mansur yavaş

pencere
ben ülkemi çok severim. şimdi bu da cümle mi diyebilirsiniz, tabii ki herkes ülkesini çok sever, bunun için kimse kimseye madalya verecek değil. fakat ben türkiye'yi, salt kendi ülkem olduğu için sevmem. ben kendi annemi bile sırf annem olduğu için sevmem. türkiye, bu yaşıma kadar gezdiğim onlarca ülke içinde gördüğüm ve yaşadığım en güzel ülkedir. ülkemi neden bu kadar çok sevdiğimle ilgili on binlerce sayfa yazı yazabilirim. fakat konumuz şimdilik bu değil.

ankara benim en çok sevdiğim 4. kenttir. hem çok sevdiğim ülkemin, hem de benim en güzel sevdalarımın başkentidir. mansur beyle siyasi olarak en zıt kutup evrenlerin insanlarıyız. lakin kendisini iyi tanırım. onurlu bir insandır. insanları ayırmadan sever. vicdan sahibi, ahlaklı, halk adamıdır mansur bey. ankara'da da çok sevilir ve sayılır. hatta ankara'nın görevdeki olmasa da, seçilmiş belediye başkanıdır.

bu defa görevdeki başkanı da olacağından hiç şüphem yok. seçimden sonra bu başarıyı kılıştarlıbey hanesine yazan olursa ona çok büyük sitem ve teesüf ederim. ağır da kafa bulurum o kişiyle şimdiden uyarayım. bu başarı kılıştar'a rağmen olacak bir başarıdır.

sevgisinin güzelliğini çok az insanın içinde hissedeceği, hem ülkemin, hem de benim kalbimde atan başkente yakışan başkana selam olsun.
1
tutzhee
ankara belediye başkanıdır. hakkında "kürtlerin oyu ile seçildi" ithamları vardır lakin düşündürücü nokta şu ki, kürtlerin ülkücü kökenli mansur yavaş yerine akp'li aday özhaseki'ye oy verme ihtimalleri çok çok daha fazladır.
1
the spook
Gerek militarist yönü, gerek ise belediyelere yaymaya çalıştığı ideolojisi ile yanlış koltukta olan arkadaştır. Asıl yeri cumhurbaşkanlığı koltuğudur. Sevgi, saygı, kucaklaşma edebiyatlarını bir kenara bırakın artık. Kılıçdaroğlu'nun yumruk yediği gün ülkede ne sevgi, ne saygı ne de kucaklayacak insan(!) kaldı. İşin doğrusuna gelecek olursak, hiçbir zaman değeri bilinmeyecek ve 2 dönem ankara büyükşehir başkanlığı yapıp, kayıplara karıştırılacaktır. Affet bizi başkanım, değerini bilip sahip çıkamadık sana zamanında.
2
pdf indir