kasım süleymani

dutch van der linde
iran devrim muhafızlarının kudüs gücü komutanı ve iran'ın ortadoğu politikasını şekillendiren ülkenin 2. büyük adamı sayılan bir askerdi dün abd'nin yaptığı suikastle allahına kavuşturuldu. öte yandan, kendisinin de suriye ve ırak'ta allahına kavuşturduğu cihatçı teröristler ve lübnan'da eline verdiği siyonistler için bu coğrafyada yaşayan her adam biraz da olsa minnet duymalıdır diye düşünüyorum. bu bakımdan nötr bir karakterdir benim açımdan. her ne kadar anti-emperyalist bir komutan olsa bile kızları 13 yaşında evlendiren, ateist vatandaşları vinçle idam eden, kendi vatandaşlarını fakirliğe ve sisteme itaat etmeye zorlayan bir iktidarın askeriydi.

bakalım, iran'ın abartılan gücü ne kadarmış en iyi askerinin öldürülmesine nasıl bir karşılık verecekler?
dutch van der linde
cenazesine kerbela'da binlerce insan katılmıştır. gerçekten çok büyük bir kalabalık ve insanlar genel olarak sinirli. bakalım önümüzdeki günler nasıl gelişmelere konu olacak zira çatışmalar hala devam ediyor. dün, abd yemen'de ki iran yanlısı milisleri bombaladı bugün ise ırak'ta abd'nin üsleri bombalanıyor.

süleymani'nin cenazesi:


abd üslerine saldırılar:

https://tr.sputniknews.com/ortadogu/202001041040965373-irakta-bir-gun-icerisinde-5-saldiri-musulda-abd-askerlerinin-bulundugu-usse-havan-saldirisi/

https://tr.sputniknews.com/ortadogu/202001041040965179-iraktaki-abd-buyukelciliginde-patlama-sesleri/