confessions

lux

büyücü  · 31 Ocak 2018 Çarşamba

  1. toplam giri 352
  2. takipçi 4
  3. puan 4463

işlem önceliği

lux
matematiksel işlemlerde önce parantez içi, daha sonra çarpma veya bölme, son olarak da toplama veya çıkarma yapılmasına ve eş denklikte işlemler varsa işlemin soldan sağa yapılmasına işlem önceliği denir. 6.sınıf konusu olmasına karşın günümüz lise öğrencileri bunu bilmez, bodoslama dalar soruya.hatta ve hatta hiç yorulmadan sabaha kadar sizinle inatlaşabilirler

28 mayıs 2013 gezi parkı direnişi

lux
İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği tarafından Gezi Parkı eylemlerine ilişkin 16 kişi hakkında hazırlanan iddianamede adı yer alan herkesin "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbetle cezalandırılması istendi.

İddianamede: Mücella Yapıcı, Ayşe Pınar Alabora, Can Dündar, Handan Meltem Arıkan, Hanzade Hikmet Germiyanoğlu, İnanç Ekmekçi, Memet Ali Alabora, Mine Özerden, Ali Hakan Altınay, Şerafettin Can Atalay ve Tayfun Kahraman'ın da isimleri var. 16 isim için de ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

binali yıldırım

lux
İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı. kadıköy barlar sokağını ziyaret edip, yemek yiyen ve içki içenlere afiyet olsun demesi gündem olmuş. genç kesimin oylarına göz dikmiş anlaşılan

İdam

lux
türkiyede korkunç bi silaha dönüşecek olan suçlu infaz yöntemi. şayet Türkiyeye gelirse ki yakın zamanda geleceğini düşünmüyorum iktidara karşı olan herkes tehdit altında kalır. çünkü emin olun asılanlar suçlular değil; gazeteciler, siyasetçiler olur
1

altay sözlük

lux
kürtleri sevdiğim için terörist yaftası yediğim sözlük.
aslında oraya üye olma amacım gözüme çarpan bir kaç ırkçı giriye cevap vermekti. öyle de yaptım ve daha sonrasında hesabımdan çıkış yaptım. ancak aklıma takılan bir şey var. 2 kişi beni laik sözlükten tanıdıklarını ve terör sevici olduğumu düşündüklerini söylediler. sorum şu madem benim öyle olduğumu düşünüyorsun neden buradayken söylemiyorsun da başka sözlüğe geçince dile geliyorsun? bu sözlükte kimseyle kavgam olmadı ama sevilmiyormuşum meğer. tuhaf.
18

tak

lux
Teyrêbazê Azadiya Kurdistan'ın kısaltılmış ismi.
PKK'nin sabotaj timi. sivilleri öldüren iğrenç bi terör örgütü. türkiyedeki bi çok olayı da üstlenmiştir
7

En rahat otobüs firması

lux
koltuk olarak kamilkoç çok rahat ama güzergahları çok kötü. sırf daha fazla yolcu alabilmek için 8 saatlik yolu 13 saate çıkarıyorlar. ayrıca muavinleri de suratsız ve yeni arabalarında priz yok.
pamukkale her zaman en iyisidir. çalışanların güler yüzlülüğü bi yana saçma salak güzergahlar kullanmadıkları için çok seviyorum. başarılı.

altay sözlük

lux
diğer sözlüklerin ılımlı yaklaşmasına şaşırdığım sözlük. madem öyle burayı neden ayrıştırıcı bir sözlük olarak görüyorsunuz? işinize hangisi gelirse işte.

kampüs cadıları

lux
bugün okulda dağıttıkları dergiyi almamla birlikte nefret ettiğim sözde feminist topluluk.
bir kavramın bu kadar yanlış anlaşılması mümkün mü ya? dergide tek yaptıkları şey erkeklere nefret kusmak. seçtikleri tüm kelimeler yanlış, başlıklar konuyla alakasız. ne diyeyim umarım yayın ve faaliyet hayatınıza en kısa sürede son verirsiniz.

informal eğitim

lux
gelişigüzel kültürlemeyle oluşan eğitimtir. informel eğitim, yaşam içinde kendiliğinden oluşan bir süreçtir. diğer bir deyişle, belli bir plan ve program uygulanmadan, yaşam içinde kendiliğinden gerçekleşir. amaçlı ve planlı değildir bu yüzden doğal eğitim olarak da adlandırılabilir.

bu tür öğrenmeler ailede, sokakta, iş yerinde, televizyon önünde, okulda, kısacası yaşam içinde kendiliğinden oluşur.

informel eğitim sürecinde iki önemli öğrenme yolu vardır. bunlar, gözlem ve taklittir. bu süreçte insanlar istenmeyen ve zararlı alışkanlıkları da edinirler. (sigara, alkol vb.)

toplumlar büyüdükçe ve geliştikçe informel eğitim yeterli olmamış ve formel eğitim uygulanmaya başlamıştır.

formal eğitim

lux
okullarda ya da kurumlarda bir plan ya da program uygulanarak gerçekleştirilen eğitime formel eğitim denir. formel eğitim, amaçlıdır, önceden hazırlanmış bir program çerçevesinde planlı olarak yapılır, öğretim yoluyla gerçekleştirilir. bu nedenle bu eğitime biçimsel eğitim de denilmektedir. eğitim süreci, öğretmen tarafından planlanır, uygulanır ve izlenir. eğitim başlangıcından bitişine kadar özel bir çevre içinde kontrollü olarak yürütülür. okullardaki eğitim formeldir.

okul dışında endüstri, tarım ve hizmet alanlarında kişileri bir mesleğe hazırlamak, meslekte ilerlemelerini sağlamak ve yenilikleri öğretmek amacıyla yapılan öğretim etkinlikleri, halk eğitim merkezlerinde açılan kurslar, asker yetiştirme birer formal eğitim örneğidir. ülkemizde her yıl binlerce insan bu tür amaçlı, planlı ve kısa süreli eğitim sürecinden geçerek yeni bilgi, beceri, tutum ve değerler kazanmaktadır.

formel eğitim, örgün ve yaygın eğitim olmak üzere iki grupta incelenir.

örgün eğitim: kişilerin yaşama atılmadan, diğer bir deyişle iş ve meslek kollarında çalışmaya başlamadan önce okul ya da okul niteliği taşıyan yerlerde gördüğü eğitimdir. örnek: kreş, anaokulu, üniversiteler vb.

yaygın eğitim: örgün eğitim olanaklarından hiç yararlanmamış veya yarıda bırakmış kişiler için uygulanan eğitimdir.
8

viktor frankl

lux
avusturalyalı psikiyatr. üçüncü viyana ve logoterapinin kurucusu olan frankl, varoluşçu terapinin de en önemli isimlerinden biridir. ikinci dünya savaşı sırasında, toplama kampında yaşadıklarını, kendi psikiyatrik öğretisi bağlamında geniş kitlelere sunduğu "insanın anlam arayışı" freud ve adlerden sonra en dikkat çekici isim olarak anılmasını sağlamıştır.

insanın anlam arayışını okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum. psikolojiye ilginiz varsa tek solukta okuyacağınızdan eminim

logoterapi

lux
Logoterapi, Yunancada 'anlam' anlamına gelen logos ve terapi sözcüklerinin birleşmesinden meydana gelmektedir. Logoterapi, yaşamın her koşulda, hatta en kötü koşullar altında bile potansiyel olarak var olduğunu varsayar. Frankl, insanın düşünebileceği en kötü koşullara bile direnerek ve mücadele ederek, göğüs gerebileceğini söyler. Ancak kişinin hayata asılması için, yaşamı ve ölümü anlamlı kılacak bir nedeni,uğruna yaşayacak bir şeyi olması gerekir. Yaşamlarında anlamsızlık duygusu ağır basan bireyler,uğruna yaşamaya değer bir anlam bilincinden yoksun kalarak, iç dünyalarında oluşan boşluk duygusuna,yani varoluşsal boşluğa yakalanmışlardır. İşte bu noktada, Logoterapistin rolü, danışanın yaşamda bir anlam ve bir amaç bulmasına, ya da, var olan anlam spektrumunu bilinçli ve görünür hale getirmesine yardımcı olmaktır.

şiddet içerikli diziler

lux
izlenmeye bağlı olarak son dönemde sayısı artan dizilerdir.
üzülerek söylüyorum ki küçücük çocuklardan orta yaşlı insanlara kadar her yaştan insan bu dizileri izliyor. özellikle lise çağlarındaki çocukları şiddete eğilimli yaptığı ortaya. buna bir sınır getirilmeli etrafta küçük kabadayılar görmek istemiyorum.
buna ek YouTube'da özellikle kadına şiddet sahneleri bolca izlenilen ve beğenilen bir dizi var (bkz:sen anlat karadeniz) neden yani? neden bi kadının parmaklarının kırılmasını izlemek hoşunuza gidiyor?

yks 2018

lux
30 haziran- 1 temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan üniversite giriş sınavının yeni adı. ygs-lysden farklı olarak 120 soruya 135 dakika veriliyor ve bilgi soruları daha geri planda. ayt yani eski adıyla lys kısmında ise 3 saat gibi uzun bir sürede dil hariç tüm alan testlerini çözmemize olanak tanıdığından dolayı sayısalcıların eşit ağırlıkçıları, eşit ağırlıkçıların da sözelcileri mağdur edeceğini düşünüyorum