ihsan eliaçık

frantz fanon
islamın anarşik, hümanist, ezilenci, hatta tabiri caizse materyalist ilahiyatçılarındandır.
kendi mahallesi tarafından dışlanmış, aforoz edilmiş, karşı mahallede ise yeterince ilgi görmemiştir. adil medya diye sitesi var, demir küçükaydın'ın falan da köşesi var orada, enteresan.
pencere
bir ateist olarak söylüyorum ki, omurgasıyla zamanın ruhunun namusunu kurtaran değerli aydınlardandır. severek ve bir çok şey öğrenerek okuyoruz.
the spook
müslümanların %95'inin falan aksine araştırmayı seven veya sevmeyi bırak araştıran bir ilahiyatçıdır. Türban ve evrimin olmadığı konusunda muhalif yaklaşımı sayesinde, bütün muhafazakarları karşısına almayı başarmıştır.
jakoben
anti kapitalist islamcıdır. anti kapitalist islamcılık düş bile olamaz. islamcı üretemez. tüketir. bir tane üretici islam toplumu yoktur. saçma sapan bir adam işte.. zaten bu sözde davası yüzünden kayseri kitap fuarında çok sevdiği müslümanlarca saldırıya uğradı. müslümanların tasması parayı verende ihsan kardeş. onlar da kapitalistler. mesela bunlar, islamcı kapitalizmi bu ülkede yükseltenler olabilirler. sen böyle ötersin ama gelir elin müteahhiti seni kitap fuarında linç ettirir. beyin sıfır gerçekten. neyse. ha, iyi niyetli adamdır. ama maalesef boş
pencere
hoca haklı gençler;

kadınların mahremi olmadan 90 km'den fazla araç kullanamayacağı görüşü 'dini bir yasak' değil. kur'an'da geçmez. zamanı geçmiş bir fıkıh kaidesi,şüpheli bir hadise dayanır. peki,mesele güvenlikse boyuna tecavüz haberlerinin geldiği kurslarda 9 dakikadan fazla kalmak caiz mi?