confessions

aktroll

Yazar  · 19 Ocak 2018 Cuma

  1. toplam giri 193
  2. takipçi 5
  3. puan 2391

asparagas

aktroll
Terim, 14 Nisan 1963 tarihli Hürriyet'te yayımlanan "Amerikalı kız, Türk sevgilisiyle bir gecekonduda yaşıyor" başlıklı haber sonrası Türk basın literatürüne girmiştir. Muhabir Yener Tuğrul imzalı haberde bir Türk gencinin eğitim için bulunduğu ABD'de sanayici bir babanın kızına aşık olması ve Türkiye'ye yerleşmeleri anlatılmaktadır.Yaptıkları bu haber için gazeteden ikramiye alan muhabirlerin haberinin yalan olduğu ertesi gün bir başka gazetede gündeme getirilmiş ve bu olay oldukça ses getirmiştir.

Haber ile yayımlanan foto muhabiri Yurdaer Acar'ın çektiği fotoğrafta bir erkek ile kadının arka planındaki kulübe kapısında yazan "Azparagas" sözcüğü haberin yalan olmasının ardından popülerleşerek Türk basınında yalan haberler için kullanılagelen bir terim olmuştur.

kaynak: http://www.wikizero.info/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvWWFsYW5faGFiZXI

edit: hep trollük mü yapıcam arada vatana millete hayırlı bir iş edeyim dedim.

afrin operasyonu

aktroll
iki yalan haberle,bir grup paralı askerle sivilleri vurup burada esad sivilleri vuruyor diye suriye'nin içine ettiler. kendi sınırındaki ülkenin dengesini bozdu,sıçtı şimdi sıvıyor. hala tv'de esat sivilleri vurdu diye haber yapıyorlar. iyi ya da kötü esad idare ediyordu ülkeyi. olan yine bize oldu. hem o kadar şehit verdik, hemde o kadar mültecinin yükü bindi üzerimize. dünya liderliğini seveyim onun.

eylem anıları

aktroll
gezi olayları var kızılaya yemek yemeye gittik. tam mekandan çıktık,gaz bombası geldi. yurttan arkadaş vardı yanımda, adamın alerjisi varmış kıpkırmızı oldu. biz hemen sakarya caddesine geçtik,arkadaş su bulun bana diyor,biz heyecandan çocuğu bıraktık sokağın ortasında, açık büfe arıyoruz. lan bir döndük arkadaş yok. hemen geri köştuk. bir kız gelip yüzünü sütle yıkamış,bir kenara oturmuş. çocuk ''beni niye bırakıp gittiniz'' dedi. haklıda. sonradan yurda götürdük çocuğu. ne zaman konusu açılsa ''bırakıp kaçtınız unutmadım'' der. bu da böyle bir anımdır..swh

edit: ben gezi olaylarına katılmadım, milli iradeye destek mitingine gittim. swh swh.

aktroll

aktroll
ben ulan ben..

edit: yarın askere gidiyorum.(13.03.2018) eylül'e kadar sözlüğe giremiyeceğim. ben yokken sözlüğe iyi bakmayın. paso trolleyin. cuma'ya gittim gelicem..swh swh..

bizans imparatorluğu

aktroll
Bizim bugün Bizans olarak adlandırdığımız imparatorluk, gerçekte Roma İmparatorluğu'dur. Bizans ismini o imparatorluğun insanları hiçbir zaman kullanmamışlardır. Bizans 16. yüzyılda Alman alimlerinden Hieronymus Wolf (1516-1580)'un uydurduğu bir isimdir. İmparatorluğa Bizans, ve bu ülkenin insanlarına Bizanslılar demek 16. yüzyılın Batı Avrupa'sının yakıştırmasıdır. Arkasında Mukaddes Roma-Germen İmparatorluğu'nu meşrulaştırmak gibi siyasi bir misyon yatmaktadır. Neden Bizans isminin seçildiği sorusunun yanıtı ise “Yeni Roma” olarak Doğu Roma İmparatorluğu'nun yeni başkenti seçilen bugünkü İstanbul kentinin kuruluşuna uzanmaktadır.MÖ 7. yüzyılda Megara'dan yola çıkan Byzas komutasındaki Yunan kolonistlerin Sarayburnu bölgesine yerleşmesi sonucu buraya Byzantion denmesinden gelir.

Kaynak: http://www.tuhafbilgiler.net/2016/03/bizans-ad-nereden-geliyor.html

dostluk mamaları

aktroll
dostluk mamasına gerek yok,gaza gelip pet shoptan bakamayacağınız hayvanı almayın yeter. ayrıca dostluk maması da neymiş. onun yerine evde kalan yemeklerden hergün kapı önüne biraz koysanız yeter.

edit: kapitalist kapitalist başlık açmayın ülen. swh.
2

trigonometri limit türev integral logaritma

aktroll
bunları bilmek mühendisliğin şartıdır. bilmesende öğretirler zaten. mühendis olunca kullanıp kulanmıyacağın belli değil(çoğu firmada hatta kendine büyük firma diyenlerde). Türkiye'de yapılacak proje önce üretilir,sonra proje hesabı ve çizimi yapılır(yani kitabına uydurulur). o yüzden rahat olun...
1

bunlar ilginizi çekebilir