Mersin

vertovera
Sıcağından tiksindiğm şehir... gerçekten yaşamamak için bir sebep. atomu cidden güzeldir 2 bardak içerim adamdan helal olsunumu alırım. tantunisini de bağrıma basarım. adım başı suriyeli vardır özellikle de mezitlideyseniz kendinizi türkiyeden çok suriyede hisettirir sahilde kendi dükkanları vardır nargile keyiflerinden vazgeçmezler. aslında bakınca sıcak olmasa birde suriler olmasa güzel şehir gerçekten belediye güzel çalışıyor helal olsun
dr blue
Gerçekten çok sıcak, tabiri caiz ise gayrı müslim bir hanımın avret yeri gibi. O kadar sıcak ki acaba altında volkanik arazi mi var diyemeden geçemiyoruz.
Sehir resmen suriyeland. Markete girerseniz marka çeşidinden çok suriyeli olduğunu görürsünüz. Ünivesite olarak çiftlikköy kampüsü kötü yenişehir kampüsünde deniz var ben bilmiyorum gitmedim. Ogrenci kalitesi olarak ortanin ve kötünün ortası diyebiliriz 10 üzerinden 3. Şehir konumu güzel ama göçmen insanlar şehrin anasını sikmekte sıraya girmişler resmen. En ufak su baskınında tum şehrin şebekesi alt ust oluyor belediyeciliğin yetersiz oldugunu dusunuyorum. Benim 4 senelik izlenimim bu şekilde
pencere
bir zamanlar ülkemizin en eşsiz ve nadide doğasına sahip kentiydi. kentin her yerinde kafanı çevirdiğin yerde denize girerdin. kafanı arkaya çevirip az yürüsen muhteşem toroslar ve limon portakal ağaçlarıydı her yer. kentin her yerinden kendiliğinden biten defne ağaçları size bu dünyada cenneti yaşatırdı. bütün köylerinde mutlaka güzel bir ırmak bulunurdu. şimdi bütün o ırmakların üzerinde dev beton siteler var. akdenize özgü, yasemin ve kolonya çiçeklerinin akşam açan kokuları aşk tanrısının gerçek okuydu burada bir zamanlar. onlar da kalmadı artık. süs bitkisi gibi orada burada bir kaç serpiştirilmiş palmiye var işte.

şimdilerde bütün antik kentlerinin yanına berisine mermer ocakları açıldı. içim yanıyor. yüreğim sızlıyor.
pencere
bundan bir kaç ay önce yapılan chp temayül yoklamasında partililerin en çok aday olmasını istediği ilk ismin fikri sağlar diğeri ise aytuğ atıcı çıkan şehirdir. fakat sanırım chp yönetimi tarafından bu isimler çok solda bulunmuş ve kente vahap seçen diye kapitalist bir sömürücü aday gösterilmiştir.

normalde bu mesele chp'lilerin iç meselesidir, benim hayatımda chp kapısının önünden geçmişliğim bile yoktur. fakat hdp mersin'den aday göstermeyip, tarihinin en gerici siyasetsizliğini gösterince benim de meselem oldu. hayır asla ve katğa elim pusulada hiç bir sağ partiye ve kapitalist adaya gitmedi gitmeyecektir.
yazık ki bu vahap seçen denen kişi kürtlerin de desteğiyle seçilecektir. şimdiden bunu ilan ederim. ve bu başarının asla sol görünümlü nazilerin yönettiği chp'nin başarısı olmadığını da deklare etmek isterim.