türk silahlı kuvvetleri

Makinelitüfek
mevcudiyetimizin garantisi olan ordumuzun adıdır. mustafa kemal atatürk'ün vaktiyle kurduğu ve geçmiş tarihinde kurmay subaylığını yaptığı ordudur. şeriatçılar ve diğer türk düşmanlarının türlü saldırılarla karaladığı ordumuzdur. silahlı kuvvetlerin gerekliliğinin anlam ve önemine haiz olmayan kişiler için ise hiçbir manası yoktur.
faun
darbemsi olaydan sonra tüm gücünü kaybetmiş, kukla haline gelmiş ordu. türk silahlı kuvvetlerinin bu hale geldiğini görmek üzüyor insanı
emincansen
Son 15 yıl içerisinde otoritesi bitirilen, gücü elinden alınan, bir milletin efsanesini artık milletin düşmanı olarak görülen topluluk. Şanlı Türk ordusu diyemiyorum artık, nerde Kemalizm ordusu...
laikbasbug
orduyu sürekli siyasette görmek, her allah'ın günü falanca paşa falancaya bugün ne demiş haberleri duymak isteyenlere göre bitirilmiş bir ordudur.
ordu hala Mustafa Kemal'in ordusudur ve içerisinde nice mustafa kemaller vardır.
anne boleyn
zamanında ayağında bir çarık yok iken eğitilmiş savaşçı sayısı az, köylüsü, genci yarısını oluşturduğu halde kurtuluş savaşını kazandırmış, atatürk önderliğinde izmir'de yunanı denize dökmüş, yaz yaz bitmeyecek başarılara atatürk ile imza atmışken bir de 1974'te bütün ülkelerin ambargo koymasıyla birlikte büyük bir kıtlık çekilirken ecevit'in resti çekmesiyle kıbrıs'a girip kıbrıs'ı almış anlı şanlı ordudur.

şu an durumu kötü bile olsa geçici bir durum.
türkiye türklerindir demiş Atam, "türk" silahlı kuvvetleri, "türk" polis teşkilatı, "türk"iye kulağınıza küpe olsun türkler etnik azınlık gibi saçmalıklara sığınmayın.
adı bile yeter bu ordunun, en kısa sürede hükümet yüzünden düştüğü bataklıktan sıyrılması dileğiyle. tekrardan onurlu kemalist ve türk milliyetçilerinden oluşmasını sabırsızlıkla bekliyorum.
deist imam
Ergenekon ve balyozla içi boşaltılan, necdet özel ve hulusi akar dönemleriyle de o boşaltılan yerlere tarikatçıların girdiği türkiye cumhuriyetini korumakla yükümlü olan ordu. Gerçi artık kendi askerini yemeklerdeki zehirlerden bile koruyamıyo. 74te bir gecede kıbrısa çıkartma yapan ordudan 2017de kendi askerini yemekhanede bile koruyamayan orduya. Lan osmanlı bile böyle çökmedi. Demek ki neymiş liyakat sistemi önemliymiş.
3
dehumanize
En son Mevcut rejimin polislerince nezarete atılan bir binbaşıya;
Polis: çocuğun var mı?
Binbaşı: 7 aylık bi kızım var
Polis: zkymmi o kızını? (Video YouTube da hâlâ mevcut)
Şeklinde sorular soraraktan, onuru, namusu ayaklar altına alınmış, zorunlu askerlik görevini yapan gariban, darbeden bihaber erleri halk tarafından döve döve öldürülmüş, an itibariyle işlevi t*ayyipzadelerin dilinden dökülecek kelimelerle sınırlı kurum.
Not: tarihin bugünü kurtaracağını düşünecek kadar çaresiz olmak yerine, tarihten kurtulup, güncel sorunları tartmak daha mantıklıdır kanımca.
Tabi biadçı, ırkçı, cahil kimselerin övüneceği şey karakterinde bulunmadıkça, önce ırkı ile, sonra tarihii ile övünür. Acınası hareketlerdir ancak gurur bile duyarlar
5
caravaggio
Tsknın günümüzdek dönüşüm sürecini iyi anlamak gerekmektedir.
28 Şubat süreci gerekirse bin yıl sürer denmesi üzerine 2000 li yıllarda amerikanın binyılın meydan okuması adlı tatbikat düzenlemesi, türk ordusunun ve türkiyenin hizadan çıktı tespitleri tsk nın laik ve cumhuriyetçi çizgisinin trajik bir şekilde ters dönmesinin başlangıcıdır.
2004 yılına kadar türkiyede en çok güvenilen kurumların başında 1. Hukuk 2. Tsk gelmekteydi. Aşamalı olarak bu durum tam tersine çevrilmeye başlandı ve başarılı olundu.
Genel komuta kademesinde özellikle akpyi kapatma davasından sonra tskda önü açık laik komutanların önleri kesildi ve atamaları engellendi. ardından zaten ergenekon balyoz davaları ile tskda genç atatürkçü subaylar sindirilmeye generallerin tamamının tasviye süreci başladı.
Olay Süleymaniyede türk ordusunun başına çuval geçirme emrini veren amerikan komutanının elinden madalya alan bir subayın genel kurmay başkanı olmasına kadar geldi. Bu kişi de Hulusi Akardır.
uduz tegin
türkiye cumhuriyeti ordusudur.
başında başkomutan sıfatıyla cumhurbaşkanı bulunur.
genelkurmay başkanlığı adı altında örgütlenen kuruma başkomutana genelkurmay başkanı vekalet eder.
güncel rakamlarla 201 general\amiral barındıran orduda 401 bin civarında hazır asker mevcuttur. yedeklerle birlikte 1 milyonu bulan orduda (bkz:kara kuvvetleri komutanlığı),(bkz:deniz kuvvetleri komutanlığı) , (bkz:hava kuvvetlri komutanlığı) olmak üzere 3 kuvvet mevcuttur. herhangi bir savaş ve seferberlik anında (bkz:jandarma genel komutanlığı)kara kuvvetleri komutanlığına (bkz: sahil güvenlik komutanlığı) deniz kuvvetleri komutanlığına bağlıdır.
(bkz:nato)'nun en büyük ikinci ordusu konumunda olan ordunun son büyük faaliyeti türkiye hükümetinin (bkz:suriye tezkeresi) kapsamında sınır güvenliği için suriye devletinin kuzey sınırında bulunan (bkz:afrin)ilçesine düzenlediği (bkz:zeytindalı harekatı)'dır. türk silahlı kuvvetleri resmi internet sitesi ;
https://www. tsk. tr/home/mobilındex