stajyer olmak

dookie
Bildiğin köle olmaktır.Tanıdığın kimse olmadığı sürece resmen köle oluyorsunuz.Denizcilik lisesindeyim ve yaz stajı yaptım.Adam dediğim şahsiyet beni elektrikli suya soktu uzatma kablosunu almam için.Hemen hocaya söyledim.Oğlum 10 gün kaldı sabret sık dişini dedi.Ulan orada ölsem kimin umrunda?10 günü mü var bu mevzunun?Ülkemizde staj veyahut stajyerlere gram önem verilmiyor kimse inkâr etmesin.Kölesin arkadaşım bu kadar.
grifingoo
İş hukukuna göre ön lisans ve üzeri eğitim görenlerin minimum 3/4 asgari ücretle çalışmaları durumudur. Lise ve dengi okullarda okuyan öğrencilerin çalışmaları staj kapsamında yer almamaktadır. Bu bireyler stajyer değil çırak statüsünde çalışan bireylerdir.
Edit: Otelcilik ve Turizm Meslek lisesinde okuyodum, staj (çıraklık) kemerde 5 yıldızlı otelde olduğu için milli oldum. Benim için çok iyi olaydı. Endüstri Meslek öğrencileri için Üzgünüm tabi.
Valar dohaeris
Modern köleliktir. Daha fazla iş yapmana rağmen seninle aynı işi yapan elemandan çok daha az bir ücret alırsın. Benim staj yaptığım 2011-2012 senesinde bu ücret 200-300 arasında değişirdi fabrikaya göre. Şimdi ise 500 olmuş. En azından tatmin edici bir miktar öğrenci için.
anne boleyn
ayak işlerini yapan zavallıdır stajyer. temizlik yapıyorsun, çay götürüyorsun, markete falan gidiyorsun. anlayacağınız ne kadar saçma iş varsa sana veriyorlar onları yapıyorsun. seneye yine üniversiteden mezun olabilmek için şart olan stajımı yapacağım. çıldırmamak elde değil. bir boka da yarasa bari.
atomcigdemi
cok genelleme yapmissiniz girilerde. arada benim gibi balli stajyerler de cikabiliyor. gecen sene calistigim x firmasinda kopek gibi calisip az para almistim, 11 saat mesai yapmistim, tatil alamamistim ama isi layigiyla ogrenmistim. gecen sene oyle bir staj gecirdigim icin suan acentelerden zirla teklif yagiyor bana. bu sene calistigim firmada da normalde stajyer almadiklari bir departmana 20 stajyerden sadece beni aldilar ve departmandaki herkes gecen seneki firmadan surekli maillestigim kisiler. 8 saat calisiyorum, 2 hafta tatilim var ve bir stajyere gore bok gibi para kazaniyorum.
burada gidilecek firma ve senin kapasiten onemli. sivrilen ve digerlerinden farkli oldugunu gosterebilen, yetenekli bir veletsen dikkat cekersin ve seni elinde tutmaya calisirlar. bos adama niye bisey ogretmeye calissin ki herif? verir 50 syf tur programi zimbala der. he onu yapmadim mi tabii ki onu da yaptim cicek bile suladim ama 30 tane acenteye bilgilendirme gonderdim her gun 5 tane grubun biletini de kestim vize kiti de yaptim. altin kurallar onemli.
the spook
Köle olmaktır, eve ayakta uyuyarak gelmektir, kapıdan içeri girdiğinde kendini halının üstüne bırakmaktır. Bırak sözlüğe girmeyi, güncel olaylardan bile uzaklaştım. 25 haziran'dan sonrası yok bende.