prometheus

kargalı karga paşa
Şahsıma münhasır bir başlık açma naifliğini göstermiş moderatörümüzdür.
Ayrıca başka bir başlık olduğunu fark ettiği anda açtığı başlığı kaldırmış beni tebessüm ve kahkahalara boğmuştur. (bkz:ömrü uzun olsun)

Girdileri tarafımca seri artılanır.
1
sasanist
bir zamanlar LoL'de bir arkadaşımın nickiydi, okuması hala zor bir kelime benim için. neden uzun nick sahibi olunur ki?
-merhaba ben prometheus
+merhaba, proo...neyus?
-meğ-ti-yus
+neyse siktiret ben de blabla...

bir gün sözlük zirvesi olursa bunu yapacam imkan olursa
hanzo hasashi
Prometheus, tanrısal düzene kafa tutmuş, insanoğlunu yaratarak ve onlara ateşi vererek tanrısal düzeni değiştirmeyi başarmış bir Titan oğludur. Bunun yanısıra sözlüğün sevilen üyelerinden biridir.
doris eirene
İnsanları yaratan, onlara uygarlığı, bilimi, yaratıcılığı veren titan. Ateşi olimposlulardan çalarak insanlara vermesiyle bilinir. Buradaki ateş bilgiyi temsil eder. Bunun cezası olarak zeus tarafından kayalara zincirlendi ve ölümsüz olduğu için sonsuza kadar bir karga tarafından kalbi sökülecekti. İnsanlardan da pandora ile intikam aldı Zeus. Pandora tüm kötülükleri insanlara getirmiş oldu. Tanrılar güçlü olabilir ancak prometheus zekidir, bilgilidir. Geleceği görebilir. Zeus onu zincirlerken ceza niyetiyle değil, ondan korktuğu için zincirlemiştir. Ancak herkül onu kurtarır ve titanımız kalbini deşen kartaldan intikamını, kartalın ciğerini yiyerek alır.
giyotin
Kendisi tahminimce sınıfının bilincinde ve fikren mücadelesini veren değerli sözlük yazarlarındandır. Takip edilesi yazarlar arasındadır.
2
twitter
twitterda güzel bi video hazilayan bi laik abi vardi kendisi mi degil mi bilmedigim ama en az onun kadar kaliteli olduguna inandigim kisi çünkü lailsözlük yazari ve burada çomarlara yer yok dostum
lexxpowder
Devam filmi alien covenant olan, 3 halkalı serinin ilk filmi.
Yunan mitolojisinde yarı tanrıdır. Ateşi tanrılardan çalmış ve bizlere vermiştir.
Girdiği girilerden vizyoner bir bakış açısına sahip olduğunu düşündüğüm sözlük moderatörüdür.
baran anlattı
seri eksi verirken orgazm mutluluğunu yaşadığım mod. tanrı vs bilmem ne başlıkları ile sözlük kalitesini düşürüyor. ikinci aldubhamit bile daha iyi entry giriyor.
3
0 /