Odtü

tigin
içinde ışidcisinden pkklısına ülkücüsünden komünistine laikinden şeriatçisine her çeşit insan barındıran kozmopolit bir üniversite
themanwhowasntthere
Tükiyenin öğrenci hareketlerinin etkili olduğu, mezuniyet törenlerinin mevcut iktidar karşıtlarınca artık bir markaya dönüştüğü ve ertuğrul karakaya'nın öğrenciyken jandarma kurşunuyla katledildiği tam adı ortadoğu teknik üniversitesi olan eğitim yuvası.

(bkz: Ertuğrul'a ağıt)
tutzhee
tanıdığım bir odtü'lü tarafından "kendileri kabul etmiyorlar ama nasyonalistler" şeklinde yorumlanan sosyalistlerle dolu mekandır.
atticus finch
bundan sonra paris komünü muamelesi yapacağım üniversitedir.

sanırım sebebini son bir haftayı mağarada geçirmeyen ve yaşananları az çok takip eden herkes tahmin edebilir; geçtiğimiz hafta melih gökçek'in türkiye'nin en büyük mafyalarından biri olduğunun kanıtıdır. akp mk'sinden açıkça "siktir git" çağrısı geliyor ve adam ne yapıp ediyor, artık elindeki hangi kozları kullanıp kimi araya sokuyorsa koltuğu bir şekilde koruyor. üye olduğu partinin genel başkanına + ülkenin cumhurbaşkanına, t*ayyip erdoğan'a boyun eğmeyen birinden bahsediyoruz yani.

ve odtü bu adama direndi. bu adama rağmen solcu ve devrimci yapısını korudu. daha birkaç ay önce bütün rektör engellemelerine rağmen dev bir katılımla devrim yürüyüşünü yaptılar. sırf bu bile bizim sol olarak aslında ne kadar dirençli bir yapıya sahip olduğumuzu gösterir. sırasıyla 1971 muhtırasını, 12 eylül sonrası cehennemini ve şimdi de akp faşizmini yaşamamıza rağmen bir şekilde bu günlere kadar gelmeyi başardık. böyle şeyleri hatırlamak motive ediyor insanı.
dehumanize
Psikoloji bölümünden mezunu oldugum, o dönemde okurken 4. Yurt kantininde de altı ay kadar çalıştığım, bir türlü ruhunu yozlaştıramadıkları, Türkiye nin kaliteli beyin standardının eşleşmesini umduğum üniversite
Ormandaki köpeklere ilişmeyin.
A kapısı önünde otostop çeken gençleri almamazlık etmeyin
deist imam
Türkiyenin dünya standartlarına en yakın üniversitesidir. Gerçekten bilim yuvası olan ender üniversitelerden. Çünkü öğrenciye hakikaten değer veriliyo odtüde. Keşke bütün üniversitelerimiz odtü seviyesinde olsa dicem ama onun için 40 fırın ekmek yemek lazım galiba.

Edit: eksileyen itülü galiba. Tamam la tamam siz de iyisiniz.
0 /