli ipliklerle ve dantel parçaları ile süslenen bu gelinlikler gerek kir dugunleri gerekse salon düğünlerinde çok romantik durmaktadır. Genellikle omuz ve göğüs bölgesinde yoğunlaşan işlemeler etek kısminin aşağısına doğru üçgensel inmektedir.
Işıltılı Prenses Gelınlık Modellerı
Gold ve gümüş tonlarında simler minik parıltılı taşlar ayna parçacıkları veya inci boncuklar ile süslenen bu gelinlikler özellikle gece düğünlerinde çok gösterişli durmaktadır
Fakır Kol Dantel Detaylı Prenses gelinlik modelleri
Belki de 2017 gelinlik modasına en çok damgasını vuran bu gelinlikler tişört boy kol yapıları, boynu tamamen kapatan sıfır yakaları ve zarif dantel islemeleriyle dikkat çekmektedir. Bu kategoride ayrıca kolun yarısına kadar uzanan fakir kol olarak tanımlanıp dantellerden oluşan sırtı açıkta bırakıp hanimhanimcik masum görüntü oluşturan diğer bir çeşidi de mevcuttur.
Kalp Yaka Prenses Gelınlık Modellerı
Prenses gelinlik modelinin en çok tercih edilen çeşitlerinden birisidir kalp formlu straplez kesim gelinlikler. Genelde üst kısım payetler drapeler ve ya simlerle işlenmiş bu model etek kısmında tarlatanlar veya kabarık tülden yapılmış gösterişli parçalar olarak karşımıza çıkmaktadır.
Ince Askılı Prenses Gelınlık Modellerı
Üst kısmı narin önce askılarla tutturulmuş olan bu modeller kısa etek boyu olan prenses gelinlik modelleri ile sıkça karşımıza çıkmaktadır. Midi boy kabarık etek ve üste tam oturan formu ile balerinimsi bir görüntü kazandırmaktadır. Piyano eşliğinde yapılacak bir düğünde bu gelinlik modeli çok sanatsal bir görüntü yakalamak isteyen gelin adaylarının aklında bulundurması gereken modellerden biridir. Hafif topuklu bir ayakkabı ve renkli çiçeklerden oluşan gelin buketiyle masum estetik bir görüntü sunacaktır.
1

pdr

otuz9
okuduğum bölüm.

sanılanın aksine yatarak geçilemeyen yatarak atanamayan ve yine yatarak çalışılmayan meslek. eğer birey sorumluluk sahibiyse en zor öğretmenliktir rehber öğretmenlik. karşısına her telden öğrenci gelir. türlü sorunlarla farklı velilerle uğraşmak zorunda kalırlar. son olarak son yıllarda alan dışı atamadan başları iyi ağrımıştır. bu yüzden atma puanları ebesinin nikahı kıvamına ulaşmıştır.

her şeye rağmen güzel bölümdür.

ülkücülerin sürekli mahalle basmaya gelip dayak yemesi

partizan
Bir hayli komik ve eğlenceli olaydır. Ankara'da yaşadığım için buradan örnek vereceğim;
Konur sokak, Tuzluçayır, karanfil sk. gibi yerlere sürekli emanetlerle gelip "..... kürde mezar olacak" diye slogan atarlar. Hatta genelde polis destekli gelirler ama nafile :) 100+ kişilik bu sürü, 30 kişilik karşıt görüşten kaçarlar. Sosyalistleri genelde bölücü olmakla suçlarlar ama alevileri kesmek için tuzluçayıra, solcuları öldürmek için karanfile, konura gelirler. Sonra dayak yiyince "pkklılar vatan evlatlarına saldırdı auuu"
Yaşayanlar bilir, tartışmasız dünyanın en eğlenceli şeyidir bunları kaçarken izlemek.Bu da favorimdir benim;

13

ırkçı görünmemek için türk ırkını yermek

comarhunter2k
Milliyetçilik hastalıktır, hiçbirimiz nerede ne tende hangi dilde doğacağımızı seçmedik .
Genel olarak iyi insan ve kötü insan tabirleri yeterlidir .
milliyetçilik yapan ister türk, ister kürt, ister fransız olsun .
hepimiz insan hepimiz sapiens'iz dünya kendi etrafınızda dönüyor gibi davranmayı bırakıp önünüzde kalan en fazla 40 -50 yılı yaşayıp toprak olup gidiniz .

psikiyatrist - terapist

dehumanize
Birçokları insan psikolojisi ile uğraşanları, anatomisi ile uğraşana nazaran daha basit görür. Gerçekle zerre kadar ilgisi yoktur. Üniversitesine göre değişmekle beraber psikoloji bölümleri de en az tip kadar öğrenciyi zorlayan bir bölümdür. Ama psikoloji öğrencisinin çilesi mezun olduktan sonra da bitmez. Stajları, katıldığı seminerler, ders kitaplarının dışında okuduğu, okuyacağı yüzlerce kitap (ki bu süreç okul bittikten sonra özellikle hızlanır), her zaman masraf, efor, stres yükler terapist adaylarına.
Üç beş kez damar dikince birşeylere alışılır edilir(tabi onlar da kendilerini geliştirebiliyor, aynı aşamalara katlanabiliyor ama tıpçılar isterse yapıyor, biz mecburuz), fakat insan bilincini evirmek her insan da bambaşka zorlukta bir olaya dönüşüyor.
Terapi ücretlerinden dem vurmadan önce bunları aklınızda tutun bir

güven sözlük

laiksozluk
Kendi halinde yeni kurulmuş bir sözlüktür. laik sözlük ile tek alakası kurucularının tanıdık olmasıdır. Başka bir sözlüğe geçtiğimiz, burayı gözden çıkardığımız vs yoktur. yeni açılan sözlüğe destek için duyurusu yapılmıştır. Bİz 8k yazara sahip, hergün yeni yazarların katıldığı bir sözlüğüz. 10 senedir açık olan sözlükler kadar yazarımız var fakat sözlüğümüzün üyelerinin çoğunun daha önceden sözlük kültürü olmadığından aktiflik sorunu yaşıyoruz. Günde 2k hit alıyoruz bir çok üye hesabına giriş yapmadan sözlüğe giriyor buna da bi çözüm bulacak burayı çok daha aktif hale getireceğiz.

pdf kitap arşivi 2017

laik bir hanim
Sosyoloji: https://yadi.sk/d/bIuboL4IgdCyB
Psikoloji arşivi : https://yadi.sk/d/VfJMjBULh76GC
Psikoloji arşivi : https://yadi.sk/d/FFs10IpWh76G4
Kişisel Gelişim: https://yadi.sk/d/jdHZH1c4gdCxi
Diksiyon: https://yadi.sk/d/OXzcDsdSma6Vq
Anne ve çocuk bakımı: https://yadi.sk/d/wzAbjzpumEWnv
Mega Hafıza Seti: https://yadi.sk/d/zHDtU8C5kdfPr
Fotoğrafik Hafıza Teknikleri: https://yadi.sk/d/WOPemdIvsRgGB
Felsefi: https://yadi.sk/d/Vs1Ka0FCgdCxE
Felsefe arşivi: https://yadi.sk/d/Gy4fOXpXrRgCo
Felsefe ansiklopedisi: https://yadi.sk/d/5dzmW70dgdCx4
Felsefe Tartışmaları: https://yadi.sk/d/ANslzj50hybMs
Mutfaklar ve Yemekler: https://yadi.sk/d/qvFnIPNDsRenc
Cinsel Yaşam: https://yadi.sk/d/nleCmF1FsReyt
İşaret Dili Eğitim Arşivi: https://yadi.sk/d/D0z2fpWOsRiTH
Kapsamlı Biyoloji Arşivi: https://yadi.sk/d/Nw-nfo9Ir34Ae
######################################################
TARİH, İDEOLOJİ, DİN VE MİTOLOJİ KİTAPLARI
Avrupa Birliği ve Türkiye: https://yadi.sk/d/0hUCLGatsRhuW
Tasavvuf-sufizm kitaplığı: https://yadi.sk/d/PUj-G9rQkHmDa
Hadis: https://yadi.sk/d/KFAvXey5kjyAu
Mezhepler Tarihi: https://yadi.sk/d/ONs_JizQkjyCm
İlmihal: https://yadi.sk/d/1CW3RgcakjyFg
Tefsir: https://yadi.sk/d/j9hUo43LkjyGV
Fıkıh: https://yadi.sk/d/1XMN389pke5pE
Dini kaynaklar: https://yadi.sk/d/_HBnQjWhgdD3A
Dört kitap: https://yadi.sk/d/LWdFUVDlgdCzc
Tarih: https://yadi.sk/d/CqOe0zXXgdCzp
Tarih 2: https://yadi.sk/d/NwTjRj7YgdCxt
Tarih 3 : https://yadi.sk/d/WboJAaKkma6QC
Kıbrıs Tarihi: https://yadi.sk/d/WaNcfDcZsRi8g
Balkanlardan Uluğ Türkistan'a Türk Halk İnançları:https://yadi.sk/d/JTt1ZRhzsRi8h
Ortadoğu arşivi: https://yadi.sk/d/tvJQoLuggrML6
Ortadoğu arşivi 2 : https://yadi.sk/d/tKjqkv_asRieS
Yahudi tarihi: https://yadi.sk/d/7qnBBeuHke5pp
Çanakkale Tarihi Eserleri: https://yadi.sk/d/w0GvSG_BjtdBQ
Osmanlı Tarihi Arşivi: https://yadi.sk/d/Npxb_54PjeBq4
Osmanlı Tarihi Arşivi 2: https://yadi.sk/d/giwCMWlmhFnvo
Osmanlı tarihi arşivi 3: https://yadi.sk/d/C7a14ogNma6L4
Türk Tarihi ve Mitolojisi: https://yadi.sk/d/gNZUaEC7hFnaH
Roma ve Bizans Tarihi: https://yadi.sk/d/LS7vh7RHke5s3
Selçuklu Tarihi : https://yadi.sk/d/UkkmIOpckBTtg
Göktürkler: https://drive.google.com/folderview…
Mitolojik- dini Eserler: https://yadi.sk/d/vD1bztdSkRptM
Destan ve Mitolojik eserler: https://yadi.sk/d/H-8C78wRfHFdx
Destan ve Mitolojik eserler 2: https://yadi.sk/d/ULoMjPRbfHGTY
Anlam Dil Göstergebilim: https://yadi.sk/d/P0thTPlkdcD7n
Dil Bilimi ve Türk Dili konulu eserler: https://yadi.sk/d/uZsyfBiYkCMCG
Hz. Muhammed (sav): https://yadi.sk/d/tHUsId4mfvwgD
Alevilik Bektaşilik: https://yadi.sk/d/QA54Nt4jkNNtF
Siyaset Bilimi: https://yadi.sk/d/Bm8cycHfgdCyZ
İdeolojik: https://yadi.sk/d/3toxsfWogd3GT
Deniz Harp Tarihi: https://yadi.sk/d/JghgNN8msRetJ
İstanbul Tarihi Çeşmeler Arşivi: https://drive.google.com/folderview…
Jön Türkler ve İttihat Terakki : https://yadi.sk/d/8cw8faXVsRiPT
Belgeleriyle Ermeni Faaliyetleri : https://yadi.sk/d/uQgxEGQfsRiVy
Türkiye'de Vakıf Abideler ve Eski Eserler: https://yadi.sk/d/haQxP4-BsRiVV
Ayasofya Arşivi: https://yadi.sk/d/9_xg3cZYsRiYk
Topkapı Sarayı Arşivi: https://yadi.sk/d/6nQeQZmzsRiZZ
Kırım Arşivi: https://yadi.sk/d/oCpd-KHtsRicC
Piri Reis Arşivi: https://yadi.sk/d/jd-CyGSAsRicG
######################################################
YABANCI DİLLER
Almanca: https://yadi.sk/d/UU-xxVDFhbBrf/Almanca
Almanca Grammer: https://yadi.sk/d/TYPlJ1ZmiwVTn
Almanca Romanlar: https://yadi.sk/d/ZvkxEgUEgP64a
Fransızca: https://yadi.sk/d/UU-xxVDFhbBrf/Frans%C4%B1zca
Fransızca 2: http://bit.ly/1R5obrL
Fransızca 3: https://yadi.sk/d/Wp8MgRdViyBPP
Fransızca Sesli: https://yadi.sk/d/dFxxoriviyBi6
Fransızca Çalışma notları: https://yadi.sk/d/vvwK2Ba2cCkJS
Korece: https://yadi.sk/d/UU-xxVDFhbBrf/Korece
Kürtçe: https://yadi.sk/d/UU-xxVDFhbBrf/K%C3%BCrt%C3%A7e
Yunanca eserler: https://yadi.sk/d/OE1Sc4T3jzkrE
Yunanca Sesli Notlar: https://yadi.sk/d/I16Wz9Mgk2EXr
Yunanca Sesi Notlar 2: https://yadi.sk/d/KN-BEJw2jkU2U
Yunanca Dil bilgisi: https://yadi.sk/d/OE1Sc4T3jzkrE
Yunanca Grammer: https://yadi.sk/d/AWPBZS34iJo9b
Farsça Dil bilgisi: https://yadi.sk/d/fLhBols5jwYLB
Farsça Dil bilgisi ve Sesli Notlar: https://yadi.sk/d/P_7O4kOMjz8YK
Farsça Sesli Notlar : https://yadi.sk/d/KCH5oY5AcEgfB
Arapça Ve Farsça Kaynaklar: https://yadi.sk/d/gxMFvEOipyBrJ
Fransızca dokümanlar: https://yadi.sk/d/sTPjOnkMma6fJ
Japonca: https://yadi.sk/d/Bx63opqejzkUn
Japonca Sözlük: https://yadi.sk/i/RyT1Vr5Oj3bi4
Rusça : https://yadi.sk/d/MkEV5OCAjkFzH
Rusça 2: https://yadi.sk/d/UU-xxVDFhbBrf/Rus%C3%A7a
Rusça 3: https://yadi.sk/d/ueY8-kv2jvoAV
Rusça 4: http://bit.ly/1mNmZxY
Türkçe: https://yadi.sk/d/UU-xxVDFhbBrf/T%C3%BCrk%C3%A7e
Türk Lehçeleri Grammeri :https://drive.google.com/…/0B9PYFdlqhgG6dklOYm5LZkdoN…/view…
Türk Dili ve Türk Dünyası: https://yadi.sk/d/KVVRWPwhrYHdF
Arapça: https://yadi.sk/d/UU-xxVDFhbBrf/arap%C3%A7a
Arapça 2: https://yadi.sk/d/hSp5N799jzmaH
Arapça 3: https://yadi.sk/d/_NfBB-abgLst4
Arapça hikayeler: https://yadi.sk/d/LnKorDwTjy7yM
Osmanlıca Eğitim Arşivi: https://yadi.sk/d/2cgQMR5_sRiZq
Osmanlıca Kitap Arşivi Part 1: https://yadi.sk/d/UObUIUFVWjqii
Osmanlıca Kitap Arşivi Part 2: https://yadi.sk/d/jVziASzuWjqte
Osmanlıca Kitap Arşivi Part 3: https://yadi.sk/d/Gx_ULCNbWjyoM
Osmanlıca Kitap Arşivi Part 4: https://yadi.sk/d/BPfvoHRAWnZyN
Osmanlıca Kitap Arşivi Part 5: https://yadi.sk/d/NPm8A3oeWna3Z
Osmanlıca Kitap Arşivi Part 6: https://yadi.sk/d/8LchDPkRWsSP6
Osmanlıca Kitap Arşivi Part 7: https://yadi.sk/d/kDU1_y9cWsSSd
Osmanlıca Kitap Arşivi Part 8: https://yadi.sk/d/pHxQPiPxWsSVE
Osmanlıca Kitap Arşivi Part 9: https://yadi.sk/d/lHhgmkPwWswHV
Osmanlıca Kitap Arşivi Part 10:https://yadi.sk/d/8vECRm1WWsSYB
İspanyolca: https://yadi.sk/d/UU-xxVDFhbBrf/ispanyolca
İtalyanca: https://yadi.sk/d/UU-xxVDFhbBrf/italyanca
Sözlükler: https://yadi.sk/d/fYR-QZWFgdCy5
Sözlükler 2: https://yadi.sk/d/UU-xxVDFhbBrf/S%C3%B6zl%C3%BCkler
İngilizce: https://yadi.sk/d/QlmzBPykHVzw9
İngilizce: https://yadi.sk/d/UU-xxVDFhbBrf
İngilizce : https://yadi.sk/d/Tr6HmecDkUb2Y
İngilizce Hikaye ve Romanlar: https://yadi.sk/d/Kh3MTRW3sReuT
İngilizce Grammer: https://yadi.sk/d/s7pkobeWsRezu
ELS İngilizce Hazırlık Dergisi: https://yadi.sk/d/oWVlRiS8dRbU4
Fono kendi kendine ingilizce öğrenme:https://yadi.sk/d/aRCk47bBmEWNn
İELTS İngilizce seti: https://yadi.sk/d/Xco41WDdDMGio
Chip Pratik İngilizce Seti: https://yadi.sk/d/zuc71kwBoqeWt
######################################################
BİLİMSEL VE TEKNİK, BİLGİSAYAR KONULU KAYNAKLAR
Bilimsel kitaplar: https://yadi.sk/d/hcisTqS8kRpxZ
Bilimsel kitaplar 2: https://yadi.sk/d/48ADCCzsjSBPN
Bilimsel kitaplar 3: https://yadi.sk/d/Pknj-810gxVdy
Tübitak popüler bilim kitapları: https://yadi.sk/d/mJ23zlKmkRqWH
Uzay konulu dokümanlar : https://yadi.sk/d/OCFZOTFVhsNFr
Evrim kitapları: https://yadi.sk/d/2Hv1Cg9rghm3N
Kuantum-fizik-evren arşivi: https://yadi.sk/d/l-cGSPo0kJJG5
Mühendislik kitapları: https://yadi.sk/d/j05wDkvkkCYJ6
Bilgisayar konulu dokümanlar: https://yadi.sk/d/6vqcH9_lma6Ti
Fizik konulu dokümanlar: https://yadi.sk/d/mWhSdG8tma6Zo
Fizik konulu dokümanlar 2: https://yadi.sk/d/3v_XwrkpmLcso
Matematik konulu dokümanlar: https://yadi.sk/d/XKkVojxVma6bA
Kimya konulu dokümanlar: https://yadi.sk/d/9UTCX_fJma7CZ
Ekonomi-İktisat-Borsa: https://yadi.sk/d/FpmGVRIqma7SN
Sosyal bilimlerde araştırma yöntemleri:https://yadi.sk/d/Qao8aykBmEWMn
İstatistik: https://yadi.sk/d/yZaNxKq4mEWQW
Eğitim bilimi dokümanları: https://yadi.sk/d/9h63a_2Ema7oa
Autocad Dokümanları: https://yadi.sk/d/_O--ndyKhTfXD
Ardunio Dokümanları: https://yadi.sk/d/TKtfWZzfsRgQQ
Bilgisayar Programları: https://yadi.sk/d/lnoosrY9sRhzP
Linux dokümanları: https://yadi.sk/d/csx7STl6sRj9E
KUDEB Kitapları: https://yadi.sk/d/lTCQUguIsRiQv
#######################################################
EDEBİYAT, ŞİİR, TİYATRO VE SANAT ÜZERİNE
Sesli eserler: https://yadi.sk/d/dAEIl4otkQzeJ
Sesli eserler 2: https://yadi.sk/d/wR5fWtFaPgSya
Telkin müzikleri: https://yadi.sk/d/NkFfro8Vma6Xe
Subnimimal Telkin ses dosyaları: https://yadi.sk/d/pgX8thWAma7KM
Radyo tiyatrosu 1: https://yadi.sk/d/Q87wuwJwM9A5Z
Radyo tiyatrosu 2: https://yadi.sk/d/qE6O_e_oeLG8u
Roman ve klasikler: http://bit.ly/1EjQkRJ
Fantastik kitaplar: https://yadi.sk/d/p0kRa9WYRvPD7
Müzik temalı eserler: https://yadi.sk/d/bbQXXXwikJe3S
Edebiyat konulu eserler: https://yadi.sk/d/f5NpSgIagdD2s
Edebiyat, biyografi, antoloji: http://bit.ly/1MEFIAG
Denemeler: https://yadi.sk/d/9IPMGxmugxVdM
Bağlama ile ilgili dokümanlar: https://yadi.sk/d/JKBYWaY-h76Fq
Sinema ile ilgili eserler: https://yadi.sk/d/H5z8T-gVkHgKy
Sinema ile ilgili eserler : https://yadi.sk/d/gFbORkNGsResm
Sanat-Sinema-Tiyatro: https://yadi.sk/d/s1j7KsLogdCym
Yeşilçam Konulu Dokümanlar: https://yadi.sk/d/M-Fi2W0RsRfdv
Şiir kitapları : https://yadi.sk/d/BOXdw-d2ma7Yu
Sanat dokümanları: https://yadi.sk/d/-XkOM4Vcma6Hc
Tiyatro dokümanları : https://yadi.sk/d/Gf2Hv-Xzma6RH
Tiyatro dokümanları 2: https://yadi.sk/d/Z3WW6_2kma6SZ
Tiyatro dokümanları 3: https://yadi.sk/d/AFd9p5MmsReqq
Tiyatro dokümanları 4: https://yadi.sk/d/9JN7aec_is9LV
Radyo Televizyon arşivi: https://yadi.sk/d/DsDU59y5sRhxf
Gazetecilik arşivi: https://yadi.sk/d/wSI7NGn9sRhy2
Polisiye Kitapları: https://yadi.sk/d/-xsRB7nihb6HY
Yazarlara Göre Tasnif Edilmiş Arşiv: https://yadi.sk/d/e73ZCkD1nXcDX
Yazarlara Göre Tasnif Edilmiş Arşiv: https://yadi.sk/d/OiFg2hEAmGJYt
Gazete Arşivi: https://yadi.sk/d/S1ckXTxmsRgSh
Edebiyat Arşivi: https://yadi.sk/d/LNDsNKBLrarjA
Doğa Yürüyüşü ve Kamp Alanları: https://drive.google.com/folderview…
İstanbul arşivi: https://yadi.sk/d/HF5KTrfAs966s
Kuruluşundan Günümüze TBMM Üyeleri:https://yadi.sk/d/f4ELIUXdsG3mS
Musiki kitapları: https://yadi.sk/d/u-fZnu2KsRiBM
Yol Trafik İşaretleri Ve levhaları anlamları ile
2016 yılı Ocak-Temmuz dönemi trafik cezaları bilgileri:https://yadi.sk/d/A26R1gMdsRiGW
Eğitim Bilimleri : https://yadi.sk/d/IMP69d_esRiTd
Rüya arşivi: https://yadi.sk/d/_gLOZhBAsRig8
Türk Futbol Tarihi Ansiklopedisi: https://yadi.sk/d/XjV5sTrCsRiga
İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları Arşivi: https://yadi.sk/d/O09mb3pfsRihq
######################################################
KPSS,ALES, YGS, LYS KİTAPLARI VE NOTLARI
Kpss notları: https://yadi.sk/d/A2SPkn5qWLL6c
Kpss notları 2: https://yadi.sk/d/sPcVg-fv8LhaF
Kpss notları 3: https://yadi.sk/d/wclc-JJtBBu9V
Kpss notları 4: https://yadi.sk/d/hlGu51bEBBvbC
Kpss notları 5: http://bit.ly/1JduQyV
Kpss notları 6: https://yadi.sk/d/DlmMqVkJj8yFF
Kpss notları 7: https://yadi.sk/d/5iOiQIu2jeXnV
Kpss notları 8: https://yadi.sk/d/uB-ybaEakTy53
Kpss notları 9: https://yadi.sk/d/e8QdSl-kqa8wS
Kpss alan kitap arşivi: https://yadi.sk/d/oFTMFo5RkULza
Kpss Edebiyat Deneme Ve Çıkmış Sorular:https://yadi.sk/d/QQ051v0Bs3TqA
Kpds notları : https://yadi.sk/d/sD8jmXWI945tF
Çeşitli Tarih Sınavları Dokümanları: https://yadi.sk/d/asp6K-2NmxuNj
İİBF için Kpss Kaynakları: https://yadi.sk/d/LFZGXwhJkjyeV
ALES notları: https://yadi.sk/d/yoIZv8qnkXMHQ
LYS YGS Ekol hoca Görsel: https://yadi.sk/d/YEdhuSB8bDm67
Ygs- Lys Hazırlık Kitapları: https://yadi.sk/d/VroXCL_cGAN6n
Ygs- Lys Hazırlık Kitapları 2: https://yadi.sk/d/5haVPxwHNme7t
Ygs- Lys Hazırlık Kitapları 3: https://yadi.sk/d/o538XIcNNmeaF
Ygs Lys Hazırlık Kitapları 4: https://yadi.sk/d/nSuxFGqSNmegT
Üniversiteye hazırlık: https://yadi.sk/d/fNqGqWkema7Lf
Rehberlik Yayınları Ygs Lys: https://yadi.sk/d/xRMk1jnghbUNs
Gelir Uzman Yardımcılığı Denemeleri: https://yadi.sk/d/ZGggzTH2ma7Go
TUS kaynakları: https://yadi.sk/d/CL-FOY6fmEWju
İktisat dersleri: https://yadi.sk/d/8rtLGVRkmEWJX
İktisat: https://yadi.sk/d/Yf0Z9_YFsReyW
Ekonomi, İktisat, Borsa: https://yadi.sk/d/E7AL_H0MsRezD
Cep Üniversitesi: https://yadi.sk/d/UMP3yUcPsRiWA
######################################################
DERGİ ARŞİVLERİ
Belleten Dergisi: https://yadi.sk/d/HXgjbl2bsRgkj
Doğu Batı Dergisi: https://yadi.sk/d/PQT9Mv1WsRgmi
Ntv Tarih Dergileri 2009: https://yadi.sk/d/r8cOfHUfkRqBz
Cogito Dergisi: https://yadi.sk/d/KZyY5izLsRgqg
İSMEK - El Sanatları Dergisi: https://yadi.sk/d/IcHDmMEPsRgru
İnsan & İnsan Bilim Kültür Sanat ve Düşünce Dergisi:https://yadi.sk/d/2tompjpAsRgsg
Anadolu Üniversitesi Sanat ve Tasarım Dergisi:https://yadi.sk/d/b6FfZqR1sRguk
Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Dergisi:https://yadi.sk/d/WA2ZwyTwsRgvB
İstanbul Üniversitesi Art Sanat Dergisi: https://yadi.sk/d/VhM52vNHsRgw2
Geceyarısı Sineması Dergisi: https://yadi.sk/d/u5l2GKD4sRhar
Kolektif Dergisi: https://yadi.sk/d/-HP5GQRCsRjE4
Devrimci Derleniş Dergisi: https://yadi.sk/d/p7HcG67YsRhbn
Şizofrengi Dergisi: https://yadi.sk/d/VJi160PusRhc9
Aydınlık Sosyalist Dergi: https://yadi.sk/d/EWuPspZ5sRhdG
Sosyal Adalet Dergisi: https://yadi.sk/d/vjwjIHzTsRhde
Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Yedi Dergisi:https://yadi.sk/d/RprfPnZzsRheE
Ülke Dergisi: https://yadi.sk/d/nfeEJQX_sRhem
Eleştirel Pedagoji Dergisi: https://yadi.sk/d/rC1yWyoOsRhgb
Kadro Dergisi: https://yadi.sk/d/wVygb44SsRhgo
Proleter Devrimci Aydınlık Dergisi: https://yadi.sk/d/wvFPKBt7sRhhg
Yeni Sinema Dergisi: https://yadi.sk/d/hRWnR-RlsRhhz
Edebiyat Dostları Dergisi: https://yadi.sk/d/2Z_B2JF5sRhii
Emek Dergisi: https://yadi.sk/d/4pDgRpwgsRhkC
Restorasyon ve Konservasyon Çalışmaları Dergisi:https://yadi.sk/d/1xSXXNx3sRhke
Kültür ve Turizm Bakanlığı Müze Dergi: https://yadi.sk/d/vfBlwCvrsRhmX
Bebeğim Dergisi: https://yadi.sk/d/YtzDQ2L_sRj5L
Harp Mecmuası: https://yadi.sk/d/pTHi9iGPsRj6G
Totbid Dergisi: https://yadi.sk/d/aJGvpmYosRj6a
Bilim Teknik Dergisi: https://yadi.sk/d/iT2mjI7isRhrK
Bilim Teknik 45 Yıllık Arşiv (Program): https://drive.google.com/…/0B8Ex4YfF0Qn4dWhMX0ZhdVdOVHc/view
Eyewitness Travel: https://yadi.sk/d/arLJnAsesRiXH
National Geographic Harita Koleksiyonları:https://yadi.sk/d/bk7MfbmOsRiet
######################################################
TOPLU ARŞİVLER
Arşiv 1 : https://yadi.sk/d/eIbeip9fkFQnX
Arşiv 2: https://yadi.sk/d/tzAvTpMwJGxGW
Arşiv 3: https://yadi.sk/d/a01GfaN8mSdh8
Arşiv 4: https://yadi.sk/d/ZB9BdFC2o3aMG
Arşiv 5: https://yadi.sk/d/U037GRLchSN5T
Arşiv 6: https://yadi.sk/d/uV9jRklKkjigk
Arşiv 7: https://yadi.sk/d/5QGWC-rZm2kAs
Toplu Dil Klasörü: https://yadi.sk/d/P6mhLEplopCj6
Kindle Dokümanları: https://yadi.sk/d/FMpkFj5mVxdgE
Meritokrasi Arşivi: https://yadi.sk/d/PXiBS6GGmfnui
İngilizce Toplu Eğitim Seti Arşivi: https://yadi.sk/d/8kPwhlpChkiDE
Çeşitli Kategoriler ve Kapsamlı Arşivler

Kapsamlı Mega Arşivi : https://mega.nz/#F!799DWKjB!n9UgpTzrkVslX6p6F0fPVg!qxMRHb4J
Babil Kütüphanesi : https://yadi.sk/d/omZVjxUJgWDpU/babil%20kitapl%C4%B1%C4%9F%C4%B1
Tez Yazanlar İçin Kitaplar : https://yadi.sk/d/kSNWM_8AgqqXg
300 Adet Kişisel Gelişim Arşiv : https://cloud.mail.ru/public/d53c17a66b93/300.Kssl.Glsm.E-Ktp.rar
Tubitak arşivi : https://cloud.mail.ru/public/94beecee0716/a%20-%20T%C3%BCbitak%20Kitaplar%C4%B1.rar
Bilgisayar Kitapları Arşivi : https://cloud.mail.ru/public/6442b4907851/Blgsyr.Ktplr.Arsv.rar
Siyasi Arşiv : https://yadi.sk/d/08DpgWDAJ4n2W/Politik%20Kitaplar/
Felsefi Arşiv : https://yadi.sk/d/08DpgWDAJ4n2W/Felsefe/
3200 adet mobi arşivi : https://yadi.sk/d/D4iiOWNfUbczK
Kapsamlı Epub Arşivi : https://yadi.sk/d/H9Iy0MFpe8EdY
1250 adet dini kitap (5 gb) : https://mega.nz/#!4p4nUKza!P1kVvSYp-luhtsZVJwTVa9bIu_WWN35FDLVLvNWqn-8
756 adet epub : https://cloud.mail.ru/public/abd0abcfadcc/756adetmobiekitap.rar
2500 Adet epub Arşiv : https://userscloud.com/hfjaiout22mh
Epub Türkçe Arşiv : https://cloud.mail.ru/public/e67dab996d80/Kitaplar.rar
Karışık Arşiv : Google drive arşiv tıkla
Karışık Arşiv 2 : https://yadi.sk/d/omZVjxUJgWDpU
Karışık Arşiv 3 : https://yadi.sk/d/beqz5ftdrtxgy
Karışık arşiv 4 : https://yadi.sk/d/jdUZB77oFTJBo
Karışık Arşiv 5 : https://yadi.sk/d/8EP-wxoBgXgJr
Karışık Arşiv 6 : https://yadi.sk/d/X71Uyp3EfkNbu
Karışık Arşiv 7 : https://yadi.sk/d/annrYLiiZDLrP
Karışık Arşiv 8 : https://yadi.sk/d/SWzaAN1jeLE6V/E-Books
Karışık arşiv 9 : https://cloud.mail.ru/public/e65db372c702/300_Adet_E-Kitap.rar
Karışık Arşiv 10 : Google drive karışık arşiv
Karışık Arşiv 11 : 7 gb e kitap arşivi tıkla
Karışık arşiv 12 : https://userscloud.com/t5x5cd4x1yi0
Karışık Yandex

https://yadi.sk/d/f4OV_sliiQuEd
https://yadi.sk/d/7lVQBSLIiTENM
https://yadi.sk/d/H9McunfIiydDx
https://yadi.sk/d/H9McunfIiydDx
https://yadi.sk/d/AK9Xlv7XiyThz
https://yadi.sk/d/MwQ7U3wtjkWTX
https://yadi.sk/d/kDEvqnrvjmyr6
https://yadi.sk/d/dFyYZ9Gojt5uP
https://yadi.sk/d/20BgEL4_kzypT
https://yadi.sk/d/s6qNY7qim2kNi
https://yadi.sk/d/DAtAIkt8m6EDq
https://yadi.sk/d/UqxNVlwmmHEmj
https://yadi.sk/d/1Y2BOqCemHGN6
https://yadi.sk/d/wu9sqkp0mHHNb
https://yadi.sk/d/oAw3xZjymHJ5z
https://yadi.sk/d/4CBPh15pmHJW9
https://yadi.sk/d/MV42CN0ymHJsj
https://yadi.sk/d/a01GfaN8mSdh8
https://yadi.sk/d/uuI6OymSmZBWH
https://yadi.sk/d/rAOml067muemJ
https://yadi.sk/d/ZB9BdFC2o3aMG
Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi
DC Comics (23 gb) (okuyabilmek için şu programı indirmelisiniz.)
E-dergi arşivi
MUSTAFA KEMAL ATATÜRKhttp://bookzz.org/categories
http://gen.lib.rus.ec/
http://golibgen.io/
http://avxhome.in/
http://www.europeana.eu/portal
http://bookspics.com/
http://www.loyalbooks.com/
http://www.freebooksifter.com/
http://www.pulpmags.org/
http://ebook.bike/
http://www.ebook3000.com/
http://softarchive.la/#ebooks
http://www.freebookspot.es/+ ultra mega karışık (Ekşi Meritokrasi)

+ yazarlar

+ academia - makale

+ 17.000 kitap
Oxford University Press:
https://kat.cr/oxford-university-press-t6683133.html

Oxford's Very Short Introduction Series:
https://kat.cr/oxford-s-very-short- introduction-series-170-books-t8908693.html

Cambridge History Collection:
https://kat.cr/cambridge-history-collection-t11104912.html#

Routledge Collection:
https://kat.cr/routledge-large-ebook-collection- t10148165.html


Criticism of the Western Society:
https://kat.cr/usearch/criticism%20of%20western/

İngilizce E kitap Arşivi

HİKAYE KİTAPLARI
1-Penguin Readers Hikaye Kitap Seti – Tam 99 Kitaptan oluşmaktadır…Boyut:3.03 GB
http://yadi.sk/d/uzKEhPQrEcNkt
2-Czytamy w oryginale Serisi… Boyut:123 MB
http://yadi.sk/d/qd0ZlafdEkp3b
3-English Club… Boyut:884 MB
http://yadi.sk/d/KVk9XGPeNZ2UX
4-Cambridge English Readers…Boyut:271 MB
http://yadi.sk/d/Ru0pSi4HEkpAS
5-Oxford Library Stages… Boyut:2.41 GB
http://yadi.sk/d/nOy2HpdeEwk83
6-Black Cat Publishing Reading & Training Steps 1-6…Boyut:2.22 GB
http://yadi.sk/d/GjU_D6eYEt9AB
7-Password Readers Levels 1-5…Boyut:1.72 GB
http://yadi.sk/d/3Bm5q5SNNSV5k
8-Foreign Language Teaching and Research Press Readers Steps 1-5…Boyut:2.22 GB
http://yadi.sk/d/K29WFWsJNSVzF
9- Heinemann Guided Readers…Boyut:255 MB
http://yadi.sk/d/GoeW-QC1NSWZX
10-Black Cat Publishing Levels 1-6…Boyut:4.23 GB
http://yadi.sk/d/RCchix3RNZ8DN
11-Black Cat Publishing Earlyreads Levels 1-5…Boyut:515 MB
http://yadi.sk/d/j66xaVaONZ8hg
12-MacMillan Readers Levels 3-6…Boyut:2.88 GB
http://yadi.sk/d/lDpHPro7NZ9na
13-Miscellaneous…Boyut:1.19 GB
http://yadi.sk/d/axGD69M6NZ9xU
14-Story Teller 1…Boyut:2.37 GB
http://yadi.sk/d/9URDBEzCNZEDx
15-Story Teller 2… Boyut:2.46 GB
http://yadi.sk/d/Fc5CkvW6NZPNi
16-Story Teller Bonus… Boyut:622 MB
http://yadi.sk/d/md6VmT7JNZUF6
17-English Stories Collection Boyut:2.15 GB
https://yadi.sk/d/_phn0n8YT8JmN
18-English Books Collection-2 Boyut:4.87 GB
https://yadi.sk/d/QuBvt9tfTve5L
VİDEO EĞİTİM SETLERİ
19-EFU ileri Seviye Eğitim Seti…Boyut:4.17 GB
http://yadi.sk/d/ROzjfO9TFEiRe
20-Day-Light İngilizce Eğitim Seti…Boyut:13.9 GB
http://yadi.sk/d/pXRlLeHkEwk7L
21-KPDS.Goruntulu.Dershane Seti…Boyut:3.54 GB
http://yadi.sk/d/KcICtim8FEvTt
LİSTENİNG KAYNAKLARI
22-Flow English…Boyut:989 MB
http://yadi.sk/d/aMNK_ob2FExgq
23-Original English…Boyut:1.54 GB
http://yadi.sk/d/mQ5Rx23_FExhg
24-Point of View Stories…Boyut:197 MB
http://yadi.sk/d/QJXCO98NFExj4
25-Power English..Boyut:1.71 GB
http://yadi.sk/d/nbMQhJSUFExkq
GENEL DOSYALAR(PDF-DERGİ-GRAMMER KİTAP)
26-KPDS-Facebook Grup Dosyaları…Boyut:1.42 GB
http://yadi.sk/d/eYEE04TeMTc8U
27-E-BOOK KİTAPLAR…Boyut:851 MB
http://yadi.sk/d/0xJNIedQNZLda
http://yadi.sk/d/88KeZ0hINZLvM
http://yadi.sk/d/A_btwBRHNZM3s
http://yadi.sk/d/O-VVtl09NZM9o
http://yadi.sk/d/NraN47e3NZMHT
28-ELS DERGİ VE KİTABI…Boyut:105 MB
http://yadi.sk/d/AiwP4NefEkouW
http://yadi.sk/d/Diqk5-lhEtGCz
29-DEYİM KİTABI…Boyut:323 KB
http://yadi.sk/d/haNXN7rGNZNBz
30-Cambridge IELTS Set 1-9…Boyut:597 MB
http://yadi.sk/d/kX_Aeh4cEtEQg
31-Collin's SET…Boyut:617 MB
http://yadi.sk/d/tzzk__GSEtEkL
32-Sözlükler…Boyut:280 MB
http://yadi.sk/d/nWp-UQMqNZQXA
33-GRAMMAR KİTAPLARI… Boyut:751 MB
http://yadi.sk/d/yQJroNzVNZRRj
34-OKUMA KAYNAKLARI…Boyut:1.01 GB
http://yadi.sk/d/ZQvYZEmqNZSWF
36-PRACTISE…. Boyut:1.50 GB
http://yadi.sk/d/IwT6HfV2NZT7d
37-ELTS & TOEFL… Boyut:1.28 GB
http://yadi.sk/d/P9Ja9E81NZTeS
38-VOCABULARY… Boyut:2.03 GB
https://yadi.sk/d/UU-hyPavTcfFB
39-4000 English Essential Words-Audio 1-6 Boyut:0.99 GB
https://yadi.sk/d/UQVlivVgVf39k

Kapsamlı Mega Arşivi : https://mega.nz/#F!799DWKjB!n9UgpTzrkVslX6p6F0fPVg!qxMRHb4J
Babil Kütüphanesi : https://yadi.sk/d/omZVjxUJgWDpU/babil%20kitapl%C4%B1%C4%9F%C4%B1
Tez Yazanlar İçin Kitaplar : https://yadi.sk/d/kSNWM_8AgqqXg
300 Adet Kişisel Gelişim Arşiv : https://cloud.mail.ru/public/d53c17a66b93/300.Kssl.Glsm.E-Ktp.rar
Tubitak arşivi : https://cloud.mail.ru/public/94beecee0716/a%20-%20T%C3%BCbitak%20Kitaplar%C4%B1.rar
Bilgisayar Kitapları Arşivi : https://cloud.mail.ru/public/6442b4907851/Blgsyr.Ktplr.Arsv.rar
Siyasi Arşiv : https://yadi.sk/d/08DpgWDAJ4n2W/Politik%20Kitaplar/
Felsefi Arşiv : https://yadi.sk/d/08DpgWDAJ4n2W/Felsefe/
3200 adet mobi arşivi : https://yadi.sk/d/D4iiOWNfUbczK
Kapsamlı Epub Arşivi : https://yadi.sk/d/H9Iy0MFpe8EdY
1250 adet dini kitap (5 gb) : https://mega.nz/#!4p4nUKza!P1kVvSYp-luhtsZVJwTVa9bIu_WWN35FDLVLvNWqn-8
756 adet epub : https://cloud.mail.ru/public/abd0abcfadcc/756adetmobiekitap.rar
2500 Adet epub Arşiv : https://userscloud.com/hfjaiout22mh
Epub Türkçe Arşiv : https://cloud.mail.ru/public/e67dab996d80/Kitaplar.rar
Karışık Arşiv : Google drive arşiv tıkla
Karışık Arşiv 2 : https://yadi.sk/d/omZVjxUJgWDpU
Karışık Arşiv 3 : https://yadi.sk/d/beqz5ftdrtxgy
Karışık arşiv 4 : https://yadi.sk/d/jdUZB77oFTJBo
Karışık Arşiv 5 : https://yadi.sk/d/8EP-wxoBgXgJr
Karışık Arşiv 6 : https://yadi.sk/d/X71Uyp3EfkNbu
Karışık Arşiv 7 : https://yadi.sk/d/annrYLiiZDLrP
Karışık Arşiv 8 : https://yadi.sk/d/SWzaAN1jeLE6V/E-Books
Karışık arşiv 9 : https://cloud.mail.ru/public/e65db372c702/300_Adet_E-Kitap.rar
Karışık Arşiv 10 : Google drive karışık arşiv
Karışık Arşiv 11 : 7 gb e kitap arşivi tıkla
Karışık arşiv 12 : https://userscloud.com/t5x5cd4x1yi0
Karışık Yandex

https://yadi.sk/d/f4OV_sliiQuEd
https://yadi.sk/d/7lVQBSLIiTENM
https://yadi.sk/d/H9McunfIiydDx
https://yadi.sk/d/H9McunfIiydDx
https://yadi.sk/d/AK9Xlv7XiyThz
https://yadi.sk/d/MwQ7U3wtjkWTX
https://yadi.sk/d/kDEvqnrvjmyr6
https://yadi.sk/d/dFyYZ9Gojt5uP
https://yadi.sk/d/20BgEL4_kzypT
https://yadi.sk/d/s6qNY7qim2kNi
https://yadi.sk/d/DAtAIkt8m6EDq
https://yadi.sk/d/UqxNVlwmmHEmj
https://yadi.sk/d/1Y2BOqCemHGN6
https://yadi.sk/d/wu9sqkp0mHHNb
https://yadi.sk/d/oAw3xZjymHJ5z
https://yadi.sk/d/4CBPh15pmHJW9
https://yadi.sk/d/MV42CN0ymHJsj
https://yadi.sk/d/a01GfaN8mSdh8
https://yadi.sk/d/uuI6OymSmZBWH
https://yadi.sk/d/rAOml067muemJ

https://yadi.sk/d/ZB9BdFC2o3aMG
Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi
DC Comics (23 gb) (okuyabilmek için şu programı indirmelisiniz.)
E-dergi arşivi
MUSTAFA KEMAL ATATÜRKhttp://bookzz.org/categories
http://gen.lib.rus.ec/
http://golibgen.io/
http://avxhome.in/
http://www.europeana.eu/portal
http://bookspics.com/
http://www.loyalbooks.com/
http://www.freebooksifter.com/
http://www.pulpmags.org/
http://ebook.bike/
http://www.ebook3000.com/
http://softarchive.la/#ebooks
http://www.freebookspot.es/+ ultra mega karışık (Ekşi Meritokrasi)

+ yazarlar

+ academia - makale

+ 17.000 kitap

TARİH, İDEOLOJİ, DİN VE MİTOLOJİ KİTAPLARI
Avrupa Birliği ve Türkiye: https://yadi.sk/d/0hUCLGatsRhuW
Tasavvuf-sufizm kitaplığı: https://yadi.sk/d/PUj-G9rQkHmDa
Hadis: https://yadi.sk/d/KFAvXey5kjyAu
Mezhepler Tarihi: https://yadi.sk/d/ONs_JizQkjyCm
İlmihal: https://yadi.sk/d/1CW3RgcakjyFg
Tefsir: https://yadi.sk/d/j9hUo43LkjyGV
Fıkıh: https://yadi.sk/d/1XMN389pke5pE
Dini kaynaklar: https://yadi.sk/d/_HBnQjWhgdD3A
Dört kitap: https://yadi.sk/d/LWdFUVDlgdCzc
Tarih: https://yadi.sk/d/CqOe0zXXgdCzp
Tarih 2: https://yadi.sk/d/NwTjRj7YgdCxt
Tarih 3 : https://yadi.sk/d/WboJAaKkma6QC
Kıbrıs Tarihi: https://yadi.sk/d/WaNcfDcZsRi8g
Balkanlardan Uluğ Türkistan'a Türk Halk İnançları:https://yadi.sk/d/JTt1ZRhzsRi8h
Ortadoğu arşivi: https://yadi.sk/d/tvJQoLuggrML6
Yahudi tarihi: https://yadi.sk/d/7qnBBeuHke5pp
Çanakkale Tarihi Eserleri: https://yadi.sk/d/w0GvSG_BjtdBQ
Osmanlı Tarihi Arşivi: https://yadi.sk/d/Npxb_54PjeBq4
Osmanlı Tarihi Arşivi 2: https://yadi.sk/d/giwCMWlmhFnvo
Osmanlı tarihi arşivi 3: https://yadi.sk/d/C7a14ogNma6L4
Türk Tarihi ve Mitolojisi: https://yadi.sk/d/gNZUaEC7hFnaH
Roma ve Bizans Tarihi: https://yadi.sk/d/LS7vh7RHke5s3
Selçuklu Tarihi : https://yadi.sk/d/UkkmIOpckBTtg
Göktürkler: https://drive.google.com/folderview…
Mitolojik- dini Eserler: https://yadi.sk/d/vD1bztdSkRptM
Destan ve Mitolojik eserler: https://yadi.sk/d/H-8C78wRfHFdx
Destan ve Mitolojik eserler 2: https://yadi.sk/d/ULoMjPRbfHGTY
Anlam Dil Göstergebilim: https://yadi.sk/d/P0thTPlkdcD7n
Dil Bilimi ve Türk Dili konulu eserler: https://yadi.sk/d/uZsyfBiYkCMCG
Hz. Muhammed (sav): https://yadi.sk/d/tHUsId4mfvwgD
Alevilik Bektaşilik: https://yadi.sk/d/QA54Nt4jkNNtF
Siyaset Bilimi: https://yadi.sk/d/Bm8cycHfgdCyZ
İdeolojik: https://yadi.sk/d/3toxsfWogd3GT
Deniz Harp Tarihi: https://yadi.sk/d/JghgNN8msRetJ
İstanbul Tarihi Çeşmeler Arşivi: https://drive.google.com/folderview…
Jön Türkler ve İttihat Terakki : https://yadi.sk/d/8cw8faXVsRiPT
Belgeleriyle Ermeni Faaliyetleri : https://yadi.sk/d/uQgxEGQfsRiVy
Türkiye'de Vakıf Abideler ve Eski Eserler: https://yadi.sk/d/haQxP4-BsRiVV
Ayasofya Arşivi: https://yadi.sk/d/9_xg3cZYsRiYk
Topkapı Sarayı Arşivi: https://yadi.sk/d/6nQeQZmzsRiZZ
Kırım Arşivi: https://yadi.sk/d/oCpd-KHtsRicC
Piri Reis Arşivi: https://yadi.sk/d/jd-CyGSAsRicG
######################################################
YABANCI DİLLER
Almanca: https://yadi.sk/d/UU-xxVDFhbBrf/Almanca
Almanca Grammer: https://yadi.sk/d/TYPlJ1ZmiwVTn
Almanca Romanlar: https://yadi.sk/d/ZvkxEgUEgP64a
Fransızca: https://yadi.sk/d/UU-xxVDFhbBrf/Frans%C4%B1zca
Fransızca 2: http://bit.ly/1R5obrL
Fransızca 3: https://yadi.sk/d/Wp8MgRdViyBPP
Fransızca Sesli: https://yadi.sk/d/dFxxoriviyBi6
Fransızca Çalışma notları: https://yadi.sk/d/vvwK2Ba2cCkJS
Korece: https://yadi.sk/d/UU-xxVDFhbBrf/Korece
Kürtçe: https://yadi.sk/d/UU-xxVDFhbBrf/K%C3%BCrt%C3%A7e
Yunanca eserler: https://yadi.sk/d/OE1Sc4T3jzkrE
Yunanca Sesli Notlar: https://yadi.sk/d/I16Wz9Mgk2EXr
Yunanca Sesi Notlar 2: https://yadi.sk/d/KN-BEJw2jkU2U
Yunanca Dil bilgisi: https://yadi.sk/d/OE1Sc4T3jzkrE
Yunanca Grammer: https://yadi.sk/d/AWPBZS34iJo9b
Farsça Dil bilgisi: https://yadi.sk/d/fLhBols5jwYLB
Farsça Dil bilgisi ve Sesli Notlar: https://yadi.sk/d/P_7O4kOMjz8YK
Farsça Sesli Notlar : https://yadi.sk/d/KCH5oY5AcEgfB
Arapça Ve Farsça Kaynaklar: https://yadi.sk/d/gxMFvEOipyBrJ
Fransızca dokümanlar: https://yadi.sk/d/sTPjOnkMma6fJ
Japonca: https://yadi.sk/d/Bx63opqejzkUn
Japonca Sözlük: https://yadi.sk/i/RyT1Vr5Oj3bi4
Rusça : https://yadi.sk/d/MkEV5OCAjkFzH
Rusça 2: https://yadi.sk/d/UU-xxVDFhbBrf/Rus%C3%A7a
Rusça 3: https://yadi.sk/d/ueY8-kv2jvoAV
Rusça 4: http://bit.ly/1mNmZxY
Türkçe: https://yadi.sk/d/UU-xxVDFhbBrf/T%C3%BCrk%C3%A7e
Türk Lehçeleri Grammeri :https://drive.google.com/…/0B9PYFdlqhgG6dklOYm5LZkdoN…/view…
Türk Dili ve Türk Dünyası: https://yadi.sk/d/KVVRWPwhrYHdF
Arapça: https://yadi.sk/d/UU-xxVDFhbBrf/arap%C3%A7a
Arapça 2: https://yadi.sk/d/hSp5N799jzmaH
Arapça 3: https://yadi.sk/d/_NfBB-abgLst4
Arapça hikayeler: https://yadi.sk/d/LnKorDwTjy7yM
Osmanlıca Eğitim Arşivi: https://yadi.sk/d/2cgQMR5_sRiZq
Osmanlıca Kitap Arşivi Part 1: https://yadi.sk/d/UObUIUFVWjqii
Osmanlıca Kitap Arşivi Part 2: https://yadi.sk/d/jVziASzuWjqte
Osmanlıca Kitap Arşivi Part 3: https://yadi.sk/d/Gx_ULCNbWjyoM
Osmanlıca Kitap Arşivi Part 4: https://yadi.sk/d/BPfvoHRAWnZyN
Osmanlıca Kitap Arşivi Part 5: https://yadi.sk/d/NPm8A3oeWna3Z
Osmanlıca Kitap Arşivi Part 6: https://yadi.sk/d/8LchDPkRWsSP6
Osmanlıca Kitap Arşivi Part 7: https://yadi.sk/d/kDU1_y9cWsSSd
Osmanlıca Kitap Arşivi Part 8: https://yadi.sk/d/pHxQPiPxWsSVE
Osmanlıca Kitap Arşivi Part 9: https://yadi.sk/d/lHhgmkPwWswHV
Osmanlıca Kitap Arşivi Part 10:https://yadi.sk/d/8vECRm1WWsSYB
İspanyolca: https://yadi.sk/d/UU-xxVDFhbBrf/ispanyolca
İtalyanca: https://yadi.sk/d/UU-xxVDFhbBrf/italyanca
Sözlükler: https://yadi.sk/d/fYR-QZWFgdCy5
Sözlükler 2: https://yadi.sk/d/UU-xxVDFhbBrf/S%C3%B6zl%C3%BCkler
İngilizce: https://yadi.sk/d/QlmzBPykHVzw9
İngilizce: https://yadi.sk/d/UU-xxVDFhbBrf
İngilizce : https://yadi.sk/d/Tr6HmecDkUb2Y
İngilizce Hikaye ve Romanlar: https://yadi.sk/d/Kh3MTRW3sReuT
İngilizce Grammer: https://yadi.sk/d/s7pkobeWsRezu
ELS İngilizce Hazırlık Dergisi: https://yadi.sk/d/oWVlRiS8dRbU4
Fono kendi kendine ingilizce öğrenme:https://yadi.sk/d/aRCk47bBmEWNn
İELTS İngilizce seti: https://yadi.sk/d/Xco41WDdDMGio
Chip Pratik İngilizce Seti: https://yadi.sk/d/zuc71kwBoqeWt
######################################################
BİLİMSEL VE TEKNİK, BİLGİSAYAR KONULU KAYNAKLAR
Bilimsel kitaplar: https://yadi.sk/d/hcisTqS8kRpxZ
Bilimsel kitaplar 2: https://yadi.sk/d/48ADCCzsjSBPN
Bilimsel kitaplar 3: https://yadi.sk/d/Pknj-810gxVdy
Tübitak popüler bilim kitapları: https://yadi.sk/d/mJ23zlKmkRqWH
Uzay konulu dokümanlar : https://yadi.sk/d/OCFZOTFVhsNFr
Evrim kitapları: https://yadi.sk/d/2Hv1Cg9rghm3N
Kuantum-fizik-evren arşivi: https://yadi.sk/d/l-cGSPo0kJJG5
Mühendislik kitapları: https://yadi.sk/d/j05wDkvkkCYJ6
Bilgisayar konulu dokümanlar: https://yadi.sk/d/6vqcH9_lma6Ti
Fizik konulu dokümanlar: https://yadi.sk/d/mWhSdG8tma6Zo
Fizik konulu dokümanlar 2: https://yadi.sk/d/3v_XwrkpmLcso
Matematik konulu dokümanlar: https://yadi.sk/d/XKkVojxVma6bA
Kimya konulu dokümanlar: https://yadi.sk/d/9UTCX_fJma7CZ
Ekonomi-İktisat-Borsa: https://yadi.sk/d/FpmGVRIqma7SN
Sosyal bilimlerde araştırma yöntemleri:https://yadi.sk/d/Qao8aykBmEWMn
İstatistik: https://yadi.sk/d/yZaNxKq4mEWQW
Eğitim bilimi dokümanları: https://yadi.sk/d/9h63a_2Ema7oa
Autocad Dokümanları: https://yadi.sk/d/_O--ndyKhTfXD
Ardunio Dokümanları: https://yadi.sk/d/TKtfWZzfsRgQQ
Bilgisayar Programları: https://yadi.sk/d/lnoosrY9sRhzP
Linux dokümanları: https://yadi.sk/d/csx7STl6sRj9E
KUDEB Kitapları: https://yadi.sk/d/lTCQUguIsRiQvKPSS,ALES, YGS, LYS KİTAPLARI VE NOTLARI
Kpss notları: https://yadi.sk/d/A2SPkn5qWLL6c
Kpss notları 2: https://yadi.sk/d/sPcVg-fv8LhaF
Kpss notları 3: https://yadi.sk/d/wclc-JJtBBu9V
Kpss notları 4: https://yadi.sk/d/hlGu51bEBBvbC
Kpss notları 5: http://bit.ly/1JduQyV
Kpss notları 6: https://yadi.sk/d/DlmMqVkJj8yFF
Kpss notları 7: https://yadi.sk/d/5iOiQIu2jeXnV
Kpss notları 8: https://yadi.sk/d/uB-ybaEakTy53
Kpss notları 9: https://yadi.sk/d/e8QdSl-kqa8wS
Kpss alan kitap arşivi: https://yadi.sk/d/oFTMFo5RkULza
Kpss Edebiyat Deneme Ve Çıkmış Sorular:https://yadi.sk/d/QQ051v0Bs3TqA
Kpds notları : https://yadi.sk/d/sD8jmXWI945tF
Çeşitli Tarih Sınavları Dokümanları: https://yadi.sk/d/asp6K-2NmxuNj
İİBF için Kpss Kaynakları: https://yadi.sk/d/LFZGXwhJkjyeV
ALES notları: https://yadi.sk/d/yoIZv8qnkXMHQ
LYS YGS Ekol hoca Görsel: https://yadi.sk/d/YEdhuSB8bDm67
Ygs- Lys Hazırlık Kitapları: https://yadi.sk/d/VroXCL_cGAN6n
Ygs- Lys Hazırlık Kitapları 2: https://yadi.sk/d/5haVPxwHNme7t
Ygs- Lys Hazırlık Kitapları 3: https://yadi.sk/d/o538XIcNNmeaF
Ygs Lys Hazırlık Kitapları 4: https://yadi.sk/d/nSuxFGqSNmegT
Üniversiteye hazırlık: https://yadi.sk/d/fNqGqWkema7Lf
Rehberlik Yayınları Ygs Lys: https://yadi.sk/d/xRMk1jnghbUNs
Gelir Uzman Yardımcılığı Denemeleri: https://yadi.sk/d/ZGggzTH2ma7Go
TUS kaynakları: https://yadi.sk/d/CL-FOY6fmEWju
İktisat dersleri: https://yadi.sk/d/8rtLGVRkmEWJX
İktisat: https://yadi.sk/d/Yf0Z9_YFsReyW
Ekonomi, İktisat, Borsa: https://yadi.sk/d/E7AL_H0MsRezD
Cep Üniversitesi: https://yadi.sk/d/UMP3yUcPsRiWA
######################################################
DERGİ ARŞİVLERİ
Belleten Dergisi: https://yadi.sk/d/HXgjbl2bsRgkj
Doğu Batı Dergisi: https://yadi.sk/d/PQT9Mv1WsRgmi
Ntv Tarih Dergileri 2009: https://yadi.sk/d/r8cOfHUfkRqBz
Cogito Dergisi: https://yadi.sk/d/KZyY5izLsRgqg
İSMEK - El Sanatları Dergisi: https://yadi.sk/d/IcHDmMEPsRgru
İnsan & İnsan Bilim Kültür Sanat ve Düşünce Dergisi:https://yadi.sk/d/2tompjpAsRgsg
Anadolu Üniversitesi Sanat ve Tasarım Dergisi:https://yadi.sk/d/b6FfZqR1sRguk
Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Dergisi:https://yadi.sk/d/WA2ZwyTwsRgvB
İstanbul Üniversitesi Art Sanat Dergisi: https://yadi.sk/d/VhM52vNHsRgw2
Geceyarısı Sineması Dergisi: https://yadi.sk/d/u5l2GKD4sRhar
Kolektif Dergisi: https://yadi.sk/d/-HP5GQRCsRjE4
Devrimci Derleniş Dergisi: https://yadi.sk/d/p7HcG67YsRhbn
Şizofrengi Dergisi: https://yadi.sk/d/VJi160PusRhc9
Aydınlık Sosyalist Dergi: https://yadi.sk/d/EWuPspZ5sRhdG
Sosyal Adalet Dergisi: https://yadi.sk/d/vjwjIHzTsRhde
Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Yedi Dergisi:https://yadi.sk/d/RprfPnZzsRheE
Ülke Dergisi: https://yadi.sk/d/nfeEJQX_sRhem
Eleştirel Pedagoji Dergisi: https://yadi.sk/d/rC1yWyoOsRhgb
Kadro Dergisi: https://yadi.sk/d/wVygb44SsRhgo
Proleter Devrimci Aydınlık Dergisi: https://yadi.sk/d/wvFPKBt7sRhhg
Yeni Sinema Dergisi: https://yadi.sk/d/hRWnR-RlsRhhz
Edebiyat Dostları Dergisi: https://yadi.sk/d/2Z_B2JF5sRhii
Emek Dergisi: https://yadi.sk/d/4pDgRpwgsRhkC
Restorasyon ve Konservasyon Çalışmaları Dergisi:https://yadi.sk/d/1xSXXNx3sRhke
Kültür ve Turizm Bakanlığı Müze Dergi: https://yadi.sk/d/vfBlwCvrsRhmX
Bebeğim Dergisi: https://yadi.sk/d/YtzDQ2L_sRj5L
Harp Mecmuası: https://yadi.sk/d/pTHi9iGPsRj6G
Totbid Dergisi: https://yadi.sk/d/aJGvpmYosRj6a
Bilim Teknik Dergisi: https://yadi.sk/d/iT2mjI7isRhrK
Bilim Teknik 45 Yıllık Arşiv (Program): https://drive.google.com/…/0B8Ex4YfF0Qn4dWhMX0ZhdVdOVHc/view
Eyewitness Travel: https://yadi.sk/d/arLJnAsesRiXH
National Geographic Harita Koleksiyonları:https://yadi.sk/d/bk7MfbmOsRiet
######################################################
TOPLU ARŞİVLER
Arşiv 1 : https://yadi.sk/d/eIbeip9fkFQnX
Arşiv 2: https://yadi.sk/d/tzAvTpMwJGxGW
Arşiv 3: https://yadi.sk/d/a01GfaN8mSdh8
Arşiv 4: https://yadi.sk/d/ZB9BdFC2o3aMG
Arşiv 5: https://yadi.sk/d/U037GRLchSN5T
Arşiv 6: https://yadi.sk/d/uV9jRklKkjigk
Arşiv 7: https://yadi.sk/d/5QGWC-rZm2kAs
Toplu Dil Klasörü: https://yadi.sk/d/P6mhLEplopCj6
Kindle Dokümanları: https://yadi.sk/d/FMpkFj5mVxdgE
Meritokrasi Arşivi: https://yadi.sk/d/PXiBS6GGmfnui
İngilizce Toplu Eğitim Seti Arşivi: https://yadi.sk/d/8kPwhlpChkiDE


Oxford University Press:
https://kat.cr/oxford-university-press-t6683133.html

Oxford's Very Short Introduction Series:
https://kat.cr/oxford-s-very-short- introduction-series-170-books-t8908693.html

Cambridge History Collection:
https://kat.cr/cambridge-history-collection-t11104912.html#

Routledge Collection:
https://kat.cr/routledge-large-ebook-collection- t10148165.html


Criticism of the Western Society:
https://kat.cr/usearch/criticism%20of%20western/

İngilizce E kitap Arşivi


HİKAYE KİTAPLARI
1-Penguin Readers Hikaye Kitap Seti – Tam 99 Kitaptan oluşmaktadır…Boyut:3.03 GB
http://yadi.sk/d/uzKEhPQrEcNkt
2-Czytamy w oryginale Serisi… Boyut:123 MB
http://yadi.sk/d/qd0ZlafdEkp3b
3-English Club… Boyut:884 MB
http://yadi.sk/d/KVk9XGPeNZ2UX
4-Cambridge English Readers…Boyut:271 MB
http://yadi.sk/d/Ru0pSi4HEkpAS
5-Oxford Library Stages… Boyut:2.41 GB
http://yadi.sk/d/nOy2HpdeEwk83
6-Black Cat Publishing Reading & Training Steps 1-6…Boyut:2.22 GB
http://yadi.sk/d/GjU_D6eYEt9AB
7-Password Readers Levels 1-5…Boyut:1.72 GB
http://yadi.sk/d/3Bm5q5SNNSV5k
8-Foreign Language Teaching and Research Press Readers Steps 1-5…Boyut:2.22 GB
http://yadi.sk/d/K29WFWsJNSVzF
9- Heinemann Guided Readers…Boyut:255 MB
http://yadi.sk/d/GoeW-QC1NSWZX
10-Black Cat Publishing Levels 1-6…Boyut:4.23 GB
http://yadi.sk/d/RCchix3RNZ8DN
11-Black Cat Publishing Earlyreads Levels 1-5…Boyut:515 MB
http://yadi.sk/d/j66xaVaONZ8hg
12-MacMillan Readers Levels 3-6…Boyut:2.88 GB
http://yadi.sk/d/lDpHPro7NZ9na
13-Miscellaneous…Boyut:1.19 GB
http://yadi.sk/d/axGD69M6NZ9xU
14-Story Teller 1…Boyut:2.37 GB
http://yadi.sk/d/9URDBEzCNZEDx
15-Story Teller 2… Boyut:2.46 GB
http://yadi.sk/d/Fc5CkvW6NZPNi
16-Story Teller Bonus… Boyut:622 MB
http://yadi.sk/d/md6VmT7JNZUF6
17-English Stories Collection Boyut:2.15 GB
https://yadi.sk/d/_phn0n8YT8JmN
18-English Books Collection-2 Boyut:4.87 GB
https://yadi.sk/d/QuBvt9tfTve5L
VİDEO EĞİTİM SETLERİ
19-EFU ileri Seviye Eğitim Seti…Boyut:4.17 GB
http://yadi.sk/d/ROzjfO9TFEiRe
20-Day-Light İngilizce Eğitim Seti…Boyut:13.9 GB
http://yadi.sk/d/pXRlLeHkEwk7L
21-KPDS.Goruntulu.Dershane Seti…Boyut:3.54 GB
http://yadi.sk/d/KcICtim8FEvTt
LİSTENİNG KAYNAKLARI
22-Flow English…Boyut:989 MB
http://yadi.sk/d/aMNK_ob2FExgq
23-Original English…Boyut:1.54 GB
http://yadi.sk/d/mQ5Rx23_FExhg
24-Point of View Stories…Boyut:197 MB
http://yadi.sk/d/QJXCO98NFExj4
25-Power English..Boyut:1.71 GB
http://yadi.sk/d/nbMQhJSUFExkq
GENEL DOSYALAR(PDF-DERGİ-GRAMMER KİTAP)
26-KPDS-Facebook Grup Dosyaları…Boyut:1.42 GB
http://yadi.sk/d/eYEE04TeMTc8U
27-E-BOOK KİTAPLAR…Boyut:851 MB
http://yadi.sk/d/0xJNIedQNZLda
http://yadi.sk/d/88KeZ0hINZLvM
http://yadi.sk/d/A_btwBRHNZM3s
http://yadi.sk/d/O-VVtl09NZM9o
http://yadi.sk/d/NraN47e3NZMHT
28-ELS DERGİ VE KİTABI…Boyut:105 MB
http://yadi.sk/d/AiwP4NefEkouW
http://yadi.sk/d/Diqk5-lhEtGCz
29-DEYİM KİTABI…Boyut:323 KB
http://yadi.sk/d/haNXN7rGNZNBz
30-Cambridge IELTS Set 1-9…Boyut:597 MB
http://yadi.sk/d/kX_Aeh4cEtEQg
31-Collin's SET…Boyut:617 MB
http://yadi.sk/d/tzzk__GSEtEkL
32-Sözlükler…Boyut:280 MB
http://yadi.sk/d/nWp-UQMqNZQXA
33-GRAMMAR KİTAPLARI… Boyut:751 MB
http://yadi.sk/d/yQJroNzVNZRRj
34-OKUMA KAYNAKLARI…Boyut:1.01 GB
http://yadi.sk/d/ZQvYZEmqNZSWF
36-PRACTISE…. Boyut:1.50 GB
http://yadi.sk/d/IwT6HfV2NZT7d
37-ELTS & TOEFL… Boyut:1.28 GB
http://yadi.sk/d/P9Ja9E81NZTeS
38-VOCABULARY… Boyut:2.03 GB
https://yadi.sk/d/UU-hyPavTcfFB
39-4000 English Essential Words-Audio 1-6 Boyut:0.99 GB
https://yadi.sk/d/UQVlivVgVf39k


YÜZLERCE SESLİ ESER... İSTER ARAÇ SÜRERKEN, İSTER UYURKEN DİNLEYİN. AYRICA GÖRME ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ İÇİN DE OLDUKÇA YARARLI OLACAĞINA İNANIYORUM.


https://yadi.sk/d/wR5fWtFaPgSya
5

ikinci beş yıllık sanayi planı

laik bir hanim
Birinci Beş Yıllık Plan'da öngörülen hedeflerin planlanandan önce tamamlanması nedeniyle, İBYSP'nın hazırlıklarına ilişkin görüşmeler 1936'da, İktisat vekili Celal Bayar'ın başkanlığında toplanan Sanayi Kongresi'nde tartışılmaya başlanmıştır.

Kongrede belirlenen esaslar ve öneriler çerçevesinde 1938-1942 yıllarını kapsayan İBYSP hazırlanmıştır

BBYSP, beş yıllık sürede 20 civarı fabrikanın kurulmasını hedeflerken, İBYSP 100'ün üzerinde fabrika kurulmasını hedeflemektedir. İBYSP'nında devletin öncelik verdiği faaliyet kolları şunlardır

- Madencilik, - Taş kömürü ocakları, - Elektrik santralleri,
- Toprak sanayi, - - Kimya sanayi, - - Makine sanayi,
- Dokuma sanayi ve - - Denizciliktir.

İBYSP' ile kurulacak olan sanayi kolları BBYSP ile kurulan sanayinin üretimini ara malı olarak işleyecek sanayi kollarının kurulmasını öngörmüştür.
Kuşkusuz bu sanayi kollarının içinde gerekli çevirici güç olarak, enerji üretim sanayi de vardır.

Ancak II. Dünya Savaşı'nın ortaya çıkması ile birlikte, eldeki kaynakların ülkenin savunmasına ayırma zorunluluğu, İBYSP'nın uygulanamamasına neden olmuştur

Devletçi sanayileşme döneminde uygulamaya konulan ekonomi politikalarının bir sonucu olarak ülkenin büyüme, milli gelir, enflasyon, ihracat ve ithalat gibi makro ekonomik değişkenlerinde meydana gelen değişimi

1932 ve 1935 yılları haricinde, büyüme oranları sürekli olarak pozitif olarak gerçekleşmiştir.
Aynı dönemde enflasyon oranlarında dönemin ortalarına doğru düşüş yaşanmış, daha sonra yine bir miktar tekrar artış yaşanmıştır.
1938 yılı hariç dönem boyunca ihracat ithalatı aşmış, 1938 yılında sadece dış ticaret açığı verilmiştir.
Bu dönem değerlendirildiğinde makro ekonomik değişkenlerde istikrarın korunduğu, yine çoğu değişkende iyileşmenin yaşandığı görülmektedir

yaaa çok çirkinim diyip iltifat bekleyen kız

cemree
en güzelinden en çirkinine, en seksisinden en biçimsizine, en kezbanından en iyisine bugüne kadar gördüğüm her kızın en az bir kere yaptığına şahit olduğum eylem. fabrika çıkışı ayarlarında var sanırım illa bi ego tatmini yapmaları lazım.

hiç yapmadım diyende ağır yalancıdır.

ben yaptım mı hatırlamıyorum ama kesin yapmışımdır.

60 yaşında sosyal medyada kız düşürmeye çalışan erkek

jakoben
erkek diyerek bu mahluk sürüsünü genişletmek ve bu bakış açısı ile ayırt etmeyi de zorlaştırmak yerine onları siyasi bir bloğun politik ekranına yirmi dört saat maruz kalan bir kitle olarak adlandırmak daha doğru olur.onlara çok fena hadisler hazırladım;

''onlardır ki sokaklarda ahlak bekçisi kesilir, biliniz ki facebook'ta çocuğunuzun profillerinde gezen pedofillerdir.''

barry white

iron
benim için dünyanın en iyi sesine sahip olan plak yapımcısı, şarkı yazarı, şarkıcı. Beş kez Grammy Ödülü kazanmış olan sanatçıtır. özellikle let the music play parçası ile gönlüme taht kurmuştur

ardı ardına gelen çocuk istismarı ve kedi köpek katletme haberleri

jakoben
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/leyladan-aci-haber-40884302

leyla ile son halka eklenmiştir fakat bu pezevenklerin amaçları uğruna yemeyeceği halt yok.sosyal medyada bu tür haberlerin hemen altına da idaam idaaaağm diye yazılar döşeyen aktroll ekipleri algı çalışmalarını hızlandırmıştır.bu olayların sosyolojik sebepleri bir yana ben artık sistematik duygusal istismar amacı taşıdığını da düşünmeye başladım.cumhuriyeti yıkan seçimin arifesinde böyle olayların ardı ardına patlaması başka işlerin döndüğünü bana ,bir saniye vicdan yapmaksızın bile düşündürüyor.idam edilecekse bir kitle vardır.bellidir.devlete çalışmaktadır.çocuk sikme fetvaları vermektedir.

2018 pasaport ücretleri

grifingoo
Şurada dursun da lazım olabilir arkadaşlar. Size jamaika'dan kartpostal atacağım merak etmeyin.

29.12.2017 tarihli ve 30285 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 80 nolu Harçlar Kanunu Genel Tebliği ve 30.12.2017 tarihli ve 30286 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 56 no lu Değerli Kağıtlar Kanunu Genel Tebliğine göre;01.01.2018 tarihinden geçerli olmak üzere;

(Diplomatik, hususi damgalı, hizmet damgalı, umuma mahsus münferit pasaportlar için)

Pasaport cüzdan bedeli :108.00 TL.

(6) sayılı tarifede belirtilen yeni harç bedelleri;

6 Aya kadar : 137.40 TL.

1 Yıl için : 200.80 TL.

2 Yıl için : 327.80 TL.

3 Yıl için : 465.50 TL.

3 Yıldan fazla süreli : 656.00 TL.

olarak belirlenmiştir.

Vatandaşlarımızın 01 Ocak 2018 tarihi itibariyle pasaport işlemleri buna göre yapılacaktır.

Recep tayyip erdoğan

altayhan
Cumhuriyet tarihinde gerici güçlerin zirvesidir. Menderes'le başlayan gerici iktidar, özal'la şaha kalkacakken yirmi yıllık bir gecikmeyle bu şahıs başa geçti.

Bu iktidar giderse bu ülkede resmen 2. Cumhuriyet kurulacak. O derece devletin şekli şemali kaydı. Yerine koymak lazım birçok şeyi.

suriyelilere eleştiriler

ickial
bugun eskisehirde gezmek icin gittigim bir yerde bir grup suriyeli seref fakiri insan(???!) topluluguna denk geldim. basta oturup getirdigim yemegimi yerken bana olan bakıslarından zaten beni yadırgadıklarını farkettim ama ses cıkarmadım, cunku burası benim ulkem, benim vatanım ve ben buranın misafiri degilim, asıl yadırganması gereken multeciden hallice olan kendileriydi.
yemegimi bitirdikten sonra kalktim ve uzun taslık alanı gezmek icin iceriye girdim, cekim yaparken suriyeli bu bahsettigim insanlara denk geldim, onlar da cekim yapiyordu, yanındaki baska bir """"kadın""""da instagramdan canli yayin yapiyordu. etrafi gosterip anlamadigim dilde konusuyordu.
sonra kafami cevirip baktigimda kadinin beni kameraya cektigini ve bana bakarak alayli gulerek bi seyler soyledigini farkettim. tersleyici bakıslarla baktım ve yanindaki kizin bana diklenip ustume bakip bi seyler soyledigini gorunce daha cok sinirlendim ve cekim yapmaya devam eden kadina donup ingilizce bi seyler sacmaladim (ulkene don, bizi rahat birakin, igrencsiniz, berbat kokuyosunuz gibi basic seyler)
kadin bana bakti ve kamerayi indirdi sonra da baska yerleri cekip sanki bu olay yasanmamis gibi devam etti. ama bu affedersiniz or*spu cocugu insanlar oradaki diger suriyeli erkek kadin cocuk hepsine beni gosterip bir seyler soyledi onlar da ustume bakti. giydigim sey o kadar normaldi ki, ki kıyafetin anormalligini sorgulamak bile aptallik o ayri, ne duruma düstük siz düsünün.
ne dedigini anlamasam da o dili bilmesem de kendimce cıkarım yapabildim ve bana kufrettiklerini kotu kelimeler kullandıklarını anladım. telefonumu cebime atip oradan ciktim
merdivenden inerken kadinin ve yanindaki les kargalarının da geldigini gordum. goz ucuyla arkama baktim kadin beni videoya kaydediyordu. (sen kimsin ki beni ne ile teshir edebilirsin?)
kadina bakmadan elimi havaya kaldirip orta parmak yaptim, bunu da ceksene sen bunu hak ediyorsun gibi cumleler kurdum.
sonra bi urfali aileye denk geldim, daha dogrusu beni ve bu yasananlari uzaktan gormusler. sandim ki turk turke destek olacak, bana moral verecekler, ama oyle bi sey olmadi. bu kilikla dolasirsan laf ederler cik buradan burasi turbe buraya boyle gelinmez vs falan dediler sonra da arabalarina bindiler. polemige girmek istemedim nedense bu insanlarla.
rahatsiz oldugum sey bu suriyelilerdi. geldikleri yerden kara carsafla gelip burada utanmadan açılan saçılan kadinlarin bana yaptiklariydi. gerci bana bunu yapanlar otantik kıyafet gibi biseyler giyiyordu. belime hırkamı bagladım, yoluma baktım. cunku suriyeliler hala etraftaydi.
tum suriyeli kim varsa cidden nefretimi kazandi bugun.
ben hayatimda bu kadar asagilanmamistim, bir an once gitmeleri sart. benimle beraber turk vatandasligini paylasmaktan utanmayan savasmaktan aciz odlek suriyelilerin hepsi nefretimdir bu saatten sonra. cocuga kadina bebege yazik diyenler gelmeden, hepsi nefretim! yilanin basini kucukken ezeceksin ki ileride seni sokmasin derler. kendi ulkemdeki aksilikler yetmiyor suriyeli eklendi bi de hay amk