kahpe bizans

Virtuoso
Gani Müjde'nin senaryosunu yazıp yönettiği , mehmet ali erbil'inde efsanevi imparator illetyus'u canlandırdığı ufak siyasi göndermeleri olan türk komedisi.
hanzo hasashi
Film, anayurtları Avustralya'dan kanguru saldırıları ve kuraklık nedeniyle Fransa'ya göçen Nacaroğulları'nın önlerine çıkan köpeğin onlara yol göstermesi sonucu Anadolu'ya gelmeleriyle başlar. Parodinin doruk noktasına çıkılan filmdir.
zeybek
ülkenin en kült filmlerinden biridir. her anlamda. dün tazelemek için tekrar izleyip yine mest oldum. kara mizah çok dozunda. zaten gani müjde'nin bu filmi var hatıramda iyi olan diğer projelerini pek sevemedim.

türk sinemasıyla alayı çok dozunda. zamanında hatırlıyorum vizyona ilk girdiğinde çok eleştrilmişti ama bizim insanımızın manasız muhafazakarlığı işte.

oyuncu kadrosuna diyecek hiçbir şey yok. herkes muazzam performans sergiliyor. öyle hayvan gibi ünlüleri bir araya toplamak değil amaç. döneminin en ünlülerini toplayıp abartmadan oynatmak olmuş.

ve aradan sıyrılan kayıp giden sanatkarlarımızı görünce de inceden hüzün kaplıyor. dile kolay neredeyse yirmi yıl olmuş vizyona gireli. bazı kanserli ergen nesilden daha eski.

ayrıca hiç bir nacar dansözü oynamaz!