confessions

aktroll

Yazar  · 19 Ocak 2018 Cuma

  1. toplam giri 222
  2. takipçi 5
  3. puan 2534

asparagas

aktroll
Terim, 14 Nisan 1963 tarihli Hürriyet'te yayımlanan "Amerikalı kız, Türk sevgilisiyle bir gecekonduda yaşıyor" başlıklı haber sonrası Türk basın literatürüne girmiştir. Muhabir Yener Tuğrul imzalı haberde bir Türk gencinin eğitim için bulunduğu ABD'de sanayici bir babanın kızına aşık olması ve Türkiye'ye yerleşmeleri anlatılmaktadır.Yaptıkları bu haber için gazeteden ikramiye alan muhabirlerin haberinin yalan olduğu ertesi gün bir başka gazetede gündeme getirilmiş ve bu olay oldukça ses getirmiştir.

Haber ile yayımlanan foto muhabiri Yurdaer Acar'ın çektiği fotoğrafta bir erkek ile kadının arka planındaki kulübe kapısında yazan "Azparagas" sözcüğü haberin yalan olmasının ardından popülerleşerek Türk basınında yalan haberler için kullanılagelen bir terim olmuştur.

kaynak: http://www.wikizero.info/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvWWFsYW5faGFiZXI

edit: hep trollük mü yapıcam arada vatana millete hayırlı bir iş edeyim dedim.

afrin operasyonu

aktroll
iki yalan haberle,bir grup paralı askerle sivilleri vurup burada esad sivilleri vuruyor diye suriye'nin içine ettiler. kendi sınırındaki ülkenin dengesini bozdu,sıçtı şimdi sıvıyor. hala tv'de esat sivilleri vurdu diye haber yapıyorlar. iyi ya da kötü esad idare ediyordu ülkeyi. olan yine bize oldu. hem o kadar şehit verdik, hemde o kadar mültecinin yükü bindi üzerimize. dünya liderliğini seveyim onun.

sosyalizmin ekonomik hesaplama problemi

aktroll
sosyalizm sınıf ayrımı yok etmekle kalmıyor,insanların isteklerini de hiçe sayıyor,onları bir hayvan gibi görüyor. devletin sana sağladığı imkanları kullan,şükret,fazlasını isteme. kendine sosyalist diyen arkadaşlarda sosyalizmin kurtuluş olduğu düşünüyor. bu bana islam dinine göre erkeğin 4 eş almasının özgürlük olduğunu söyleyen malum kadının mantıksızlığını hatırlatıyor. Şuan dünyadaki hiçbir sistem insanları mutlu etmez. şuan en iyi sistem yine kapitalizmdir.
3

eylem anıları

aktroll
gezi olayları var kızılaya yemek yemeye gittik. tam mekandan çıktık,gaz bombası geldi. yurttan arkadaş vardı yanımda, adamın alerjisi varmış kıpkırmızı oldu. biz hemen sakarya caddesine geçtik,arkadaş su bulun bana diyor,biz heyecandan çocuğu bıraktık sokağın ortasında, açık büfe arıyoruz. lan bir döndük arkadaş yok. hemen geri köştuk. bir kız gelip yüzünü sütle yıkamış,bir kenara oturmuş. çocuk ''beni niye bırakıp gittiniz'' dedi. haklıda. sonradan yurda götürdük çocuğu. ne zaman konusu açılsa ''bırakıp kaçtınız unutmadım'' der. bu da böyle bir anımdır..swh

edit: ben gezi olaylarına katılmadım, milli iradeye destek mitingine gittim. swh swh.

aktroll

aktroll
ben ulan ben..

edit: yarın askere gidiyorum.(13.03.2018) eylül'e kadar sözlüğe giremiyeceğim. ben yokken sözlüğe iyi bakmayın. paso trolleyin. cuma'ya gittim gelicem..swh swh..

trigonometri limit türev integral logaritma

aktroll
bunları bilmek mühendisliğin şartıdır. bilmesende öğretirler zaten. mühendis olunca kullanıp kulanmıyacağın belli değil(çoğu firmada hatta kendine büyük firma diyenlerde). Türkiye'de yapılacak proje önce üretilir,sonra proje hesabı ve çizimi yapılır(yani kitabına uydurulur). o yüzden rahat olun...
1