kürtlerle türkler arasındaki ilişkiyi sorguladığım an

Makinelitüfek
yukarıdaki arkadaş nickimi alıntılayan arkadaş, kendisini uyarmama rağmen, nicki bile kaçak olmasına rağmen hesabını kullanmaya devam ediyor onu baştan belirteyim. yazısında da ''mağdur kürt çocuğu'' temasını uygulamış gördüğünüz üzere, türklere de güzelce saydırmış kılıfına uydurarak. biz bunlara alışığız, milliyetçiliğe karşıt olduğunu söyleyip bu tür muhabbetlerde hep türklere söverler, alışığız. arkadaş ortamında kürdü de, lazı da, ermenisi de fazlaca bulunan biri olarak en başta söyleyeyim, ben yanımdaki adamın soyuna, sopuna laf ettirecek bir insan değilim, ona göre düşünüp hesap edin ve beni yargılayın. ben mağdur edebiyatı yapan insanları sevmiyorum arkadaş, esenlerde yaşayan biri olarak ilkokulda 50 kişi toplanıp dövdükleri oldu beni ve hepsi kürttü, nefret etmedim, bunlar böyle demedim. seviyem ve düşüncelerim buna müsaade etmiyordu çünkü ve doğru bir genelleme değildi, sıra arkadaşım da kürttü.
her neyse, söyleyecek fazla bir şey bulamıyorum. keşke allah var olsaydı da sizi ıslah etseydi.
secularistic
Nerede alt sınıf bir kesim varsa %90ının kürt olduğunu anladığım an.Nerede bir inşaat işçisi, temizlik emekçisi, fabrika emekçisi görsem %90 ının kürt olduğunu anladığım an.Bu ilişkiyi sorgulamamın sebebi ise bazen bu milletin bile bile, isteye isteye eğitimsiz bırakıldığını düşünmem.
weed
Okumaya çalışıp çocuklarına iyi eğitim veren iyi bir insan olmaya çalışan hiç bir insana karşı kin güdemem. Ama gelelimki bunun tersine benim büyüdüğüm mahallede kürt çeteleri vardı bilmem kaç kere dayak yemişimdir bilmiyorum. Çete halinde dolaşırlar senden 2-3 yaş küçük 10-15 kişi sana saldırırlar bir şey de diyemezsin bir yandan ulan ben bunlardan dayak mı yiyorum dersin. Kötü bir durumdur ben ırkımı en iyi en nezih şekilde sergilemeye çalışırken çoğu kürt'ün çocuklarına gerekli eğitimi vermemesi sinirimi bozmaktadır.

Bakın genelleme yapmıyorum. Sadece çoğunuzun önceden gördüğü gerçeği söylüyorum.