confessions

iron

Admin  · 11 Mayıs 2016 Çarşamba

  1. toplam giri 662
  2. takipçi 209
  3. puan 17414

sözlük ünvan sıralaması

iron
Merhaba arkadaşlar sözlük ünvanları nihayet bitti.
Şimdilik ünvan sıralaması bu şekildedir.
*gazoz
*yazar
*bira
*votka
*viski
*şarap
*rakı

Ünvan almanın puan ile hiç bir alakası bulunmamaktadır. Puan sadece ilerde yapılacak etkinliklerde önem arz etmektedir. bir üst ünvana sahip olmanın tek yolu entrynin kalitesi ile ilgilidir.

sözlükteki güncellemeler

iron
oy verme işlemi sadece yazarlar ve üstü rütbeler tarafından yapılacaktır.

-50 puan altına düşen hesaplar silinecektir.

Eksi verdiği için silinen puanlar düzeltilecektir.

Tavsiyelerinizi bu başlık altında format dışına çıkarakta yazabilirsiniz.

Ek olarak ip Ban uygulanacaktır. Sözlük ortamını bozan kişiler aynı cihazlar ile sözlüğe erisemiyecektir.

yazarların pişmanlıkları

iron
En büyük pişmanlığım laik sözlüğü açtıktan sonra bir yönetime ihtiyaç duymuş olmam. Şuan tekrar sözlüğün ilk açıldığı güne dönsem tek başıma ilgilenirdim sözlüğe şuana kadar en büyük zarar yönetime aldığımız insanlar ve bok çukurundan daha iğrenç egoları tarafından verirdi. En az 50 tane insan girip çıkmıştır bir kaç kişi hariç ego tatmininden başka hiç bir amacı olmayan ota boka küsüp atar yapan veletlerden çok sıkıldığımı dile getirmek istiyorum. Laik sözlük asla kar amacı güderek kurulmadı şuan da bile sözlüğün sunucu, destek vs giderleri reklam gelirlerinden 2 kat daha fazla ve aylardır cebimden ödüyorum kimse bana ''yav admin parasına bakar'' demesin. her geçen gün daha da yozlaşan ülkede biraz olsun bu tiplerden uzak durmak isteyen insanları bir araya getirebilme hayaliyle kuruldu. başardık sayılırda 6 (altı) bin insan bir şekilde daha adam akıllı tek reklamımız yokken buraya üye oldu ama ne yazık ki s*kimsonik yazarımsılar ve yönetime giren egoist or*spu çocukları yüzünden çoğu kişi sözlüğe girmeyi bıraktı ve açıkcası bütün hevesim kırıldı sözlük için artık bir şey yapasım kalmadı. Ne reklam ne başka bir şey sunucuyu kapatıp sözlüğü silmemek için tek bahanem aylardır her ne olursa olsun emek verip tonlarca yazı yazan yazarlardır. sırf onlar için bile olsa laik sözlük öldüğüm güne kadar açık kalacaktır.
14

laik sözlük duyuru

iron
Merhaba sevgili yazarlar. Bir süredir sözlükteki kasvetli havanın ve aktifliğin azaldığının hepimiz farkındayız bunun nedeni son 2 aydır alımları 2, 3 kere kısa süreli açtık, hiç reklam yapmadık ve sözlükle pek ilgilenemedik. Fakat sözlüğün yenilenmesine çok kısa bir zaman kaldı. Mevcut sözlük temamıza yeni özellikler eklenecek, radyo yayınımız ve reklam çalışmalarımız başlayacaktır. Uzun zamandır planladığımız bir çok şeyi çok yakında bitirmiş olacağız reklam ve tanıtımlar için bir süredir havuz oluşturuyorduk şimdi sözlüğü duyurmanın zamanı geldi. 10, 15 günlük bir süreçten sonra aramıza hem yeni yazarlar katılmaya başlayacak hem de çeşitli nedenlerden dolayı artık giriş yapmayan eski yazarların gelmesi için çalışma yapacağız. Merak ettiğiniz her şey ve sözlükle alakalı sorunlar için bana [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz. Son olarak sözlüğe gerçekten emek veren ve yazalar tarafından sevilen isimlerin de olduğu bir liste ile yönetim yenilenmesine gidilecektir. esen kalın.
3

metin2 oynayan nesil

iron
10 yılını vermiş ve hala oynayan biri olarak diyebilirim ki hayatımın en güzel anlarını yaşatmıştır. bir dolu basma sevinci tramolanın ilk +9 ejderini basmanın verdiği havayı, ilk at zırhladığımda yaşadığım mutluluğu ilk kuleye çıkmanın verdiği heyecanı depo arkasında herkes seni izlerken ws kazanmanın verdiği özgüveni, ruh taşı düşürmenin verdiği şaşkınlığı, metin kesmenin verdiği sabırı, azrail kesmenin verdiği kararlılığı hepsinden öte metin2 nin verdiği samimiyeti hiç birşey veremez...

hiç unutmam 2007 falandı taa 10 yıl önce evde pc de oynamama izin verilmezdi o dönem benim ailemin olduğu gibi metin2 oynayan bir çok çocugun ailesi bu durumdan şikayetçiydi internet cafe giderdim mecbur. günde 10 saat internet cafede geçirdiğimi bilirim.. hatta bir gün kız arkadaşım beni almaya internet cafeye gelmişti :)) 13 yaşlarında falanım yeter bu oyunu bırak yoksa ayrılırız demişti, ayrılırsan ayrıl lan 10 tane senden verseler bitane kdp etmez demiştim tüm cafe şok..

kısaca metin2 herşeye rağmen oynamaya değer bir oyundu karakterin oyunda sen oluyordu gerçekte senden bir parça gibi... arada girip bakarım oyuna eskilerden çok az kişi kalmış keşke eskisi gibi olsa oyun yarın başlamazsam adam değilim.

bu arada bir çok online oyun oynamış biri olarak diyorum metin2 yi hiç bir oyunla kıyaslayamazsınız....

puan sisteminin değişecek olması

iron
seri eksileme yapan yazarların sonunu getirecek olan yenilemedir. verilen her eksi için bir veya iki puanınız kırılacaktır. şuan vermiş olduğunuz için eksiler için de geçerlidir. dört binden fazla eksi vermiş olan arkadaşa
laik sözlük yönetimi adına şimdiden geçmiş olsun diyoruz.
2

iron

iron
An itibariyle son entrysini giren eski admin. bundan bir yıl önce laik sözlük fikrini ortaya atıp mahir arkadaş ile hayata geçirdik daha sonra çeşitli sıkıntılardan kapattık ve iki ay önce tekrardan sözlüğü açtım. Sözlüğü açarken amacım insanlar robot gibi sürekli entry girsin değildi. Dinci güruhun yobazca dayatmalarına karşı benzer fikirde olan insanların toplanabileceği bir platform olmasıydı sohbetse sohbet, bilgiyse bilgi, goygoysa goygoy kuralcı bir yaklaşım ile açmadım sözlüğü tabi daha sonra ister istemez bir yönetim bir ekip kurallar vs oluştu, bazı şeyler ters tepti ben daha çok insanın bir birini tanımasına bu ortamın bir parçası olup belki yıllarca sürecek dostluklar, birikimler edinmesine vesile olmak istersen sözlük yüzünden dostlarımın bile bana mesafeli davrandığını, sözlüğün arkadaşlıklarıma zarar vermesi sözlüğü bırakma kararı almama neden oldu. ben görevimi mahir arkadaşa bırakıyorum. sağlıcakla kalın.
4

laik sözlüğün davalık olması

iron
Ekşi sözlük ve M*ltem b*nko (tekrar dava eder diye sansürlü yazıyorum) ile alakalı başlıklardan kaynaklanmaktadır.

Ekşi sözlük hakkın da açılan 2 başlığa erişim engellenmiştir. Başlıklar Ekşi sözlüğün koru hastanesine karşı tutumu ile alakalıdır. başlık ve entryler de küfür, hakaret, ithamlar bulunmamaktadır.

laik sözlüğü geçen sene kapatmamız da benzer bir olaydan kaynaklanmaktadır.

Elimize ulaşan belge detayları.

5651 sayılı Kanun'un 6/A maddesi uyarınca, aynı kanun'un 8. maddesi dışında verilmiş erişimin engellenmesi kararlarının uygulanmasını sağlamak üzere, Erişim Sağlayıcıları Birliği kurulmuş ve faaliyete başlamıştır.

5651 sayılı Kanun'un 3/3 madde hükmü uyarınca Kanun kapsamındaki faaliyetleri yurt içinden ya da yurt dışından yürütenlere, internet sayfalarındaki iletişim araçları, alan adı, IP adresi ve benzeri kaynaklarla elde edilen bilgiler üzerinden elektronik posta veya diğer iletişim araçları ile bildirim yapılabilir.

5651 s. kanun 2/(1)r hükmü; Uyarı yöntemi: İnternet ortamında yapılan yayın içeriği nedeniyle haklarının ihlal edildiğini iddia eden kişiler tarafından içeriğin yayından çıkarılması amacıyla öncelikle içerik sağlayıcısına, makul sürede sonuç alınamaması hâlinde yer sağlayıcısına iletişim adresleri üzerinden gerçekleştirilecek bildirim yöntemini ifade eder.

5651 s. kanun 4. madde 1. fıkra hükmü uyarınca; "İçerik sağlayıcı, internet ortamında kullanıma sunduğu her türlü içerikten sorumludur." Aynı maddenin 2. fıkrası gereği; "İçerik sağlayıcı, bağlantı sağladığı başkasına ait içerikten sorumlu değildir. Ancak, sunuş biçiminden, bağlantı sağladığı içeriği benimsediği ve kullanıcının söz konusu içeriğe ulaşmasını amaçladığı açıkça belli ise genel hükümlere göre sorumludur."

5651 s. kanun 5. madde 2. fıkra hükmü uyarınca ; Yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içeriği bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi hâlinde yayından çıkarmakla yükümlüdür.

Erişimin engellenmesi kararlarına karşı 4/12/2004 tarihli ve 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu hükümlerine göre itiraz yoluna gidilebilir.

5651 s. kanunun 9/7 hükmü gereği, "Erişimin engellenmesine konu içeriğin yayından çıkarılmış olması durumunda hâkim kararı kendiliğinden hükümsüz kalır." Bu bağlamda, sizin de işbirliğiniz halinde ilgili kararlar Birliğimizce anlık olarak size iletilecek, tarafımıza müsbet dönüş (içeriği yayından kaldırdığınıza dair) yaptığınız takdirde Mahkemelerle/Hakimliklerle irtibata geçilerek ilgili kararların ilgili URL'leri açısından hükümsüz kalması sağlanabilecektir.

laiksozluk.net alan adı ile ilgili Birliğimize tebliğ edilmiş ve erişime engellenmiş URL adresleri aşağıdaki listede yer almaktadır. İlgili URL adreslerindeki içerikleri yayından kaldırmanız halinde aynı liste üzerinden Birliğimize içerikten çıkardığınıza dair beyanda bulunmanızı rica ederiz.

<
Adres Hukuk Gelen Evrak Sistem Gelen Evrak No D. Is No Geldigi Yer
http://www.laiksozluk.net/baslik/sabire-meltem-banko 2016/04232 2016/10805 2016/4695 ANKARA 1. SULH CEZA HAKİMLİĞİ
https://laiksozluk.net/24-mayis-2017-eksi-sozluk-protestosu_6674 2017/02693 2017/09921 2017/4094 ANKARA 7. SULH CEZA HAKİMLİĞİ
https://laiksozluk.net/23-mayis-2017-eksi-sozluk-rezaleti_6676 2017/02770 2017/10119 2017/4195 ANKARA 3. SULH CEZA HAKİMLİĞİErişim Sağlayıcıları Birliği
North Star Plaza
Ahmet Taner Kışlalı Cad. No:4 Kat:8
Çankaya/ANKARA
T +90 312 266 2840
F +90 312 266 2851

www.esb.org.tr<http://www.esb.org.tr>

[email protected]<mailto:[email protected]>
4

suriyeliler

iron
Gruptan tanıyan vardır kesinlikle ırkçı biri değilim öyle anlaşılmak istemiyorum ama Suriyeliler ile aramızda çok ciddi farklılıklar var.. en basitinden onların oyun sandığı şeyler bile kavga etmek gibi birşey...

Kültür farkı, eğitim, çevre, tarih, daha onlarca etkeni var.

Kısaca Suriyeliler ile uyum içinde yaşamak imkansız gibi. Kucaklarinda 2,3 çocuk var savaştan kaçmış ve tekrar hamile kalıyor. (bkz: orospu çocuğu olmak)

Bunun yanında gençleri huzur bozan tiplerdir Sancaktepe sondurakta biri ateş istedikten sonra değişik bir üslup ile çakmak benim dedi tırnaklarım boğazına girene kadar sıktım.

Bu adamlar pohem bir hayat yaşıyor karıya kıza laf atmak sıradan, dilenmek kötü değil, kavga çıkarmak oyun vs.

Asla anlaşamayacagim insanlardır. Yapılmasi gereken savaş biter bitmez ülkelerine geri göndermek

laikplatform.com

iron
Daha duyurusunu bile yapmadık eksikleri giderilsin mobil uygulamalar bitsin öyle açacaktık maşallah duymuşsunuz hemen.
Neyse kısaca orada ki amacı anlatayım.
Orayı sözlük ile bağlamayı düşünüyoruz insanlar burda belli bir format doğrultusunda yazıyor ora daha çok zaman geçirilecek bir platform. Oyun oynamadan, film izlemeye, forumdan, müzik dinleyeme, görüntülü konuşmaya hatta twitter ve face gibi özelliği olduğu için sosyal medya gibi kullanılmaya elverişli bir yer. Orda kitap, film grupları vs kurulabilir, blog yazıları yazabilirsiniz.

Kısaca oranın amacı bu.

türkiye'nin her konuda vizyonsuz olması

iron
üzücü gerçektir. en küçük örnek olarak enes batur filmi arif v 216 yı geçmiş. ülkenin film, dizi kültürünü gösterebiliriz. fitne, dedikodu dolu tv dizileri, şaklaban tiplerin sunduğu tv programları, enes batur, recep ivedik gibi filmler nasıl sikik bi coğrafyada doğdum ben diye sorup duruyorum.

davetiye sistemi

iron
davetiye sistemi ;
laik sözlük'ün daha çok büyümesine katkı göstermek isteyen yazarlarımız sevdiği herhangi bir kişinin e-mail adresine davetiye kodu göndererek arkadaşının kayıt olmasını sağlayabilir.

sözlüğe referansınız dahilinde katılmasını istediğiniz kişi kayıt olur ise ; davet ettiğiniz kişinin almış olduğu toplam puanın %10 size eklenir, ne kadar çok kişi davet ederseniz puanlarınız o nispette artar.

her 100 puan için (gelecek aylarda bu 1000 puana çıkartılacak), o ay 1 kişi davet edebilirsiniz, takip eden aylarda sıfırlanacak ve yeniden davetiye gönderme hakkınız olacaktır.
örn: 499 puanınız var 4 kişi davet edebilirsiniz, 501 puanınınız varsa 5 kişi davet edebilirsiniz. unutmayın davet ettiğiniz kişi kayıt olmasa dahi bu sizin toplam davetiye hakkınızdan düşecektir.

davetiye kodu olmayan kişiler üye kayıt kısmındaki davetiye kodu alanını boş bırakabilirler. kayıt için zorunlu bir eleman değildir.

1

şişman insanlar

iron
Şişman insanlar sorun değil de şişmanlıktan yakınıp kilo vermek için hiç birşey yapmayanlara uyuz oluyorum. Örnek vermek gerekirse abim diyebilerim gerçi öyle fazla bir kilosu da yok ama normalin 10 kilo falan üstündedir. Sürekli kilolarından yakınır ''kilo veremiyorum'' ne yesem kilo alıyorum'' gibi şeyler söyler hadi kalk spora gidelim dediğimde de kalkmaz. Allah tarafından mı kilo verecen pez*evenk. Kilo kötüdür insanın fazlası olmayacak o ne öyle yağ bağlamış gezmek he bir diğeri bir ton hastalığın sebebidir kilo o yüzden şişman insanları hep iradesiz insanlar olarak görmüşümdür ayrıca çok zayıflardan da hiç hazetmem.
1

laik sözlük davetiye etkinliği

iron
Merhabalar 48 saat sürecek bir davetiye etkinliği yaptık. Sözlüğe bir arkadaşınızı davet etmek için gerekli olan 1000 puanı kısa süreliğine 50 puana düşürdük. Davet ettiğiniz yazarların kazandığı puanın %10'nu kadar sistem tarafından size eklenir. Kısaca etkinlik süresince 100 puanı olan yazarlar 2 kişiyi, 200 puanı olan yazarlar 4 kişiyi daha fazla puanı olanlar ise daha fazla kişiyi davet edip, davet ettiği kişilerin kazandığı her puanın %10'nu kadar + puan kazanabilecekler.

Puanın önemi sözlükte yapılan yeniliklerde daha fazla yetkiye sahip olma, laik sözlük çekilişlerinde daha fazla kazanma şansına sahip olma ve canlı radyo yayınlarımıza katılma gibi önemi vardır.

Arkadaşlarını davet et yazan bölümden davet göndermek istediğiniz arkadaşlarınızın mail adresini yazdıktan sonra gönder diyerek davet edebilirsiniz.
2

laik sözlük yeni güncelleme

iron
1- eski mesajlarınız ile vedalaşın, dönülmez bir yola girilecek
2- mesajlaşma ekranında konuşmayı sil seçeneği aktif olacak,
3- bazı hatalar giderilmiş olacak
4- yeni mesajlaşma sisteminde ; mesajlaşma sol frame'inde gri tonlama karşı tarafın gönderdiğiniz mesajı henüz okumadığı anlamına gelecek.

düşünce özgürlüğü

iron
Düşünce özgürlüğü (vicdan veya fikir özgürlüğü olarak da adlandırılır ) bir kişinin gerçekleri, bakış açısını veya düşüncelerini diğerlerinin bakış açılarından bağımsız olarak tutma veya düşünme özgürlüğüdür. Konuşma veya ifade özgürlüğü kavramından farklıdır ve karıştırılmamalıdır. Kimsenin müdahalesi olmadan her fert istediğini düşünme hakkına sahiptir ve bu hakkın korunması gerektiğine, düşünce özgürlüğünün kimseye duyurulmadan sadece beyinde kalan bir soyut işlem değil, açıklama, ifade, tartışma, yayınlama özgürlüğünü de beraberinde getirdiğine dair açık toplumlarda bir temel uzlaşma ilkesi olmuştur.
Her çeşit bilgi ve fikir, ülke sınırlarına bağlı olmaksızın, sözle veya yazıyla iletmeyi içererek, her kategoride, fikirde ve sanatta, araştırma ve elde etmede özgürdür. *