kitabı çizerek okuyanlar

weed
Bir de benim gibi kitabı kafasında çizerek okuyanlar var. İnsanların tiplerini bulundukları yerleri hep kafamda resmediyorum. Tabii bi keresinde baya kötü yerlere gitmişti. Baş karakteri hani şu trt çocuktaki keloğlan olarak düşünmüştüm. Onun abileri ise kaptan mağara adamlarıydı baya sinir bozucu olmuştu aklımdan atamayınca kitabı bırakmak zorunda kalmıştım.
3
hena
Kitabı çizerek okurdu dedem. Neden diye sorunca "alışkanlık" derdi. Kitaba not alırdı. Hangi yıl almış, kim vermiş, neleri öğrenmiş o kitaptan. Hevesini ala ala, pür dikkat saatlerce kitabı okur, çizer ve ardından bulmacalarına başlardı.
İnsanın alışkanlıklarına, zevklerine, hayatlarına laf etme hakkı vermez size göre saçma bana göre değil. Bunu dilr getirebilirsiniz ama hakaret etmek bu sözlükte bence olmamalı.
thelilith
ders niteliğinde bulduğum her cümlenin altını çizerim. elimde okuyacak kitap kalmadıkça random bir kitap alır sadece altını çizdiğim cümleleri okurum. kısa vadede çok birşey katmasa da aynı kelimeyi 1-2 yıl sonra okuyunca bambaşka bir dünya çıkarıyorsunuz. aslında tüm kitaplar böyle, bence her yaşımızda farklı birşey alıyoruz hem kitaptan hem altınız çizdiğimiz satırdan.

özellikle simyacı kitabımın neredeyse bütün sayfaları çizilidir..
kertmeyenkele
Sevgilimin benim kitabıma yaptığı hata idi. kitabı geri aldığımda yarısının çizilmiş olduğunu gördüm. sevgilimi de kitabı da son Görüşüm oldu.
senkimsinya
önce bir sorun neden çiziyorsun diye...sordunuz diye farz ediyorum...bakın efendiler, ben öyle aptal saptan aşk romanları falan okumam hem onlar kim ya? ve ayrıca teorik kitaplar öyle okulmalı, ben bir şeyler öğrenmek adına kitap okuyorum. öyle boş zamanlarında ne yapıyorsun dediklerinde bok gibi kitap okumuyorum
konusmalaryazdim
Dikkatli okuyucudur. Benim gibi kapağına, özel bulduğu sayfaları not ediyorsa, altını çizdiği satırlar yetmiyor gibi bazı yerleri daha koyu gözüksün diye karalıyorsa olmuştur.

Not: evet, kitapları ödünç vermeyi sevmem.
luthien tinuviel
Okuduğum her kitabın (pdf olsa dahi) yaptığım durumdur. Hatta altını çizdiğim yerlerden seçkileri fotoğraflayıp daha sonra sırf bu tür şeyler biriktirmek için kullandığım defterlere not ederim. Aynı kitabi tekrar okurken farklı bir kalem kullanarak hayatımda neleri değiştirdiğimin küçük çaplı özetini bulurum. Bunun yanında altını çizdiğim kitaplari sevdiğim insanlara verip altlarını çizerek okumalarını isterim bu da bana onlar hakkında cok fazla bilgi verir. Öyle sürekli felsefik ya da araştırma kitapları da değildir genelde okuduklarım ama saçma sapan kitaplarda bile geçen bir cümle hayatımı sorgulamama yardımcı olabilir o sebeple ne okursam okuyayim yanımda muhakkak renkli kalem bulunur. Ödünç kitapsa çizmeyin ama fotoğrafını cekip not alın ben öyle yaparım bu da böyle bir öneri olsun.
0 /