confessions

kemalisthatun

Moderatör  · 29 Nisan 2017 Cumartesi

  1. toplam giri 897
  2. takipçi 147
  3. puan 16060

laik sözlük

kemalisthatun
Çok şey atlattık, özellikle ben çok sorunlar yaşadım ve yaşattım ama sözlükten kopmadım. Hakaret yedim, iftiraya uğradım, haksızlığa uğradım ama gene de pes etmedim. Hayatım sözlükten ibaret değildi, şimdi de değil. Ama hayatımın, zamanımın çoğunluğunu bu sözlüğe adadım. Önemli bir yere koydum ve bir bağ kurdum. Az online olması, aktifliğin düşmesi gibi bir takım istisnalar birçok yazar gibi benim bu sözlüğe girmeme engel olmaz, olmayacak. Artık çekirdek bir aile olduk. Zamanla sözlüğün nitelik ve nicelik yönünden de düzeleceğine inancım var.

arapça

kemalisthatun
en nefret ettiğim, rahatsız edici dillerden sadece biri.
metroda hebele hübele bağıra bağıra konuşan araplar çok. hayır insan biraz utanır ya hu. beş vakit arapça ezan okunuyor diye bizi de arap bellediler herhalde! eh çok da yanılmamışlar çoğunluk hakkında ama olsun. benim kulağıma yazık. alfabesi de iğrenç zaten. sağdan sola doğru yazı mı olur? çok garip.

edit: yalnız türkiye'yi şimdi referanduma götürsek arapça mı, Türkçe mi diye sorsak bizim arap yalayan asimile halkımızın %51'i arapçayı seçer lan. biz de burda kıçımızı yırtalım arapça iğrenç diye..
2

karşındaki gibi düşünememek

kemalisthatun
Bir insanın acısını anlayabilirim hatta hissedebilirim de. Empati yapabilirim. Ama gelin görün ki bu ülkede yaşayıp vatanımı seviyorum diyen ama Atatürk'e düşmanlık besleyen zihniyeti asla ve katiyen anlayamam. Çünkü başlı başına çelişkidir. Her düşüncenin de bir sınırı var. İşte empati kuramayacağım en büyük kilit nokta budur.

yaşar kemal

kemalisthatun
Yaşar Kemal'e büyük usta denmesi ve Zülfü Livaneli'nin bu yazar hakkında övgüyle söz etmesi üzerine eserleriyle tanışmak için sabırsızlandım.
Lakin gelin görün ki onun eserlerine başlanacak en yanlış kitabı tercih ettim. Kuşlar da Gitti kitabı kısacık bir kitap olduğundan dolayı hem Yaşar Kemal'in dline alışırım hem de bir başlangıç olur diye ilk onu okudum. Sıkıntıdan öleceğimi hissettim. Hiç de güzel bir “ilk buluşma” olmadı. Ya ben bu ustanın kalemine hazır değilim ya da dediğim gibi çok yanlış bir kitap tercih ettim. Bilmiyorum lakin uzun bir süre bu yazarı okuyacağımı sanmıyorum. Şu an elimde filler sultanı kitabı var. ne zaman okurum hiç bilmiyorum. Zira yaşar kemal'e karşı bir duvar örüldü kafamda. Umarım bunu aşabilirim.
6

unutulmayan çocukluk anıları

kemalisthatun
beş yaşındayken kreşe gidiyordum. oradaki çocuklar ben tam sandalyeye oturacakken sandalyeyi çektiler ve yere yapıştım. bunu asla unutmam çünkü avazım çıktığı kadar ağladığımı ve çocuklara saldırdığımı hatırlıyorum. o zamandan belliymiş çirkef olacağım swh.

bir de anasınıfındayken tiyatrolar düzenleniyordu bir tane beğendiğim çocuk vardı adı da furkan'dı. prens, prenses ve cüceler olacaktı. hoca gitti furkan'ı prens, ecem diye bir kızı da prenses yaptı. beni beni beni? cüce oldum lan. ağladım tabi, cıngar çıkardım. oynamayacağım dedim. oynamadım da. prensim kapılmıştı ben ise cüceydim bu nasıl bir şey? bari senaryoya cadıyı ekle de ecem'i zehirleyeyim di mi yani!
4
0 /

bunlar ilginizi çekebilir