confessions

e ror

votka  · 1 Mayıs 2017 Pazartesi

  1. toplam giri 107
  2. takipçi 9
  3. puan 2511

yazarların yurtdışı tecrübeleri

e ror
bir ara 36 saatliğine st. petersburg'a gitmiştim. sıkca dostoyesvki ve tolstoy okuduğum döneme denk gelen bir aralıktı. uyumadan, ruhumda hafif bir ürperti ile dolaştım durdum.

neva nehri'nin kıyısına geldiğimde, dostoyevski'nin suç ve ceza'sı gözlerimin önüne geldi. raskolnikov'un yaşlı tefeci kadını öldürmeye gittiğinde buradan hızlı adımlarla, bir akşamüstü geçtiğini hatırladım.

biraz daha yürüdükten sonra şehrin yoksul kısmına gelmiştim, en azından şehir merkezine göre yoksul kısmına. ezilenler kitabını çantamdan çıkarıp, en sevdiğim 20 sayfalık bölümünü tekrar okudum. nataşa'nın yaşlı babası Nikolay İhmenev canlanmıştı zihnimde.

çar'a ihanetten yargılanan genç dostoyesvki ve 20 arkadaşının idam cezasının uygulanacağı meydana sürükledi ayaklarım. bir anda 1800'lere döndüm. idam mangasını ve dostoyesvki'yi zihnimde canlandırdım.

hayatımın bir çok anından çok daha güzel geçen, neredeyse 36 saat boyunca kimseyle konuşmadığım bir buçuk günü geride bırakmıştım.

eğer rus edebiyatına meraklı, özellikle de dostoyesvki okumuş biriyseniz, st. petersburg en iyi tercih.

Kemal kılıçdaroğlu

e ror
giderek daha asabi olmaya başlayan siyasi lider.

eskiden böyle değildi bu adam. dün, cumhuriyet halk partisi'nin grup toplantısını izledim. 1 saate yakın sürdü. kılıçdaroğlu'nu hiç bu kadar yüksek sesli, haklı olduğunu hissettirerek konuştuğuna şahit olmamıştım. ki, henüz 1-2 ay önce çok önemli bir referandum süreci atlattık.

sanırım efendi bir tavır takınmasının bir işe yaramadığını sonunda anlamış. zaten referandum da ne denli büyük bir iş başardığını gördük. her ne olursa olsun, 2019 seçimlerine bu yansıyacak. adalet ve kalkınma partisinin yaptığı son iş, yani referandum süreci, neredeyse yüzde 50'lik kısmı karşısına almak demekti. ki, bunu da başardılar. mühürsüz oylar vs derken, o yüzde ellilik kısmın bir daha ak parti lehine oy kullanacağını pek düşünmüyorum.

bence artık parlemento seçiminde adalet ve kalkınma partisi bir daha tek başına hükümet kurabilecek oy alamayacak. özellikle referandum sonrası bu iyice kesinleşti bana kalırsa. yani, parlemento da iyiden iyiye bir çift başlılık olacak gibime geliyor. cumhuriyet halk partisine kayacak yüzde 10 oy çok şeyi değiştirebilir.

bu süreci iyi değerlendirebilirse elbette cumhuriyet halk partisi ve kemal kılıçdaroğlu. özellikle recep t*ayyip erdoğan'ın karşısına çıkaracakları başkan adayı çok önemli. umarım bir ekmeleddin ihsanoğlu vakası daha yaşamayız.
1

Hayat 2017 Türkçe Dublaj izle

e ror
2017 yılında gösterime giren yapımlar arasında en iyisi olmaya aday olan hayat türkçe dublaj izleme keyfi ile beyazperdede izleyici ile buluştu. ABD yapımı olan film bilimkurgu ve gerilim türlerini birlikte sunmaktadır. Uzaylılara meraklı olanlar için son derece başarılı bir yapıt olarak varlığı hala sorgulanan yaratıkların gizeminde sizlere yardımcı olma adın muhteşem bir görsellik ile birlikte sunulmaktadır. Çifte senaristtin birlikte kaleme aldıkları bu yapım oyuncu kadrosu ile de son derece başarılıdır.
Yönetmenliğini usta isim Daniel Espinosa’nın yaptığı hayat hd izleme kalitesi ile de izleyiciye sunulmaktadır. Altı kişilik bir ekibin maceralarını anlatıldığı filmde Mars’taki hayatın varlığı sorgulanacaktır. Büyük bir uzay istasyonunda çalışan bu ekip insanlık adına büyük bir başarı elde etme adına çeşitli keşifler yapmaktadır. Yapılan keşiflerden biri de Mars’ta insanlığın yaşayıp yaşayamayacağı noktasında izler arayacaktır. Hayatın varlığı sorgulanırken karşılaştıkları bir formun aslında çok zeki bir varlık olduğu keşfedilir. Her sahnesinde yaşanacak olan heyecan vücudunuzda hissederek gerilmenizi sağlayacaktır. Ekibin keşfettiği form üzerinden yapacakları çalışmalar beklenmedik gelişmelere de kapı aralayacaktır. Hollywood yapımı olan hayat 1080p izleme kalitesi ile de çekilerek yapımcıların başarılı bir projeye attığını gösteren en büyük örneklerden biridir. Gerek kurgusu gerekse de senaryosu ile beyaz perde izleyicisinin bu yılki en iyi filmleri arasında görülüyor.
Usta yönetmenin ekibe aldığı Jake Gyllenhaal, Ryan Reynolds, Rebecca Ferguson, Ariyon Bakare, Hiroyuki Sanada ve Olga Dihovichnaya gibi Hollywood yıldızları filmin her kalesinde başarılı oyunculuk ortaya koymaya çalışmışlardır. David Ellison, Dana Goldberg, Bonnie Curtis ve Julie Lynn gibi yapımcılar masraftan kaçınmayıp filmde en iyi görselliği yakalamada gerekli kaynağı yönetmene ve ekibine sağlamıştır. Başarının mimarlarından ikisi de senaristler Rhett Reese ve Paul Wernick’tir.
Filmi izlemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.
https://www.filmups.com/hayat-turkce-dublaj-izle-1080p/

sosyoloji

e ror
istanbul üniversitesin de 1 sene okuduğum bölüm. daha sonra bıraktım. ilginiz yoksa bile bir şekilde çekici gelebiliyor konuları, ilgilendiği şey.

tanım; toplum ve insanın etkileşimi üzerinden çalışan bir bilim dalı.
0 /