confessions

kaptan orta kapi

Yazar  · 18 Ocak 2018 Perşembe

  1. toplam giri 51
  2. takipçi 3
  3. puan 922

kaşar

kaptan orta kapi
üzerinde sucuk kadar hile dönen peynir türü.

normalde 1 kilo kaşar peyniri üretmek için 15 litre civarı süt kullanmak gerekiyor. şu an ege bölgesinde sütün liste fiyatının 1,5 tl'ye kadar yükseldiğini düşünürsek, 20 lira civarı bir maliyeti var. bunun üzerine sütü taşıma, üretim aşamaları, ambalaj, stok, dağıtım ve ik gibi gider kalemlerini ekleyince maliyet daha da yükseliyor. bu hesabı dikkate alarak aldığınız kaşar peynirinin ne kadar kaşar olduğunu az çok anlarsınız fiyatından. malum iktidar döneminde başlayan ve hala devam eden gıda terörü bu sektörde de tüm hileleri ile devam etmektedir.

bestler dereler

kaptan orta kapi
Şırnak'ta bulunan bir bölge. özellikle arazi yapısı ve görüntüsü nedeni ile ölüm kokan topraklar diye bahsedilir. ırak sınırı'na yakınlığı nedeni ile teröristlerin sızma noktasıdır. türk silahlı Kuvvetleri'nin en çok şehit verdiği noktalardan birisi. arazi yapısı o kadar yamaç ve kayalıktır ki normal hava şartlarında bile ilerlemek muazzam zordur.

bölgenin ismi birçok derenin olmasından mütevellit dereler diye geçmektedir. bestler de kürtçe dereler anlamına geldiği için bu ismi almış bu bölge. buradaki derelerin debisinden ötürü arazi şekli parçalı kayalık şeklindedir. bu coğrafya üzerinde sis eksik olmadığı için ülkemize sızma faaliyetleri çok fazla olmaktadır. bu yüzden türk ordusu genellikle yağışlı ve sisli havalarda burada sıkça intikale çıkarlar.

rocko's modern life

kaptan orta kapi
93-96 yılları arasında Nickelodeon kanalında gösterilen çizgi film. kablolu tv'si olanların izlemeye nail olduğu bu çizgi filmde kanguru rocko'nun hayatı anlatılmaktaydı. bir de şişman inek bir arkadaşı vardı. spunky adındaki gerizekalı köpeğini de unutmamak lazım.

ptt kargo

kaptan orta kapi
aliexpress siparişlerini getiren ptt a.ş.'nin birimi. çalıştığım kuruma gelen sabahattin abi'nin sürekli dert yandığı konu. çan çin çonlardan kargon var diye girizgah yapar, sonra söver. çince yazıların arasından isim seçmek zor oluyormuş. ayrıca kargo poşetleri artık kokulu. diğer kargo firmaları gibi onlar da kokulu kargo poşetine geçmişler. tebrikler.

iphone

kaptan orta kapi
stabilize yazılımın kitabını yazan ios işletim sisteminin ebesine atlanması sureti ile çöpe dönen telefon. iphone 7 ve üzeri telefonla da pek etkili olmasa da diğer modelleri yavaşlatılarak, çöpe dönmüş durumuda. gelecek son güncellemede bu durumu kullanıcı tarafından kontrol edilebileceğini söylese de firma epey bi itibar kaybetti.

liyakat

kaptan orta kapi
bir nevi yeterli yeteneğe sahip olma anlamı taşır.

ülkenin temel ögelerinden biri asla olamamıştır bu kavram. cumhuriyet tarihinde adnan menderes zamanında başlayan hemşericilik akımı bu kavramın içini boşaltmıştır. günümüzde ise siyasi particilik olayına kurban gitmektedir. kamu ve kamuya bağlı kurumlarda karşınıza çıkan gereksiz adamların tamamı bu kavramın tersidir. katil olma sebebidir.

çalıştığınız yerde bu tipler yüzünden iki hatta üç kişilik çalışmak zorunda kalabiliyorsunuz. hiçbir şekilde iş yapamayacak insanlar parti lobisi sayesinde muazzam yerlere, makamlara ulaşıyor. vizyonsuzlukları ve iş bilmezlikleri yüzünden hakkı ile çalışan insanlara zulüm olmaktadır. şahsımdaki pazartesi sendromunun yegane sebebi de bu yavuşaklardır. abv hepsinin.