confessions

lux

büyücü  · 31 Ocak 2018 Çarşamba

  1. toplam giri 889
  2. takipçi 9
  3. puan 12006

özenti solculuk

lux
genellikle solculuk adı altında milliyetçilik yapan insanlara denir. kürtlere tahammülü yoktur bu tatlı su solcularının.
bir de atatürk'e aşık olan versiyonları var. dünya yakışıklılar gününde twitterda atatürk'ün fotoğraflarını paylaşırlar. "off adam karizma abi" lafını ağızlarından düşürmezler. gerçek kemalistlik bu değil arkadaşlar yapmayın.

pencere

lux
eskiden kızıyordum flood yapıyor diye ama artık hak veriyorum. burda adama çemkirenler 3 ayda bir giriyor onda da utanmadan laf yapıyor. siteyi üzerine yapıcaz pencere

emniyet talimatıyla kyk bursları kesilen öğrenciler

lux
“Cumhurbaşkanına hakaret”, “gösteri ve yürüyüşe katılma”, “katıldıkları gösteri ve yürüyüşte kendiliğinden dağılmama”, “görevi yaptırmamak için direnme” suçlamaları ile soruşturma açılan öğrencilerin, emniyetin kredi ve yurtlar kurumuna ilettiği gizli yazı ile öğrenim kredileri kesildi. bursları krediye döndü. kredi alanlarsa şu an devlete borçlu durumda.

okula yazı gönderip zorla disiplin suçu uygulatıyorsun. yetmiyor burs ve yurt haklarından mahrum bırakılmalarını talep ediyorsun. bu düpedüz eğitim hakkını elinden almaktır. ben senden elimi eteğimi çekiyorum bana biat etmediğin için, hadi oku bakalım demenin fiili halidir.

sıcaktan uyuyamamak

lux
2 gündür muzdarip olduğum durum. oda leş gibi ter, ayak, baharat ve sucuk kokuyor ama çıtkırıldım ışıl "bin giciliri çik işiyirim" deyip şortla uyuduğu için çekiyorum bu eziyeti. oda zaten yarım metrekare falan
6

halkalı gebze arası marmaray hattı

lux
bugün yine kendine sövdürmüş hat.
ayrılık çeşmesinde teknik arıza nedeniyle indirildik. ikinci bir emre kadar halkalıya sefer yok dendi. 3 tane gebze treni geçti halkalı yok. neyse sonra apar topar aldılar bizi içeri binin diye. bindik ve üsküdarda indirildik sebebi teknik arıza (yersen). Tayyip efendinin iftar yemeği varmış. adam marmaraydan yolcu çalıyo deliricem. neyse bu kadardı.

hdp'ye yapılan polis baskını

lux
bugün gerçekleşmiş olaydır. leyla güven'e destek amaçlı kendi binalarında açlık grevi yapan partililere polis baskın yapmış. Günay'ın açıklaması ise şu şekilde:
"Yasadışı bir durum yok. Hukuka uygun bir eylem var, arkadaşlarımız direnme haklarını kullanıyorlar. Bu ülkeyi hukuka uymaya davet ediyorlar."
http://www.odatv.com/ kaynak

gerçekten merak ettiğimden soruyorum, amacı neydi bu baskının? hiç mi tahammülünüz yok bu insanlara?
21

8 mart eylemleri

lux
8 mart dünya 'emekçi' kadınlar gününü eylem yaparak kutlayan kadınların eseri.
öncelikle bir şey söylemek istiyorum. her 8 martta gerek sokakta gerek sosyal medyada kadın hakları, kadınların güçleri vb. bir sürü şey ile karşılıyoruz. peki neden sadece 1 gün? biz kadınlar yalnızca 1 gün mü önemliyiz? eğer ki 8 mart olmasaydı biz yılın hiçbir günü güçlü olmayacak mıydık?
kadınların bugünde saldırganlaşmasına da anlam veremiyorum. ben tüm isim verilen günler(milli bayramlar hariç)i kutlamayı saçma bulduğum için kutlamıyorum fakat siz neden güzelce kutlamak varken agresifleşiyorsunuz? anneler gününde anneler eylem yapmasa bari.

feminazi

lux


her akımda olduğu gibi, feminizmi savunanlar arasında da yukarıda gördüğünüz gibi aptallar mevcut. işte biz bu aptallara feminazi diyoruz. nefret toplamaktan başka şeye yaramayan, neyi savunduğundan bihaber insanlar.
4

emek partisi

lux
(bkz:emep)
Emek Partisi, 1996 yılında kurulan ve Türkiye'de faaliyet gösteren Marksist-Leninist bir siyasi partidir. Parti, işçi sınıfının iktidarıyla kurulacak proletarya diktatörlüğünü ve halk demokrasini savunmaktadır. (vikipedi)

dün üniversiteliler için düzenledikleri pikniğe katıldım. bilgi yarışması, halat, çuval vs. bir sürü etkinlik yapıldı. hayatımın en eğlenceli günlerinden biriydi ve özellikle İstanbul üniden bir sürü yeni insanla tanıştım. ama bize çiğ tavuk yedirdiler bu yüzden biraz üzgünüm

pencere

lux
kendini kontrol etmeyi öğrenmesi gereken yazar.
şiir paylaşmak güzel elbette ama tüm sevdiğin şiirleri aynı anda paylaşmak zorunda değilsin. gerçekten rahatsız edici. bir entry giriyorum bakıyorum 10 dakika sonra anasayfada yok. güzel bir çok entryi kaçırıyoruz bu yüzden. sözlükte bununla ilgili bir kural var mı bilmiyorum ama yoksa bile yazarın bunu düşünebilmesi lazım.

edit: kişisel bir problemim yok. görüşlerimiz çoğunlukla paralel. ama görüşlerini tam olarak savunamadığını düşünüyorum. sanki bir şeylerden çekiniyormuş yahut herkesi memnun etmeye çalışıyormuş gibi bir hali var.

Kürt

lux
sözlükteki aktifliğin düşmesine sevindiren başlık. ırkçıların çoğu defolup gitmiş neyseki. darısı diğer faşistlerin başına.

demokratik sol parti

lux
satın alınmış parti. ankarada yavaş'ın tek bi afişi bile yokken haseki direklerini dsp ile paylaşıyor. bir sürü yerde aday çıkarmasını sağlıyorlar oy bölsün diye. ülkenin sol partisine bak vallahi liberal olucam

işlem önceliği

lux
matematiksel işlemlerde önce parantez içi, daha sonra çarpma veya bölme, son olarak da toplama veya çıkarma yapılmasına ve eş denklikte işlemler varsa işlemin soldan sağa yapılmasına işlem önceliği denir. 6.sınıf konusu olmasına karşın günümüz lise öğrencileri bunu bilmez, bodoslama dalar soruya.hatta ve hatta hiç yorulmadan sabaha kadar sizinle inatlaşabilirler

28 mayıs 2013 gezi parkı direnişi

lux
İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği tarafından Gezi Parkı eylemlerine ilişkin 16 kişi hakkında hazırlanan iddianamede adı yer alan herkesin "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbetle cezalandırılması istendi.

İddianamede: Mücella Yapıcı, Ayşe Pınar Alabora, Can Dündar, Handan Meltem Arıkan, Hanzade Hikmet Germiyanoğlu, İnanç Ekmekçi, Memet Ali Alabora, Mine Özerden, Ali Hakan Altınay, Şerafettin Can Atalay ve Tayfun Kahraman'ın da isimleri var. 16 isim için de ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

binali yıldırım

lux
İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı. kadıköy barlar sokağını ziyaret edip, yemek yiyen ve içki içenlere afiyet olsun demesi gündem olmuş. genç kesimin oylarına göz dikmiş anlaşılan

İdam

lux
türkiyede korkunç bi silaha dönüşecek olan suçlu infaz yöntemi. şayet Türkiyeye gelirse ki yakın zamanda geleceğini düşünmüyorum iktidara karşı olan herkes tehdit altında kalır. çünkü emin olun asılanlar suçlular değil; gazeteciler, siyasetçiler olur
1

tak

lux
Teyrêbazê Azadiya Kurdistan'ın kısaltılmış ismi.
PKK'nin sabotaj timi. sivilleri öldüren iğrenç bi terör örgütü. türkiyedeki bi çok olayı da üstlenmiştir
7

En rahat otobüs firması

lux
koltuk olarak kamilkoç çok rahat ama güzergahları çok kötü. sırf daha fazla yolcu alabilmek için 8 saatlik yolu 13 saate çıkarıyorlar. ayrıca muavinleri de suratsız ve yeni arabalarında priz yok.
pamukkale her zaman en iyisidir. çalışanların güler yüzlülüğü bi yana saçma salak güzergahlar kullanmadıkları için çok seviyorum. başarılı.