kızıldere katliamı

pencere
henüz hiç birinin 25 yaşında bile olmadığı on tane gencin, 12 mart faşist cuntası ve chp'li başbakan nihat erim tarafından, taburlarca asker vasıtasıyla katledildiği vakaadır.

mahir çayan ve arkadaşları o dönem faşizmle gerçekten de göğüs göğüse bir savaş vermekteydi. bugün kamu işçileri bir miktar insanca özlük haklarına sahip oldularsa o dönemki mücadelenin ürünüdür. bugün israil ile lafta kapışan islamcıların yüreği yetmeyecek kadar büyük yaralar vermiştir bu çocuklar işgalci ve terörist israil devletine.

mahir çayan ve arkadaşları, aralarında hiç bir örgütsel bağ ve fikirsel birlik de bulunmayan, ülkenin diğer güzel çocukları denizler'in idamını engellemek için bir grup ingiliz ajanını sivas'ın kızıldere ilçesine kaçırırlar. 12 mart faşist cuntasının taburlarca gücü, o ajanlar da dahil 10'dan fazla insanı katlettiler 1972 yılında kızıldere'de. chp faşizme eklemlenmişti.

bugün kesinlikle sosyalizm adına silahlı ve serüvenci girişimleri tasvip etmiyorum. o zaman da yanlıştı bugün de yanlıştır. fakat gençlerimizi nasıl vahşice katlettiğimizin kanlı bir fotoğrafıdır kızıldere.

not: ertuğrul kürkçü'nün kimseyi ihbar falan ettiği yoktur. kürkçü'ye bu pisliği atanın içindeki pisliğin hortlamasının dışavurumcu bir iftirasıdır bu söylem.