son 100 yılın en büyük adamı

lexxpowder
Yaşamının bir kısmı son 100 yıla girse de tartışmasız atatürk'tür.
Edit: eğer doğumu 100 yılın içinde gerçekleşmesi şartı varsa elon musk'tır.
deist imam
Yaşamının bir bölümü son yüzyıla dahil olan insanların bu kategoriye koyarsak kesinlikle en büyük adam nikola tesla'dır. Eğer son yüzyıl içinde doğanlardan bahsediyorsak, bugün hepimizin hayatına ısırılmış bir elmayı sokan steve jobs'dır
laiikice
devlet adamı olarak atatürk düşünce tarzı olarak nikola tesla - einsteindir . arkadaşlar ben bu konularda seçim yapamam her konuda ayrı en büyük insan söylerim çünkü hepsi birbirininden farklı şeyleri temsil ederek farklı konularda büyüklüğünü koruyor.
icarus
hangi kategoride ama örneğin liderlerde atatürktür,fizikçilerde einstein,mucitlerde de tesladır.böle tbmm gibi kavga ederiz yoksa
dinsiz bedevi
İstisnasız Rte, çünkü; adam siyaseti gerçekten yapıyor, koyunları iyi uyutuyor. Dünya üzerindeki en iyi siyasetçi diyebilirim. Ama kendileri kaypak olduğu için ilgi alanıma girmiyor pek.
Bu arada en büyük adamı diye açılmış başlık, siyasette büyük adam, şerefsizlikte master degree.
1
frantz fanon
güzel anket.

"büyük"ten kasıt büyük küresel etki yaratan liderse (ileri veya geri) eğer atatürk değildir. muhtemelen rockfeller, rotchild gibi ailelerin başkanlarını falan sayacağız. ardından pavrus efendi, lenin, churchill, hitler, stalin, mao ilk akla gelen devlerdir.

edit: abd devlet başkanı roosvelt de var tabi.