kibar olmak

turca
Hiçbir zaman faydasını goremeyeceginiz davranış.
Gerçekten çok kibar biriyimdir.
insanlara kibar davranınca tepenize çıkıyorlar, sanki ben bunu yapmak zorundaymisim havalarına burunuyorlar.
Insani mecburen "ananı s*kerim Orospu çocuğu" moduna sokuyorlar.
harflervekibrit
Bazı şeylerin sadece kırmamak adına, nezaketten yapıldığı asla anlaşılmaz. İnsanlar sömürebildiği kadarını almaya meyillidir, yüzsüzdür. Bu tahammülün farkında olmazsan bir yerde terslenip kırılırsın, belki kendini düzeltirsin, hatta belki açık olmamak ile karşındakini suçlayabilirsin bile. Ancak günümüzde revaçta olan tavır, tahammülün farkında olarak sömürmek ve ne koparsam kârdır, mantığıdır. Bana kalırsa kimseyle ona tahammül edecek kadar yakın olmamak hepsinden yeğdir.
1
jakoben
bu düzende intihara benzer. eşşek gibi çalışmanın yaşamın en büyük şartı olduğu,ikili ilişkilerin temelinde maddiyata dayandırıldığı,işin-okulun hiyerarşi belirtisi olduğu kapitalist toplumlarda bu duruma ayak uyduramayan veya zoraki ayak uyduran kişiler ezmenin tatminkar verisi ve ezilmenin kaçınılmaz iç hesaplaşması döngüsünde daire çizer dururlar.yine devrim yeniden devrim.bu tür meselelerin hepsi toplumsal.açıkça toplumsal.çözümde toplumsal.devrimsel
altayhan
Kibarlık, ancak maddiyatça ve özellikle zihince eş değerde olunan insanlara karşı yapılabilir. Bunun aksi olursa kibar insan ya güçsüz ve ezik görünecektir ya da silik ve korkak olarak algılanacaktır. Unutmayalım ki insanlar bunu dillendirmez, hatta düşünmezler bile. Ama içten içe geliştirdikleri bir içgüdüyle (ya da savunma mekanizması diyebiliriz buna) böyle olması gerektiğine kanaat getirir ve inanırlar.

insanlarla sağlıklı bir ilişki kurmak istiyorsanız, her daim onlara vurabileceğinizi ama iyi yürekliliğinizden ötürü vurmadığızı hissettirin. iyi niyet ve de kibarlık, insanlara bir lütufmuş gibi sunulduğunda değer kazanıyor. Yoksa salt iyi niyet, sizi ancak insanların gözünde zayıf halka konumuna düşürür.

Unutmayalım ki insan toplumu denen bu kalabalığın, ormandaki besin zincirini oluşturan hayvanlardan temelde bir farkı yoktur.