ırkçılığın farklı bir boyutu

odin
Merhabalar;
Daha demin şöyle bir şeye rastladım sözlükte gezerken, "senin ataların çocuklara tecavüz edip, kundaktayken öldürmüyor muydu? Kendi kirli tarihinde boğul Türkiye" (tam olarak bu şekilde yazılmamış olabilir ama anlamı tam olarak buydu.)
Bu neyin altında yazıyordu onu da söyleyim size; "küçük eylül'ün cesedinin bulunması" başlık bu...
Bunun ata ile ne alakası var?
Bunu yazan Türklere ırkçı diyen birisi?
Arkadaşım avel misiniz ya? Kendinize gelin.
3
jakoben
o arkadaş afedersin ermeni asdaasd. aklı dedelerinin katliamında kalmış.fakat bilmediğini sanmıyorum bu katliam karşılıklıydı.. yanlış hatırlamıyorsam eskiden de geliyordu sözlüğe.onun muhatabı doblosundan g3 ile bağlanıp facete pkklılara israilli ermeni diye küfür eden kitle.sen kale almayacaksın.
1
dehumanize
Türkiyede kendini türk sanan ermeni, kürt, Arap dölü/kırması TC vatandaşlarının içinde bulundukları psikoz.
Öyle ki; Ingilizin, amerikanın, almanın sıçtığı boku bile sevip kendi çapında taklit etmeye çalışmakta birbirleri ile yarışıyorlarken, ermeni deyince, kürt deyince, Kürdistan deyince kuduruyor, adeta nöbet geçiriyorlar.
Irkçılığın cidden farklı, bambaşka bir boyutu
5
altayhan
Her insan kendi topluluğuna, ait olduğu kitleye ister istemez bağlıdır. ırkî ya da kültürel bu bağdan dolayı da en liberal yetişmiş insan bile bazı durumlarda -saldırı, hakaret gibi- milli duygularını dışa vurabilir. Bu sosyal bir hayvan olan insanın doğasında vardır. Toplum bilinci yadsınamaz.

ırkçılığa gelince. insanlık tarihi kadar eskiye gider. Sanıldığı gibi modern zamanlarda ortaya çıkmamıştır. Antik mısırlılar yahudilere, romalılar cermen ve kelt kabilelerine, çinliler türk ve moğollara, persler "tur"lara yani türklere, hatta afrika kabileleri diğer kabilelere...

Şunu unutmayın ki en ırkçı ve milli hislere sahip toplumlar ingiliz, yahudi, rus, fransız, alman, çinli, japon toplumlarıdır. Yani gelişmiş ülkeler. Aklınızda bulundurun ve kanmayın, avrupa'nın hümanizmi, avrupalı beyazlar içindir.
2