confessions

her boka muhalefet

Rakı  · 24 Temmuz 2017 Pazartesi

  1. toplam giri 328
  2. takipçi 43
  3. puan 8262

toprak parçası uğruna canımı feda edemem

her boka muhalefet
Kişiden kişiye değişir kardeşim. Adam belki canını vatanından daha çok seviyor , sevemez mi ? Ben bu olayı tabiiki toprak parçası olarak görmüyorm ama çeşitli kişilerin siyasi çatışmasına bu devirde ben de ölmek istemem. İsteyen hain desin isteyen korkak.. Ayrıca vatan için ölmekten çok vatana bir şeyler katmanın daha yararlı olduğunu düşünmekteyim. Bir bilim , bir sanat bir ürün bırakmak daha faydalı.

sarai sierra

her boka muhalefet
Türkiye'de öldürülen amerikalı kadın. Kendisini taciz etmek isteyen türk'e karşı koyduğu için öldürüldü. Mükemmel ahlaka sahip olduğumuz için biz türk erkekleri istediğimiz kızı istediğimiz anda öpebiliriz , değil mi ? Ha direndi mi ? Öldür gitsin canım ne olacak (!)

türkiye'ye idamın gelmesi

her boka muhalefet
İdam , en büyük suçta gelmesi dahi düşünülmemesi gereken eylemdir. Zira bu bu cezanın bir geri dönüşü yoktur. Eğer ki yaşanan durumda kişinin suçsuzluğu ortaya çıkarsa devlet bu durumda ne yapacak ? Ay biz sizi idam ettik ama pardon mu diyecek ? En ağır suçlarda (tecavüz , katliam) bile uygulanması yanlış bir uygulamadır.

Ayrıca şuanki zihin yapısıyla her türlü şey yaparlar. FArklı düşüncelere pek saygısı olmayan bir ülkede yaşıyoruz zaten. En ufak bir muhaliflikte sonu kötü bitebilir.

adana'da 4 yaşındaki çocuğa tecavüz

her boka muhalefet
Şimdi buralara nasıl düştüğümüzü ne halde olduğumuzu ve nasıl kurtulacağımızı tartışmayacağım. Şu halimize bakıp birazcık ders çıkarın birazcık utanın diye atıyorum bunu buraya. Bu yapılan şeyin hiçbir özrü yoktur benim için. Tecavüzün ne kadar kötü bir şey olduğunu anlatmama bile gerek olmazken , bu eylemi küçücük bir çocuk üzerinden gerçekleştirmek nedir ? Ulan hayvan herif , daha küçücük cocuk ne hiçbir şey bilmez ne diye senin o pis emellerine alet olmak zorunda ?
Duyduğuma göre 66 yıl hapis cezası almış. Değil 66 , 666 alsa bile gönüllere su serpmez. içeride bu gibi pislikleri pek barındırmazlar zaten şişlerler.

https://www.sabah.com.tr/yasam/2018/02/20/adanada-45-yasindaki-cocuga-tecavuz-eden-cani-sapikla-ilgili-son-dakika-gelisme

murat özün

her boka muhalefet
Bu videolar çok net özetler herhalde olayı. Murat abimize gelecek olursak , Almanya'da sabrina ile beraber yaşayan türk göçmen. Ancak çoğu yalaka gurbetçiler gibi oturduğu yerden almanya'yı kötülemiyor. Adam gerçekleri kanıtlarıyla ortaya sunuyor. Birazcık fazla muhalif o huyu hoşuma gitmiyor ancak genel olarak izlenebilecek bir kişi.

proje ödevi yetiştirmek

her boka muhalefet
11. sınıftayım. Matematikten proje almıştım ve proje ödevim test çözmekti. Neyse işte iyi kötü çözüyorm ama son günlerde salmıştım. Çarşamba günü verilecekti ödev. Ben pazartesi günü eksikleri vs yaparım diye plan yapıyorum ama bir uyuşuğum sormayın. Pazartesi günü oyun vs ile geçirdim kaldı mı ödev salıya ? Ee bir baktım 20-30 sayfa boş matematik ne yapacaksın ? Bir başladım geçirmeye netten yaz allah yaz. Hesap ediyorum gece 4 te bitse , 5 gibi duş alsam 1 saat uyurum yeter diyorum. NE mi oldu ? SAbah 6 da bitti duş alıp okula gittim. Ödev bitmişti bitmesine de kötü bir haberim daha var. Ben hocanın verdiği yerden daha fazlasını çözmüşüm. Meğer boşuna uykusuz kalmışım :(

silent library

her boka muhalefet
2009-2011 arasında yayınlanan , yarışma programı. Programın mantığı 6 arkadaşın kütüphanede sessizce oynayıp para kazanmaya çalışmasıdır. Basitçe , bir masa etrafında toplanan 6 arkadaş kart seçeler. Kim kurukafalı kartı seçerse ceza alır. Cezayı zamanında tamamlarsa ve arkadaşları belirli bir desibeli geçmezse para kazanılır.

Türkiye ateist bir devlet olsaydı

her boka muhalefet
Din üzerinden prim ve duygu sömürüsü yapılamazdı. İnsanların masum din duygularını kullanarak yaptıklarını ört bas edemezlerdi. Büyük ihtimalle , din üzerine yapılan harcamalar azaltılıp , bilim üzerine yoğunlaşılırdı. Ayrıca , kadına saygı ve sevgi artardı. Ahlak bekçiliği bu kadar yüksek olmazdı. Umarım bu olur çünkü ateistler müslümanlardan daha dürüst ve güvenilir.

artı para sistemi

her boka muhalefet
İzban'a 15 şubat perşembe gelmesi beklenen sistem. Sisteme göre artık 25 km'ye kadar 2.86 tl ücret ile gidilecek artı gidilen her kilometre için ise 0.07 tl ödenecek. GElen bu ''yenilikle'' insanlar blokaj işlemi yapmak zorundadır. Nedir bu blokaj işlemi ? Gidilen yerde kartını bir daha okutma gibi algılayabilirsiniz. İnsanlar onca telaşının ve kalabalığın arasında bir de bunla uğraşmaya çalışacaklar teşekkürler izmirim. ayrıca gelen bu ''yenilikle'' insanlar izban'dan soğuyup eshotlar'a yönelecekler. Düşüncem şudur ki eshot ile belirli konularda anlaşılmış olup , amaç eshot kullanımını arttırmak. Bu benim şahsi görüşüm ancak gayet de muhtemel. Ayrıca artık izmirim kartı'nı 2 kişi kullanamayacak. Yeniliklere gebeyiz artık :)

osmanlı imparatorluğu

her boka muhalefet
Tarihimizdeki en büyük ve güçlü imparatorluktur. 3 kıtaya hükmetmiş , yükselme çağında bilimde , ekonomide ve savaş konusunda bir hayli köklü bir imparatorluktu. Ancak gerekli çalışmalara odaklanamaması ((bkz: coğrafi keşifler)) sonucu duraklama dönemine girmiş ve milliyetçilik hareketleri sonucu tamamen etkisiz kalmıştır. Tarihimiz açısından önemli bir yer tutan Osmanlı'yi tüm Türkiye'nin en azindan hakkinda 2-3 şey soyleyebilecek kadar bilgi birikimine sahip olmasını isterim. Asla Osmanlı'dan banane ya diyen bir tipten yada Osmanlı yeniden kurulacak diyen diğer bir tipten olmayın.

proleterya için çözüm önerileri

her boka muhalefet
Patrona karşı çıkmak demiş birileri. Realistlik içinde yaşamadığınız ne kadar da belirli arkadaşlar. Bir işçi bir patrona karşı gelse -haklı da olsa- ertesi gün kovulur ve 3 güne kalmaz yerine başkası geçer. Bu dediklerim genellikle pek vasfı olmayan kişiler için geçerlidir. Tabiiki bir mühendisi bir doktoru bir mimarı aynı şekilde kovamazsınız ancak bu dediğim işçi içinse gayet olabilecek bir durumdur. Siz gidersiniz başkası gelir onlar için. Ülkede binlerce işsiz varken sizin o saygın duruşunuz patronlar için sinek vızırtısı gelecektir.

Gelelim benim çözüm önerilerime.Ben toplum bilinci kazanılmasını isterim. DAha sonra gerçekten güç sahibi kişilerin proleter kişiler için çözüm önerisi araması gerekir. Eğer güç sahibi kişiler , hiçbir şekilde proletarya ile ilgilenmiyorsa zaten yapabilinecek çok şey yok. Bu bir gerçek arkadaşlar. Tabi işçiler örgütlenmeli , haklarını aramalı , sendikalara üye olmalı.Ama asıl nokta yine gücün toplandığı üstte bitecektir.

çomarların belirtileri

her boka muhalefet
Odtü , itü'de okuyan kişileri cahil ve terörist hatta ermeni görüyorlarsa bilin ki o kişi %10000 çomardır. Daha yeni gördüm youtube'da. Odtü'nün bir şarkısı. Yorumlarda belki de hayatında bir kitap okumamış kişilerin odtü'lü gençlere salladığını gördüm vay be dedim.
2

la casa de papel

her boka muhalefet
3. bölümünü de izledim. Dizi güzel eyvallah da öyle süper değil. Tamam hoş karakterler hoş mekan ve hoş hikaye ama neden bu kadar abartılıyor? Ayrıca bu diziden duyup da çav bella'yı bilen insanlara ayrıca sinirliyim. Gelip de bir de yazmazlar mı diziden gelenler falan off dellendim yine.

Favori karakterim ise Denver ve Berlin. Denver bir adım önde tabi.

insanların eğlencesine karışmak

her boka muhalefet
Neden bu kadar doldum bilmiyorum ama nedensizce içime oturdu bu konu. Bir düşüneyim dedim neden.. Neden insanlar başkaları eğlenirken onların eğlencelerini baltalar? Kıskançlık mı , toplumu istediği gibi değiştirme isteği mi bilemiyorum. Ancak şunu söylemem gerekir ki nerede dans eden insan görseler ''bu dans bizim kültürde yok , müzik seçimi avrupai...'' şeklinde hemen çemkiriyorlar. Şimdi düşünmenizi isterim. Neden? İnsanlar sana zarar vermeden eğleniyorsa ve bu hoşlarına gidiyorsa senin ne hakkın var bunu baltalamaya? Yine aynı şekilde sokakta el ele tutuşan çift görünce onlara saldırmak çok mu delikanlıca? Onca tacize , tecavüze sesi çıkmayan sözde adamlar , el ele tutuşan çift görünce azgın domuz gibi oluyorlar ama. alkol alan ve kimseye zararı olmayan insanın alkolüne neden karışırsın ki ? Sana mı batıyor bu adamın içmesi? Çok doldum vallahi sözlük . Saçma sapan karalıyorum çünkü içimi boşaltmam gerekiyor , kusuruma bakmayın.

ipini koparanın youtuber olması

her boka muhalefet
para kazanan kişileri gördükçe ben niye işe gidiyorum veya ben niye okuyorum sorgulamasıyla başlayan süreç. Adama göre birileri video çekiyor ve para alıyor. Ee bizimkinin neyi eksik o da girecek bu aleme. Fakat onun bilmediği bir şey var. Youtube için üretebileceği bir içerik yok. Oyunlardan anlar mı hayır , tamir işleri mi yapıyor hayır , peki ülke falan mı geziyor yine hayır. Bomboş bir içerikle youtube'a girer. Fakat bizim gencimiz yine bir şey unutmuştur. Youtube için belirli bir kitle lazım para kazanılması için. Bizim gencimizin hiçbir özelliği olmadığı için kitlesi de yoktur. Gider ünlü youtuberların videolarına yorum yazar ve spam yapar. İyi kötü 500-600 izlenme kasar. Bizim çakma youtuberımız yine bir şey unutmuştur. Youtube para kazanma politikası değişmiştir ve para kazanmak için belirli izlenme ve belirli dakika gerekmektedir. Bizimki ne olduğunu anlayamadan youtube'ı bırakır. 4-5 ay gibi salak saçma bir süre sonunda ne bok yediğini anlar ama 4-5 ay çöp olmuştur.

euro

her boka muhalefet
Euro olmuş 5.10 hala ekonomi süper , isterse 10 tl olsun yine aynı kişiye oy veririm diyenler mevcut. Kimse kusura bakmasın biz bunu hak ediyoruz. Kimse sesini çıkarmak veya itiraz etmek istemiyor. Yakında 6 da olur , yazdım buraya.
Avrupa'da yaşayan gurbetçiler de hala acıtasyon yapsın.

yazarların garip alışkanlıkları

her boka muhalefet
Bir yere giderken yolda kafamda farklı dünyalar yaratırım. Bazen bir ortaçağ senaryosu yazar bazen de 2.dunya savaşında yaşanan olayları kurgular farklı şekilde yorumlarım. Hayal gücüm bunla da sınırlı kalmaz. Aynı şekilde milâttan önceyi de hayal eder , hikâyeler yazarım. Karakter tasvirlerimi uzun tutar , onlara ruh ve fizik dışında bir geçmiş ve aile de veririm.

İdam

her boka muhalefet
İdam kişinin işlediği suçtan dolayı hayatının sonlandırılmasıdır. Bana kalırsa çağ dışı bir uygulama olup , uygulanması dahi düşünülemez. Böyle düşünmemin asıl sebebi ise bu ceza yönteminin geri dönüşü olmamasıdır. Boş yere idam edilen onca kişilerin hayatından da mı ders alamayacağız? Ağır ve caydırıcı cezaları desteklerim ancak idamı desteklemem.

bunlar ilginizi çekebilir