confessions

liberalist

votka  · 8 Mayıs 2017 Pazartesi

  1. toplam giri 6
  2. takipçi 34
  3. puan 4460

joseph stalin

anne boleyn
zamanında halkına kan kusturmuş; suçsuz yere hapsettiği, hayatını karattığı yüzlerce aile var. doğal olarak döneminde düşünce özgürlüğü diye bir şey yok. devrim ve stalin hakkında en ufak eleştiri mahiyetinde bir şey söylendiğinde dahi sonun işkence ve ölüm yahut ölüm sürgününe yollanmak oluyor. bu adamı nasıl ve neden severler? gerçekten günümüz solcularının kafa yapısını anlamak zor. özgürlük, özgürlük derken neredeyse hitler kadar baskıcı ve katil olan birini desteklemek nasıl bir ironidir. garip.

Celal şengör

laiksavar
Bilim insanlığını, bilimi anlatma hevesini ve konuşma yeteneğini seviyorum. Siyasi görüşlerini
sevmiyorum. Felsefi görüşlerini sevmiyorum. Dinlere bakış açısını yüzeysel buluyorum.Toplamda %60 sevmiyorum, %40 seviyorum denebilir.

eşitlik

dehumanize
Bu konuda hitler gibi olmasa da, demokratlar gibi de düşünmüyorum.
Görüşüm schopenhauer un şu sözüyle özetlenebilir; "Tüm insanlar eşit değildir. Bazıları sadece onlara emir vermemiz, yönlendirmemiz için vardır."
Eleştirel düşünce yapısı ve içerik sahibi olmayanlarla eşit olmadığımı düşünüyorum. Ha demiyorum ki ben iki ekmek yiycem onlar bir yesin... Ancak saygınlığı onlarla eşit şekilde bolusemem. Benim bir konu hakkında görüşüm ile biad kültürüne sahip, özgür düşünemeyen birinin görüşü aynı değer de/puan da sayılamaz.
SayılıyorSa kalkar giderim ordan

netflix'ten bedavaya film izleme yöntemi

laiksavar
kendim keşfettiğim netflix ücretsiz netflix ve sürdürdüğüm harika yöntemdir. böylelikle hem lisanslı filmler izliyorsunuz hem de korsan izleme derdinden kurtulmuş oluyorsunuz. üstelik bütün filmleri de yüksek kalitede kesintisiz izliyorsunuz. nasıl olduğuna gelirsek. şöyle ki; netflix yeni üye olan kullanıcılara ilk ayı ücretsiz olarak kullanıma sunuyor. kayıt olup üyelik aldıktan 1 ay sonra ödeme başlıyorsunuz ve memnun kalmazsanız bu 1 ay içinde üyeliğinizi iptal edebiliyorsunuz ve kullandığınız kısımlar için hiçbir ücret alınmıyor. kayıt olup, üyeliği aldıktan sonra üyeliğinizi iptal ediyorsunuz ve 1 aylık deneme sürümünü kullanıyorsunuz. 1 aylık süre dolduktan sonra aynı işlemi farklı bir banka kartıyla tekrarlıyorsunuz. böyle böyle, kendi kartlarınız bittiğinde arkadaşlarınızın kartlarını kullanabilirsiniz. bir seneye yakındır bu yolla bedava kullanıyorum netflix'i. netflix premium hesaplar

israil

mel
İsrail'i Çok seviyorum. Özellikle İbraniceyi. Ortadoğu'da bir Batı Avrupa ülkesi resmen. Bilim, sanat, Demokrasi, hukuk, özgürlük... her şey var; ama Tel Aviv pahalı :( Yine de
אני אוהב מאוד ישראל :)
İsrail, Filistin konusunda haklı. Dileyen gidip görsün gerçekleri. İkinci resmî dil Arapça. İsrail her sene Arap dili bayramını kutlar. Sanırım su anki Cumhurbaşkanı Arapça da biliyor. Knesette Arap da var. İsrail'de yasayan Arapları kimse dışlamıyor hatta İsrail'de yasayan Araplar halinden gayet memnun. İsrail'in bütün nimetlerinden yararlanıyorlar. Filistinliler sorun. İsrail'in komşuları Norveç, Finlandiya değil. Çağdışı kalmış Arap Devletleri. Zamanında bazı Arap devletleri birleşip İsrail'e saldırır; ama İsrail'in Yahudi Tokadını yerler ve otururar. İsrail, Sina Yarımadasını aldığı halde Mısır'a geri verir. Soruyorum hangi Arap Devletinde ikinci resmî dil Arapça? Ya da hangi Arap meclisinde yahudi var? Bir tane bile yok. Araplar Filistin'e Barış türküleriyle mi geldiler? Yok. Filistinli Araplar da oraya her ulus gibi kan dökerek isgal ederek geldiler. Geldiklerinde Yahudiler zaten vardı İsrail'de. Bilimde, sanatta, bankacılıkta, eğitimde... 1 milyar müslüman 9 milyon Yahudi etmez. İsrail'in gücü Filistinlilerde olsaydı bir tane yahudi dahi bırakmazlardı. Tanrı, İsrail'i ve İbranileri düşmanlarına karşı korusun ve Türkiye-İsrail ebedi kardeş olsun.

Milton friedman

laiksavar
olmasaydı olmazdık dediğim üstad. birgün Milton Friedman Han, komünistler ile karşı karşıya gelmiştir. Etrafı gözetmek için veziriyle bir tepeye çıkar ve bakar ki kapitalistler sosyalistler karşısında bir avuç karınca gibi duruyor, veziri Friedman'ın geri çekiliceğini düşünerek Friedman'a sorar:

Ne düşünüyorsunuz efendim?
Friedman vezirine dönerek :
Bu kadar sosyalisti ben hangi fabrikada sömüreceğim? diye cevap verir.

solcuların sevilmemelerinin nedenleri

laiksavar
ayan beyan ortada olan nedenlerdir.
1. Kendi görüşleri haricinde hiçbir görüşe üniversitelerde barınma hakkı vermedikleri için
2. Kendilerini otomatik olarak diğer insanlardan daha yukarıda gördükleri için
3. Büyük çoğunluğu donanımsız, ergen romantikler oldukları için
4. Kendi ideolojileri için olduğu sürece çoğunun cinayetlere de zulme de razı geleceklerini düşündüğüm için
5. Çoğu düpedüz ekonomi cahili olduğu için solcuları sevmiyorum. solu sevmeme nedenlerim ise daha farklı.

liberalist

dehumanize
Sözlükte aklı başında üç beş kişiden biri.
Sözlükte aklı başında cok insan olmadığından taslanan meyve ağacı
Zamanla sayısının artmasını umduğum van mcımın, Kendisine haksızlık yapan kim varsa caminin minaresine kılıf olsun
3

türkiye'nin suriyelileri alarak pkk'nın önünü açması

gece
akp'lilerin düşünemediği gerçektir. Şöyle ki resmi olarak üç buçuk milyon suriyeli denilse de en az beş milyon suriyeli arap mülteci ülkeye alınmıştır. türkiye dışında diğer ülkelerin aldığı mültecileri de düşünürsek ve bunların %99'unun arap olduğu gerçeğini varsayarsak ypg nin kontrol ettiği bölgelerin çok büyük kısmında sadece kürtler kalmıştır. bu da onların o bölgelerde muhalefet bir güç bulamaması ve dilediği gibi kontrol etmesine olanak sağlıyor. ypg 50 yıl çalışsaydı akp'nin ona yaptığı güzelliği kendisi yapamazdı. swh.
edit: denilse de*

kişiler laik olmaz seküler olur

emir
Önemlidir.
"Ne kadar laik bir insan" değil " ne kadar seküler bir insan"
(bkz:laiklik); devlet yönetiminde herhangi bir dinin referans alınmamasını ve devletin dinler karşısında tarafsız olmasını savunan prensip.

Sen devlet misin ki dini referans almadığında laik olarak adlandırılacaksın?

satanizm

düzadam
mutlak kötü şeytan'dır. bu önermeden yola çıkarak mutlak kötülük var olması sebebiyle mutlak iyilikte mecburen var olmak zorundadır gibi bir görüş açısıyla yaklaşılan bir inanç. yani iyiliğin var olma sebebi aslında şeytan'dır.

edit: bu düşünceyi savunmuyorum.

akp'ye oy verme sebepleri

düzadam
ay sonunu zar zor çıkarmaktan memnun olmaktır. kesinlikle ironi yapmıyorum bu insanlar ay sonunu zar zor çıkarmaktan gayet memnunlar işlerine gidip saatlerce itin götüne sokulmaktan memnunlar.

aslında bunların iktidarla bir alakası yok ama, ya işimden olursam zar zor çıkardığım ay sonunu bile çıkaramaz duruma gelirsem gibi korkular etliye sütlüye karışmamak için bir sebep onlar için.

zamanında okullara alınmayan türbanlı kızlar yüzündende bir düşmanlık var tabi laik partilere buda bir sebeptir.

aslında net olarak konuşayım; bulunduğumuz dönemde yobaz müslüman olarak kalabilme yeteneğine sahip herkes ak partiye oy verecektir.

Kadınların erkeklerden üstün olduğu gerçeği

düzadam
kesinlikle doğru olan meseledir. ben bir erkek olarak zeka açısından kadınların zekasının daha üstün olduğunu düşünüyorum.

erkekler yaşam koşullarında genellikle kas gücü bakımından ön plana çıkmaktadırlar. bu sebeple makineleşme çağı ilerledikçe erkeklerin kas gücüne gerek kalmayıp, sanayi piyasalarında bile artık kadınların makine operetörlüğü yaptığına tanıklık edebiliyoruz.

gelişen teknolojiyle erkeklerin artık hiçbir şeye yaramayacağını söylemek yerinde olacaktır.

heineken

düzadam
ünlü hollanda birası heineken sade soda kıvamında güzel bir düz biradır. dünya satış sıralamarında ilk üç bira markasından biri olmuştur genel olarak. içimi rahat ve güzel bir biradır, ağız tadı efese ve tuborga alışanlara biraz hafif gelecek olsada alıştıktan sonra bırakamayacağınız cinstendir.
2

hoegaarden

düzadam
buğday bira familyalarından olan hoegaarden bir hollanda birasıdır. hollandada heineken kadar satış yapmaz. kadıköy barlarında portakal ile servis edilir. içmek isteyen portakal ilede deneyebilir ama düz haliyle gayet iyidir ve ayrıca benim bira listemde bir numaradır.

efes pilsen markasının geçen yıl çıkardığı brewmaster serisinin içerisinde (bkz:white ale) olarak geçen serideki tek buğday birasıda hoegaarden ile tad olarak büyük benzerlik taşır.

bira zevki olanlar için kesinlikle öneriyorum.
2

weihenstephaner

düzadam
çok eski bir alman birasıdır. almanların bira işinde usta olduğunu bu birayla anlayabiliriz.

buğday biraları familyasının babasıdır bana göre. içimi adamı yorar aç karınla içerseniz doyurur öyle bir biradır. enfes bir aroması vardır ama çok içmemek lazım bu birayı bir iki tane içip tuborga dönmeli.

bira listemde ikinci sıradadır şiddetle tavsiye ederim. önce (bkz:hoegaarden) tabi.
2

leffe

düzadam
çeşit bakımından zengin bir bira çeşididir. yaklaşık altı adet renk renk biraları vardır leffe'nin. bir belçika birasıdır. tadına gelicek olursak, içimi ideal seviyede olan alman biralarına göre tat bakımdan birazdaha geriden gelen bir biradır. tavisye edermiyim çokta etmem öncelik alman ve hollanda biralarıdır bana göre.

edit: genelde klasik olarak blond verilir.

duvel

düzadam
''abi ben kafa olmak için bira içiyorum'' bu kafada olan bir alkol tüketicisi çok yanlış yoldadır bunu bir önce belirteyim. bira zevktir tadı için içilir, kafa olucam diyosan onlarca içki var alkol oranı yüzde yirmilerin üstünde. ama yinede bu kafada olan alkol tüketicisi için cuk diye oturacak bir biradır duvel.

alkol oranı yüzde on civarında olup yavaş yavaş iki adet tükettiğinizde uyuşturmaya başlar. belçika biralarını çok beğenmesemde duvelin alkol oranına göre tat uyumu süperdir. hem yüksek alkollü olucak hemde tadı güzel olucak hadi canım dememek lazım, duvel yanıltır.