s400

pencere
hakkında basında çıkan bütün haberleri okuduğum savunma sistemleridir. özü itibarıyla ruslar aşmış olayı. çok sağlam sistemlerdir. fakat okuduğum bütün haberlerden edindiğim bir özet de şöyledir.
alırsak abd yaptırımlar yoluyla hemen sevecek. almazsak rusya ses çıkartmayacak lakin uzun vadede her alanda kopartacağı orantısız imtiyazlarla sabaha bırakacak.
pencere
bugün aydın selcen'in de dediği gibi ağız tadıyla 2 tane sıkamayacak neden alıyoruz ki bu sistemi biz?
giren şemsiye her türlü geniş açılacaktır kanaatimce catsaa yaptırımları vesilesiyle. bu yüzden doğum günü, özel günler, iftar vakitlerinde falan bari iki üç sallayalım havaya ki delikanlılıkta şanımız yürüsün.
the spook
Bugün sabah itibariyle ilk teslimatları başarıyla sağlanmış olan savunma sistemidir. Kurulumuna neden 4 ay sonra başlanacağı merak konusu olsa da ülkemiz için doğru olan yapıldı. İç dış meselelerini sağ sol meselesiyle karıştırıp, mermi atana gül uzatmaya çalışan patavatsız tilkilerin kudurmasını gün boyu izleyebilirim sözlükte.
jakoben
amerika'nın belirlediği şırınga boyutunu beklediğimiz mesele... açıklama yapacaklarmış. siktiğimin ülkesindeki uyuyan hücre cihatçı piçlerin kontrolünün akp'nin kendisinde sanıyor olup, aslında onlarda olduğu gerçeğini düşünürsek kaos çok uzak değil gibi geliyor.