liberalist nickli üyenin aldığı ibretlik ceza

kanellos
laik sözlük kamuoyuna;
bu olay emsal niteliği taşımakta olup benzeri durumlarda aynı ceza üyelere uygulanacaktır.
sözlüğümüzün "liberalist" nickli yazarı hakkında gelen homofobik söylemlerde bulunduğu tarafımızca değerlendirilmiş ve kendisi bu konuda uyarılmıştır. ancak uyarılara tekrar homofobik bir üslupla cevap vererek eşcinsel arkadaşlarımızın hasta olduğunu ima etmiştir. sözlüğümüz sınırları içerisinde ırkçılık, türcülük nasıl keskin çizgilerle yasak ise aynı şekilde cinsiyet eşitsizliği ve homofobi de aynı ölçüde yasaktır. arkadaşımızın bu yaptırımına ceza olarak kendisine "onur yürüyüşü" isminde bir başlık açıp bilimsel bir tanım yapmasını istedik. ancak bunu da homofobik bir dille reddedip bu başlığı açmaktansa banlanmak istediğini belirtti. ancak yönetim olarak bu yazarımızın banlanmasının bu arkadaşa bir ödül olduğuna karar verdik ve onun yerine eşcinsel dostlarımızla empati yapabilmesi için 3 gün boyunca kalacek şekilde rütbesini "lgbti aktivisti" olarak değiştirme kararı aldık. 3 gün boyunca kalacağı bu rütbe sözlük içerisinde mesaj atmasını, anrty girip başlık açmasını engelleyecektir. değerli sözlük ahalisine duyrulur.
8
kimyamiz ataturk
Çok güzel olmuş. Hem liberal, hem homofobik olmayı nasıl başarıyor, orası beni aşar. Ama 1973 yılında hastalık listesinden silinmiş bir şeye gelip hastalık diyor. Madem hastalık, niye düşmansın? Arkadaş basit bir homofob değil. "Bütün eşcinselleri krematoryumda yakmaktan bahseden" bir şahıstır.

Bunlar eşcinsel olmayı tercih zannederler, canı sıkılan tiplerin tutup eşcinsel olduğunu zannederler. Eşcinselliğin doğuştan geldiğini bilmezler. Aynen kendileri gibi eşcinsel insanların da hislerini 13-14 yaşında anladığını ve anladıkları andan itibaren kendilerine düşman bir dünyada, kimseye hislerini anlatamadan, kimseden yardım alamadan yaşamak zorunda olduklarını, arkadaşları arasında sürekli dışlanmışlık hissettiklerini, sürekli susmak ve yalan hayatı yaşamak zorunda olduklarını bilmezler. Ailelerinden şiddet gören, okulunda dalga geçilen, sokağa atılan eşcinsel insanları bilmezler.

Bütün eşcinselleri birkaç yüz kişiden ibaret LGBT yürüyüşlerindeki tiplerden ibaret sanırlar ama en yakın arkadaşları arasında, sevdikleri insanlar arasında saklanan eşcinsel insanlar olduklarını bilmezler.

Eşcinselliği sadece cinsellikten ibaret zannederler ama aynen heterolar gibi eşcinsellerin de aşık olduğunu, duygusal bağla bağlandığını bilmezler. Hiçbir şeyi bilmezler aslında. Kendilerine küçükken öğretilen feodal değerleri sorgulamaktan acizdirler. Sorgulamazlar yani (tam da koyunluğun tanımı). Onlar için bir insanın aklı, beyni, kalbi, zekası değil cinsel hayatı önemlidir. Çünkü hayatta değer verdikleri tek olgu üremek ve cinselliktir. Hayvanların temel amacı üremektir, bu da öyle bir şey. Bunların bilinçaltında sadece üremek olduğu için insanların da en çok cinsel yanını umursarlar.

Çomar diyorsunuz ya AKP'lilere? Asıl çomarlar bu feodal cinsel değerlere takılıp kalmış, insanları kalpleri ve beyinleri değil cinsel hayatlarıyla yargılayan ve hayatı cinsellikten ibaret görenlerdir.

Siyasettin denen liberal çakması çomar sayfasından kaçıp gelmiş bir şahıs olduğunu düşünüyorum.

kanellos
arkadaşımıza verdiğimiz "lgbti aktivisti" rütbesinin yanına yazarlarımızın talebi üzerine "feminist" rütbesini de eklemiş bulunmaktayız.
3
lexxpowder
Laik sözlük kutsal kitabında ibretlik olay olarak bulunmalıdır. İleride sözlüğün gelecek jenerasyonu bu konu hakkında hadis şeklinde bahsedecektir.