confessions

liberalist

votka  · 8 Mayıs 2017 Pazartesi

  1. toplam giri 30
  2. takipçi 34
  3. puan 4966

entelektüellik

liberalist
Kesinlikle ama kesinlikle kitaplardan data biriktirip bunları millete pazarlamak değildir. Olaylar arasında rasyonel neden - sonuç ilişkileri kurup realiteyi olabildiğince yakınsamaktır. Bir nevi zihinsel bir işletim sistemi diyebiliriz ve açıkçası ben bunun sonradan kazanılabilecek bir beceri yahut yetenek olduğunu düşünmüyorum.
2

ickial

liberalist
kadın işte, üzerine düşünüp vakit kaybetmek istediğim bir organizma değil.

düzenleme: forbes listesinde göremedim ama kyk kredisi almayacak kadar varlıklı bir hanım olduğu söyleniyor. şirketlerini halka arz etmediği için kişisel servetini tam olarak bilemiyoruz.
1

sosyal medyadan uzak durmak

liberalist
son 4 aydır gerçekleştirdiğim ve devamının gelmesini umduğum pasif eylem. sosyal medyayı çok uzun süredir aktif şekilde kullanan biri olarak ilk başlarda çok zorlanacağımı düşünsem de hesaplarımı bir gecede sildikten sonra öyle aman aman krizlere girdiğimi hatırlamıyorum. şu an hayatımda ne facebook, ne twitter ne de instagram var. kimseye kendimi açıklamak zorunda hissetmiyorum. milletle hiçbir sonuca varmayacak kısır tartışmalara girip sinirimi bozmuyorum. ya da instagram'a girip insanlara kusursuz bir yaşamım olduğuna dair algı yaratmıyorum. bunlar ucuz ve basit şeyler. hayat bunlarla vakit kaybedecek kadar uzun değil. işinizi iyi yapıp değer yaratmaya bakın, etrafınızdakiler kim olduğunuzu çok iyi biliyor zaten.

herhangi bir konuda görüş alışverişinde bulunulmaması gereken topluluklar

liberalist
komünistler
kemalistler
radikal islamcılar
bilim seviciler (richard dawkins tayfası)
edebiyat seviciler
kadınlar
anadolulular
beyaz türkler
frankofonlar (bu dalyarakların çoğu beyaz türklerin içinden çıkıyor zaten.)
ilber ortaylı hayranları

bu arada ben türkiye'deki liberalleri de hiç hazzetmiyorum. saydığım gruplara nazaran daha rasyonel ve yere basan fikirlere sahip olsalar da mülkiyet hakkı gibi felsefi temellendirmesi boşlukta kalmış düşüncelere kendilerini fazla kaptırıyorlar.

suyun ücretli olması

liberalist
dünyaya gelmekle ücretsiz su hizmeti gibi bazı haklara sahip olduğunu düşünen hayalperest dostum merhaba! Nasılsın, iyi misin? Hayat nasıl gidiyor? Her şey yolunda mı? Karşı cinsle birlikte olup üremen gerektiğini biliyorsun değil mi? Sonuçta bu senin biyolojik amacın. Ama hiç merak etme, annenin vajinasından fırlayıp dünyaya gelmeyi başardığın için üremek senin en büyük hakkın. Bu yüzden insanlar sana hiçbir karşılık beklemeden güzel bir çift bulmak zorunda. Özür dilerim çok boş yaptım beni affet, partnerini bulmaları için emrine hemen birkaç köle yolluyorum.

laik sözlük yazar gerçekleri

liberalist
yazdığınız şeyler insanların ilgisini çekmiyor. komik değilsiniz (chrome'de sözlük açıkken mimiklerimin en son ne zaman kıpırdadığını hatırlamıyorum), hakkını vererek troll/mizah yapamıyorsunuz, savunduğunuz görüşler hakkında yeterli bilgi birikimine sahip olmadığınız için karşı tarafa argüman sunmakta zorlanıyorsunuz. izlediğiniz diziler, dinlediğiniz müzikler, oynadığınız oyunlar, okuduğunuz kitaplar sıradan. kitap demişken, şu ortamda her allah'ın günü kitap edebiyatı yapıyorsunuz fakat kitap okumayı sevdiğinizi sanmıyorum. içinizden gelerek veya gerçekten sevdiğiniz için yaptığınız bir şey değil. bunu bir amcık ya da yarrak kapanı olarak görüyorsunuz. ki size hak vermemek elde değil. çünkü aranızdaki bazı vasat tipler flört aşamasına geçerken böyle basit şeylere kanabiliyor. hepiniz zeki veya sıradışı insanlar olduğunuzu düşünüyorsunuz fakat iqnuz sıradan bir anadolu insanından maksimum 3-5 baz puan yüksek. bu da sizi çok farklı kılmıyor. ayrıca üzülerek söylüyorum ki yazdıklarıma katılmanız sizi daha farklı biri haline getirmiyor. b*ktan ve samimiyetsiz insanlar olmaya devam edin. toplumda ancak bu şekilde yer edinebilirsiniz.
2
0 /