şehirlerin en güzel ilçeleri

Valar dohaeris
izmir'de dahi kemalpaşa gibi bir ilçeyi gördükten sonra, sanırım Türkiye'nin hiçbir ili tamamen Laik ve çomarlardan uzak bir yer değil. Peki yazarların yaşadıkları şehirin en Laik, çomarlardan uzak, modern ve medeni ilçelerini yazmalarını istesem? Hem yurtiçinde sık sık tatile çıkan yazarlarımıza da nerelere gitmeleri gerektiğine dair bir nevi rehber oluruz.

Bursa ile başlayayım. Merkezden uzaklaşıp kıyı kesimlerine yaklaştıkça kendinizi daha iyi hissedersiniz. (Tabi bir erdoğan hayranı değilseniz) merkez ilçelerden ise nilüfer Harika bir ilçe. Chp'nin olmasına rağmen görünümü, temizliği, ulaşımı, modern yapısı vs. akp'lilerin dahi beğendiği bir ilçe diyeyim. Çomarlardan uzak olmasının bir sebebi de, Uludağ üniversitesinin merkez kampusünün olduğu, tam bir gençlik mekanı olan Görükle.

Sahil kesiminde ise gemlik ve mudanya mutlaka Gidip görülmesi gereken, insanının büyük bir çoğunluğunun Laik ve atatürkçü olduğu ilçeler. Bursa'dan %46 Hayır çıktı ise bunun sebebi emin olun nilüfer, gemlik ve mudanya ilçeleridir. (Keşke daha fazla çıkartabilseydik ama Bursa çomaristân dolu. Ben daha az bir sonuç bile bekliyordum)

mudanya


gemlik


edit; görseller eklenmiştir.
1
0 /