stephen king

atticus finch
yazdıkça kötüleşen, kötüleştikçe yazan yazarlardan. kendisi de dedi zaten üretecek hikayem kalmadı diye. he kötü bir yazar mı, hayır değil, gerilim ve gizem türünde iyi romanları hala var ama popüler kültürün şımarttıklarından. ayrıca adam mektup yazsa filmi çekiliyor, ne izlesek başlangıç jeneriğinde bir "stephen king'in bla bla romanından uyarlanmıştır" yazısı görüyoruz.2010 öncesi romanlarını okuyun bu adamın. gerisine bulaşmazsanız kafanızda bozulmamış olarak yaşatırsınız.
bjunoxo
gerilim, korku türü romanlarda efsaneleşmiş bir yazardır. yaşadığı kazadan sonra yazmaya biraz ara verse de şuan takdire şayan bir şekilde yazmaya devam etmektedir, eski romanları daha çok tavsiye edilebiir.

(bkz: o)

(bkz: hayvan mezarlığı)

(bkz: 11.22.63)
pekerus
Unutmayın, King size sadece hikayeyi anlatmaz.Sizin görmenizi de sağlar.
Ayrıca lovecraft ile çok karşılaştırırlar.Biri betimlemeleri ve anlatış tarzı ile sizi ürkütür ,diğeri ise bilinmezliği ile ürkütür.
chernobog
en sevdiğim amerikalı yazar.kara kule serisini okuyup bitirenler cv'sine yazıyorlarmış diyorlar.şahsen benim en sevdiğim kitabı hem çocukluk korkularını anlattığı hemde ana karakterin kardeşinin ölümünden dolayı ''kaplumbağa'' ile yaptığı kısa diyaloğun okuduğum zaman çok hoşuma gitmesinden dolayı (evrende varolmuş bir enerjinin asla tamamen yok olmayacağından bahsediyordu.) it(o) adlı kitabıdır. birde derry adlı kasaba insanın aklına direk geçmişinde bulunduğu rutubetli ortamları hatırlatıyor.

bunlar ilginizi çekebilir