islamofobi

Valar dohaeris
İslam karşıtlığı değil, islam korkusudur. psikolojide her korkunun bir alt sebebi vardır. eğer bir birey islamiyetten korkuyorsa kendince sonuna kadar haklı sebebleri olabilir.

Dipçe; Hiçbir korku boşu boşuna değildir, mutlaka bir sebebi vardır.
her boka muhalefet
islam korkusu & düşmanlığı ne denirse densin. Boş mudur değildir ? Zira ben de avrupa'da yada başka bir müslüman olmayna bi ülkede yaşasam bu korkuyu barındırırım.Ben hiç kendini patlatan bir hristiyan yada musevi görmedim. ''Allahuekber'' nidalarıyla hiç kafa kesen ateist görmedim. Yaşanan canlı bomba , cocuk istismarı gibi olaylara baktığınızda bu oranların müslümanlarda daha fazla olduğunu görürsünüz. Aynı zamanda kadına olan davranışlarıyla , yaşanılan taciz olaylarıyla müslümanların zirveyi çektiğini de görürsünüz.

http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/turkiye-cocuk-istismarinda-dunyada-ucuncu-2071601/

Ayrıca avrupa'daki göçmenlere bakarsanız çoğunun yemediği bok kalmamıştır. Tecavüz ve taciz etmeyi kendilerinde hak görmüşlerdir. İsveç , Almanya ve Fransa bu olaylardan en nasibini almış ülkelerdir.


altayhan
1900'lere kadar avrupa'da genel olarak türklere karşı bir korku, tiksinti, düşmanlık duyguları vardı. Arap ve kuzey afrika ülkelerinin müslüman halkları var oldukları ülkelerde palazlandıkça ve yeni insanlar da göç etmeye başlayınca bu korku ve düşmanlık tüm müslümanlara yöneldi.

Bugün müslüman topluluklar bile başka bir müslüman çoğunluğun yaşadığı ülkeleri değil de avrupa, kanada, abd gibi batı ülkelerine kaçmayı kurtuluş olarak görüyorsa müslümanım diyenin bir oturup düşünmesi lazım.

İslamofobinin daha eski tarihçesi kudüs ve suriye yahudileri ile başlar, endülüs ispanyolları ile devam eder. Aslında tüm dinler diğer dinlere fobik olarak yaklaşır. Tarih bunu gösteriyor.
sophos
Yanlış bir tanımlama.
Fobi veya korku değildir sevmemektir (aşırısı nefrettir) aynı ''homofobi'' gibi herkes müslümanları veya eşcinselleri sevmek zorunda mı?
Küçük çocuklara tecavüz edenler, kafa kesenler, dinini herkese aşılamaya çalışanlar ateist mi?

bunlar ilginizi çekebilir