confessions

chernobog

silik ✘  · 7 Ağustos 2018 Salı

  1. toplam giri 0
  2. takipçi 10
  3. puan 2601

lise arkadaşı vs üniversite arkadaşı

franz
Üniversite arkadaşıdır.

Ben 4 sene aynı yurtta aynı odada kaldım. Erkek yurdu komple 403 no'lu odadaydı. Bildiğiniz aile gibi Yaşardık. Adam sigara içme odasını es geçip, bizim odaya gelirdi içmeye hani, o derece. Swh swh.

Sınıfta da farklı değildi. Muhtemelen erkek oluşumuz bunda çok etkili tabii.

azerbaycan

filozovski
rüşvet ülkesidir.

1991'den beridir aliyev hanedanı tarafından sömürülen devlettir. halkı hiç huzurlu değildir. maaşlar düşüktür.

kafkasların incisi olarak nitelendirdiğim devletin petrolünü oğluna,kızına şehirler alarak beter hale getiren, halkına huzuru vermeyen aliyevlerin sonu nasıl olur bilinmez ama ülkeyi yahudilerin istila ettiği gerçeğide vardır.

tek ayrım noktası din özgürlüğü vardır sadece.

gidin gezin. yemekleri güzeldir. insanları cana yakındır. özellikle türkiyeyi ve türkiye türklerini çok severler. çoğu "azeri" kelimesini sevmez. aman dikkatli olmak lazım bu konuda.

umarım bir gün elçibeyin,resulzadenin ve atatürkün askerleri azerbaycanı tamamen bağımsızlığa kavuşturur.

yılmaz özdil

lux
2.500tllik kitabı saatler içerisinde tükenen gazeteci. şimdi o kitap gittigidiyor'da 25.000 tl. keşke ben de alıp pahalıya satsaydım. böyle kerizler hakediyor aptal yerine konmayı

pamukkale turizm

franz
Neredeyse hiç kullanmadığım, bir tek afyonkarahisar'da kullandığımı sandığım, onun da hayal mi gerçek mi olduğunu bilmediğim ve fakat iflas etmiş dolmuşötesi -oha, türkçe'ye yeni bir şey kazandırmış olabilirim şu an- firma.

Ama yazılanları okuyunca insan daha bir diyor keşke bir bilet alsaymışım diye.

Banane ya da yav.

sözlük resim yükleme sorunu

zehir
Site Yönetimini Belki Yardımı Olur Diye Yazıyorum Minik Bir İnceleme Yaptım. Fotoğraf Yüklenmemesinin Sebebi Olarak.

Fotoğraf Yüklemede Kullanılan Generic Handler'dan , Yani

https://laiksozluk.net/api/api.ashx?istek=imageUpload Urlsine Karşılık Gelen Generic Handler Metodundan Yükleme Esnasında Gelen Cevap Şöyle:

https://i.ibb.co/1fzVCMQ/1.png

https://i.ibb.co/371SLGP/2.png

Bunun Meali Şu; İlk Olarak Fotoğrafların Yüklendiği Dizini Kontrol Edin Klasör Varsa Okuma Yazma İzinlerini Kontrol Edin ve Okuma Yazma İzni Verin, Klasör Yoksa Klasörü Oluşturup Okuma Yazma İzni Verin. Eğer Okuma Yazma İzni Vermenize Rağmen Yükleme Sorunu Devam Ediyorsa FTP'de Yer Kalmamış Olabilir Ya FTP'yi Büyüteceksiniz Yada Gereksiz Dosya Temizliği Yapacaksınız Demektir.

cinsiyet önyargıları ve ayrımcılık

iron
Önyargı, genellikle, bir topluluğun üyelerinin. bir başka topluluğun üyelerine karşı sahip oldukları olumsuz inanç ve düşüncelerle ilgilidir. Önyargı, gerçeklik karşısında sınanmamış, daha çok kişinin kendi duygu ve tutumlarına bağlı sterotipleşmiş inançlarla karakterize edilmektedir (. Önyargının kaynağı, sübjektif deneyimler, kanaatler ve söylentiye dayalı haberlerdir. Önyargı, uzun sürede ve değişik kaynaklardan aktarıla aktarıla toplumsal bir boyuta sahip olabilmektedir. Örneğin toplumumuzdaki bazı kesimlerle ve özellikle de kadınlarla ilgili önyargılar böyledir; saçı uzun diye veya kadına karşı eli sopalı diye başlayan sözler hep bir oranda genelleşmiş önyargıları dile getirir. Bir kişi veya topluluğa karşı önyargılı birisinden, o kişi veya topluluğa karşı tarafsız olması beklenemez. Önyargının toplumsal boyutu, akıllılık, adalet ya da hoşgörü gibi toplumsal normları ihlal etmesini şart koşma eğilimindedir.

Aşırı genelleştirme, peşin hüküm, bireysel farklılıkları dikkate almayı reddetme ve klişelerle düşünme önyargının tipik özelliklerini oluşturur. Önyargı biz-onlar ayrımının bir sonucudur.

Cinsiyet önyargıları ise, iki cinsin birbirinden hangi bakımlardan ayrıldıklarına; hangi davranış, görünüş ve kişiliğin kadın ve erkeklere özgü olduğuna; insanların cinsleri arasında hangi farklılıkların bulunması gerektiğine ve erkek ve kadınların nasıl davranmaları gerektiğine ilişkin inançları ifade eder. Önyargı ayrımcılığın temelini teşkil eder. Sosyolojide daha çok etnik ve ırk ilişkileri bağlamında kullanılan ayrımcılık, ötekine karşı oluşan davranışı ifade eder; öteki herhangi bir birey veya toplum olabilir.
1

dağlarına bahar gelmiş memleketimin

franz
Elbet bir gün herkesin umutla beklediği zamanları işaret eder. Her şey o kadar haklı ve yerli yerinde olacaktır ki, insan o an geldiğinde bütün kuşkularından arınacaktır.

O gün elbet, hak ve adalet bizim beklediğimiz şekilde değil de, olması gereken şekilde yerini bulacaktır.

Hayaldir.

Ütopyadır.

Ama düşüncesi bile hadi, ha gayret, biraz daha sabır diyerek gönlümüzü, yüreğimizi, zihnimizi ayakta tutacaktır.

noel bayramı

sophos
Noel, türkçeye fransızcadan geçmiş, Fransızcada "doğuş" demektir. Fransızcaya da Latince Natalis (doğum) kelimesinden geçmiştir. Grekçe'de bu yortu gününe Xristougenna (hristugenna) denir; ki bu sözcük "Mesih doğdu" anlamına gelmektedir.

İsa'nın doğumuna dair net bir tarih olmasa da katolik Kilisesi 4'üncü yüzyılın ortasından itibaren doğumu 25 Aralık Noel günü olarak kabul etmiştir. Günümüzde Hristiyan aleminin büyük bir çoğunluğu Miladi Takvim'e göre 25 Aralık'ta Noel'i kutlamaktadır. ortodoks kiliseleri de Noel günü için Jülyen Takvimi'ndeki 25 Aralık tarihini esas alır. Bu tarih Miladi Takvim'de 7 Ocak tarihine tekabül eder. 6 Ocak tarihi de katolik Kilisesi için Epifani bayramıdır.

Ortodoks Hristiyanlardan büyük bir çoğunluğu (Rus, Ukrayna, Sırp, vb) dinsel bayramların belirlenmesinde Batılı Hristiyanlardan farklı olarak güneş yılına dayanan Gregoryen takvimi yerine ay yılına dayanan Jülyen takvimini kullanmaktadırlar. Bu nedenle Gregoryen takviminde 25 Aralık tarihinde kutlanan Noel, Jülyen takvimine göre - takvimler arasındaki 13 günlük farktan dolayı - 7 Ocak'ı bayram günü kabul ediyorlar. ayrıca 6 ocak'ta bayram arifesinde kutluyorlar. Yunanistan Ortodoks Kilisesi Noel yortusunu yeni takvimi esas alarak 25 Aralık günü kutlamaktadır; ancak pek çok Ortodoks Kilisesi eski takvimi kullandığı için Noeli 7 Ocak'da kutlar.

fasta kafaları kesilen iskandinav turistler

jakoben
çocuk sikmekten, bencil çıkarcı hazlarını, allah kitap ayağına önde tutan liderlerinin cebini doldurma biçimini yaşam felsefesi haline getirmeyi benimsemiş, uyuşuk, hantal, cahil or*spu evlatlarının bu yaşamsal veriler ışığında gelişememişlikten nato askerine kafa tutamayacağı gerçeğinden ötürü iki kadını vahşice katlederek gerçekleştirdikleri 'islam' eylemi. videosu da varmış bakamadım. bakmak istemedim. bombam yok çünkü. bir cami dolusu hayvanı itlaf etmek isteyeceğim çünkü. amına koduğumun bedevileri. nato siksin ananızı emi. valla siksin. size insanlık fazla.umarım danimarka intikamını fazlasıyla alır ki hiç şüphe yok.bok yoluna gidin. tüm islam tarihiniz zaten bok yoluna giden yolculuğunuzu anlatıyor. devam edin. bol bol ölün.

link: https://haberkibris.com/fasta-2-iskandinav-dagci-kadin-vahsi-sekilde-olduruldu-2018-12-20.html

sokrates neden demokrasiden nefret ederdi sorunsalı

jakoben
güzel. evrim ağacı kendi tarzında demokrasiyi evrimsel olarak ele almış.tabii mücadele bununla da kalmıyor. antik yunandan sonra demokrasinin kötücül vebası ile mücadele biçimi de evrime uğruyor. inançlarla, hurafelerle zehirlenen kitleler ile eğitim vererek mücadele edilemediği anlaşılıyor. çünkü düşmana bilenen kitle çıkar odaklı yaşamını idame ettirebilir. bir gelişim arzusu söz konusu olamaz çünkü bir düşman her zaman vardır ve hep savaş durumu söz konusudur. bugün ki çomar döla elli biri getirin aklınıza. şuanda korkuları yüzünden iktidar kadrosu dahil tüm kitlesi teyakkuzda. demagoglar onları, demokrasi düşmanı gördüğü bir kitleye demokrasiye inandırarak saldırganlaştırıyor.
bizler ,yaşayanlar iktidarın ve askeriyenin gözünde istatistik verisinden öte değiliz.
kayıplar olmaya devam edecek. öyle veya böyle bu vebaya müdahale etmeleri gerekecek tabii, bu vakti de istatistik belirleyecek. devlet yönetenler duygularıyla hareket edemiyor ne yazık ki. ne vakit ki cehalet, aklın tüm damarlarına sızıp tüm kurumlarını felç edince ülkenin işe koyulma vaktinin geldiğine ikna olacaklşoajasdja insanın inanası geliyor değil mi.. tüm bu saçmalıkları aklı selim birileri görüyor ve bir vakitten sonra dur diyecekler.. adpaksdpiokasod ah biliyorum içinizi..gülmiycem gülmiycem gülmiycem. ama öyle bir iktidar kavgası mevcut değil ne yazık ki. tek kavga, senin zenginlerinin önünü keseceğiz, çünkü bizim zenginlerimiz zengin olmayı sizinkilerden daha çok hak etmesinin yanında halkada faydalı olacaktır kavgası.

leonard cohen

jakoben
''herkes biliyor geminin su aldığını, herkes biliyor kaptanın yalan söylediğini ve herkes biliyor zarların hileli olduğunu''cümlesini duyan her anal sahibini concordatoya zorlayacak şarkı sözünün sahibi. tabii sanıldığının aksine son cümle ''herkes biliyor zarların hileli olduğunu'' değil, parçada, o cümle ayrı bir yerinde geçmekle birlikte onun üstte yazmış olduğum yerinde, ''herkeste buruk bir duygu var'' cümlesi geçiyor.nedense tabii böyle dillere dolanmış. şarkının adı da everybody knows hatta sigrid isimli bir grup justice league filmi için tekrar çalmış bu şarkıyı. fakat faşist or*spu evladı vietnam savaşını kast ederek yine aynı parça içinde iyi adamlar savaşı kaybetti cümlesi ile göndermesini de yapıyor.. sağlam müzisyen puşt.

edit: şimdi kafama takıldı. saat gece iki sonuçta. ya bunu kafama takıcam ya asılıcam. neyse... ; şarkı metnindeki göndermelerin yabancı kaynaklı yorumlamalarına baktım. açıkça cohen'i korumaya yorumlamışlar..patti smith isimli aktivist bir yazar-müzisyen kadın arkadaşı bu heriften gerici faşist diye uzaklaşmıştı diye biliyorum.

sokrates neden demokrasiden nefret ederdi sorunsalı

sophos
Sokrates, toplumu bir gemiye benzetir. Sokrates şöyle sorar:

"Eğer ki deniz yoluyla bir yolculuk yapmak isteseydin, geminin kontrolünün kimde olacağına nasıl karar verilmesini isterdin? Rastgele ve herhangi bir grup insan tarafından mı, yoksa deniz seyahatleri konusunda deneyimli, bilgili ve eğitimli insanlar tarafından mı?"

Ademantus'un cevabı çok açıktır: Elbette ki ikincisi! Sokrates'in buna cevabı ise şu şekildedir:

"Peki bu durumda nasıl olur da, bir ülkedeki yetişkin insanların rastgele ve herhangi bir grubunun bir ülkeyi kimin yöneteceğine karar verebilecek donanımda olduğunu düşünebilmekteyiz?"

üstteki diyalog platon'un devlet kitabının 6. bölümünde yer alıyor.

izleyin. (türkçe altyazı mevcut)


okuyun.
https://evrimagaci.org/sokrates-demokrasiden-neden-nefret-etti-4733

wojtek

sophos
1942'de suriye'de doğmuş olan daha sonrasında 2. dünya savaşı sırasında polonya askerlerinin maskotu olan, onbaşı rütbesi alan, askerlerin alıştırmasıyla bira ve sigara içen ayı. cephaneye mermi taşımıştır. 1942'de iran'da bir çocuk tarafından bulunmuş ve orada bulunan polonyalı askerlere satılmıştır. savaştan sonra edinburgh hayvanat bahçesi'ne gönderilmiş ve orada ölmüştür.

cska moskova

sophos
(rusça: цска москва) rusya'nın en iyi spor kulübü, takımı.
futbol ve basketbol başta olmak üzere bir çok spor branşında faaliyet göstermektedir. kızıl ordunun takımıdır, 1911 yılında kızıl ordu tarafından kurulmuştur. renkleri lacivert-kırmızıdır. ismi ''tse-es-ka maskva'' şeklinde telaffuz edilir. ilk stadyumu at yarışı pisti üzerine yapıldığı için at sembolünü (tılsım) kullanırlar.

dışadönük sezgili tip

iron
Genellikle kadınlarda rastlanır. Değişken bir karaktere sahiptirler. Yeniliğe bayılırlar ancak her türlü yenilikten de çabucak sıkılırlar. Davranışlarına sezgi yön verir. Düşünce işlevleri kısırdır. Aynı işte uzun süre çalışamazlar.

ass lickitatörden tehdit

jakoben
yalnız açıkça tahrik ediyor..bu laflar çıkmayın değil çıkın demektir.eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürüyor.hayırdır dışarı çıkın diyen falan var mı? herhangi bir örgütlenme? yok.eee? egonomi çoeye. bu sefer yem gibi gebermek yerine geberirken gebertmek çıkışsızlığı vesilesiyle elimize balta alıp çıkarız zaten bahçeli efendi.bok yoluna gidecek polislerin sorumluluklarını alacak mısın? yok alır mı.. allah rahmet eylesin şehitler ölmez vatan bölünmez bla bla falan diye öter örtersiniz yine.akıllı ol

http://haber.sol.org.tr/turkiye/bahceliden-sari-yelek-tehdidi-tarih-de-verdi-252577

geziye katılanların başları kesilmelidir

franz
Ya bu kadar katıksız, katkısız nasıl olabiliyor bu herif?

Mehter marşı dinlerken zihninde Viyana kapısını kırdığını hayal edip, insanların haklı protestolarını -vandallık kısmını geçiyorum tabii- kafa kesme ile mi susturmaya çalışıyor cidden?

Ya asıl bunla bunun gibileri alacaksın, önce isteklerini kendilerine uygulayacaksın.

Her devrin adamları işte.
2

güven sözlük

uduz tegin
güven sözlükte yazar olan laik yazarlarına tavsiyem kişisel bilgilerinin ve şifrelerinin güvende olmadığının farkında olmaları yönündedir.
https://i.hizliresim.com/262ABq.jpg
yukarıda görüldüğü üzere güven sözlükteki şifremin diğer sözlüklerde ve sosyal medya uygulamalarında aynı olmasından faydalanan ve bipolar bozukluğu olduğunu düşündüğüm sözlük admini ve saz arkadaşları hesaplarıma saldırı düzenlemiş ve kişisel bilgilerimi ele geçirmiştir.
benzer şekilde;
yıldız sözlük
https://i.hizliresim.com/dvnpYX.jpg

ve
uludağ sözlük
hesaplarıma saldırı düzenlenmiş ve sözlüklerde reklam çalışması yürüttüğünden dolayı dünya sözlük yönetimi tarafından banlanmıştır.


https://i.hizliresim.com/QLRq6y.jpg


Edit:
Yönetim bir illiyet bağı olmadığını aciklamistir.
Entry düzenlenmiş laik sözlük yazarlarına uyarı mahiyetinde bulunması için silinmemiştir.

2

splat

sophos
(rusça: Сплат) 2000'de kurulmuş rus ağız bakım ürünleri markası. florür içermeyen organik diş macunları nedeniyle tercihimdir. rusya'ya giderseniz oradan ucuza getirilebilir.

rousseau

jakoben
hakiki dinin kalpten geldiği fikri özellikle maximilien robespierre'i çok etkilemiş ve fransa halkına hristiyanlığın yerine kendi fikri yaratısı olan erdem dinini aşılamaya kalkışmasına sebep olmuştur. devrimi olumsuz yönde etkilemiş ve hatta robespierre'in giyotine gitme sebeplerinden biri olmuştur diyebiliriz.bu fikir beni de etkiler.çünkü tanrı varsa aydının yanındadır. en az aydın kadar zeki ve vicdanlı olmak zorundadır. ayak takımının kıt aklı ile tanrı bir odaya hapsedilemez.edilirse tanrı kontrolsüz terör'ün sebebi olur,oysa sadece erdemli terör adaleti getirir.

"Barış zamanında halk yönetiminin ana kaynağı erdemse de, devrim sırasında bu hem erdem, hem terördür: Erdem olmadan terör öldürücüdür, terör olmadan erdem güçsüzdür. Terör hızlı, sert, katı bir adaletten başka bir şey değildir.''

Robespierre.

edit; bazen bu topraklara küfür ediyorum. robespierre gibi iki tane insan çıkartabilseymiş, bugün ülkeyi yöneten tipolojiler ve türevlerinin cansız bedenlerini değil toprak, çöplerde bile görüp halkın olumsuz etkilenmemesi için meclise ne gibi fantastik kent temizliği ile alakalı yasalar sunarlarmış merak ediyorum.