confessions

kemalisthatun

Moderatör  · 29 Nisan 2017 Cumartesi

  1. toplam giri 899
  2. takipçi 147
  3. puan 16213

egoist

kemalisthatun
zamanımız erkeklerinde çokca görülen iğreti olan davranış.
o kız bana aşık, şu kız bana hasta, o bana yazdı, üf muhteşemim havaları falan. konuştuğu hatta peşinden dahi koştuğu kıza bunlarla ahkam kesmeye çalışan yavşakların vazgeçilmezi. çok sinirliyim sözlük. bunların götünü kaldıran kızlar da mal. malsınız ulan. erkeklerin götünü kaldırmayın. eyvallahınız olmasın. belki uzun bir süre sonra ilk mesajı siz atsanız da en ufak canınızı sıkan bir davranışında siktir git demeyi bilin. ayarlarıyla oynayın, egoist zavallıların. 22 yaşındayım bundan sonra hiçbir erkeği ciddiye alıp adamdan saymayacağım. hodri meydan lan. swh. oh be rahatladım.
4

laik sözlük

kemalisthatun
Çok şey atlattık, özellikle ben çok sorunlar yaşadım ve yaşattım ama sözlükten kopmadım. Hakaret yedim, iftiraya uğradım, haksızlığa uğradım ama gene de pes etmedim. Hayatım sözlükten ibaret değildi, şimdi de değil. Ama hayatımın, zamanımın çoğunluğunu bu sözlüğe adadım. Önemli bir yere koydum ve bir bağ kurdum. Az online olması, aktifliğin düşmesi gibi bir takım istisnalar birçok yazar gibi benim bu sözlüğe girmeme engel olmaz, olmayacak. Artık çekirdek bir aile olduk. Zamanla sözlüğün nitelik ve nicelik yönünden de düzeleceğine inancım var.

arapça

kemalisthatun
en nefret ettiğim, rahatsız edici dillerden sadece biri.
metroda hebele hübele bağıra bağıra konuşan araplar çok. hayır insan biraz utanır ya hu. beş vakit arapça ezan okunuyor diye bizi de arap bellediler herhalde! eh çok da yanılmamışlar çoğunluk hakkında ama olsun. benim kulağıma yazık. alfabesi de iğrenç zaten. sağdan sola doğru yazı mı olur? çok garip.

edit: yalnız türkiye'yi şimdi referanduma götürsek arapça mı, Türkçe mi diye sorsak bizim arap yalayan asimile halkımızın %51'i arapçayı seçer lan. biz de burda kıçımızı yırtalım arapça iğrenç diye..
2

karşındaki gibi düşünememek

kemalisthatun
Bir insanın acısını anlayabilirim hatta hissedebilirim de. Empati yapabilirim. Ama gelin görün ki bu ülkede yaşayıp vatanımı seviyorum diyen ama Atatürk'e düşmanlık besleyen zihniyeti asla ve katiyen anlayamam. Çünkü başlı başına çelişkidir. Her düşüncenin de bir sınırı var. İşte empati kuramayacağım en büyük kilit nokta budur.

yaşar kemal

kemalisthatun
Yaşar Kemal'e büyük usta denmesi ve Zülfü Livaneli'nin bu yazar hakkında övgüyle söz etmesi üzerine eserleriyle tanışmak için sabırsızlandım.
Lakin gelin görün ki onun eserlerine başlanacak en yanlış kitabı tercih ettim. Kuşlar da Gitti kitabı kısacık bir kitap olduğundan dolayı hem Yaşar Kemal'in dline alışırım hem de bir başlangıç olur diye ilk onu okudum. Sıkıntıdan öleceğimi hissettim. Hiç de güzel bir “ilk buluşma” olmadı. Ya ben bu ustanın kalemine hazır değilim ya da dediğim gibi çok yanlış bir kitap tercih ettim. Bilmiyorum lakin uzun bir süre bu yazarı okuyacağımı sanmıyorum. Şu an elimde filler sultanı kitabı var. ne zaman okurum hiç bilmiyorum. Zira yaşar kemal'e karşı bir duvar örüldü kafamda. Umarım bunu aşabilirim.
6
0 /

bunlar ilginizi çekebilir