nasa nın ay da keşfettiği açıklanamayan yarık

pencere
bir kaç gündür sosyal medyayı sallayan iddiadır. iddia kaynağı haberurfa63.com.
yanlış duymadınız. haberurfa63.com. kaynak budur. muhteviyatın özeti şudur ki, nasa daki amcalarımız ayda bir yarık bulmuşlar ve nasıl oluştuğunu açıklayamıyorlarmış. bunu da muhammed'in ayı ortadan ikiye bölme olayına bağlıyor bir grup din şarlatanı. haber bugün tekzip edildi.

kimse görmese de, bilmese de allah görüyor ve biliyor diye her türlü kötülük ve hırsızlıktan sakınan bir çok dindar insan var. kimse bilmesin allah bilsin yeter diyerek iyilik kapısının vücut bulmuş hali olan dindar arkadaşlarımın affına sığınırım. keşke ilk onlar lanetlese ve ifşaa etse dini böyle manipülasyon kapısı haline getirenleri.

tamamen kurumsal dini temsil eden yapılar kaynaklı her yıl böyle yığınla haber düşer ortamlara. okurken ben onlar adına utanırım. bilin ki bugüne kadar doğa üstü olduğu ispatlanmış biç bir durum vuku bulmamıştır yeryüzünde. fizik ve biyolojide henüz bilim yasalarıyla açıklayamadığımız durumlar elbette vardır. ama bu yarın veya yarından da yakın açıklayamayacağımız anlamına gelmiyor. her bilimsel açıklamanın bir labratuvar kanıtı vardır. ama allahın hiç bir labratuvar kanıtı yoktur.

ilgili ayın yarılması olayı da kuranı kerimde ''kamer'' suresinde geçer. kamer suresi ile, bugün mezarı ankara'da bulunan şair kral imrul kaysın bir şiiri tıpa tıp aynıdır. her ski biz ateizzler mi açıklayacağız. teistler de bunu açıklasın.