severus snape

severus snape
J.K. Rowling tarafından yazılmış Harry Potter serisinin bir karakteridir. safkan bir anne ile muggle bir babadan doğan snape uzun yıllar karanlık sanatlara karşı büyük bir ilgi duymuştur. snape çocukluk yıllarından beri serinin ana karakteri olan harry potter'ın annesi lily evans'a aşıktır. koca yürekli bu adam sevdiği kadının trajedi dolu ölümünden sonra kendini lily'nin oğlu harry'i korumaya adamıştır bu yolda canını vermekten bile çekinmemiştir. Bir dönem Lord Voldemort'un yandaşlarına katılmış olsa da daha sonra Voldemort'un Lily Potter'ı öldürmesinden sonra taraf değiştirmiş, Hogwarts'a dönüp İksir Uzmanı ve Slytherin'in Bina Başkanı olmuştur.


edit:spoiler eklentisi
edit:imla
weed
Harry porter evreninde çoğu insanın sempatisini kazanmasına rağmen benimkini kazanamayan karakter. Zaten bence ilk 3 filmden sonrası baya kötüydüde neyse.
koppekbaligi
Harry Potter evrenine ait karakter.
Kendisi sevdiği kadına bulanık diyecek kadar kötüdür. Kendisini ondan uzaklaştıracak her serseriliği yapar sonrasında james'ı seçti diye üzülür. Gene de voldemortun çöküşü zamanı taraf değiştirip ajanlık yapmasını da hiçe sayamayız
betaxx
İlk başta genelde harry'e olan davranışları sebebiyle çok sevilmese de sonrasında çoğu kişinin kalbine taht kurmuş olan efsane karakterdir kendisi. Filmde en sevdiğim karakterlerden biri ayrıca.