tanzim satış noktaları

iron
ulan dünya'nın en güzel coğrafyası en stratejik konuma sahip bu ülkenin geldiği duruma bak. bu ülke'nin en kurak yeri hakkaride bile 100 çeşit sebze meyve yetiştiğini gözlerimle gördüm. yılın 12 ay'ı dağlarında kar bulunan van'da bile kuru ağacı diksen meyve veriyor ama gel gör ki 2 kilo soğan alabilenin mutlu olduğu bir ülke.
the spook
Ecevit zamanında ''böyle iş mi olur, bunun sonu moskova'dır'' diye tepki gösteren ve kapanmalarını sağlayan sağ kitlesinin, anlık olarak taptığı şeydir.
franz
Şaka gibi olaydır.

Piyasaya haber mi etmeye çalışmışlar acaba indirin yoksa böyle davranacağız falan diye? Ne bileyim hani beş çeşit sebzeden en fazla kaç lira kar edebilir bu insanlar? 5 TL? Biraz kalabalık bir aile olsa 10 TL?

Ve bu insanlar neden oradaki kuyruğa girip "devlet ucuza satıyor, şak şak şak" yapıyor onu da anlamış değilim. Cebine giren paraya atm'den bakarken vergi vermek zorunda kalacağız, suyunu çekmiş, üstüne toprak atan yok; hala piyasa fiyatlarına tepki gösterileceğine bu noktalara bile yandaşlık yapıyorsunuz.

Yav tüp kuyruğuna soktu bu ülkeyi CHP, ben ne konuşuyorsam amk.

(bkz:iki tarafa da göz kırpmak)
pencere
madem bundan 3 yıl önceye kadar ekonomi bu kadar iyiydi de, bugün patlacanı biberi karneyle alma noktasına neden geldik durumu üzerine uzun uzun düşünmemiz gereken hadisedir. ben bir kaç ip ucu vermek isterim.

konuyla ilgili olanından başlayayım. ziraat ürünlerinin bu denli hızlı artmasında halci esnafın hiç payı yoktur. hafıza tazelemek çoğu zaman iyidir. yakın dönem önce dolar fiyatı iki katına çıktı. ve benzini ithal etmekteyiz. bunun da maliyete etkisi malumdur.
10 yılda tarım arazilerimiz haddinin de haddinden fazla azaldı. çevrede her yer betondur.
çiftçinin de bilimsel tarım adına tek bildiği yöntem, ekinlere allah verdiyse tarım ilacını, gübreyi dökmektir.

akp döneminin hiç bir yılında ekonomi iyileşmedi. dışarda düşük faizli para boldu. devlet ha babam borçlandı piyasaya para yağdırdı. yandaş şirketlere kefil olup onları da borçlandırdı. bu şirketler de cennet ülkemizin her yerine beton döktü. son on yılda kanserden kitleler halinde ölmekteyiz. sanırım bu politikalar yüzünden artık vitaminsizlik ve açlıktan ölümler başlar.

herkes bilsin ki, içeride deniz bitti. dışarıdan gelen deniz de artık çok pahalı.
pdf indir