confessions

lux

büyücü  · 31 Ocak 2018 Çarşamba

  1. toplam giri 889
  2. takipçi 9
  3. puan 12006

barış pınarı harekatı

jakoben
liberalizmin o kadar içine battık ki.. bir sürü liberal sağ, bıyıklı adamların youtube'da bu savaşı değerlendirmelerini dinledim hepsi onaylıyor. evet, cumhuriyet ordusu şeriat götürmek için savaşıyor. sözüm bu kadar. altımızda iran, en uzun kara sınırımızda öso'dan oluşacak bir şeri yapı.. bu ülkede emin olun yeni bir cumhuriyet ilan edilir.

barış pınarı harekatı

cemree
dünyanın yarısı türklerden nefret ediyordu kalan yarısıda bu harekat sayesinde nefret etmeye başladı. bu aralar avrupadayım geçen viyana da türkiye yi protesto ediyordular. hepsi bizi ışid sempatizanı sanıyor. bu hükümet bizi dünyanın en nefret edilen halkı yapmayı da başardı ya diyicek bir şey bulamıyorum.

inanılmaz derecede faşizm propagandası yapılması

jakoben
her yerde görüyorum. ciddi anlamda bu memleket yaşanabilirlikten çıkmış. bu ülkede yedi sekiz milyon kürt yaşıyor ve sanki onlar yokmuşçasına siyasi partiler birer birer açıklama yapıyor. tüm yetki ve yönetebilirliğinizi sosyalistlere derhal teslim edin aq. derhal. derrrhal. bitmişsiniz. hepiniz birbirinizden betersiniz. tam bir kriz var. tam bir devrimci durum bence. tüm insanların içinde faşizm ya da cumhuriyetçilik arasında bir kararsızlık var. sanki patlarsa şuan patlar, patlamazsa da şuan patlamalıydı diye tarihe geçsin bu yazdıklarım. herkesin içinde eminim ki bir asalak durum var ve iktidar yoksunu bu yönetilemezlik ancak şuan oluşabilecek bir devrimci hareketle ahlaki tutum ve doğruculuğu yakalayabilir gibi geliyor.

sizlerinde aklı gidip gelmiyor mu?

işte. sanki bu zaman o zamanlardan biri ve yine treni kaçırıyormuşuz gibi hissediyorum.
1

barış pınarı harekatı

pencere
pek değerli kadın bir sosyoloğumuzun da dediği gibi george orwell yaşasaydı erdoğan'ı ayakta alkışlardı. 1984 romanının evrenindeki barış bakanlığını anımsattı bana bu herekat ismi.
zira artık insanın başta kendine sonra soyut somut, iyi kötü her şeye yabancılaştığı bu sistemde normal hal budur. zaten artık ohal'de de değiliz. hal normal haldir.

savaş-barıştır
özgürlük-köleliktir....

barış pınarı harekatı

iron
Aziz nesin'in “türk milletinin %60'ı aptaldır” sözünü bir kez daha haklı çıkartan zımbırtı. Daha savaş olmadan zafer naraları atmak bundan keyf almak ve olaya sadece size gösterildiği gibi dar bir pencereden bakmak...
Hiç düşünmüyor musun yahu ? 10binlerce tır silah verdikleri bir örgütü terk eder mi abd ? Işid'in aktif savaş durumu uzun süredir sonlanmış olmasına rağmen daha 1 hafta önceye kadar 50 tır silah yardımı yapmanın mantığını kimse sorgulamıyor mu ? Milyarlarca dolar silah sevkiyatı var. SDF nin elinde bulunan cephane aktif bir savaşı yıllarca sürdürebilecek kadar. ABD nin orda aktif olarak kullandığı 4 kadar askeri üs bölgesi bulunmakta üstelik son dönemlerde de iki adet yeni hava üssü ekipmanlarla dolduruldu. Doğu Akdeniz'de dünyanın en büyük gaz rezervi varken ABD en iyi müttefiğinş bırakıp gider mi sizce ? Yoksa arama çalışmalarına katılmasından rahatsız olduğu Türkiye yi içine çekmek istedikleri tuzağın bir parçası mı ? Hadi hepsini boşverelim ve hepsi benim hayal gücümün bir ürünü olsun ama kimsenin reddedemeyeceği bir gerçek var ki türkiye ekonomik anlamda can çekişiyor. Ayakta durabilmek için tek yapabildiği zam yapmak. Sağlık çalışanlarının döner sermayesi bile ödenemiyor. Olası bir savaşın Türkiye ye ekonomik maliyeti ne kadar olacak ? Olası bir ABD yaptırımı Türkiye'nin şuan içinde bulunduğu durumu iki kat daha kötü bir hale getirirse ve tekrar bir dolar şahlanması ile zam dalgasında asgari ücret ile çalışan insanlar için bu bitiş demek, ülke için maaşları bile ödeyememek kısaca mahvolmak !. Üstelik Suriye harekatına karşı olan sadece ABD ve senatosu değil neredeyse tüm avrupa ülkeleri de bu duruma karşı. Orada islamcı terör tehditinin tamamen bitmediğinin farkındalar ve o bölgede ideolojik olarak cihatcılığın halifeliğin bir şekilde küllerinden doğacağını bildikleri için kalıcı bir müttefik ihtiyacını biliyorlar ve kürtlerin iyi bir müttefik olduğunu düşünüyorlar siyasi ve askeri yardımda bulundukları ve ihtiyac duydukları bir grubu Türkiye nin iç siyasetine şekil vermek için yok etmesine göz yummayacaklar. Kısaca Twitter da savaşmak ile saha da savaşmak aynı değil.

kürdün kürtten başka dostu yoktur

jakoben
kürdün cumhuriyetten başka dostu yoktur. kürt kaderini türk faşizminin eline bırakırsa ne hakkı kalır ne hukuku. canını alırlar. karşılığında can aldıkça da daha çok yalnızlaşır. o yüzden kürdün türk'e sarılmasına ondan ''merhamet'' ki merhamet zalimlerin erdemidir, dilenmesine gerek yoktur. onun sahip çıkması gereken cumhuriyettir. o zaman o faşistler tekrar deliklerine girer.

sırrı süreyya önder

pencere
titre metiner geldi gelmekte olan. çıktı iki gözümün çiçeği. bundan sonra demirtaş'a da, yüksekdağ'a da, sırrı abeye de terorist diyene alnını karışlıyarak sorarım. kimsin lan sen? hakim misin savcı mısın? yargı kararıyla aklanan kimseye hiç kimse böyle yaftalar yakıştıramaz.

yaa bu çocuklardan terorist mi olur bir gidin allah aşkına.

işte karşınızda ferhat tunç'un ğaz arkadaşları. polisin attığı var ya işte o.istanbul'da yaşanmaz

jakoben
amini siktümün medeniyetinin beşiği. siz gece beyaz amerikan kadınların pornosunu izler, asılır, güzel bir uyku çekersiniz. gün başladığında işe ya da okula giderken suriyeliler sıkışık metrobüste arkanızdan dayarken yolculuk edersiniz. böyle bir sayko mekan aq
2

neslican tay

jakoben
kanser ile mücadele eden ve ne yazık ki mücadelesini kaybedip vefat eden hayat dolu bir genç kız. öldü bugün. twitter'da pelikancı götlerden birisi ; ''Neslican Tay ölmüş.Herkes cennete kavustu diyor. Orasini Allah bilir. Yalniz bu çıplaklikla biraz zor...'' diye bir twit atmış. bu ülkedeki hesaplaşma çok kanlı olacak. öyle fetödeki gibi asfalta yapışıp bağırsak fırlatan salaklarla da kurtulamayacaksınız. çok büyük sikiş dönecek. allah hepinize ve sizleri kollamaya kalkacak tüm teşkilat mensuplarına şimdiden gani gani rahmet eylesin aq çocukları.

Selahattin demirtaş

pencere
ahim üzerinden hukuka takla attırılan halkların demokratik lideridir. burjuva hukuk bir kez daha komik durumlara düşmüştür. demirtaş soy adı gibi hala sapa sağlam olduğu yerde durmaktadır.

selo bugün yaptığı açıklamada;

''yani yargı yok, adalet yok, kanun yok, hakim yok. sadece bize değil, hiçbirinize yok.''

diyor. bence bir çok şeyin özetidir söylediği. eskiden bu ülkede hukuk sadece kürtler ve solcular için yoktu. şimdi kimse için yok. akp'liler de bizim için var demesin hiç. kendilerinden daha kıdemli bir akp li ile davalık oldukları zaman onlar için de hukuk yok.

sırrı süreyya önder

pencere
halkların demokratik bıyıklısıdır, güzel abisidir. bugün bir gazeteye verdiği açıklamadan şöyle demiş;

'' Kısacası zindanlar “yan gelip yatma yeri değil.” Bizim için mümbit üretim alanları olmakta. Korkarım günün sonunda bizi buralara atanlar “Keşke hiç atmasaymışız” diyecekler.

Mutluların mutsuzlara borcu var. Gülebilmek, mutluluk, zenginlik ancak herkese adil bir oranda üleştirilebiliyorsa bir anlamı olan şeyler… Dolayısıyla başta doğaya sonra da birbirimize çok şey borçluyuz… Borcu hatırlamak, alacaklı olanları unutmamakla işe başlayabiliriz… Bu bazen bir film olur bazen bir ekmeğin yarısıdır…''

yurt yemekleri

sophos
Paramla midemi karşı karşıya getiren; Mideme tecavüz eden yemekler. kullandıkları o iğrenç sanayi yağının kokusunu terimden, idrarımdan aldıkça tiksiniyorum. O berbat yağ ve salça ile en iyi şefe yemek yaptırsan yine leş gibi olur mideni siker.
Sadece bir çorbası akşam doyduktan sonra ertesi sabah midemden çıkana dek kusmama yetiyor.

Fabrika ve Askeriye yemekleriyle yarışabilir ancak.

kalp hastası da hdp önüne geldi

pencere
gazete duvarda okuduğum ilginç haberdir. diyarbakır'da kalp ameliyatı olması gereken ama parası olmayan bir vatandaş durumu protesto etmek için hdp il binası önüne gitmiş. adına ister kürt sorunu deyin, ister terör sorunu deyin memleketin en önemli sorununu bu şekilde nasıl sulandırmayı başarabildiler anlamıyorum. on binlerce canımızı aldı bu sorun.

haberden bazı başlıklar şu şekilde;

''hdp binası önünde çocuklarının dağa gönderildiğini söyleyen anneleri görünce gelme kararı aldığını belirten cenan, "ben de sağlık problemlerime dikkat çekmek ve bir çare için partiye geldim. parti bana da bir çare bulsun. hastaneler bulmadı. kan sulandırıcı ilaç kullanmam lazım. ameliyat çok riskli ama ağrılarım çok. bugün parti önüne gelip çare aradığım için çok iyiyim. partiden rica ediyorum varsa bir çare bulsunlar. ayda aldığım 500 tl engelli maaşı var. geçimimi sağlayamıyorum" diye belirtti.

polisler tarafından il binasından uzaklaştırılan cenan, "geldim oturdum ama polisler, 'gel bizimle konuş' diyor. emniyetin yolunu biliyorum. çözümü emniyette arasam emniyete giderdim. bu kapıda oturan insanların hepsi sizin yanınıza gelmiyorlarsa, ben hastalığımdan dolayı neden sizinle görüşeyim ki" şeklinde konuştu.''

muharrem ince

zeybek
insanları hayal kırıklığına uğrattığı sanılan fizik öğretmeni, siyasetçi. ben sırf cumhurbaşkanlığı seçimi kaybetti diye yahut adam kazandı dediği için bu kadar yerildiğini düşünüyorum. ayrıca kemal kılıçdaroğlu'nun kendi önünden çekilmesi için ince'yi aday göstermediğine de kalıbımı basarım.

bizim insanımız festival gibidir. aksiyon varken çoşar, bittiğinde çöpünü almaz, sonra da niye etrafı kirlettiğine bakmaz. ince de buna maruz kaldı. karşısında öenmli bir rakip vardı. asıl sorun şu gerçekten olmayan demokrasi savaşında akşener, karamolla ya da demirtaş'ın adaylığı dogru muydu?

ikinci tur için bölünen oylar diye ağlanıyor ya. bence bu başarısızlık ince'nin değil herkesindir. siyaset karmaşık olduğu kadar basittir.

Selahattin demirtaş

pencere
yazık ki henüz tahliyesi kesinleşmemiş halkların demokratik lideridir. tutuklu yargılandığı davadan mahkeme tarafından tahliyesi kesinleşse de hala hükümlü olduğu davadan 8 ay yatarı bulunmaktadır. gerçi mevcut yasalarda hükümlülerin cezalarının son 1 senesini denetimli serbestlik durumunda geçirmeleri hususunda amir hüküm vardır. fakat artık ülkemiz hukukunda içtihat diye bir kavram olmadığı için mahkemeler tarafından kafalarına göre uygulanmaktadır bu hüküm.

avukat arkadaşlara göre şu an sayın demirtaş (selo başkan) devletten 4 ay alacaklıdır. tahliyesi için israrlı başvurular yapılmakta umarım bir supriz olur ve demirtaş o duvarlar arasından çıkar.

canan kaftancıoğlu

jakoben
bugün canan pazar günü istanbul sonra ankara... siyasal islamla yani çocuk pornoculuğu ve soygunculukla demokrasi gibi bir araçla mücadele edemezsiniz. devrimcileşmeniz devrimcilerle örgütlenmeniz gerekmektedir.

diyarbakır van ve mardin belediye başkanlarının görevden uzaklaştırılması

pencere
kürt halkına 80 senedir etmedikleri kötülüğü bırakmadılar. şimdi yine bir kez daha siyasi iradelerini gasp etmişler hiç bir şey olmaz. halklarımız dayanışma içinde bunun içinden de alnının akıyla çıkar.

hdp siyasi geleneği ise kürt halkını bile aşan bir mekanizmadır. binlerce siyasetçisi, üzerlerinde bir çakı bulunmamasına rağmen maphustur. bugüne kadar hdp/dbp belediye başkanlarının teröre maddi kaynak aktardığına dair binlerce manşet görseniz de bu hususta tek bir iddeaname bile yoktur.

hdp'ye bu zulümle umudu yok edemezsiniz. aynı adana'da sıcağa sinirlenip güneşe ateş eden dayılar kadar komik duruma düşmekteler. 10 yıl önce yüzde 5 alan parti bugün yüzde 14 oy almakta.
hdp umuttur. hdp varsa umut var.

son dönemde bahsi geçen hdp li belediye başkanları kayyımların trilyonluk çerez faturalarını ödemeye fırsat bulamamıştı. ne ara teröre yardım ettiler ki.
yani akp 2 sene önce yine aynı pilavı yedi ama hal ohal değil. o zamanlar bağzı muhalifler bile bu yöntemi terörle mücadele sanıp yiyorlardı. bugün ise bir çok akp li bile yemiyor bunu.

evladı kerbalayız. ayıptır, zulümdür, cinayettir.

diyarbakır van ve mardin belediye başkanlarının görevden uzaklaştırılması

jakoben
ilk hamlesi de atatürk portresini kaldırıp tayyibin portresini koymak olan faşizm kışkırtması. iç savaş istiyor aq çocukları ya. lan oranın halkı seçimini yapmış aq. ihaleye fesat mı karıştırmışlar?bom boş arazileri amerika'ya peşkeş mi çekmişler? lan siz değil miydiniz apo'nun kuzenine mi ne söz veren, onun lafını dinlemeyi öğüt edenler? alayınız kolpa aq. tek derdiniz para, makam. akp'nin tüm teşkilatlarının içinde 1,90 boy ortalamalarında , 85-95 kilo arası kaslı ve atatürk portrelerini ofis kameralarına gülümseyerek kaldırma amacından başka bir boka yarayıp yaramadığı meçhul bir tayfa var acayip kıl oldum. infaz listemizde de bu ekibin adı böyle geçer inşallah. atatürk portrelerini ofis kameralarına bakıp gülümseyerek kaldıranlar solaaa dön. dört adım ileriiii marş. nişaaan al; ataççççç

levent üzümcü'nün atatürk sevmeyenlere hain demesi

pencere
fatih tezcan'ın sıçmık söylemleriyle kardeş bir söylemdir. mustafa kemal her ne kadar cumhuriyetimizin kurucusu ve gelmiş geçmiş cumhurbaşkanları arasında en iyisi olsa da son tahlilde bir siyasetçidir. kimse mustafa kemal'i, abdulhamt'i, erdoğan'ı sevmeye zorlanamayacağı gibi sevmiyor diye de hainlikle suçlanamaz. zira aklı selim düşünüldüğünde ikisi de faşizmdir.

ben bir komünist olarak, genç cumhuriyeti milli burjuva değerler üzerinde yükseltmeye çalışan gazi paşayı korkmadan eleştirebilmeliyim. bunun adı demokrasidir. hatta ilerlemedir. ama tabii ki bu eleştiriler ideolojik temelli olmalıdır. ülkemizin çok büyük bir kısmının saygı, sevgi, minnet duyduğu bir insana asla saygısız bir üslup geliştirilmemelidir. demokrasi kültürünün en önemli temeli olan bir arada yaşamanın gereğidir bu.

fakat kim olursa olsun sevmemenin bedeli hainlikle itham etmenin hiç bir demokraside yeri yoktur.

Selahattin demirtaş

pencere
küçücük hücresini evren yapıp faşizme boyun eğmemiş hdp lideridir. demirtaş'ın basına verdiği son demeçle ilgili bazı satır başları şöyledir.

''akp'den ayrılarak parti kuracaklarını söyleyen kesimlerin nasıl bir program ve kadroyla yola çıkacaklarını bilmiyoruz. bunların akp tabanını etkileme gücünün olup olamayacağı da belli değil. ancak ileri demokrasinin adresi olmayacaklarını şimdiden söyleyebiliriz. merkezinde sol hareketlerin olduğu bir demokrasi bloku dışında hiçbir alternatif ne gerçekçi olabilir ne de umut.''

akp iktidarı, kapitalizmin ve neoliberalizmin 20-30 yıl önceki en vahşi halini kendi ülkesinde uyguluyor. almanya, fransa, ingiltere, kanada, japonya gibi ülkeler dahil, çok sayıda kapitalist devlet, kendi ülkelerindeki doğa katliamlarını en aza indirecek tedbirleri alarak risklerin tamamını 3'üncü dünya ülkelerine havale etti.

''siz bugün kanada'da bu kadar acımasızca ağaç kesip böylesine tehlikeli bir şekilde altın arayamazsınız. ama kanadalılar bunu türkiye'de rahatlıkla yapabilirler. bugün artık türkiye'nin bütün doğal güzellikleri utanmazca, insafsızca sermayeye peşkeş çekilmektedir. işin daha hazin ve vahim tarafı ise akp iktidarının bu yolla yabancı sermayeyi ülkeye çekmiş olmayı başarı hikayesi gibi sunmasıdır. neoliberalizmin kesintisiz büyüme ve aşırı tüketime dayalı işleyişi, doğanın tüm kaynaklarını da sermayenin hizmetine sunmaktan çekinmez. mevcut ekonomik kriz derinleştikçe, akp iktidarı daha ağır ekolojik felaketlere yol açacak peşkeşleri sürdürecektir. oysa onurlu bir yaşam için, yeteri kadar gelir için, işsizliğin önlenmesi için kapitalizme mecbur değiliz.''
4

efsane fıkralar

jakoben
Lenin ölüyor ve Tanrı onu Cehenneme koyuyor.
Ama bu Lenin durur mu hiç, başlıyor cehennemde insanları örgütlemeye.
-"Bakin, biz burada yanıyoruz, acı çekiyoruz, öbürleri orada cennette
rahatla bollukla yaşıyorlar olmaz böyle" diyor ve cehennemde insanlar
ayaklanmaya başlıyor. Melekler hemen gidiyorlar Tanrıya;
- "Tanrım Lenin cehennemi karıştırdı insanlar ayaklandı" diyorlar. Tanrı da;
-"O zaman onu alın Cennete koyun" diyor.
Bu sefer de Lenin cennette başlıyor konuşmaya;
- "Bakın, biz burada bolluk içinde yasarken cehennemde yoldaşlarımız acı çekiyor, yanıyor, buna izin vermeyelim" diyerek orayı da karıştırıyor.
Melekler hemen gidiyorlar yine Tanrının huzuruna;
- "Tanrım" diyorlar, "Lenin orayı da karıştırdı insanlar cennette de
ayaklandılar ne yapalım?"
Tanrı;
- "Getirin su Lenin'i karşıma bakayım" diyor.
Melekler gidip getiriyorlar Lenin'i, Lenin giriyor
Tanrı'nın odasına, kapılar kapanıyor aradan bir saat geçiyor, iki saat geçiyor, Lenin cıkmıyor odadan...
Melekler iyice merak etmeye başlıyorlar... Saatler sonra kapı acılıyor;
Lenin çıkıyor içerden. Hemen giriyorlar melekler içeri; "Tanrım, ne oldu bu kadar ne konuştunuz?" diye soruyorlar.
Tanrı:
- "Şşşt! Tanrı yok, Yoldaş var !!!"

eren bülbül

atticus finch
alakası olmadığı bir savaşta, çelik yelek bile giydirilmeden askerler tarafından yem yapılarak öldürülen 15 yaşındaki bir çocuk. 15 yaşındaki çocuğu şehit ilan eden ulusalcı zihniyetinizi s*keyim. şehitmiş, lan 15 yaşında o, savaş ne bilmiyor, kürt türk nedir bilmiyor, kürt sorunu nedir, tarihi nedir bilmiyor, daha reşit bile olmamış ama "şehit", "kahraman" yersen tabii. bu arada ateşi açan pkk'lılar da karşı safta çocuk olduğunu muhtemelen gördüler, ona rağmen ateş etmeye devam ettiler diye tahmin ediyorum. onların da ayrı amk.

şimdi bu yazdıklarım yüzünden terörist ilan etmeyin diye söylüyorum, eren bülbül'ün kuzeni ali bülbül'ün söylediklerine bakın, ona göre yorum yapın.

https://www.artigercek.com/15-yasindaki-cocuk-operasyona-goturulur-mu#.WY7Q7sFpehg.facebook

hayat tavsiyeleri

sophos
-Yalnız kalma, birilerini bul.
-Spor yap.
-Kitap oku.
-Sana nasıl davranılmasını istiyorsan öyle davran.
-Yatmadan önce su içme, çişin gelir uykun bölünür.
-Vapur ve otobüste güneş gelen tarafa otur dönecek ve orası gölge olacak.
-Bilardo sabır işidir.

komünistler

giyotin
Komünistler eşitlik ve özgürlük için işçi sınıfını örgütleyen komünist partilerin üyeleridir. insanlığın doğuştan eşit yurttaşları olduğu dünyayı inşa etmeyi kendilerine görev biçenlerdir bunun için bulundukları ülkelerin koşullarını tahlil eder, hazırlar ve sosyalist devrimin öncüsü olan işçi sınıfını büyük güne hazırlar...

komünistler aydındır, aydınlanma silahları olan kültür ve sanatı herkese ulaştırmak komünistlerin görevidir.

Komünistler çevrecidir/hayvanseverdir, insanın doğanın bir parçası olduğunu gözetir, dereleri ve ormanların varlığını insanın sağlıklı bir dünyada yaşaması için oluşturduğu önemi bilir. Kâr ve aşırı tüketimin yarattıği et/süt alanlarına hayvanların haklarını gözeterek yaklaşır. insanlığın medeniyetleri inşa sürecinde yan yana geldiği kedi ve köpeklere sahip çıkılması gerektiğini savunur.

Komünistler bilimden yanadır, teknoloji alanında yapılan ilerlemeler insanlığın ortak çıkarına olmasını gözetir, hurafeler yerine bilimsel laik eğitimi savunur, şarlatanlar yerine toplumcu hekim/sağlık emekçisi orduları kurulması gerektiğini savunur, insanların gökyüzünün öteki taraflarına gidebileceğini gösterir.

Komünistler laiktir, inanç yada inançsızlık kişinin vijdani meselesi olduğunu söyler, din bir çeşit tarih/kültür konusudur bir baskı yada yönetim aracı değildir.

Komünistlerin güzel düşleri vardır, kardeşleşen bir halk, kardeş ülkeler, kardeş dillerin hakim olduğu bir dünya. Tıpkı ayağa kalkan ilk primattan bu yana birbirimize bakarak geliştirdiğimiz medeniyetin gerçekte olması gerektiği gibi düşler...

Kendi safını yağmacıdan, emek hırsızından yana gören insanlara karşı sabırlıdır komünistler, kuracakları düzen için bu insanları örgütlemek zorunda olmadıklarını bilir, iyiliği güzelliği isteyen her insana, buna ulaşmanın reçetesini anlatır komünistler.
değil umudunu yitirmek, komünistler umutsuzlarla kavgalıdır biraz da. Heryere umudun bayrağını taşımak zorundadırlar, her sözde, söyledikleri/dinledikleri şarkılarda, okuyup/yazdıklarında, izleyip/oynadığı tiyatro yada filmlerde. 1 mayıslarda, işçi direnişlerinde, halk eylemlerinde örgütlü olunması gerektiğini gösterir ve söylerler, kızıl bayrakları, gelenek ve devrimcilikleriyle...

komünistler

prometheus
Artı değer üretimi ile her şeyin (insan dahil) paraya dönüştürüldügu kapitalist sistemi ortadan kaldırmayı kendine amaç edinmiş kişilerdir. Kapitalist sistemde ne mi var, gelin bir göz atalım:
-egitime, sağlığa, ulaşıma ve barışmaya para vermek zorunda kalırsın.

- dünyanın her yerinde emperyalist barbarlık yüzünden aç bırakılan, savaşlarda ölen milyonlarca masum kadın, çocuk ve erkekler var

-sanati, edebiyatı genellikle parası olan orta ve üst sınıf bireylerin yaptığı sanatın meta haline geldiği bir durum var

-futbol spor olmaktan çıkıp bir endüstri halini almıştır. Spor sporluktan çıkmıştır.

-açlık, sefalet, işsizlikten kırılan milyonlar var

-sokak çocukları var, çocuk işçiler var, üniversite harçlığını çıkarmak için inşaatta çalışıp ölen öğrenci var

-atanamayan öğretmen, atansa bile is güvenliği olmayan öğretmen var

-sadece sermayesi olup yokluk pahasına işçi çalıştırıp zenginliğine zenginlik katan patron var.

Uzar uzar uzar liste...

Neyse; dinci-fasist. Kişilerin komunistlere bok atma çabası boşuna değildir... Aynı şeyi marks ve engels'e karşı da yaptılar. Paris komünarlarina da... Dün denizler mahirlere de... İnsanların ne dediği değil tarihin çarkları nin nasıl ilerlediğidir asıl olan...

"ve cellat uyandı yatağından bir gece
Tanrim dedi, bu ne zor bilmece
Öldükçe çoğalıyor adamlar
Ben tükenmekteyim öldürdükçe"

ülkücüler

moskovakurdu
Hiçbir zaman anlam veremiyorum ülkücülere. Ne yaptıkları belli değil. Ocakta çay içmekten başka geçen bir paylaşım gördüm mhp gençlik kollarından ülkücü bir arkadaş iyi parti gençlik kollarına geçeceğini söylediği için yumruklayıp dövüştüler. Özgürlük, özgür irade, insan hakları falan hiçbir şey bilmezler. Boş beyinler, tek icraatları çay içmek.

fight kulüp

the spook
ceza, ezhel, fero, ve killa hakan'ın çıkaracağı şarkı. Her zaman undergroundun çıkarlarını savunmuş rapçilerin, sırf norm bir tarafı savunuyor diye diğer tarafı savunmaları akıl alır gibi değil. norm'u veya başka bir rapçiyi sevmiyorum ama türkçe rapin önderleri olarak kabul edilen insanların, trap önünde boyun eğmeleri ve destek çıkmaları, iğrenç ergen rap kitlesini derinden sarması lazım. Ülkede kılıçdaroğlu yumruk yediğinden beri hiçbir şey yolunda gitmiyor swh
7

ülkücüler

the spook
Ülkeye hiçbir şekilde, hiçbir zaman, hiçbir faydası dokunamamış rezil örgüt. Türkçülerin, bunlardan daha fazla yararı var ülkeye ve dünyaya doğrusu. (bkz:#137658) entrysini izlediğim dakikadan itibaren, hitler misali hepsini yakmak istiyorum. Sabun kalıp hallerini de kürtlere dağıtacağım.
2

theta healing

iron
Theta,healing derin ve güçlü meditasyon ve dualarla evrendeki yaşam enerjisini kullanarak; bilinçaltı ve bilincinizdeki kısıtlanmış inançları değiştirebileceğiniz, vücudunuz içinde neler olduğunu görebileceğiniz, fiziksel ve duygusal her türlü öğretileri yükleyebileceğiniz, hayatınızda arzuladığınız her ne var ise yaratabileceğiniz bir yöntemdir. İnanılmaz derece güçlü, öğrenmesi kolay, çok yönlü bir tekniktir.Theta Şifası ile inanç, duygu, düşünce ve hayatımıza aldığımız deneyimlerde ani değişiklikler yapabilirsiniz. Fiziksel, duygusal ve ruhsal anlamda kendimizi iyileştirebilirsiniz.
www.fusunalkan.com

lan noluyor amk

iron
admin kafayı yemiş dedirten başlık. Hakkatten ne oluyor amk
bedava netflix izle tarzı tüm aramalarda birinci sırada olduğumuzdan site çökecek amk sitede anlık 200 - 300 kişi dolanıyor bari yazar olun lan
1