confessions

leo

Bira  · 30 Nisan 2017 Pazar

  1. toplam giri 186
  2. takipçi 4
  3. puan 2459

kürtajcı dayı

the spook
kendisini, laiklik elden gidiyaağh, irticağ geliiyeağh sözüyle tanıyoruz. Gündemden çokça denk gelmişsinizdir zaten bu gerici sığıra. Neyse yine de videosunu bırakıyorum, spoiler bölümüne de sizin için güzel bir sürpriz bırakıyorum.Açık kadınların akpyi desteklemesi

sophos
Yanlış başlık: "açık" çomarların, çağdaş kadınlar için kullandığı kelimedir.

Çomar tabiri kullanmayalım.
"Açık" ve "kapalı" değil, "kadın" ve "türbanlı".
(Türbanın normal bir şey veya özgürlük olarak görülmesi de ayrı bir kanser ediyor beni.)

Doğrusu çağdaş kadınların akpyi desteklemesi veya türbanlı olmayan kadınların akpyi desteklemesi şeklindedir.

aykut'un taçını kim çaldı

9deliklicomar
maç başlardı bakardım hep atılışına
benzer idi gidişin alex'in ortasına
pozisyona bakıp görmeseydim maçta
fenerbahçe'nin taçını kim çaldı?

bir hasan ali'yi sevdim, bir seni sevdim ben
taç atışı değil, bence nazlı yar idin sen
ama o hoyrat hakem seni aldı benden
fenerbahçe'nin taçını kim çaldı?

mecnun oldum dolanırım stadlarda
taç atışı görsem hüzünlenirim maçlarda
soruyorum eşe dosta müsabakalarda
fenerbahçe'nin taçını kim çaldı?

''fışkiyeyi kim kırdı?'' şiirinden uyarlanmıştır

edit: imla

ayşe öğretmen

atticus finch
beyaz show canlı yayınında "çocuklar ölmesin" dediği için 1 yıl 3 ay hapis cezası alan ve çocuğunu cezaevinde doğurmak zorunda bırakılan kadın.

şimdi burada 12 yaşındaki çocuğun bile akıl edebileceği, aşırı basit bir mantık var.

kadının söylediği şey "çocuklar ölmesin". yani söylediği şey herhangi bir taraftan muaf ve tamamen genel bir şey. nitekim bahsettiği "çocuklar" kavramını da bir ulus veya ideoloji belirtmeden, genel bir anlamda kullanmış. ne bileyim, "devlet çocukları öldürmeyi bırakmalı" falan dememiş. veya genelde bizim söylediğimiz gibi "hayatının baharında çevik kuvvet ve jöh-pöh çeteleri tarafından katledilen her alevi/kürt/devrimci çocuğunun hesabını soracağız" tarzında bir cümle de kurmamış. söylediği şey sonuna kadar objektif, elinde çocuk kanı olmayanları rahatsız etmesi gerekmeyen bir şey yani.

şimdi pkk'nın ve kürt ulusal hareketinin siyasal varlığının tamamen vahşi, işgalci, pis kürtlerin bölücü amaçlarına ve emperyalizmin kirli oyunlarına dayandığını düşünen ulusalcı sığırlara soruyorum. ulan madem devletiniz çocuk öldürmüyor, ağzından "çocuklar ölmesin" lafı çıkan bir kadını neden tutuklayıp hapse mahkum ediyor? madem elinizde çocuk kanı yok niye birisi çıkıp "çocuklar ölmesin" dediğinde onu içeri tıkma ve susturma ihtiyacı duyuyorsunuz?

çocukları öldüren taraf devlet değil kürtler olsaydı, ayşe öğretmen faşizmin paralı köpekleri tarafından değil, tak tarafından kaçırılırdı. o "çocuklar ölmesin" dedi, siz de çocuk katili olduğunuz için üstünüze alındınız. olay aslında bu kadar basittir.

ayşe öğretmen

deist imam
Çocuklar ölmesin demek suç mu oldu. Ha pardon ya burası türkiyeydi di mi. Her hangi bir örgüt propagandası yapmadan sadece çocuklar ölmesin dediğiniz için sizi pkklı yaparlar.

Ulan kadın çocuklar ölmesin dedi. Pkknın öldürdüğü çocuklar niye bu kadının karşısına çıkıyo ki. Kadın çocuklar ölmesin diyip pkk taraftarlığı mı yaptı. Ülkede çocuklar ölmesin demek ne zamandan beri pkk taraftarlığı oluyo. Ha ama olayı götünüzden anlayıp sadece kendi çocuklarınızın ölmemesini isteyip diğerlerini düşünmüyosanız o başka. Islah etmek gerekir o tipleri.

Dünyada her çocuk günahsızdır. Büyüklerin savaşında ölen hep masum çocuklar olur. Daha savaş kelimesinin ne olduğunu bile bilmeyen çocukları öldürürler.

Çocuklar ölmesin, şeker de yiyebilsinler

sarahah

ickial
arap bi abinin gelistirdigi anonim mesaj gonderme uygulamasıdır. arapca bi kelime olan sarahah turkcede durust olmak anlamına gelir.
askfm, curiouscat ve c2 nin yandan krose yemisi diyebiliriz. artık storylerde sarahah screenshotları gormekten kusucak hale geldim. eger karsılasmadıysanız sanslısınız.

özel okullar

herr muller
Parası olanın çocuğunu göndermesi gereken okuldur. Şimdi gerçekçi olalım ülkede değil dünyada öyle bi yer yoktur ki ; devlet okullarında öğrencilere yüzde yüz güzel eşit bi eğitim verilsin.

Bir kaç tane örnek ile sizi özel okula isindirayim. Ben alman kolejinde okudum bu sayede 8 sene almanca eğitim ile daha çocukluktan gelen dil becerisini geliştirdikleri için en salak olanimiz bile almancayi b2 seviyesinde öğrendi cıktı.

Üzerine inglizce almancanın küçük tırnağı gibi bi dil olduğu için herkes tanıştığı anda kusursuz bi inglizce öğrenebildi.

Kesinlikle okula 15 dk geç kaldığınızda anneniz arandı ve haberiniz var mı başına bir şey gelmiş olmasın diye uğraşıldı.

Sizinle özel ilgilenen onca öğretmen ve pdr ile başarıya koşar adımla ulaştınız.

Aldıkları paranın belki ucuza kaçarak da olsa size gerçekten faydalı ders kitaplarını sağladılar. (Kendi isimleri için de olsa karşılıklı kârdan söz ediyoruz şikayet etmek cocukluktur)

Kaliteli arkadaşlar edindiniz, pisliğe bulaşmadınız ve güvenli bi ortamda okudunuz.

Daha tonlarca madde sayabilirim ki bu daha sadece ilkokul en basiti en küçüğü.


Üniversiteden en küçük tek bi örnek ile kapatayım. Yeditepede okuyorum yüzde yüz bursluyum(geçmişteki özel yerler sağolsun yalan yok ^^) bogazicini kazanacak puanım yoktu, daha doğrusu vardı ama istediğim bölüm değildi ve itude bi elektrik elektronik okuyamazdım. Ama bu okula girdim ve okul aldığı parayı gidip bogazicinden ituden en kaliteli hocaları kiralayıp sizin ayağınıza getiriyorlar. Özel okulları sevin. Paranız varsa özel okulu kullanmak kadar doğal bi şey yoktur herhalde

lea

herr muller
Tum masraflarini karsiladigim yazar.
200 entry girip daha tanım yapmamış insanlar yazarken rütbeleri varken bu kişinin harcandığını düşünüyorum. Kitap okur gibi okuyorum yorumlarını, bu sitede 50 kişi toplasan böyle düzgün yazı çıkmaz bence ortaya... şu profilden özür dileyip yazar yapin artik.
7

bunlar ilginizi çekebilir