confessions

comarkatili

Yazar  · 27 Temmuz 2016 Çarşamba

  1. toplam giri 28
  2. takipçi 0
  3. puan 330

sapyoseksuel

comarkatili
(bkz: zeka seviciliği) toplum tarafından kanıksanmış normların dışına çıkarak bedenden çok beyne hayranlik hissine sahip olan insanlardır. toplumca kabul görülen bi fikri kendi filtrelerinden geçirmeden zihinlerine yerleştirmezler. toplumsal kalıplara girmeyi kesinlikle reddederler,özgürlükçüdürler. olayları geniş düşünen bambaşka açılardan yaklaşabilen insanlardır. geniş kapsamlı düşündüklerinden genelde istediklerini elde ederler. daima b,c hatta d planları vardır. ayrıntıcılardır ve zor beğenirler. karşısındaki insanı cinsellikle değil beynini kullanarak yaptığı hareketlerle,kurduğu cümlelerle etkilerler. hazırcevap oldukları kadar olaylara tepkileri saçma veya anlamsız değil; hızlı ve mantıklıdır. asla ümitsizliğe kapılmazlar,özgüven problemleri yoktur. genelde insanlar tarafından anlaşılmadıkları için "egoist,kibirli,doyumsuz" gibi kavramlarla tabir edilirler. fakat toplum tarafından anlaşılmak gibi bir zorunluluk hissetmezler.

Suriyelilere vatandaşlık

comarkatili
Suriyelilere vatandaşlık verilmesini onaylamıyorum demek farklı, ülkemde suriyeli görmek istemiyorum demek farklıdır. Eğer sen öyle bir hakkı kendinde saklı görürsen, biri de çıkıp senin doğu, ortadoğu, ortaasya, selanik, bulgaristan göçmeni olduğunu yüzüne kusar. Eleştiri yapıcam derken az kalmış insanlığınızdan ve karakterinizden taviz vermeyin. Savaş mağduru insanların da bu 'cennet vatanınıza' ve 'içselleştirilmiş ırkçılıklarınız'a hayran değil ama şimdilik mecburlar.

feminizm

comarkatili
turk milletinin islamlastirilmasindan sonra icinde bulunulan arap kulturunun etkileriyle, bilindigi uzere kadinlara kin ve nefret duyulmaya basladi. sonrasinda dogan kiz bebeklerin diri diri gomulmesi kacinilmaz oldu. fakat halkin hepsi bu sisteme boyun egmedi. osmanlinin son zamanlarinda saray kadinlari yonetimde soz sahibi oldu. cesitli kiskirtmalar yapildi ve osmanli comar imparatorlugunun cokusu nihayet gerceklesti. dagilan ulkeyi iler gorusluluguyle toplayan, milleti birlik beraberlige ulastiran yuce ve ulu onder ATATURK, basarili bir lider, dahiyene bir baskomutan olmasinin yaninda kadina ve kadin haklarina onem veriyordu, kadin kutsaldir dusuncesini benimsedi ve bunu turk milletine asiladi. cumhuriyet doneminde kadin sanatcilarin, kadin yazarlarin sesleri yukselmeye basladi. boylelikle osmanlida yozlasan toplum laiklesmeye, haklarini ogrenmeye ve aramaya koyuldular. bu, feminist dusunce akiminin turkiyede yayilmasinda buyuk bir etmen oldu. gecmiste islamin etkisiyle araplasan turk kulturunde kadina duyulan nefret, cumhuriyetin ve yuce onderin etkisiyle kadinlarin feminizm dusuncesini benimsemesine neden oldu. yuce atamiz ustun fikir ve inkilaplariyla kadinlara cesitli haklar tanidi. (bkz: 1930 kadinlara secme

ve secilme hakki verilmesi) (bkz: 1934 kadinlarin erkeklerle esit haklara sahip olmasi) Boylelikle kadinlar yonetimde soz sahibi olmaya basladi. ilerleyen yillarda feminizm birlikleri olusturuldu. ulu onderimiz yuce ataturk sayesinde feminizme onemli katkilarda bulunuldu. iyi ki varsin atam, cumhuriyeti sen kurdun onu yasatacak ve yuceltecegiz!

sapyoseksuel

comarkatili
(bkz: zeka seviciligi) TOPLUM tarafindan kaniksanmis normlarin disina cikarak bedenden cok beyne hayranlik hissine sahip olan insanlardir. toplumca kabul gorulen bir fikri kendi filtrelerinden gecirmeden zihinlerine ekmezzler. toplumsal kaliplara girmeyi kesinlikle reddederler. olaylari genis dusunen bambaska acilardan yaklasabilen insanlardir. cok dusunduklerinden genelde istediklerini elde ederler. daima b,c,d planlari olur. ayrinticidirlar ve zor begenirler. karsisindakini cinsellikle degil beynini kullanarak yaptigi hareketlerle, kurdugu cumlelerle etkilerler. hazircevap olduklari kadar olaylara tepkileri sacma degil, hizli ve mantiklidir. asla umitsizlige kapanmazlar, ozguven problemleri yoktur. genelde insanlar tarafindan anlasilmadiklari icin egoist,kibirli,doyumsuz gibi kavramlarla tabir edilirler. fakat toplum tarafindan anlasilmak ya da girdigi ortama göre karakter degistiren insanlar degillerdir.
0 /