confessions

kafatascihumanist

Yazar  · 25 Ekim 2017 Çarşamba

  1. toplam giri 49
  2. takipçi 4
  3. puan 1124

kanlı pazar

kafatascihumanist
Millet ittifakının muhteremlerinden Saadet Partisinin milli gazetesinin böyyük böyyük yazarı mehmet şevket eyginin o dönem başyazarlığını yaptığı bugün gazetesinin kışkırttığı 31 mart kafalıların organize ettiği olaylar bütünü.

Hüseyin aygün

kafatascihumanist
Komünistlerle tek ortak noktam bu adamı sevmem.
Dersim meselesinde aynı düşünmesek de chp'den ihraç sebebi yönetimin fetöcülüğünü,, emperyalist işbirlikçiliğini ve neoliberalizme arka çıkan politikalarını lafı dolandırmadan yüzlerine vurması.

frantz fanon

kafatascihumanist
kahramanı molotofçu, banka soyguncusu ya da terörist olanların küfür ve hakaret dolu entry'lerle değerlerimize saldırması anlaşılmaz değill.

terminolojisine tükürdüğümün kızıllarının anlayamadığı şöyle bir durum var: Ben onların bildiği ama öyle değildi böyleydici chp tayfasından falan değilim.
Dersime dair sözlerinde türkleştirmeden ve kolonicilikten bahsettiklerini iddia ettikleri fevzi paşanın sözleri şu şekilde.
Genelkurmay Başkanı Mareşal Fevzi Çakmak'ın raporundan:
“Dersim cahildir. Zorunlu iskan uygulanmalıdır. Yüksek memurlara koloni (sömürge) yönetimlerindeki yetkiler verilmeli. Türklük telkini yapılmalı. Kürt kökenli yerli memurlar tümüyle bölgeden çıkarılmalı. Dersimli okşanmakla kazanılmaz. Silahlı kuvvetlerin müdahalesi, Dersimliye daha çok tesir yapar ve iyileştirmenin esasını oluşturur. Türk toplumu içinde Kürtlük eritilmelidir.”
Son cümledeki kürtlük eritilmelidir cümlesinden tahrik olacak potansiyel kızıllara, dönemin milliyetçiliğinin-türkleştirmeyle açıklananın etnik bir türkçülük olmadığından, türkiye cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan her vatandaşı kapsayan geniş ve ortak bir kavram oluşturmak isteyen bir düşün sistemi olduğunu hatırlatmayı borç bilirim.
Ayrıca ağalık ve çapulculuğun hüküm sürdüğü, 4-5 karılı seyit rızanın tasfiyesi sonrası bölgeye çağdaşlığın hakim kılındığını hatırlatarak asıl gericinin kim ve kimler olduğunu sorgulamak isterim.
Kızıllara şex sait ve seyid rıza fantazilerinin kendi Maddeci anlayışlarıyla çeliştiğini gene hatırlatalım, unutmuşlardır.
Sovyetler mevzusunda da 1-2 kelam lafım var.
Bunların iddia ettiği gibi mihver devletlerine fikri bir yakınlık duyduğu için onlarla ilişki kuran bir kemalist iktidar yok.
bürokrat kesim savaşın seyrinin nasıl gideceğini de bilmeden, kendilerini ve türk halkını bir maceraya sokmamak için her devletle (mihver ve müttefik) görüşmüş, mihver devletlerinin kaybedeceği anlaşılınca kendisini müttefik devletlerden yana konumlandırmıştır.
Yani bu denge politikası ve türkiyenin tarafının belirsizliği hem türkiyenin savaşa girmemesini sağlamış, hem de kazanan müttefiklerin gözünde düşman bir türkiye izlenimi oluşmamıştır.
Bu rus muhibi anlayışa göre türkiyenin boğazlar sorununda rusyanın karşısında yer alması da yasak.
Arkadaş müthiş bir komboyla bu konuda almanyayla yaşanan bir diplomatik teması mihver-müttefik karşıtlığına dayandırmış.

frantz fanon

kafatascihumanist
Çürütmemiz gereken bir tezi yoktur, zira tamamı kaynaksız safsatalardan ibaret saçmalıklardır.
Atatürk düşmanlığından ileri gelen, gereksiz önyargı dolu hakaretamiz entry'leri ciddiye alıp cevap vermem.
Kadir mısıroğlu keşke yunan gelip memlekete egemen olsa dediğinde ciddiye alınmamış, kamuoyunda takkeli deli diye anılmaya başlanmıştı.
Bu arkadaş ve türevlerinin sorunu türkiyenin zamanında bir sovyet uydusu olmamasından, tam bağımsız bir ülke olmasından ileri gelmektedir.
Sovyetlere karşı alman ajanlığından bahseden gafillere turancılık davalarını hatırlatırım.
2
0 /