suriyeliler

pencere
kitlesel olarak hiç bir sorunum olmadığı insanlar topluluğudur. zira ırkçı değilim. bireysel olarak da hepimiz kadar insanlardır, hepimiz kadar insan değillerdir.

fakat halkımızın bir yere kadar suriyeli dostlarımıza tepkisini anlıyorum. ülkemizin kıt kaynakları bize yetmezken, şehirlerin alt yapısından, eğitim sistemimizin 95 yıldır iyi veya makul bir düzeye getirilememesine kadar yüzlerce sorunumuz varken, bir yıl içinde sınırlarımızdan giren üç buçuk milyon insan çok fazladır. lakin benim tepkim bu halin sorumlusu iktidaradır. zira sığ düşünmenin kolaycılığında debelenen bir korkak değilim.

leş sosyal medya platformlarına günde onlarca asparagas haber düşmekte. vay efendim suriyeliler şunu kesimiş, bunu biçmiş. kaçı doğrudur kaçı yalandır bilmiyorum lakin bunlar kirli provokasyanlardır.

yazık ki kesin emin olduğum bir kaç konu var. geçen sene biz türklerden (bunu yapan hiç bir milettin veya insanlığın mensubu olamaz gerçi) suriyeli bir insanın karısına tecavüz ederek çocuklarını öldürmesi konusunun yargıda olması. yahut 2 sene önce yine adına türk denen birinin, 5 yaşında bir çocuğu 25 bıçak darbesiyle öldürme hadisesi.
1
jakoben jakoben
cehalet ile cehalet kapışıyor. yapacak bir şey yok. ümmetleri siksinler birbirini. ben ekmek paylaşma konusunda sıkıntı yaşamıyorum moruk. alınlarının akıyla iş yapıyorlarsa kazansınlar hatta ki orospu çocuğu gibi iş yapıyorlarsa da kazansınlar. sonuçta türkiye'de alnının akı ile kazanan yok ama tehlikelileri var kanka. 5-6 kişi geziyorlar o geleneksel kıyafetleriyle yanımızdaki karı kızları sikecekmiş gibi kesiyorlar ve provokasyon kadar gerçek olaylar da var. geçen dedi ya bir tanesi gufa gezecem ben obi dedi.
bu başlıktaki tüm girileri gör