confessions

her boka muhalefet

Rakı  · 24 Temmuz 2017 Pazartesi

  1. toplam giri 805
  2. takipçi 42
  3. puan 13023

aynı başlıktan açılması

her boka muhalefet
Yahu anlamıyorum , yeter. Durun artık be. Adam aynı anlama gelen 5 tane başlık açmış ve bunu başlık yönlendirme olarak görüyor.Başlık yönlendirme falan değil bu senin entry açma konusundaki sidik yarışın. Kes şunu. Sözlük sözlük değil vikipedinin yan sanayisine döndü. Yemin ederim sözlük formatından bu denli uzaklaşılmaz. 2 tane akra başlığı , 2 tane yüzyıl savaşları , 2 tane sivastopol başlığı.. Sizce de tuhaf değil mi ? En azından bana öyle geliyor.
2

laik sözlüğün oylama konusundaki duyarsızlığı

her boka muhalefet
Şurada bir avuç yazar kaldık. Çok kişi girmiyor sözlüğe tamam onu anladık. Girenler de entry girmiyor ona da tamam. Ancak bir entryi oylamak çok zor olmamalı. İllaha artı oy veya fav istemiyor kimsecikler. Eksi ver gerekirse güzel kardeşim. Yeter ki yazarlara yazdığı şeyin okunduğunu hissettirin. Oylama konusundaki bu duyarsızlık gerçekten diğer yazarların da şevkini kırıyor. Kim okunmadığı yerde yazmak ister ki?
2

ilkokulda verilmesi gereken ders

her boka muhalefet
Hiçbir not kaygısı gözetilmeden olması gereken çocuğun ufkunu açacak , hayal dünyasını genişletecek olan derslerdir. Çocuklara onların hepsi birer kopyaymış gibi davranılmayıp , kişiye özgü davranılması gereken derslerdir. Öncelikle çocukları tek tek tanımak gerekir. Bu çocuktur ne anlar yada onun kararları ne kadar mühim gibi şeyler söylemektense , onları birer inci gibi işlemeliyiz. Daha önce hayatlarında olmayan şeyleri onlara sunmalı , bu dünyanın ne kadar büyük ve gizemli olduğunu ve neler yapabileceklerini onlara göstermeliyiz. Mesela bir köy çocuğuna hayatında görmediği bir ülkeyi göstermek ona merak ve hayranlık duygularını aşılayacaktır. Başka bir örnekle de onlara uzayla ilgili filmler seyrettirmek öğrenme çağında olan bu çocuklara bir ışık olacaktır. Onların dünyasını elimizden geldiğince genişletmeli ve onlara gereken cesareti vermeliyiz. Din dersiymiş , laiklikmiş bunları sonradan öğrense de hayatında aman aman bir şey değişmez. Küçücük çocukların beynini siyasi , dini şeylerle yıkamaktansa onların ufkunu açmak , dünyaya bakışını değiştirmek ve geliştirmek daha uygundur.

toprak parçası uğruna canımı feda edemem

her boka muhalefet
Kişiden kişiye değişir kardeşim. Adam belki canını vatanından daha çok seviyor , sevemez mi ? Ben bu olayı tabiiki toprak parçası olarak görmüyorm ama çeşitli kişilerin siyasi çatışmasına bu devirde ben de ölmek istemem. İsteyen hain desin isteyen korkak.. Ayrıca vatan için ölmekten çok vatana bir şeyler katmanın daha yararlı olduğunu düşünmekteyim. Bir bilim , bir sanat bir ürün bırakmak daha faydalı.

sarai sierra

her boka muhalefet
Türkiye'de öldürülen amerikalı kadın. Kendisini taciz etmek isteyen türk'e karşı koyduğu için öldürüldü. Mükemmel ahlaka sahip olduğumuz için biz türk erkekleri istediğimiz kızı istediğimiz anda öpebiliriz , değil mi ? Ha direndi mi ? Öldür gitsin canım ne olacak (!)

kaçak iranlı çifti göz göre göre ölüme yollamak

her boka muhalefet
Ulan her şeyi biliyoruz ya anasını satayım. Her medya haberine şak diye inanıyoruz. Ulan kaçınız bunların suç kaydını elinde tutuyor? Kaçınız katil ya da uyuşturucu kaçacakçısı olmadığına eminsiniz? Madem her şey iyi hoş neden kaçak yollarla gelme ihtiyacı görülmüş? Her boku biliyoruz da hemen devlet suri alıyor ereörörör bunu alsın erörörörö yapıyoruz. Gerçekten bize sağlam bir sopa çekilmesi lazım.

islam karşıtlığı

her boka muhalefet
Müslüman olmama rağmen bende de var olan duygu. Nasıl desem .. Görgüsüzlük , medeniyetsizlik ve saygısızlık gerçekten müslüman kişilerin içine işlemiş. Bir yere gittiklerinde gerçekten gürültülü tavırlarıyla , her şeyi sahiplenmeleriyle dikkat çekiyorlar. İnsanlarda ister istemez bir tiksinme , nefret etme duygusu oluşacaktır. Biz kendimizi nasıl temize çıkaracağız derken hop adam gidiyor kendini patlatıyor. Kara çarşaflı 4 tane eş alıyor .. Sonra gel anlat medeniyeti ..
1

izmir'e beyin göçünün hızlanması

her boka muhalefet
Gelin ulan. Nüfus dayandı 5 milyona gelin. Hayır gelen de bir şey getirmiyor. Kendi kurallarını , örf ve adetlerini burada yaşamak ve yaşattırmak istiyor. Adam hala bazı şeylerinden kurtulamamış şekilde geliyor. Burada yaşanan şeyleri ayıplıyor , garipsiyor. Ulan sen kimsin dağdan geldin bağdakini kovuyorsun? İzmir şuan gelinecek yer değil gelmeyin artık nolur.

yıllardır okullarda ingilizce öğrenilememesinin nedenleri

her boka muhalefet
Pratiğini yapmamamız. Ulan her şeyi öğren , ezberle.. Ee? Bu şey gibi bitkiler ve bahçe konusunda teorik olarak her bilgiye sahip olup da hayatında bahçeye girmemek gibi. Yani bir b*ka yaramaz. Öğretmenlerin yapması gereken ise konuşulacak ortam yaratmaktır. Gerek sınıf içinde kendi aralarında gerekse yurt dışından arkadaş ayarlamaktır. İngilzce hocama teşekkürlerimi borç bilerek bize bu imkanları sunduğu için minnet duyuyorum.

laik sözlük adminlerinin çalışmaması

her boka muhalefet
(bkz:Laik sözlük yazarlarının aktif olmaması​)

Tüm suç adminlerde değil , bizde de suç çok. Zira gündemi yakalayan hiçbir başlık yok. Online sayısı 1-15 arasında değişiyor. Online olan yazarlar , entry girmeyip , başlık açmıyor. Açılan başlıklar da google translate kalitesinde maalesef. Zira buna da bir şey diyemiyoruz çünkü başlık açan tek kişi sophos. Herkes elini taşın altına sokup başlık açarsa , entry girerse adminler de ilgilenir. Yoksa bomboş sözlükle kim ilgilenir?

online yazarların yazmaması

her boka muhalefet
Yazmıyorlar , oylamıyorlar , favori almıyorlar , başlık açmıyorlar. Yahu ne yapıyorsun be allah'ın cezası adam? NE zaman dikkat etsem 10 online olsa 2 kişi yazıyor, 3 kişi okuyor, kalan 5 kişi bakıp bakıp gidiyor galiba. Aynen kardeşim %100 sen okuyorsundur ve evet biz malız. Aynen doğru yaaa okumadığını nereden biliyorum di mi ? Kıçımdan.

adnan oktar

her boka muhalefet
Hakkında 30 küsür suç duyurusu olan , tarikat hocası. Diğer tarikatlardan farkı sapıklıklarını gizli yapması değil , göstere göstere yapmasıdır. Kedicik adı altında kadınları seks kölesi gibi gösteren bir insan olup , hakkındaki suç duyurularında pedofilisinden tutun , resmi belgelerde sahteciliğe kadar zımbırtı olan kişi.

Tez zamanda tüm tarikat hocalarının başına gelmesine umduğum şey tutuklama kararı. Şeyhlerden , tarikatlardan , türbelerden medet uman insanlara da ders olur umarım bu olaylar.

unisex tuvaletler

her boka muhalefet
Gereksizdir. Onca sorunun içinde , onca sapık zihnyietin içinde yapılmaması gerekendir. Ha toplum çok bilinçlenir , sapık zihinler olmaz ve insanlar birbirine saygı duyar , o zaman bir ihtimal. Ancak bu durumdayken desteklemediğim bir şey.

kafayı başkasının cinselliğiyle bozmak

her boka muhalefet
Dünyada bir baltaya sap olamadım ve başkalarının hayatını köpek gibi kıskanıyorum demektir. Ne tipim var ne param ne de ağzım laf yapıyor zaten. ee ne yapayım? Din adı , namus adı altında milletin yaşadığı güzel duygulara karışayım demektir.

Aslında hepimiz bu tarz kişilerin başkasının hayatına neden karıştığını biliriz yahu. Adam yapamıyor , hıncını çıkarıyor.

adana'da 4 yaşındaki çocuğa tecavüz

her boka muhalefet
Şimdi buralara nasıl düştüğümüzü ne halde olduğumuzu ve nasıl kurtulacağımızı tartışmayacağım. Şu halimize bakıp birazcık ders çıkarın birazcık utanın diye atıyorum bunu buraya. Bu yapılan şeyin hiçbir özrü yoktur benim için. Tecavüzün ne kadar kötü bir şey olduğunu anlatmama bile gerek olmazken , bu eylemi küçücük bir çocuk üzerinden gerçekleştirmek nedir ? Ulan hayvan herif , daha küçücük cocuk ne hiçbir şey bilmez ne diye senin o pis emellerine alet olmak zorunda ?
Duyduğuma göre 66 yıl hapis cezası almış. Değil 66 , 666 alsa bile gönüllere su serpmez. içeride bu gibi pislikleri pek barındırmazlar zaten şişlerler.

https://www.sabah.com.tr/yasam/2018/02/20/adanada-45-yasindaki-cocuga-tecavuz-eden-cani-sapikla-ilgili-son-dakika-gelisme

osmanlı imparatorluğu

her boka muhalefet
Tarihimizdeki en büyük ve güçlü imparatorluktur. 3 kıtaya hükmetmiş , yükselme çağında bilimde , ekonomide ve savaş konusunda bir hayli köklü bir imparatorluktu. Ancak gerekli çalışmalara odaklanamaması ((bkz: coğrafi keşifler)) sonucu duraklama dönemine girmiş ve milliyetçilik hareketleri sonucu tamamen etkisiz kalmıştır. Tarihimiz açısından önemli bir yer tutan Osmanlı'yi tüm Türkiye'nin en azindan hakkinda 2-3 şey soyleyebilecek kadar bilgi birikimine sahip olmasını isterim. Asla Osmanlı'dan banane ya diyen bir tipten yada Osmanlı yeniden kurulacak diyen diğer bir tipten olmayın.

bunlar ilginizi çekebilir