laik öğretmen örneği

doris eirene
Ders işlerken ezan sesinin kendi sesini bile bastırdığını farkedip, "hoca çok bağırıyon ama." Diye pencereyi kapatan öğretmen. Derslerinde çoğu öğrenciye (ben dahil) dinleri ve hayatlarındaki herşeyi sorgulamalarını, bu ülkede, mevcut sistemde nasıl daha iyi olunabileceğini öğretmiştir. Ufuk açar.
miractanyuvarlananninja
Ben dinci versiyonuna denk gelmiştim. Din dersine girer girmez yaptığı ilk şey tahtaya Atatürk'ün "Efendiler ve ey millet iyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz." sözünü yazmak olurdu. Defterlere yazdırdığı ilk şey de buydu ayrıca tahtadan o söz eksik olmaz, her dersinde laiklikten bahsederdi. Fetöcüler tarafından çok soruşturmaya girip okuldan okula sürüklenirdi ama laikliği, Atatürk'ü, cemaatlerin oyunlarını anlatmaktan hiç çekinmezdi eşsiz bir dinciydi. kendisini saygıyla anıyorum.
buhicdogrudegil
Lisedeki tarih öğretmenimdir.sınıfın ortasında bursa nutkunu okuyacak kadar,osmanlının bir soy değil köylünün emeğini sömüren güç için kardeşini öldürebilecek bir aile olduğunu tereddütsüz anlatan laik bir öğretmenimdi işte.
ickial
kabataş mezunu istanbul üni tarih okumuş anadili hariç 7 dil bilen, dünya görüşüne sahip lise hocam.
kendisini hazmedemeyen bazı insanlar yüzünden mesleğinden atıldı. operator bayiisinde çalışıyordu en son, toplanıp giderdik yanına. ah be hocam. yobaz bir güruhun içindeki parlayan tek insan sizdiniz. benim için laik öğretmen örneği bu insandır.