mansur yavaş

pencere
ben ülkemi çok severim. şimdi bu da cümle mi diyebilirsiniz, tabii ki herkes ülkesini çok sever, bunun için kimse kimseye madalya verecek değil. fakat ben türkiye'yi, salt kendi ülkem olduğu için sevmem. ben kendi annemi bile sırf annem olduğu için sevmem. türkiye, bu yaşıma kadar gezdiğim onlarca ülke içinde gördüğüm ve yaşadığım en güzel ülkedir. ülkemi neden bu kadar çok sevdiğimle ilgili on binlerce sayfa yazı yazabilirim. fakat konumuz şimdilik bu değil.

ankara benim en çok sevdiğim 4. kenttir. hem çok sevdiğim ülkemin, hem de benim en güzel sevdalarımın başkentidir. mansur beyle siyasi olarak en zıt kutup evrenlerin insanlarıyız. lakin kendisini iyi tanırım. onurlu bir insandır. insanları ayırmadan sever. vicdan sahibi, ahlaklı, halk adamıdır mansur bey. ankara'da da çok sevilir ve sayılır. hatta ankara'nın görevdeki olmasa da, seçilmiş belediye başkanıdır.

bu defa görevdeki başkanı da olacağından hiç şüphem yok. seçimden sonra bu başarıyı kılıştarlıbey hanesine yazan olursa ona çok büyük sitem ve teesüf ederim. ağır da kafa bulurum o kişiyle şimdiden uyarayım. bu başarı kılıştar'a rağmen olacak bir başarıdır.

sevgisinin güzelliğini çok az insanın içinde hissedeceği, hem ülkemin, hem de benim kalbimde atan başkente yakışan başkana selam olsun.
1
the spook
Gerek militarist yönü, gerek ise belediyelere yaymaya çalıştığı ideolojisi ile yanlış koltukta olan arkadaştır. Asıl yeri cumhurbaşkanlığı koltuğudur. Sevgi, saygı, kucaklaşma edebiyatlarını bir kenara bırakın artık. Kılıçdaroğlu'nun yumruk yediği gün ülkede ne sevgi, ne saygı ne de kucaklayacak insan(!) kaldı. İşin doğrusuna gelecek olursak, hiçbir zaman değeri bilinmeyecek ve 2 dönem ankara büyükşehir başkanlığı yapıp, kayıplara karıştırılacaktır. Affet bizi başkanım, değerini bilip sahip çıkamadık sana zamanında.
2
pencere
kayyumlar konusuna sessiz kalmasına içerlediğim ve sitem ettiğim, fakat ankara'nın başına gelen en güzel şey olarak nitelendirdiğim başgan bireyi.

türkiye siyaseti, erdoğan'dan sonra dediğini yapan bir insan daha kazandı mansur beyle. tabii ki mansur bey için söylediğim şimdilik pozitif anlamdadır. gerçi hakkını yemeyelim erdoğan'da ilk yıllarında pozitif şeyler söylemiş ve yapmıştır. söylediğim dönem belediye başkanlığı içindir.
hükümeti döneminde böyle bir zaman dilimi bilmiyor ve hatırlamıyorum.
2
pencere
solun da solunda bir solcu olarak aşırı sevdiğim insandır. bizzat tanırım kendisini, adam gibi adam değil insan gibi insandır. halkla kollektif bir şekilde başarılarının devamını dilerim.