confessions

her boka muhalefet

votka  · 24 Temmuz 2017 Pazartesi

  1. toplam giri 666
  2. takipçi 38
  3. puan 10753

aynı başlıktan açılması

her boka muhalefet
Yahu anlamıyorum , yeter. Durun artık be. Adam aynı anlama gelen 5 tane başlık açmış ve bunu başlık yönlendirme olarak görüyor.Başlık yönlendirme falan değil bu senin entry açma konusundaki sidik yarışın. Kes şunu. Sözlük sözlük değil vikipedinin yan sanayisine döndü. Yemin ederim sözlük formatından bu denli uzaklaşılmaz. 2 tane akra başlığı , 2 tane yüzyıl savaşları , 2 tane sivastopol başlığı.. Sizce de tuhaf değil mi ? En azından bana öyle geliyor.
2

toprak parçası uğruna canımı feda edemem

her boka muhalefet
Kişiden kişiye değişir kardeşim. Adam belki canını vatanından daha çok seviyor , sevemez mi ? Ben bu olayı tabiiki toprak parçası olarak görmüyorm ama çeşitli kişilerin siyasi çatışmasına bu devirde ben de ölmek istemem. İsteyen hain desin isteyen korkak.. Ayrıca vatan için ölmekten çok vatana bir şeyler katmanın daha yararlı olduğunu düşünmekteyim. Bir bilim , bir sanat bir ürün bırakmak daha faydalı.

sarai sierra

her boka muhalefet
Türkiye'de öldürülen amerikalı kadın. Kendisini taciz etmek isteyen türk'e karşı koyduğu için öldürüldü. Mükemmel ahlaka sahip olduğumuz için biz türk erkekleri istediğimiz kızı istediğimiz anda öpebiliriz , değil mi ? Ha direndi mi ? Öldür gitsin canım ne olacak (!)

ilkokulda verilmesi gereken ders

her boka muhalefet
Hiçbir not kaygısı gözetilmeden olması gereken çocuğun ufkunu açacak , hayal dünyasını genişletecek olan derslerdir. Çocuklara onların hepsi birer kopyaymış gibi davranılmayıp , kişiye özgü davranılması gereken derslerdir. Öncelikle çocukları tek tek tanımak gerekir. Bu çocuktur ne anlar yada onun kararları ne kadar mühim gibi şeyler söylemektense , onları birer inci gibi işlemeliyiz. Daha önce hayatlarında olmayan şeyleri onlara sunmalı , bu dünyanın ne kadar büyük ve gizemli olduğunu ve neler yapabileceklerini onlara göstermeliyiz. Mesela bir köy çocuğuna hayatında görmediği bir ülkeyi göstermek ona merak ve hayranlık duygularını aşılayacaktır. Başka bir örnekle de onlara uzayla ilgili filmler seyrettirmek öğrenme çağında olan bu çocuklara bir ışık olacaktır. Onların dünyasını elimizden geldiğince genişletmeli ve onlara gereken cesareti vermeliyiz. Din dersiymiş , laiklikmiş bunları sonradan öğrense de hayatında aman aman bir şey değişmez. Küçücük çocukların beynini siyasi , dini şeylerle yıkamaktansa onların ufkunu açmak , dünyaya bakışını değiştirmek ve geliştirmek daha uygundur.

adana'da 4 yaşındaki çocuğa tecavüz

her boka muhalefet
Şimdi buralara nasıl düştüğümüzü ne halde olduğumuzu ve nasıl kurtulacağımızı tartışmayacağım. Şu halimize bakıp birazcık ders çıkarın birazcık utanın diye atıyorum bunu buraya. Bu yapılan şeyin hiçbir özrü yoktur benim için. Tecavüzün ne kadar kötü bir şey olduğunu anlatmama bile gerek olmazken , bu eylemi küçücük bir çocuk üzerinden gerçekleştirmek nedir ? Ulan hayvan herif , daha küçücük cocuk ne hiçbir şey bilmez ne diye senin o pis emellerine alet olmak zorunda ?
Duyduğuma göre 66 yıl hapis cezası almış. Değil 66 , 666 alsa bile gönüllere su serpmez. içeride bu gibi pislikleri pek barındırmazlar zaten şişlerler.

https://www.sabah.com.tr/yasam/2018/02/20/adanada-45-yasindaki-cocuga-tecavuz-eden-cani-sapikla-ilgili-son-dakika-gelisme

osmanlı imparatorluğu

her boka muhalefet
Tarihimizdeki en büyük ve güçlü imparatorluktur. 3 kıtaya hükmetmiş , yükselme çağında bilimde , ekonomide ve savaş konusunda bir hayli köklü bir imparatorluktu. Ancak gerekli çalışmalara odaklanamaması ((bkz: coğrafi keşifler)) sonucu duraklama dönemine girmiş ve milliyetçilik hareketleri sonucu tamamen etkisiz kalmıştır. Tarihimiz açısından önemli bir yer tutan Osmanlı'yi tüm Türkiye'nin en azindan hakkinda 2-3 şey soyleyebilecek kadar bilgi birikimine sahip olmasını isterim. Asla Osmanlı'dan banane ya diyen bir tipten yada Osmanlı yeniden kurulacak diyen diğer bir tipten olmayın.

türkiye'ye idamın gelmesi

her boka muhalefet
İdam , en büyük suçta gelmesi dahi düşünülmemesi gereken eylemdir. Zira bu bu cezanın bir geri dönüşü yoktur. Eğer ki yaşanan durumda kişinin suçsuzluğu ortaya çıkarsa devlet bu durumda ne yapacak ? Ay biz sizi idam ettik ama pardon mu diyecek ? En ağır suçlarda (tecavüz , katliam) bile uygulanması yanlış bir uygulamadır.

Ayrıca şuanki zihin yapısıyla her türlü şey yaparlar. FArklı düşüncelere pek saygısı olmayan bir ülkede yaşıyoruz zaten. En ufak bir muhaliflikte sonu kötü bitebilir.

murat özün

her boka muhalefet
Bu videolar çok net özetler herhalde olayı. Murat abimize gelecek olursak , Almanya'da sabrina ile beraber yaşayan türk göçmen. Ancak çoğu yalaka gurbetçiler gibi oturduğu yerden almanya'yı kötülemiyor. Adam gerçekleri kanıtlarıyla ortaya sunuyor. Birazcık fazla muhalif o huyu hoşuma gitmiyor ancak genel olarak izlenebilecek bir kişi.

proje ödevi yetiştirmek

her boka muhalefet
11. sınıftayım. Matematikten proje almıştım ve proje ödevim test çözmekti. Neyse işte iyi kötü çözüyorm ama son günlerde salmıştım. Çarşamba günü verilecekti ödev. Ben pazartesi günü eksikleri vs yaparım diye plan yapıyorum ama bir uyuşuğum sormayın. Pazartesi günü oyun vs ile geçirdim kaldı mı ödev salıya ? Ee bir baktım 20-30 sayfa boş matematik ne yapacaksın ? Bir başladım geçirmeye netten yaz allah yaz. Hesap ediyorum gece 4 te bitse , 5 gibi duş alsam 1 saat uyurum yeter diyorum. NE mi oldu ? SAbah 6 da bitti duş alıp okula gittim. Ödev bitmişti bitmesine de kötü bir haberim daha var. Ben hocanın verdiği yerden daha fazlasını çözmüşüm. Meğer boşuna uykusuz kalmışım :(

artı para sistemi

her boka muhalefet
İzban'a 15 şubat perşembe gelmesi beklenen sistem. Sisteme göre artık 25 km'ye kadar 2.86 tl ücret ile gidilecek artı gidilen her kilometre için ise 0.07 tl ödenecek. GElen bu ''yenilikle'' insanlar blokaj işlemi yapmak zorundadır. Nedir bu blokaj işlemi ? Gidilen yerde kartını bir daha okutma gibi algılayabilirsiniz. İnsanlar onca telaşının ve kalabalığın arasında bir de bunla uğraşmaya çalışacaklar teşekkürler izmirim. ayrıca gelen bu ''yenilikle'' insanlar izban'dan soğuyup eshotlar'a yönelecekler. Düşüncem şudur ki eshot ile belirli konularda anlaşılmış olup , amaç eshot kullanımını arttırmak. Bu benim şahsi görüşüm ancak gayet de muhtemel. Ayrıca artık izmirim kartı'nı 2 kişi kullanamayacak. Yeniliklere gebeyiz artık :)

silent library

her boka muhalefet
2009-2011 arasında yayınlanan , yarışma programı. Programın mantığı 6 arkadaşın kütüphanede sessizce oynayıp para kazanmaya çalışmasıdır. Basitçe , bir masa etrafında toplanan 6 arkadaş kart seçeler. Kim kurukafalı kartı seçerse ceza alır. Cezayı zamanında tamamlarsa ve arkadaşları belirli bir desibeli geçmezse para kazanılır.

Türkiye ateist bir devlet olsaydı

her boka muhalefet
Din üzerinden prim ve duygu sömürüsü yapılamazdı. İnsanların masum din duygularını kullanarak yaptıklarını ört bas edemezlerdi. Büyük ihtimalle , din üzerine yapılan harcamalar azaltılıp , bilim üzerine yoğunlaşılırdı. Ayrıca , kadına saygı ve sevgi artardı. Ahlak bekçiliği bu kadar yüksek olmazdı. Umarım bu olur çünkü ateistler müslümanlardan daha dürüst ve güvenilir.

la casa de papel

her boka muhalefet
3. bölümünü de izledim. Dizi güzel eyvallah da öyle süper değil. Tamam hoş karakterler hoş mekan ve hoş hikaye ama neden bu kadar abartılıyor? Ayrıca bu diziden duyup da çav bella'yı bilen insanlara ayrıca sinirliyim. Gelip de bir de yazmazlar mı diziden gelenler falan off dellendim yine.

Favori karakterim ise Denver ve Berlin. Denver bir adım önde tabi.

proleterya için çözüm önerileri

her boka muhalefet
Patrona karşı çıkmak demiş birileri. Realistlik içinde yaşamadığınız ne kadar da belirli arkadaşlar. Bir işçi bir patrona karşı gelse -haklı da olsa- ertesi gün kovulur ve 3 güne kalmaz yerine başkası geçer. Bu dediklerim genellikle pek vasfı olmayan kişiler için geçerlidir. Tabiiki bir mühendisi bir doktoru bir mimarı aynı şekilde kovamazsınız ancak bu dediğim işçi içinse gayet olabilecek bir durumdur. Siz gidersiniz başkası gelir onlar için. Ülkede binlerce işsiz varken sizin o saygın duruşunuz patronlar için sinek vızırtısı gelecektir.

Gelelim benim çözüm önerilerime.Ben toplum bilinci kazanılmasını isterim. DAha sonra gerçekten güç sahibi kişilerin proleter kişiler için çözüm önerisi araması gerekir. Eğer güç sahibi kişiler , hiçbir şekilde proletarya ile ilgilenmiyorsa zaten yapabilinecek çok şey yok. Bu bir gerçek arkadaşlar. Tabi işçiler örgütlenmeli , haklarını aramalı , sendikalara üye olmalı.Ama asıl nokta yine gücün toplandığı üstte bitecektir.

çomarların belirtileri

her boka muhalefet
Odtü , itü'de okuyan kişileri cahil ve terörist hatta ermeni görüyorlarsa bilin ki o kişi %10000 çomardır. Daha yeni gördüm youtube'da. Odtü'nün bir şarkısı. Yorumlarda belki de hayatında bir kitap okumamış kişilerin odtü'lü gençlere salladığını gördüm vay be dedim.
2

insanların eğlencesine karışmak

her boka muhalefet
Neden bu kadar doldum bilmiyorum ama nedensizce içime oturdu bu konu. Bir düşüneyim dedim neden.. Neden insanlar başkaları eğlenirken onların eğlencelerini baltalar? Kıskançlık mı , toplumu istediği gibi değiştirme isteği mi bilemiyorum. Ancak şunu söylemem gerekir ki nerede dans eden insan görseler ''bu dans bizim kültürde yok , müzik seçimi avrupai...'' şeklinde hemen çemkiriyorlar. Şimdi düşünmenizi isterim. Neden? İnsanlar sana zarar vermeden eğleniyorsa ve bu hoşlarına gidiyorsa senin ne hakkın var bunu baltalamaya? Yine aynı şekilde sokakta el ele tutuşan çift görünce onlara saldırmak çok mu delikanlıca? Onca tacize , tecavüze sesi çıkmayan sözde adamlar , el ele tutuşan çift görünce azgın domuz gibi oluyorlar ama. alkol alan ve kimseye zararı olmayan insanın alkolüne neden karışırsın ki ? Sana mı batıyor bu adamın içmesi? Çok doldum vallahi sözlük . Saçma sapan karalıyorum çünkü içimi boşaltmam gerekiyor , kusuruma bakmayın.

afrika'nın zengin çocukları

her boka muhalefet


Video hoşuma gitti bırakayım şöyle.

Kendi görüşlerime gelecek olursam , her toplumda olan ve olabileceği zengin kişilerin diğer kesimi önemsememesi söz konusu. Ancak neredeyse tüm dünyanın hassas olduğu bu konuda kendi insanlarını bu kadar önemsiz görmeleri sinirimi bozuyor. Çeşitli devletler ve kurumlar sırf afrika için yardım düzenlerken , bu zengin kişilerin kılını bile kıpırdatmaması gerçekten zalimce.

bunlar ilginizi çekebilir