üniversite okumak

mel
Türkiye'de ve KKTC'de üniversite olmadığı için buralarda okuyan Türk genci, hiçbir zaman üniversiteli olmanın ne demek olduğunu bilemeyecek. Maddi durumunuz varsa Türkiye'de ve Kıbrıs'ta vakıf üniversitelerine vereceğiniz parayı gelişmiş ülkelerin nitelikli Üniversitelerine verin ve orada gerçek ve nitelikli bir eğitim görün. adam akıllı Kütüphaneleri bile yok bizim Üniversitelerin. İnsanı Okumaktan soğutur bizim liseler, üniversiteler. Bir de bazı üniversite hocaları alanlarında kendisinden daha iyi kişiler olmasın diye bilerek öğrencilerinin önünü kesmektedir.
kaptan orta kapi
Bugün Türkiye'de vakıf üniversiteleri dahil 170 üniversite var. yaklaşık 5 milyon öğrenci okuyor, okumaya çalışıyor. buradan anlarsınız üniversite okumak nedir, ne değildir diye. ha ben mi? emayti mezunuyum.
jakoben
cumhuriyetimiz, yönetenlerin yarr*kları (son iki kelimedeki eklerde oynama yapılabilir tabii) sağolsun ki artık serbest piyasa limitlerini sikertip kapitalist sistemin köpeği olduğundan okullarda, rejimin sektörleri ve ekonomiyi kaydırdığı noktalara öğrenci yetiştirmeye çaba gösteriyor eğer monarşiden kalma mülkünüz yoksa ya da burjuva devrimleri vaktinde o sınıftan bir yer edinmediyseniz.üniversite okuyup zengin olmanız imkansızdır.örnek gösterebilen varsa aksine.göstersin.bekliyorum.bana orta sınıf aileden çıkma üniversite mezunu paranın götüne vurmuş bir elin parmaklarını geçecek adam gösterin.sözlüğümüzün or*spuolmakyadaolmamaktandan sonraki prensesi kemalisthatunumuzun isyanına anti tez verin. haydi. yok veremezsiniz.bu kız hep orta sınıf parfümler ve erkeklerle yaşayıp göçecek..

ediz bey; kuzum paranın götüne vurmak istiyorsan okulu bırak kafanı kullan mevcut sistemdeki tüm okullar sen kafanı başkaları adına kullan diye eğitiyor seni.
altayhan
Hayatta bir idealin yoksa, sadece memur olayım maaşıma bakayım diyorsanız üniversite okumayın. Lise mezunu olarak daha kolay memur olunuyor şu an. Üniversite bitirdiğinizde her memurluğa başvuramıyorsunuz hem de sizden kırk tane belge istiyorlar.

Zaten şu anki yönetim okuyan, düşünen ve üniversite kültürü görmüş insanlara gıcık. Sonuçta ilahları bile lise mezunu ve kitapların özetlerini okuduğunu kendisi dillendirmiş, cehaleti öven bir zat.
shaw
Hayatımın hatası. Param gidiyor, zamanım gidiyor, enerjim gidiyor, elin sikik yarım ağızlısı oyun oynayarak dünya para kazanıyor. Dalyarak dünya düzenine sıçayım.
cinema
O kadar cok universite var ki artik keskin belirleyici cizgiler bile giderek azaliyor mezunlar arasinda.4-5 yil boyunca egitimine yurt,ev kirasi,harc,kisisel giderler,faturalar vb. harcamalar ile anadolunun ucra koselerinden birindeki universite icin bile ortalama 5 yilda 70-80 bin lira harcaniyor.Sonuc ? Is bulamayip,polis veya asker olmaktan baska çaren kalmamak ki onda da torpil meselesini goz onunde bulundurursak okumayın kardesim top 10'daki bir universitede okumayacaksaniz,okumayin..
deist imam
Ders seçme dönemlerini işkence gibi geçmesini sağlayan karar. Sağolsun okulum her yarıyıl başında olduğu gibi bu yarıyıl başında da beni şaşırtmadı ve sacma sapan ders secimi yaptirdi