confessions

lux

büyücü  · 31 Ocak 2018 Çarşamba

  1. toplam giri 743
  2. takipçi 9
  3. puan 10136

özenti solculuk

lux
genellikle solculuk adı altında milliyetçilik yapan insanlara denir. kürtlere tahammülü yoktur bu tatlı su solcularının.
bir de atatürk'e aşık olan versiyonları var. dünya yakışıklılar gününde twitterda atatürk'ün fotoğraflarını paylaşırlar. "off adam karizma abi" lafını ağızlarından düşürmezler. gerçek kemalistlik bu değil arkadaşlar yapmayın.

emek partisi

lux
(bkz:emep)
Emek Partisi, 1996 yılında kurulan ve Türkiye'de faaliyet gösteren Marksist-Leninist bir siyasi partidir. Parti, işçi sınıfının iktidarıyla kurulacak proletarya diktatörlüğünü ve halk demokrasini savunmaktadır. (vikipedi)

dün üniversiteliler için düzenledikleri pikniğe katıldım. bilgi yarışması, halat, çuval vs. bir sürü etkinlik yapıldı. hayatımın en eğlenceli günlerinden biriydi ve özellikle İstanbul üniden bir sürü yeni insanla tanıştım. ama bize çiğ tavuk yedirdiler bu yüzden biraz üzgünüm

pencere

lux
kendini kontrol etmeyi öğrenmesi gereken yazar.
şiir paylaşmak güzel elbette ama tüm sevdiğin şiirleri aynı anda paylaşmak zorunda değilsin. gerçekten rahatsız edici. bir entry giriyorum bakıyorum 10 dakika sonra anasayfada yok. güzel bir çok entryi kaçırıyoruz bu yüzden. sözlükte bununla ilgili bir kural var mı bilmiyorum ama yoksa bile yazarın bunu düşünebilmesi lazım.

edit: kişisel bir problemim yok. görüşlerimiz çoğunlukla paralel. ama görüşlerini tam olarak savunamadığını düşünüyorum. sanki bir şeylerden çekiniyormuş yahut herkesi memnun etmeye çalışıyormuş gibi bir hali var.

hdp'ye yapılan polis baskını

lux
bugün gerçekleşmiş olaydır. leyla güven'e destek amaçlı kendi binalarında açlık grevi yapan partililere polis baskın yapmış. Günay'ın açıklaması ise şu şekilde:
"Yasadışı bir durum yok. Hukuka uygun bir eylem var, arkadaşlarımız direnme haklarını kullanıyorlar. Bu ülkeyi hukuka uymaya davet ediyorlar."
http://www.odatv.com/ kaynak

gerçekten merak ettiğimden soruyorum, amacı neydi bu baskının? hiç mi tahammülünüz yok bu insanlara?
21

8 mart eylemleri

lux
8 mart dünya 'emekçi' kadınlar gününü eylem yaparak kutlayan kadınların eseri.
öncelikle bir şey söylemek istiyorum. her 8 martta gerek sokakta gerek sosyal medyada kadın hakları, kadınların güçleri vb. bir sürü şey ile karşılıyoruz. peki neden sadece 1 gün? biz kadınlar yalnızca 1 gün mü önemliyiz? eğer ki 8 mart olmasaydı biz yılın hiçbir günü güçlü olmayacak mıydık?
kadınların bugünde saldırganlaşmasına da anlam veremiyorum. ben tüm isim verilen günler(milli bayramlar hariç)i kutlamayı saçma bulduğum için kutlamıyorum fakat siz neden güzelce kutlamak varken agresifleşiyorsunuz? anneler gününde anneler eylem yapmasa bari.

feminazi

lux


her akımda olduğu gibi, feminizmi savunanlar arasında da yukarıda gördüğünüz gibi aptallar mevcut. işte biz bu aptallara feminazi diyoruz. nefret toplamaktan başka şeye yaramayan, neyi savunduğundan bihaber insanlar.
4

demokratik sol parti

lux
satın alınmış parti. ankarada yavaş'ın tek bi afişi bile yokken haseki direklerini dsp ile paylaşıyor. bir sürü yerde aday çıkarmasını sağlıyorlar oy bölsün diye. ülkenin sol partisine bak vallahi liberal olucam

Kürt

lux
sözlükteki aktifliğin düşmesine sevindiren başlık. ırkçıların çoğu defolup gitmiş neyseki. darısı diğer faşistlerin başına.

işlem önceliği

lux
matematiksel işlemlerde önce parantez içi, daha sonra çarpma veya bölme, son olarak da toplama veya çıkarma yapılmasına ve eş denklikte işlemler varsa işlemin soldan sağa yapılmasına işlem önceliği denir. 6.sınıf konusu olmasına karşın günümüz lise öğrencileri bunu bilmez, bodoslama dalar soruya.hatta ve hatta hiç yorulmadan sabaha kadar sizinle inatlaşabilirler

emniyet talimatıyla kyk bursları kesilen öğrenciler

lux
“Cumhurbaşkanına hakaret”, “gösteri ve yürüyüşe katılma”, “katıldıkları gösteri ve yürüyüşte kendiliğinden dağılmama”, “görevi yaptırmamak için direnme” suçlamaları ile soruşturma açılan öğrencilerin, emniyetin kredi ve yurtlar kurumuna ilettiği gizli yazı ile öğrenim kredileri kesildi. bursları krediye döndü. kredi alanlarsa şu an devlete borçlu durumda.

okula yazı gönderip zorla disiplin suçu uygulatıyorsun. yetmiyor burs ve yurt haklarından mahrum bırakılmalarını talep ediyorsun. bu düpedüz eğitim hakkını elinden almaktır. ben senden elimi eteğimi çekiyorum bana biat etmediğin için, hadi oku bakalım demenin fiili halidir.

sıcaktan uyuyamamak

lux
2 gündür muzdarip olduğum durum. oda leş gibi ter, ayak, baharat ve sucuk kokuyor ama çıtkırıldım ışıl "bin giciliri çik işiyirim" deyip şortla uyuduğu için çekiyorum bu eziyeti. oda zaten yarım metrekare falan
2

halkalı gebze arası marmaray hattı

lux
bugün yine kendine sövdürmüş hat.
ayrılık çeşmesinde teknik arıza nedeniyle indirildik. ikinci bir emre kadar halkalıya sefer yok dendi. 3 tane gebze treni geçti halkalı yok. neyse sonra apar topar aldılar bizi içeri binin diye. bindik ve üsküdarda indirildik sebebi teknik arıza (yersen). Tayyip efendinin iftar yemeği varmış. adam marmaraydan yolcu çalıyo deliricem. neyse bu kadardı.

bavul hazırlamak

lux
dünyanın en zahmetli işi. 3 gündür bavul hazırlıyorum ve sonuç olarak yaklaşık dolabımın yarısından feragat etmek durumunda kaldım. benden sonra giyeceklere şimdiden hayırlı olsun.
2

şahin şeker

lux


olaylı mekan dorock xl'da ayağa kalmadıkları için çalışanları darp eden insan müsveddesi.

belli ki arkası sağlam şerefsizin. kimse adama napıyorsun diyemiyor can korkusundan. bu küçük mafyada ortalıkta elini kolunu sallaya sallaya dolanıyor. sosyal medyanın gücü adına şu adiye bir şeyler yapılsın. tutuklanmayı geçtim beşiktaş meydanda linç edeceksin bunu. çok güzel fikirler var aslında kafamda ama neyse.

imamoğlu esnafa tokat attı iddiası

lux
ülkenin profesöründen tut siyasetçisine kadar herkesin desteklediği asılsız iddiadır.

olayın aslı şu şekilde. imamoğlu bir cahille tartışmaya girme gafletinde bulunuyor ve yanağına dokunuyor. adamın amacı belli aslında. videoyu ısrarla izlemeyi reddetmesinden belli paralı akp trollü olduğu. ne diye uğraşıyorsun ki bu adamla. zaten adama da üzüldüm çok ezik duruyodu. iki laf etsen ağlayacak nasıl bakıyor öyle.

barış atay

lux
her zaman ezilenin, haklının, hakkı yenenin yanında olan; faşizme ve diktatörlüğe karşı bozulmaz bir duruş sergileyen siyasetçi. arka sıradakiler saffetten çok daha fazlası aslında. Aralık 2018 konuşmasını dinlemenizi tavsiye ederim.
7

başka bir yazar hakkında yorum yapmak

lux
nickaltı başlıklarında yapılan eylem.

kendine nickaltı açan yazarlar görüyorum. bu kadar önemli mi cidden hakkınızda düşünülenler?

sırf kendime nickaltı açmamak için lux'ın tam adıyla başlık açmıştım ama spok sağolsun nickaltımı açmış. bir tane iyi yorum yok biliyodum böyle olacağını swh.